güzel gün!

BitMEX’te işlem yapmayı ve limit emrinin işlevselliğini düşünmeye devam ediyoruz. Neden tüm onay kutularına ihtiyacımız olduğunu bulalım. Bunun hakkında çok az şey yazıldı, ancak bize ne verdiğini anlamak istiyorum?

Limit emri için ek seçenekler

 • Yalnızca Mesaj / “Pasif düzen” – yalnızca alıcı varsa yürütülecek bir sipariş oluşturmak için kullanılır. Bu sayede, yapımcının komisyonunu alacaksınız ve alıcının komisyonu sizden borçlandırılmayacak veya sipariş verilemeyecek. İşaretçi ve alıcı durumları hakkında biraz sonra “Komisyon” bloğunda daha fazla bilgi vereceğim.
 • Gizli / “Gizli” – böyle bir emir, emir defterinde (emir defteri) gösterilmez. Oluşturduğunuzda, siparişin hangi bölümünün görüneceğini belirleyebileceğiniz bir menü sunulacaktır – “buzdağı”. Bu, çok büyük miktarlarda alım satım yapan ve başkalarının tüm sipariş hacmini görmesini istemeyen deneyimli tüccarlar için çok uygundur..
 • Yalnızca Azalt – diğer borsalarda böyle bir seçenek yoktur, aynı coin için stop-loss ve take-kar aynı anda açıldığında ve böyle bir durumda bir emri kapatmanız gerekiyorsa bu çok uygun bir fırsattır. bakiyenizde bulunandan daha fazla satılacak sözleşme.

Bu, değer önce satın alma fiyatına ve ardından satış fiyatına ulaştığında gerçekleşir. Kutuyu işaretlediyseniz, gerektiğinde, sıra pozisyonlarınızı düzeltir.

Daha açık hale getirmek için bir örnekle açıklayacağım. Diyelim ki 3500’de BTC satın aldınız. 4500’de limitli satış oluşturuyorsunuz ve 4300’de satışı durduruyorsunuz. İndirimi sadece verirken kontrol edin ve bu emirlerden sadece biri uygulanacaktır. Aksi taktirde ilk bitcoinin stopla satılacağı ve ardından fiyatın 4500’e ulaşacağı ve kapatılması gereken bir short’ın açıldığı ortaya çıkabilir..

Siparişin şartları 

 • GoodTillCancel / “İptal Edilene Kadar Geçerli” – emir, ne kadar beklemeniz gerektiğine bakılmaksızın, belirtilen değere ulaştığında yürütülecektir;
 • HemenÖrCancel / “Hemen yürüt veya iptal et” – emrin bir kısmı hemen yerine getirilmezse, iptal edilecektir;
 • DoldurÖrKill / “Tamamla veya Öldür” – emrin tamamı hemen yerine getirilmezse iptal edilir.  

Market siparişi, belki de önerilen sipariş türlerinin en basiti. Mevcut satış fiyatından gerçekleştirilir, yani satıcının fiyatına. Artan bir alıcı komisyonu ödersiniz, ancak siparişinizin çok hızlı bir şekilde yerine getirilmesi garanti edilir, bu da bazen teklifin maliyetinden ve komisyonun büyüklüğünden çok daha önemlidir..

Siparişler için Al Kar ve Dur bir onay işareti var Kapat açık Tetikleyici“/” Tetiği kapat “. Bu öğe önemlidir. Bu sayede sipariş “tersine dönmüyor”. Bunun ne anlama geldiğini bir örnekle açıklayayım: fiyat direnç seviyesine ulaştı, şimdi 200 $ ‘dan açığa çıkarsınız. Ancak stratejiniz, bu seviyeyi aşarsa, kısa kapatıp uzun açacağınızı varsayıyor.

Şimdi Tetiklemede Kapat kutusunun işaretini kaldırmanız ve satın alma-durdurma oranını direnç seviyesinde 400 $ olarak ayarlamanız gerekiyor. Fiyat bu seviyeyi kırdığında kısa kapanacak ve stop emrindeki 200 $ ‘lık fazlalık nedeniyle 200 $’ lık bir uzun pozisyon açılacaktır..

