sevgili arkadaşlar!

Bugün Binance kripto para borsası hakkında konuşacağız. Son zamanlarda birçok kripto tüccarı tarafından duyuldu, sık sık bahsediliyor ve her yerde bahsediliyor. Ben de bu sitede ticaret yapıyorum. Hangi fırsatları var ve neden iki yıldan az bir sürede bu kadar popülerlik kazandı – bu makalede tartışılacak.

Ayrıca TradingView çevrimiçi grafiğinin yanı sıra Binance borsasına da 3 yayın ayıracağım. Önceki makale serilerinde olduğu gibi, Binance hakkındaki bu ilk metin giriş niteliğinde olacaktır. Bu sitenin neye benzediğinden, kripto para piyasasına nasıl girdiğinden ve başarısına yol açtığından bahsedeceğiz. Hizmetin temel avantajlarını ve dezavantajlarını düşünelim, yaratıcıları, kendi kripto para birimimiz hakkında konuşalım ve hatta diğer Binance projelerine değinelim. Geleneksel olarak ilginç ve bilgilendirici olacaktır!

Ancak ilerleyen yazılarda sizler için pratik bir bölüm hazırladım. Borsaya nasıl kaydolacağınızı, hesabınızı nasıl dolduracağınızı ve para çekeceğinizi, doğrulamadan geçeceğinizi ve hesabınızı bilgisayar korsanlığı ve kötü niyetli saldırılardan korumak için iki faktörlü kimlik doğrulamayı nasıl etkinleştireceğinizi ayrıntılı olarak anlatacağım. Değişimi 3 virgül gibi üçüncü taraf hizmetlerine nasıl bağlayacağınızı ve bunun ne için olduğunu öğreneceksiniz. Binance üzerinde nasıl çalışılacağını, bunun için hangi araçların sağlandığını da analiz edeceğiz. Çok yakında devam edecek!

 

Binance, dünyanın 1 numaralı kripto para borsasıdır

Kripto para borsası, tüccarlar ile piyasayı bir araya getiren bir platformdur. Anlaşmalar ve ticaret yaptıkları yer burasıdır. Bir tüccar, tercihine göre en uygun borsayı seçer, çünkü her birinin avantajları, dezavantajları ve bir takım kriterlere göre diğerlerine kıyasla biraz farklı koşulları farklıdır:

 • döviz çifti sayısı;
 • komisyonun büyüklüğü;
 • Güvenlik seviyesi;
 • Para yatırma / çekme kolaylığı ve verimliliği.

Kripto para piyasası muazzam bir hızla gelişiyor. Haftada bir kez yeni bir borsa giriyor, bugün yaklaşık 400 tane var. Elbette sadece en güçlü oyuncular kalıyor, “güneşteki yerlerini” koruyun.

Binanas, en hızlı büyüyen kripto para borsasıdır. Kurulduğu andan itibaren 6 ay içinde lider konumuna ulaşmayı başardı – günlük işlem hacmi açısından ilk 3 kripto borsasına girdi. Ve bugün, 1 Şubat 2019 itibarıyla, tüm derecelendirmelerde bir dizi kritere göre birinci sırada yer alıyor (araştırma cryptonisation.ru, coinmarketcap.com tarafından gerçekleştirildi):

Ticaret hacmine göre

En uygun Rusça sürümüne sahip bir platform olarak

Tüccarların incelemelerine ve güvenilirliğine göre

Komisyonun büyüklüğüne göre

Yeni başlayanlar için en uygun site olarak

Kripto tüccarları arasında, borsaların 2019’un 1 numaralı borsası olduğunu düşünen bir anket yapıldı. Şirketin şampiyonluk için rakibi yoktu.

Bu nedenle, daha önce gördüğümüz gibi, bugün Binance kripto para borsaları sıralamasında 1. sırada. Bunu başardığı şey sayesinde?

