Chcę więcej pieniędzy. Futures.

Otwieramy serię artykułów na temat nietrywialnych sposobów zarabiania pieniędzy na kryptowalutach, w tym za pomocą naszej funkcjonalności.

W tym artykule pokażemy na przykładzie, czym są kontrakty futures, jakie jest zainteresowanie handlem na giełdach futures, w jaki sposób można używać botów 3Commas do handlu kontraktami futures, a także udzielimy instrukcji krok po kroku, jak je połączyć.. 

Co to jest przyszłość

Kontrakty terminowe to umowa (kontrakt) na kupno lub sprzedaż aktywów w przyszłości po cenie w momencie zawarcia kontraktu. Po zawarciu umowy strony zobowiązane są do spełnienia jej warunków niezależnie od ceny rynkowej.

Jaki jest interes w handlu na giełdach z kontraktami futures

Giełdy futures są zainteresowane przede wszystkim następującymi możliwościami:

1. Handluj z dźwignią, czyli handluj z wolumenami, które znacznie przekraczają Twoje własne.

2. Krótko mówiąc, handel po spadających cenach.

Co to jest ramię. Przykład.

Dźwignia to lewarowane fundusze giełdy. Dzięki nim przedsiębiorca zyskuje możliwość zwiększenia wolumenu swoich operacji handlowych i zysku..

Konwencjonalna giełda kryptowalut nie daje traderom możliwości legalnego handlu z dźwignią: dźwignia jest dostępna tylko w przypadku handlu kontraktami, czyli kontraktami futures. Dlatego specjalistyczne giełdy futures są otwarte dla handlu lewarowanego..

Przeanalizujmy handel lewarowany na przykładzie.

Zamknąłeś udaną transakcję i otrzymałeś z niej 100 $ zysku. Gdybyś handlował tą transakcją z dźwignią 1:25, zarobiłbyś 2500 $ z tej samej transakcji, używając dokładnie tej samej strategii. Tak więc, jeśli masz opłacalną lewarowaną strategię handlową, możesz znacznie zwiększyć swój kapitał bez inwestowania większej ilości własnych środków..

Jednocześnie zwiększasz również ryzyko utraty depozytu, jeśli cena będzie niezgodna z twoją prognozą. Więc jeśli masz 0,1 BTC i kupisz 100 000 kontraktów (dźwignia wyniesie X100), a kurs spadnie o 1%, stracisz wszystko, co było na Twoim koncie (0,1 BTC). Przy dźwigni 10 ujemne odchylenie wynosi już 10%. W rzeczywistości likwidacja nastąpi nawet wcześniej, ponieważ są prowizje, finansowanie pożyczonej pozycji itp..

Handel lewarowany jest obecnie dostępny na wielu giełdach, z których najbardziej znane to BitMex, Binance Futures, Deribit i Bitfinex. Każda strona ma swoje unikalne funkcje, na przykład Binance Features oferuje maksymalną dźwignię x125 dla kontraktu BTCUSDT, a BitMex ma największe wolumeny handlu, średnio 2,5 miliarda dolarów dziennie, co utrudnia manipulowanie kursem wymiany na tym Wymieniać się..

Co znaczy krótki. Przykład.

Za krótkie to handel przy spadku ceny. Pozycja handlowa w terminalu nazywana jest krótką.

Rozważmy przykład dla giełd Bitmex i Bybit, w których zyski są rejestrowane tylko w BTC.

Powiedzmy, że masz 1 BTC. Kurs kosztuje teraz 10 000 $. Otwierasz pozycję KRÓTKĄ dla wszystkich pieniędzy, dla 10000 kontraktów, pod warunkiem, że 1 kontrakt = 1 $. W ten sposób podpisujesz umowę, że niezależnie od ceny, w dowolnym momencie (przed wygaśnięciem, jeśli umowa nie jest nieograniczona), kupujący musi kupić od Ciebie 1 BTC, po cenie z chwili otwarcia kontraktów pozycja 10000 $ za 1 BTC).

W tym samym czasie 1 BTC, który był na Twojej giełdzie jest „zablokowany” i pozostaje w zastawie, aby w przypadku wezwania do uzupełnienia depozytu można go od Ciebie odpisać.