Bu tür “darbeler” konusunda çok az deneyiminiz varsa, bu onay kutusunu her zaman açık tutmak daha iyidir..

BitMEX’te sipariş nasıl açılır?

İşlem başlatmak için, emir hacmini USD cinsinden 1 dolar = 1 sözleşme (XBT) oranında belirtmeniz gerekir. Aynı anda hem kısa hem de uzun pozisyon açamayacaksınız. Uzun ya da kısa. Bir sonraki adım kaldıraçtır. İlk aşamalarda maksimum kaldıraç X2 veya X3’tür. Sipariş verirken, tasfiye maliyeti derhal belirlenir – oranın ters yönde değişmesi gereken seviye, böylece marj belirttiğiniz kaldıraç (kaldıraç) ile yanar..

Yani, X3 kaldıracı% 25 ise. “Satın Al” ı tıklamaya devam edecek, sipariş, sipariş defterinde olacak ve yürütülmesini beklemek için Siparişler menüsünde olacaktır..

Tabii ki, siparişiniz TradingView grafiğinde gösterilecek ve uygun seviyede bir işaret görünecektir. Siparişin daha hızlı yürütülmesi için hareket ettirilebilir – bu uygundur ve başka hiçbir yerde uygulanmaz.

Emir gerçekleştirilir gerçekleşmez “Pozisyonlar” bölümünde yer alacaktır. Anlaşmayı tamamladığınız maliyeti de hemen belirtebilirsiniz.

Bir anlaşma açılır açılmaz, altına bir marj koyulur – değişimi kayıplara karşı sigortalayan fonlar. Doğrudan sipariş değerine ve kaldıraç oranına bağlıdır. Örneğin, X5 kaldıracı ve 0,1 XBT işlem hacmi ile marj yaklaşık 0,02 XBT ve X2 kaldıraç – 0,05 XBT olacaktır..

Bir başka önemli husus.

BitMEX’te fiyat işaretlemesi diye bir şey var. Pozisyonları ortadan kaldırmada önemli bir rol oynar. Bu, siparişleri zorunlu tasfiye ve baskılardan korumaya yarayan bir fiyat zaman damgasıdır. Genellikle etiketleme makul bir fiyata gelir. Sürekli sözleşmelerde, bu, finansmana kadar geçen süre ve aralığı dikkate alınarak, dayanak varlık endeksinin değerine + finansman esasının oranına eşit bir fiyattır..

Bazen, yüksek volatilite zamanlarında, BitMEX korumalı son fiyat etiketlemesine geçer ve bu da kullanıcıları elbette bilgilendirir. Bu işaret işlevsel olarak aynı anlamı taşısa da, hesaplaması sadece son fiyattan belirli bir spread içerir ve bu aslında bir tüccar için çok daha tehlikeli ve risklidir..

Önemli! Son fiyat etiketlemesi sırasında BitMEX’te işlem yapmayı kesinlikle önermiyorum!

Size tasfiyeden bahsetmiştim, bu tam olarak maliyet, ulaştıktan sonra işlemin eksi olarak otomatik olarak kapatılacağı.

Önemli! Tasfiye fiyatı, teminat çağrısının gerçekleştiği andır, yani. kaldıraç sağlamak için pozisyonunuzu otomatik olarak kapatmak ve depozitonuzu tasfiye etmek.

Teminatı ve buna bağlı olarak sol paneldeki likidasyon fiyatını değiştirebilir veya kesinlikle önermediğim işlem hacmini artırabilirsiniz.!

Ve arayüzdeki son an – BitMEX’in dezavantajı – keskin yükler ve dalgalanmalarla birlikte, tüm kullanıcılar daha aktif hale geldiği ve konumlarını değiştirmeye başladığı için değişim web sitesi yavaşlar. Alternatif olarak, gecikmeyi biraz azaltmak için animasyonları kapatabilirsiniz..

BitMEX ücretleri

Sitede oluşturulan komisyonların bir listesini aşağıdaki tabloda bulacaksınız..