Başlangıç ​​aşamasında bile, şirketin yöneticileri, ICO’dan hemen sonra, madeni paraların erken yerleştirilmesini seçtiler. Rakiplere kıyasla borsanın düşük komisyonu rolünü oynadı. Bu, birçok tüccar ve yatırımcıyı cezbetti. Platformu kullanarak, CMS değişiminin yüksek hızına dikkat ettiler – bulmaca bir araya geldi ve proje başarıya “mahkum edildi”.

Kripto para borsaları topluluğu, ilk birkaç gün içinde 20 binden fazla kullanıcının kayıtlı olduğu yeni güçlü bir oyuncuyu ekibine memnuniyetle kabul etti..

Günlük işlem hacmi açısından Binance borsası, Ocak 2019’da dünyada 1. sırada yer aldı..!

Anahtar veri

 • Resmi site:  https://www.binance.com/
 • Site dili: Rusça ve İngilizce dahil 14 dilde mevcuttur
 • Site kaydı: 01 Nisan 2017
 • Yönlendirme bonusu: Komisyonun% 20’si
 • Kripto para birimi çiftleri: 240 adetten fazla.
 • Dahili kripto para birimi: Binance Coin (BNB)
 • Twitter: @kafadergisi
 • Coinmarketcap.com’a göre, 1 Şubat 2019 itibariyle şirketin günlük cirosu 376365510 $ veya 107862 BTC olarak gerçekleşti..
 • aşağıdaki ekran görüntüsünde – Günlük hacme göre TOP-5 kripto para birimi çifti:

Binance pazara nasıl girdi??

Binance borsası, kripto para piyasasına 2017 yılında girdi. İsviçre’de açıldı. Kurucu, deneyimli lider Changpeng Zhao’nun başkanlık ettiği Shanghai Beiji Technology Corporation’dır. Bu, OKCoin’in kurucu ortağı ve CTO’su ve Blockchain’de geliştirme departmanını yönetmeden önce..

Ekip, kripto para birimleri alanında Wall Street’te etkileyici deneyime sahip en iyi uzmanlardan oluşuyor ve kendi alanlarında lider profesyoneller. Yani, ekip üyelerinden biri önde gelen bir finansör, Çin çevrimiçi ekonomisinde etkili bir figür – Yi He. Şirket, platformun hızlı bir şekilde gelişmesini sağlayan sponsorlar ve yatırımcılar için çekici. Merkezi Şangay’da.

ICO’nun piyasaya sürülmesinden hemen sonra, ilk birkaç gün içinde 20 bin kullanıcı katıldı, lansmandan 9 ay sonra, sitede 3 milyon tüccar vardı ve bugün 6 milyondan fazla insan üzerinde işlem yapıyor. Ocak 2019’da rekor bir değere ulaşıldı: 1 saatte 250.000 kişi borsaya kaydoldu.

2018’de, platformun yeni kullanıcıların kaydını kısaca kapatmak zorunda kaldığı ortaya çıktı, çünkü hizmetin teknik yetenekleri bu tür bir büyüme ve buna karşılık gelen yük ile başa çıkamadı ve başa çıkamadı. Ama yakında durum çözüldü, bugün herkes ona katılabilir..

Platform, saniyede 1.400.000’den fazla sipariş işliyor. Rusça konuşan kripto tüccarları arasında Rus dilini desteklemesi sayesinde büyük popülerlik kazandı..

Şirket adını iki kelimenin birleşiminden almıştır: İngilizceden çevrilen “ikili”, “çift, ikili” ve “finans” – “finans” anlamına gelir. İlk başta, site 6, sonra 8 dili destekledi, bugün zaten 14 tanesi var:

Bu nedenle Binance platformu güvenli bir şekilde tam teşekküllü çok dilli bir platform olarak adlandırılabilir. Tüccarları da memnun eden 24 saat teknik desteğe sahiptir. Diğer bir cazip faktör ise Binance Coin (BNB) ödemesi durumunda% 50 indirimli bir anlaşma için% 0,1 komisyon, yani% 0,05’e düşürülebilir (kullanıcılar bu fırsatı 2018’in sonuna kadar kullandı. 2019 başı indirim% 25’tir).