Kurs spada o 50% i teraz wynosi 5000 $ za 1 BTC. Zamykasz pozycję 10000 KRÓTKICH kontraktów (sprzedajesz 1 BTC za 10000 USD). Z początkowo „zablokowanej” bili bilardowej kupujący otrzymuje 1 BTC. W zamian kupujący daje 2 BTC (5000 USD x 2 = 10000 USD). 

Twoja pozycja KRÓTKA jest zamknięta. W rezultacie: kurs spadł o 50%, BTC na Twoim koncie wzrosło o 100%. Był 1 BTC, teraz 2 BTC. Równowartość Twojego konta w dolarach wzrosła o 0%. Był 1 BTC po 10000, teraz 2 BTC po 5000.

W ten sposób udana krótka transakcja zwiększa BTC, podczas gdy równowartość w dolarach pozostaje taka sama. Jeśli handlujesz na giełdzie Binance Futures, zyskujesz tylko w dolarach. Wtedy w naszym przykładzie równowartość w dolarach na Twoim koncie wzrosłaby o 50%.

A jeśli w tym przykładzie użyjemy ramienia?

Wyniki będą następujące:

Kurs 10000 $, otwórz SHORT na 20000 kontraktów z 1 BTC (dźwignia x2)

Kurs 5000 USD, zamknij KRÓTKI dla 20000 kontraktów. 

Całkowity:

Był 1 BTC (10000 USD) + wziął 1 BTC (10000 USD) i otworzył KRÓTKĄ pozycję dla 20000 kontraktów

Stawka spadła o 50%. Było 10000 USD, teraz 5000 USD.

BTC na Twoim koncie wzrosło o 200% – po zamknięciu pozycji SHORT z 20000 kontraktów kupiliśmy 4 BTC za 5000 $, pożyczony 1 BTC otrzymał = 3 BTC na koncie. W dolarach było to 1×10000, teraz 3×5000 = + 50%

Korzyści z kontraktów futures dla górników

Oprócz celu spekulacyjnego, futures mogą być wykorzystywane przez górników do zabezpieczania ryzyka, tj. Górnik planuje wydobyć 10 bitcoinów w ciągu miesiąca i sprzedać je za 7000 USD, ale ze względu na dużą zmienność rynku cena bitcoinów może spaść. Aby uchronić się przed silną zmianą kursu, górnik otwiera krótką pozycję i znajduje się w sytuacji korzystnej dla obu stron, ponieważ wartość portfela nie ulegnie zmianie:

– gdy kurs BTC spada, górnik traci ze względu na posiadanie bitcoinów, ale wygrywa BTC w kontraktach futures z powodu krótkiej pozycji.

– gdy kurs BTC rośnie, górnik traci BTC w kontraktach terminowych z powodu krótkiej pozycji, ale wygrywa dzięki temu, że posiada bitcoiny.

Dlaczego boty 3Commas są przydatne podczas handlu z dźwignią finansową

Jeśli masz własną dochodową strategię lub inną opłacalną strategię, możesz nie tylko zautomatyzować ją za pomocą botów 3Commas, ale także zarobić na niej wielokrotnie więcej dzięki dźwigni.. 

Skąd wziąć te strategie?

1. Własna strategia

Możesz stworzyć własną strategię za pomocą wskaźników technicznych lub innych narzędzi w Trading View i zautomatyzować handel przy użyciu tej strategii już w 3Commas. Jak to zrobić – opisane w tym artykule. Aby handlować z dźwignią, musisz podłączyć jedną z dostępnych giełd futures (Binance Futures, Bybit, Bitmex) do swojego konta 3Commas, a następnie w ustawieniach bota będziesz mieć funkcję dźwigni:

  1. Gotowa strategia innej firmy

Możesz także zautomatyzować handel za pomocą sygnałów stron trzecich i połączyć dźwignię. Najpopularniejszymi gotowymi sygnałami od naszych klientów są bezpłatne sygnały Crypto Screener z Trading View. Jak je skonfigurować, jest napisane w tym artykule.

Mamy również miejsce na rynku sygnałów traderów. Możesz wybrać opłacalny sygnał i zautomatyzować go, również z dźwignią.