Alıcı (alıcı) – Market siparişi.

Yapıcı (yapıcı) – sipariş defterinde gösterilen limit emri (gizli / Gizli siparişler hariç).

Geleneksel sözleşmeler komisyonu

Sürekli sözleşmeler için komisyon

Sözleşmeler YUKARI

Sözleşmeler AŞAĞI

Giriş / çıkış komisyonu

BitMEX’te para yatırma ve para çekme işlemlerinin tamamlanması için komisyon yoktur. BTC’nin geri çekilmesi için Bitcoin Network komisyonu alıyor. Dinamiktir ve Blockchain yüküne bağlıdır.

Gizli siparişler için komisyon

Gizli sipariş için alıcı komisyonu ödenir. Iceberg için bir alıcı komisyonu da ödenir, ancak yalnızca gizli siparişler tamamen yerine getirilene kadar. Bundan sonra, sıradan hale gelir, sahibi gizli olmayan siparişler için bir yapımcı komisyonu alacak.

Gerçek bir komisyon örneği:

BitMEX’te demo ticareti

Gerçek vadeli işlemler piyasasına girmeden ve kaldıraçla işlem yapmaya başlamadan önce, elinizi sanal bir demo hesabında deneyebilirsiniz. Gerçek ticaretin tüm hislerini aktarmasa da, burada her şeyin nasıl çalıştığını anlamanıza yardımcı olacaktır. Demo platformu, gerçek bir terminal ile tamamen aynı arayüze sahiptir. Tek fark, gerçek bitcoin değil sanal kullanıyor olmasıdır. Hizmetin adı “Test no”. Resmi site https://testnet.bitmex.com

Ücretsiz BTC test netini, listesi ve cüzdan numarası “Para Yatırma” bölümünde hesap menüsünde bulunan bir dizi özel sitede alabilirsiniz. Cüzdanı yeniledikten sonra ticarete başlayabilirsiniz.

BitMEX’te işlem yaparken botları kullanma

Bugün birçok tüccar, kripto para borsalarında çalışmak için botları kullanıyor. Bu, ticareti otomatikleştirir, zamandan tasarruf sağlar ve bir tüccarın birçok benzer işlemi açması gerektiğinde pasif gelir elde eder. Bu, yeni başlayanlar için manuel ticaret yapmak için yeterli deneyime sahip olmadan bu borsada para kazanmaya başlamak için gerçek bir şans. Bir başka önemli artı – robot her zaman sakindir, bir takım duygularda hata yapmaz ve sinirlerinizi kurtarır.

Botu belirtilen parametrelere göre bir kez yapılandırmanız yeterlidir ve sizin için ticaret yapacaktır. 3commas’tan bir bot kullanarak BitMEX’te işlem yapmayı düşünün. Bu, risklere karşı korumayı en üst düzeye çıkarmak için her şeyi öngörmeye yardımcı olacak akıllı ticaret için yeni ve kullanışlı bir algoritmadır..

3commas bot ile ticaret hakkında bilmeniz gerekenler?

Ticarette bir bot kullanmaya karar verirseniz en önemli kural: işine müdahale edemezsiniz! BitMEX üzerinde 3 virgül botuna paralel olarak çalışmayı planlıyorsanız, aynı döviz çiftini manuel olarak veya diğer botları kullanarak takas edemeyeceğinizi unutmamak önemlidir. Bunun öngörülemeyen sonuçları olabilir..

Botun eylemlerinize müdahale etmesini önlemek için ve siz, ticaret yapmak için ayrı bir hesap açabilir veya farklı bir döviz çiftinde çalışabilirsiniz. Bot tarafından verilen siparişlerde pozisyon boyutunu, kaldıraç oranını veya marjı değiştirmek dahil hiçbir şey yapamazsınız. Bu döviz çifti için zaten açılmış bir emriniz varsa anlaşma etkinleştirilmez. Bot bu anı kontrol eder ve kontrol eder.

Bilgi tabanında 3 virgül botunun diğer özellikleri hakkında bilgi edinebilirsiniz. Botun kendisi evrenseldir ve aynı anda birkaç borsa ile çalışmak için uygundur. Bu nedenle, BitMEX ile çalışmaya hazırlamak için uygun ayarları yapmanız gerekir..