Diğer bir avantaj da, günde 2BTC’den daha az para çekmek için zorunlu kimlik doğrulamasından geçmenize gerek olmamasıdır..

Binance borsası nasıl çalışır??

Binance kripto para borsası çevrimiçi bir platformdur, yani tüm alım satımlar şirketin resmi web sitesi üzerinden gerçekleştirilir. Sitenin iki sürümü vardır: Acemi tüccarlar için Temel ve aktif ticareti tercih eden deneyimli kripto tüccarları için Gelişmiş ve popüler mobil platformlarda çalışan bir mobil uygulama.

Her iki arayüz de iyi düşünülmüş, geliştirilmiş ve yüksek kaliteli kullanılabilirlik ile ayırt edilir. En azından biraz karşılaştıysanız ve kripto para borsalarının nasıl çalıştığını biliyorsanız, platformu kolayca bulabilir ve burada her şeyin nasıl çalıştığını anlayabilirsiniz..

Bu iki tür arabirim arasındaki temel fark, gelişmiş olanın grafikler dahil olmak üzere teknik analiz açısından daha geniş işlevselliğe sahip olmasıdır. Bu durumda, ana olan hızlı bir şekilde çiftten çifte geçer. İşlemlerin geçmişi ve sipariş defterleri mevcuttur.

Ana arayüz ekran görüntüsü

Gelişmiş ekran görüntüsü

Binance avantajları ve dezavantajları

Makalenin bu bölümünden önce, size her zaman ne kadar harika bir Binance borsasından bahsetmiştim, bu sayede bu kadar popülerlik kazandı. Ancak diğer tüm kripto para borsaları gibi, dezavantajları da yok değil. Çok daha fazla avantajı olmasına rağmen, bununla ticaret yapmayı denemenin yanı sıra dikkatinize layık olduğundan eminim. Ancak nesnellik için, hizmetin zayıf yönlerinden bahsetmeniz gerekir. Bu nedenle projenin avantajlarını bir kez daha vurgulayıp eksikliklerini ortaya çıkaracağız..

Binance’in temel avantajları

 • Çok sayıda döviz çifti. Burada 240’tan fazla var.Kesinlikle dikkat etmeye değer yeni coin’ler, ICO’dan hemen sonra Binance’te görünür;
 • Büyük günlük ciro, en büyük Ethereum hacmi, NEO, TRON;
 • Günde ikiden fazla bitcoin çekmeyi planlamadığınız sürece kimliğinizi doğrulamanıza (doğrulamanıza) gerek yoktur;
 • Borsanın Ruslaştırılmış versiyonu. Bu sayede Rusça konuşan yeni başlayanlar için mükemmel;
 • Sezgisel arayüz, basit ve kullanımı kolay. Geniş işlevselliğe sahip iki mod;
 • Borsanın dahili kripto para birimi ile ödeme yaparsanız, komisyonun başka bir çeyreğe kadar azaltılabileceği gerçekten düşük komisyon;
 • Binance, tüm NEO sahiplerine aylık GAS verir;
 • Kaynaklar etkileyicidir – platformun yetenekleri 1 saniyede neredeyse 1,5 milyon siparişi işlemesine izin verir;
 • Üçüncü taraf geliştiriciler için API sağlamak;
 • Morgan Stanley, Roger Ver ve diğerleri dahil olmak üzere seçkin yatırımcılar, parlak bir ekip;
 • 24/7 teknik destek;
 • Yeterli yönlendirme ödülü – komisyonun% 20’si;
 • Site, saldırılara karşı korumayla ilgilenir ve sürekli gelişerek, Google Authentificator kullanılarak iki faktörlü yetkilendirme sayesinde elde edilen güvenlik düzeyini daha da yükseltir;
 • Mobil platformlar için destek;
 • Kullanıcılar arasında kusursuz itibar ve yüksek düzeyde güven.