Jakie inne rodzaje sygnałów są dostępne – przeczytaj tutaj. Możesz podłączyć dowolne z nich.

A teraz instrukcje krok po kroku, jak zautomatyzować strategie z botami i handlować z dźwignią.

Otwarcie konta na Binance Futures. Odbywa się to w trzech prostych krokach:

  • Zaloguj się do swojego zwykłego Konto Binance;
  • Przejdź do zakładki Futures w górnym panelu;

W prawym dolnym rogu kliknij przycisk Otwórz teraz. Gotowy.

Jak zdobyć na to pieniądze

W prawym dolnym rogu pod książką zamówień znajduje się przycisk Transfer (po rosyjsku „Transfer”). Pchać.

W wyświetlonym oknie wprowadź kwotę USDT, którą chcemy przelać z portfela giełdowego na futures. Gwarancja, fundusz ubezpieczeniowy i przelew tylko w USDT. Dlatego, aby uzupełnić swój fundusz futures, potrzebujesz dokładnie USDT na koncie wymiany.

Nawiasem mówiąc, w tym samym oknie możesz wypłacić pieniądze z portfela futures na wymianę, klikając przycisk cofania między portfelami.

Teraz masz środki na swoim koncie futures, ale aby handlować z 3Commas, musisz zapewnić dostęp API do swojego konta. Aby to zrobić, przejdź do swojego konta Binance>Ustawienia>Zarządzanie API.

W wyświetlonej zakładce wpisz nazwę naszego klucza i kliknij „Utwórz”, potwierdź tworząc, wpisując kod z 2FA.

Wówczas w mailu przychodzi list, w którym należy potwierdzić utworzenie nowego klucza API poprzez kliknięcie przycisku „Potwierdź nowy klucz API”. Jeśli przycisk nie działa lub nie jest wyświetlany, poniżej pojawi się link, po kliknięciu którego również potwierdzasz utworzenie nowego klucza.

Następnie przechodzimy do strony API Management. Tutaj potrzebujemy ograniczeń edycji, klucza API i tajnego klucza.

Kliknij „Edytuj ograniczenia” i zaznacz zaznaczenie przed pozycjami „Włącz handel” i „Włącz kontrakty futures”, inne elementy, a także ograniczanie dostępu przez IP, włączaj dowolnie.

Skopiuj klucz API i tajny klucz. Przejdź do 3Commas w sekcji „Moje Giełdy”. W polu „Wymiana” wybierz Binance Futures, podaj nazwę swojego klucza (najlepiej taką, aby od razu zrozumiałeś, że to jest Twój klucz z Binance Features), wstaw klucz API i tajny klucz w odpowiednie pola i kliknij ” Connect Exchange ”.

Gratulacje! Utworzyłeś klucz API z Binance Futures i jesteś o krok bliżej do bardziej zaawansowanego i bezpiecznego handlu futures. Następnie stwórzmy bota do handlu kontraktami futures. Aby to zrobić, przejdź do zakładki „Boty” na panelu bocznym i wybierz „Zaawansowane”, aby utworzyć bota z bardziej elastyczną strategią handlową.

W kolumnie „Parametry podstawowe” podajemy nazwę naszego bota, w polu „Wymiana” wybieramy nazwę klucza API utworzonego w poprzednim akapicie. Pozostaw typ bota „Prosty”.

W kolejnym kroku wybieramy parę handlową. Jak dotąd na Binance Features dostępne są dwie pary handlowe: BTC / USDT i ETH / USDT.

W połączeniu z BTC, maksymalna dźwignia wynosi x125, a dla ETH „tylko” x50.

Dalej. Krótkie lub długie. Istnieją dwie opcje: nasz bot będzie krótszy (sprzedaje i kupuje taniej) lub długi (kupuje i sprzedaje drożej).

„Waluty zysku” nie można zmienić, ponieważ wszystkie Funkcje Binance są rozliczane w USDT.

„Wielkość zamówienia początkowego” to kwota, za którą złożymy pierwsze zamówienie. Wartość można ustawić w BTC / ETH, USDT lub w% wpłaty.