BitMEX’te ticaret yapmak için 3 virgül botu nasıl kurulur?

Önceki makalede, Binance borsasında işlem yapmak için kısa bir botun nasıl kurulacağına baktık. İlke aynı kalır, ancak burada marj ticaretimiz olduğunu unutmayın, bu nedenle marj ayarlarını, kaldıraç seçimini dikkatlice düşünmeniz ve likidasyon fiyatına dikkat etmeniz gerekir..

Bu değişim için bot aynı zamanda basit, kompozit, kısa ve kompozit kısa bot olabilir. Basit seçelim.

Bundan sonra bot ayarlarının olduğu bir pencere açılacaktır. Ana olanı inceleyelim.

 1. Öncelikle gerekli ayarların yüklenmesi için BitMEX değişimini seçiyoruz;
 2. Ardından, “Ad” alanında, seçilen döviz çiftinin adını bota atayın. Bir botla ticarette sadece iki çift kullanılabilir. XBT_XBTUSD, XBT_ETHUSD. Bunlar kalıcı sözleşmelerdir. Hizmet, gelecekte başka BitMEX teklifleri eklemeyi planlıyor. Bu nedenle, “Eşleştir” alanında istediğiniz teklifi hemen ayarlayabilirsiniz..
 3. Uzun veya kısa bir strateji seçin;
 4. Varsayılan işlem para biriminin XBT olduğunu lütfen unutmayın, başka bir para birimi seçmek imkansızdır, çünkü BitMEX ile ilgili ilk makalede söylediğimiz gibi, bu borsadaki tüm ödemeler yalnızca bu para biriminde gerçekleşir..
 5. Ardından, stratejinize ve depozitonuza bağlı olarak, tüm ayarları bir botla normal bir borsada işlem yaparken olduğu gibi yapabilirsiniz. Nelere dikkat etmelisiniz:
 • İki tür sipariş verebilirsiniz: Limit veya Pazar;
 • borsa, tasfiye fiyatından teminat emri verilmesine izin vermez;
 • Stop-loss ayrıca tasfiye seviyesinin altına veya üstüne yerleştirilemez;
 • borsanın kendi takip sırası vardır. Botu kurarken, Trailing kutusunu işaretlerseniz, maliyet belirtilen kara ulaştığında, botun kendisi doğrudan borsada BitMEX tarafından işlenecek bir son sipariş oluşturacaktır..

Ve böylece en ilginç noktaya geldik – “Kaldıraç” maddesine – kaldıraç türü.

6. Kol tipi.

Ayarlarda 3 seçenekten birini seçebilirsiniz:

 • sergileme – bu durumda, borsaya koyduğunuz kaldıraç bot ayarlarına “çekilecektir”. BitMEX bu ayarları zaman zaman varsayılan değerlerine sıfırlayacağı için kullanmanızı önermiyorum;
 • çapraz – Borsaya benzer şekilde, sipariş açıldığında, yatırılan paranın tamamı kullanılacak ve pozisyonun büyüklüğüne bağlı olarak kaldıraç otomatik olarak ayarlanacaktır;
 • anlamı – omzun boyutunu kendiniz belirlersiniz. XBT_XBTUSD çifti için değeri 0.01 ila 100 (50’den büyük değerler manuel olarak girilir) ve XBT_ETHUSD için – 0.01 ila 50 arasında değişebilir. 50’den büyük bir değer manuel olarak girilir.

Kaldıraç değerinin her işlemden önce ayarlanması gerekecektir, ancak aktif olduğu sürece bunu değiştirmek mümkün olmayacaktır – değişiklikler sadece ticareti etkilemeyecektir. Bot zaten oluşturulmuşsa ve işin başlamasını beklerken, borsanın kendisindeki kaldıraç değerlerini değiştirmenizi önermiyorum.

