dobrý deň!

Naďalej zvažujeme obchodovanie na BitMEX a funkčnosť limitnej objednávky. Poďme na to, prečo potrebujeme všetky začiarkavacie políčka. O tomto sa napísalo len málo, ale chcem pochopiť, čo nám to dáva?

Ďalšie možnosti pre limitnú objednávku

 • Iba na príspevok / „Pasívna objednávka“ – slúži na vytvorenie objednávky, ktorá sa vykoná, iba ak je pre ňu kupujúci. Vďaka tomu získate províziu tvorcu a provízia objednávateľa nebude od vás odpísaná alebo sa objednávka jednoducho nezrealizuje. O statusoch markerov a príjemcov vám poviem niečo neskôr v bloku „Komisia“.
 • Skryté / Skryté – takáto objednávka sa nezobrazí v objednávkovej knihe (objednávkovej knihe). Po jeho vytvorení bude k dispozícii ponuka, v ktorej môžete určiť, ktorá časť objednávky bude viditeľná – „ľadovec“. To je veľmi výhodné pre skúsených obchodníkov, ktorí obchodujú s veľmi veľkými objemami a nechcú, aby ostatní videli celý objem objednávky..
 • Iba zmenšiť – na iných burzách takáto možnosť nie je, je to veľmi vhodná príležitosť, ak potrebujete uzavrieť pokyn v situácii, keď boli pre rovnakú mincu otvorené stop-loss a take-profit naraz a ukázalo sa, že existovali viac zmlúv na predaj, ako je k dispozícii pre váš zostatok.

To sa stane, keď hodnota najskôr dosiahne nákupnú cenu a potom predajnú cenu. Ak ste začiarkli políčko, potom v prípade potreby objednávka opraví vaše pozície.

Aby to bolo jasnejšie, vysvetlím to na príklade. Povedzme, že ste BTC kúpili za 3 500. Limit predaja predáte pri 4 500 a zastavenie predaja u 4 400. Zníženie začiarknite iba pri ich zadávaní a vykoná sa iba jeden z týchto príkazov. V opačnom prípade sa môže ukázať, že najskôr sa bitcoin predá stopom, potom cena dosiahne 4500 a otvorí sa short, ktorý bude treba uzavrieť.

Podmienky objednávky 

 • GoodTillCancel / “Dobré do zrušenia” – objednávka bude vykonaná, keď dosiahne zadanú hodnotu, bez ohľadu na to, ako dlho musíte čakať;
 • OkamžitýOrCancel / “Vykonať okamžite alebo zrušiť” – ak časť objednávky nebola vykonaná okamžite, bude zrušená;
 • NaplňteOrKill / “Complete or Kill” – ak nie je celá objednávka okamžite vykonaná v plnom rozsahu, je zrušená.  

Trhový poriadok, možno najjednoduchší z navrhovaných typov objednávok. Vykonáva sa za aktuálnu dopytovú cenu, t.j. za cenu predajcu. Zaplatíte zvýšenú províziu príjemcovi, ale vaša objednávka bude zaručene vykonaná veľmi rýchlo, bez straty času, čo je niekedy oveľa dôležitejšie ako náklady na ponuku a veľkosť provízie..

Pre objednávky Vezmi Zisk a Prestaň je tam začiarknutie Zavrieť na Spúšťač“/” Zavrieť spúšťač “. Táto položka je dôležitá. Vďaka nemu sa objednávka „neprevráti“. Vysvetlím na príklade, čo to znamená: cena dosiahla úroveň odporu, teraz umiestnite skrat na 200 dolárov. Vaša stratégia však predpokladá, že ak prekročí túto úroveň, potom sa zatvoríte na krátko a otvoríte dlho.

Teraz musíte zrušiť začiarknutie políčka Close on Trigger a nastaviť buy-stop na 400 dolárov na úrovni odporu. Keď cena prelomí túto úroveň, skrat sa uzavrie a kvôli prebytku v poradí zastavenia 200 dolárov sa otvorí dlhá pozícia za 200 dolárov.

Ak máte s takýmito „pučmi“ málo skúseností, je lepšie ponechať toto začiarkavacie políčko vždy zapnuté.

Ako otvoriť objednávku na BitMEX?

Ak chcete zahájiť obchod, musíte určiť objem objednávky v USD vo výške 1 dolár = 1 kontrakt (XBT). Nebudete môcť otvárať krátke a dlhé pozície súčasne. Buď dlhý, alebo krátky. Ďalším krokom je pákový efekt. V prvých fázach je maximálna páka X2 alebo X3. Pri zadávaní objednávky sú okamžite určené náklady na likvidáciu – úroveň, do ktorej sa musí sadzba meniť v opačnom smere, aby marža vyhorela pri páke (páke), ktorú ste zadali.

Pokiaľ je teda páka X3 25%. Ostáva kliknúť na „Kúpiť“, objednávka bude v knihe objednávok a v ponuke Objednávky bude čakať na jej vykonanie..

Vaša objednávka sa samozrejme zobrazí v grafe TradingView a na príslušnej úrovni sa zobrazí značka. Môže byť presunutý tak, aby sa objednávka vykonala rýchlejšie – je to pohodlné a nikde inde sa neimplementuje.

Akonáhle je objednávka vykonaná, bude v sekcii „Pozície“. Môžete tiež okamžite uviesť cenu, za ktorú obchod uzavriete.