Binance’in dezavantajları

 • Daha sert Çin kara para aklamayı önleme mevzuatı nedeniyle Fiat’ın terk edilmesi. Hesabınızı yalnızca kripto para birimi ile yenileyebilirsiniz. Ancak platform, Doğu Afrika ülkesi Uganda’da bir kripto-fiat borsası başlattı. Bununla ilgili daha sonra;
 • Ruslaştırma hala yetersiz. Uzmanlar bunun üzerinde çalışıyor ve umarım yakın gelecekte düzelteceklerdir. Bu arada, beceriksizliğe katlanabilir veya İngilizce versiyonu kullanabilirsiniz;
 • Referanslar yalnızca İngilizce ve Çince olarak mevcuttur;
 • Bazı madeni paralar onda ve yüzde birlik paralarla geri çekilemez, yalnızca miktarı.

Gördüğünüz gibi, borsanın avantajları dezavantajlarından önemli ölçüde ağır basmaktadır. Bu nedenle, kesinlikle elinizi denemeye değer.!

Diğer projeler Binance

Binance, kripto para borsasına ek olarak, kripto para birimi topluluğundan birçok kişi için faydalı olacak diğer hizmetleri aktif olarak geliştiriyor. Aralarında en popüler olanı:

Binance Labs

Bu program, kripto endüstrisindeki başlangıç, girişimci ve topluluğu desteklemek için tasarlandı. Binance, en umut verici başlangıç ​​projelerini seçer ve geliştirmelerine, kripto para piyasasına girmelerine ve finansal destek sağlamalarına yardımcı olur..

Zaman zaman laboratuvar çeşitli programları başlatır, örneğin, ilk “kuluçka” aşamasında en iyi kripto para birimi projelerini desteklemek ve fikirlerin uygulanmasına yardımcı olmak için özel olarak tasarlanmış Labs Kuluçka Programı. Binance programa düzenli olarak% 10 yatırım yapıyor.

Binance Akademisi

Bu, şirketin blockchain teknolojileri ve kripto endüstrisi hakkında kesinlikle ücretsiz olarak yararlı ve önemli bilgiler sağladığı bir eğitim projesidir. Paketin yaşı ne olursa olsun, halihazırda kapsamlı bir video ve metin bilgisi veritabanı içerir. Akademi materyalleri ücretsiz olarak temin edilebilir. Kullanıcılar ayrıca ilgilerini çeken içerik gönderebilir ve talep edebilir.

Başlatma paneli

ICO platformu.

Binance Uganda

Doğu Afrika’nın Uganda eyaletinde bir kripto para birimi-fiat hizmeti. Bu tür ilk proje, platform kripto para birimi ile birlikte Uganda şilini (yerel para birimi) kullanıyor..

Binance Yardım Vakfı

Malta Cumhurbaşkanı desteğiyle kurulan Blockchain hayır kurumu.

Binance Zinciri

Geliştirici duyuru projesi, merkezi olmayan bir değişim olacaktır. Çok yakında piyasaya sürülecek (2019’un başında duyuruldu). Platform, yalnızca tüccarlar tarafından yönetilen dijital varlıklarla yapılan işlemler için değil, aynı zamanda kullanıcıların coinlerini çıkarması ve borsada alıp satması için oluşturulmuştur.. 

Binance Bilgisi

Bilgi platformu, kripto para birimi ve blok zinciri teknolojilerine adanmış bir veritabanı, acemi tüccarlar da dahil olmak üzere kullanıcıların jetonlar ve madeni paralar hakkında gerekli verileri alabileceği dijital varlıklar. Burada en son haberleri, fiyat dinamiklerini bulabilir, belirli bir dijital para biriminin davranışını etkileyebilecek temel ekonomik, politik ve diğer önemli olayları okuyabilirler..

ne böyle Binance Coin (BNB)?