Özetleyelim

BitMEX, marj ticareti kripto para birimi borsalarından birkaç yönden farklıdır:

 • X100’e kadar kaldıraç;
 • XBT’ye tam bağlanma;
 • ticaret sözleşmeleri, madeni para değil;
 • cari döviz kuru değil, endekse göre tasfiye.

Aşağıdakileri kendim için seçtim site avantajları:

 • kaldıraçla marj ticareti;
 • birçok farklı sipariş;
 • kısa pozisyonlar açma ve piyasa düştüğünde para kazanma yeteneği;
 • TradingView grafiği, geniş işlevselliğe sahip platforma entegre edilmiştir;
 • bir demo hesabı üzerinde pratik yapma fırsatı.

Dezavantajları: 

 • ağır yükler altında frenleme;
 • birkaç döviz çifti;
 • çok yüksek risk.

Sonuncusu ana olanıdır. Riskler nasıl en aza indirilir?

Risk yönetimi veya işlem yaparken nelerin hatırlanması

 • her zaman en karlı giriş noktasını bulmaya çalışın ve bir sipariş açtıktan hemen sonra bir durun;
 • çok büyük omuzlarla denemeyin;
 • birikiminizi, deneyiminizin nasıl büyüyeceğiyle orantılı olarak kademeli olarak artırın;
 • test ağında eğitim;
 • yeteneklerinizden şüphe duyuyorsanız, trend boyunca ticaret yapın;
 • Aynı anda birkaç borsada işlem yapıyorsanız, portföyünüzün% 3-5’inden fazlasını BitMEX’te kullanmayın. % 1 ile başlamak daha iyidir;
 • Riskleri kontrol etmek için durdurma yerine izole bir omuz kullanabilirsiniz, bunu destek seviyesine ayarlayın. Fiyat siparişin tersi yönde giderse, değişim onu ​​tasfiye eder ve depozitonun yalnızca bir kısmını kaybedersiniz; 

BitMEX’te ticaret karlı olmaya başladığında, durmaksızın çok büyük pozisyonlara girmeye kalkmayın;

 • özellikle Cross ayarlanmışsa X10’dan fazla kaldıraç kullanmayın. İlk aşamalarda, X2-3’ten fazla olmamalıdır. Büyük bir kaldıraç, depozitonuzun ömrünü kısaltacaktır. Siparişe güveniyorsanız, fiyat yükseldikçe kademeli olarak daha fazla sözleşme satın alabilirsiniz;
 • her zaman bir pozisyon açtıktan hemen sonra durun. Bu, yetkin bir tüccar için önemli bir kuraldır. Borsalar gecikiyor, her zaman bir siparişi kendi başınıza kapatmanıza izin vermiyorlar. Ve BitMEX bir istisna değildir;
 • Kendinizi baştan çıkarmamak için ücretsiz fonları çekin. Sadece kaybetmekten korkmadığınız rahat bir miktar bırakın. Burada bir depozitoyu boşaltmak çok kolaydır, bu nedenle çok dikkatli davranmanız ve BitMEX’teki hesabınızın dolandırıcıların elinde olma riski dahil tüm riskleri en aza indirmeniz gerekir;
 • likidasyonu önlemek için para eklemeye çalışmayın, bu sadece kaybınızı artıracaktır;
 • duruşunuzu ve strese karşı direncinizi geliştirin – marj ticaretinde mümkün değil.

Ve ana şey: Kripto para birimlerinde işlem yapmaya yeni başlıyorsanız – geleneksel borsalarda deneyiminiz olana kadar BitMEX’te yapacak hiçbir şeyiniz yoktur:

Kripto para ticareti konusunda deneyiminiz varsa, ancak marj ticaretini denemeye değip değmeyeceğinden şüphe ediyorsanız – 3 virgül bot ile başlayın, ancak profesyonel tüccarlar için tüm yollar açıktır.!

Hepsi bu, BitMEX hakkındaki konuşmamız sona erdi. Aşağıdaki makalelerde, tüccarlar için en popüler ve favori platformlardan biri olan Bittrex değişimini analiz edeceğiz. Neden? Çok yakında öğreneceksin! Bir sonrakine kadar!

İyi şanslar ve iyi karlar!   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me