„Wolumen zleceń bezpieczeństwa” to kwota, za jaką zostaną złożone zlecenia bezpieczeństwa po otwarciu transakcji w celu uśrednienia w przypadku spadku ceny.

Istnieją dwa rodzaje zleceń początkowych: realizacja przez rynek (inaczej Market) lub umieszczenie w księdze zleceń i oczekiwanie na “pożądaną” cenę (aka limit).

„Rodzaj dźwigni” lub dźwignia to współczynnik, przez który wymiana mnoży zakład klienta. Należy pamiętać, że im większa dźwignia, tym większe ryzyko utraty środków, ale też większa nagroda.

W bloku „warunek rozpoczęcia transakcji” wybierasz strategię, według której otwierane będą transakcje (własne lub obce – pisaliśmy o tym powyżej).

W polu „Stop Loss” wpisz kwotę% depozytu, który chcielibyśmy zatrzymać.

W polu „Stop Loss action” możesz wybrać pomiędzy zamknięciem transakcji a zamknięciem umowy z zatrzymanym botem. „Limit czasu Stop Loss” jest potrzebny, aby zabezpieczyć się przed ściśnięciami, ponieważ często zdarza się, że decydujesz się żartować, znajdujesz doskonały punkt wejścia, ustawiasz stop i wszystko wydaje się być w porządku, ale jedno przypadkowe naciśnięcie powoduje zatrzymanie w złym kierunku , zamykając transakcję, a cena BTC zaczyna spadać. Cokolwiek to jest, możesz ustawić limit czasu, który po określonym czasie sprawdzi, czy warto zamknąć zamówienie zatrzymaniem, czy nie.

Do uśrednienia pozycji potrzebny jest blok „Nakazy bezpieczeństwa”.

Więcej o zleceniach bezpieczeństwa przeczytasz tutaj, ale dodam, że nie warto zbytnio uśredniać, w niektórych sytuacjach lepiej przemyśleć swoją wizję rynku.

Blok “Dodatkowe ustawienia” jest potrzebny do wprowadzenia szeregu drobnych poprawek.

Pole „Nie rozpoczynaj transakcji, jeśli dzienny wolumen jest mniejszy” jest potrzebne do handlu altcoinami o niskiej płynności, a w Funkcjach Binance wolumen transakcji w jednej parze może być wyższy niż na niektórych giełdach tygodniowo.

Minimalna i maksymalna cena otwarcia transakcji jest potrzebna, aby bot handlował w danym zakresie, a ty nie skracał dna.

„Czas oczekiwania przed otwarciem pozycji” można wykorzystać do odróżnienia wycisku od silnego wzrostu / spadku bez wycofania.

W opcji „Przerwa między transakcjami” ustala się czas, który musi upłynąć między otwarciem nowej transakcji.

„Otwórz transakcje i zatrzymaj” pozwala lepiej kontrolować działanie bota po otwarciu określonej liczby transakcji. Należy pamiętać, że otwarte, ale jeszcze nie zakończone transakcje są również rejestrowane..

Najlepsza część zostaje na koniec. Blok „Take profit” jest potrzebny do ustalenia zysku.

Pole „Docelowa rentowność” wyświetla procent zysku, po którym bot zamknie pozycję. Wszystkie prowizje zostały już uwzględnione.

Wybór kalkulacji rentowności pozwala określić, czy wyliczyć rentowność z zamówienia, czy z całkowitej kwoty środków na koncie.

Przeczytaj więcej o kroczeniu tutaj, ale w skrócie, ta opcja pozwala zmaksymalizować zysk z transakcji.

Po skonfigurowaniu naszego bota musimy dokładnie sprawdzić przystanki i czy wszystkie parametry są poprawne. Następnie kliknij przycisk „Utwórz bota” w prawym bloku.

Jeśli wszystko zostanie wykonane poprawnie, zobaczysz okno z prośbą o uruchomienie bota..

Uruchomić!

Wszystkie informacje o bocie można zobaczyć w sekcji Boty>Moje boty.

Tam możesz również wyłączyć bota, wyświetlić szczegółowe informacje, statystyki itp..

Pamiętaj, handel lewarowany wiąże się z większym ryzykiem niż handel spot, ale nagroda może być większa..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map