Binance Coin, Ethereum blok zinciri temelinde yayınlanan Binance borsasının dahili kripto para birimidir. Şirket, piyasadaki konumunu güçlendirmek, ticareti hızlandırmak ve ICO sırasında piyasaya sürmek için onu yarattı. Para birimi yardımı ile borsa, hizmetlerinin işlevselliğini iyileştirir ve yenilerini geliştirir.

Borsa, belirli bir dönem için kârın% 20’si oranında BNB tokenlerini üç ayda bir satın alır ve yakar. Bu, Whitepaper’da sağlanmıştır, böylece sınırlı sayı nedeniyle değerlerinin artması sağlanır. İşlem, borsa toplam Binance Coin hacminin% 50’sini (100.000.000 jeton) kullanana kadar devam edecek..

Uzun süredir, para birimi istikrarlı bir büyüme gösterdi. Binance kaydı sırasında değeri (dolara karşı döviz kuru) 0,1 dolardı. 6 Ocak 2018’de yaklaşık 25 dolarlık bir fiyat etiketine ulaştı. Ancak 2018’de 4,58 dolara birkaç keskin düşüş oldu..

Bununla birlikte, Binance Coin gelecek vaat eden bir borsada işlem gören varlık olarak kabul edilir, çünkü Binance borsa projelerinin popülaritesindeki artışla orantılı olarak ve muazzam bir paraya sahip oldukları için, para biriminin değeri kaçınılmaz olarak artacaktır..

BTCUSD vs BNBUSD

BNB’nin dinamiklerine BTC ile karşılaştırıldığında bakarsanız, geçen yıl bu altcoin büyükbabasından daha kendinden emin hissetti..

Bugün BNB 6.72 $ değerinde. Binance’in diğer ticaret platformlarından çok daha hızlı büyüdüğünü ve geliştiğini düşünürsek, varlığın büyümeye devam etmek için her şansı var..

Madeni para, Binance’de işlem yapmak için alım satım yapmak için kullanılabilir, birçok döviz çiftinde sunulur veya kullanıcının kripto para borsasında% 25 indirim aldığı kripto para borsasındaki işlemler için komisyon ödemek için kullanılabilir. yukarıda bahsettiğimiz komisyon.

Önümüzdeki birkaç yıl içinde indirim yıllık olarak yarıya indirilecek. 2018 artık sayılmadığından, tamamen devre dışı bırakılıncaya kadar indirimde hala üç indirim var:% 12,5; % 6.75 ve% 0. Binance projelerinin hızlı gelişimine, her bir teşebbüsüne ne kadar sorumlu davrandığına bakılırsa, şirketin yakında tam teşekküllü bir blockchain ekosistemi oluşturması muhtemeldir..

BNB satın almak için tüm birikimlerinizi zaten taşıyacaksanız, o zaman heyecanınızı soğutmalıyım. Gerçek şu ki, son zamanlarda, kripto para piyasasının düzenlenmesi ve beyazlatılması süreçleri tüm hızıyla devam ediyor, bu nedenle yarı menkul kıymetler olan tüm kripto varlıkları, düzenleyici tarafından yaptırıma tabi tutulma konusunda büyük risk altında. Bu nedenle, özellikle kripto para birimi ve BNB, kaybetmeyi göze alabileceğinizden daha fazla yatırım yapamayacağınız çok yüksek riskli bir varlık olmaya devam ediyor..

Artık Binance kripto para borsasının ve para biriminin piyasaya nasıl girdiği hakkında her şeyi biliyorsunuz. Aşağıdaki makalelerde, bunun üzerinde nasıl çalışılacağını kesinlikle çözeceğiz. Yakında görüşürüz!

İyi şanslar ve iyi karlar!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me