Hneď ako sa otvorí obchod, vytvorí sa pod ním rezerva – fondy, ktoré zaisťujú výmenu proti stratám. To priamo závisí od hodnoty objednávky a finančnej páky. Napríklad pri páke X5 a objeme obchodu 0,1 XBT bude marža asi 0,02 XBT a pri páke X2 – 0,05 XBT.

Ďalším dôležitým aspektom.

Na BitMEX existuje niečo ako cenové značenie. Hrá dôležitú úlohu pri eliminácii pozícií. Toto je cenová časová známka, ktorá slúži na ochranu príkazov pred nútenou likvidáciou a stlačením. Označenie sa zvyčajne dodáva za primeranú cenu. V trvalých zmluvách sa jedná o cenu, ktorá sa rovná hodnote indexu podkladových aktív + sadzba základne financovania, berúc do úvahy čas do financovania a jeho interval.

Niekedy, v čase vysokej volatility, BitMEX prepne na posledné označovanie cien s ochranou, ktorá samozrejme informuje používateľov. Aj keď má toto označenie funkčne rovnaký význam, jeho výpočet jednoducho zahŕňa určité rozpätie od poslednej ceny, čo je v skutočnosti pre obchodníka oveľa nebezpečnejšie a riskantnejšie..

Dôležité! Počas posledného označovania cien dôrazne neodporúčam obchodovanie na BitMEX!

Už som vám povedal o likvidácii, ide presne o cenu, po ktorej dosiahnutí sa transakcia automaticky uzavrie v mínuse.

Dôležité! Likvidačná cena je okamih, v ktorom dôjde k výzve na dodatočné vyrovnanie, t.j. automatické zatváranie vašich pozícií a likvidácia vášho vkladu s cieľom zaistiť pákový efekt.

Marziu a podľa toho aj likvidačnú cenu môžete zmeniť v ľavom paneli alebo zvýšením objemu transakcie, čo dôrazne neodporúčam.!

A posledný okamih na rozhraní – nevýhoda BitMEX – s ostrými zaťaženiami a výkyvmi, webová stránka výmeny sa spomalí, pretože všetci používatelia sú aktívnejší a začínajú meniť svoje pozície. Prípadne môžete animácie vypnúť, aby ste mierne znížili oneskorenie..

BitMEX poplatky

Zoznam provízií zriadených na webe nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Užívateľ (odberateľ) – trhový poriadok.

Výrobca (tvorca) – limitná objednávka zobrazená v knihe objednávok (okrem skrytých / skrytých objednávok).

Komisia pre tradičné zmluvy

Provízia za trvalé zmluvy

Zmluvy HORE

Zmluvy DOLE

Provízia za vstup / výstup

Na doplnenie vkladu a výber peňazí na BitMEX sa nevzťahuje žiadna provízia. Za výber BTC berie provízia Bitcoin Network. Je to dynamické a závisí to od zaťaženia Blockchainu.

Provízia za skryté objednávky

Za skrytú objednávku sa vypláca provízia príjemcu. Za Iceberg sa tiež vypláca provízia za odberateľa, ale iba dovtedy, kým sa skryté objednávky úplne nevykonajú. Potom sa stane bežným a jeho držiteľ dostane províziu výrobcu za skryté objednávky.

Príklad skutočnej provízie:

Demo obchodovanie na BitMEX

Predtým, ako vstúpite na skutočný trh s futures a začnete obchodovať s pákovým efektom, môžete si vyskúšať virtuálny demo účet. Pomôže vám pochopiť, ako tu všetko funguje, hoci neprenáša všetky pocity zo skutočného obchodovania. Demo platforma má úplne identické rozhranie ako skutočný terminál. Rozdiel je iba v tom, že používa virtuálne, nie skutočné bitcoiny. Služba sa volá „Test-no“. Oficiálna stránka https://testnet.bitmex.com

Bezplatnú testovaciu sieť BTC môžete získať na mnohých špeciálnych weboch, ktorých zoznam a číslo peňaženky sú v ponuke účtov v sekcii „Vklad“. Po doplnení peňaženky môžete začať obchodovať.

Používanie robotov pri obchodovaní na BitMEX

Dnes veľa obchodníkov používa na prácu na burzách s kryptomenami robotov. To automatizuje obchodovanie, šetrí čas a prijíma pasívny príjem, keď obchodník potrebuje otvoriť veľa podobných transakcií. Toto je skutočná šanca pre začiatočníkov začať zarábať peniaze na tejto burze bez toho, aby mali dostatok skúseností s ručným obchodovaním. Ďalším dôležitým plusom – robot je vždy pokojný, v návale emócií nerobí chyby a šetrí vám nervy.

Postačí nakonfigurovať robota raz podľa zadaných parametrov a bude za vás obchodovaný. Zvážte obchodovanie na BitMEX pomocou robota od 3commas. Toto je nový pohodlný algoritmus pre inteligentné obchodovanie, ktorý pomôže predvídať všetko s cieľom maximalizovať ochranu pred rizikami..

Čo potrebujete vedieť o obchodovaní s robotom 3commas?

Najdôležitejšie pravidlo, ak sa rozhodnete použiť robota pri obchodovaní: nemôžete zasahovať do jeho práce! Ak plánujete pracovať na BitMEXe paralelne s robotom 3commas, je treba mať na pamäti, že nemôžete obchodovať s rovnakým menovým párom manuálne ani pomocou iných robotov. To môže mať nepredvídateľné následky..

Aby ste zabránili tomu, aby robot zasahoval do vašich akcií, môžete si zaregistrovať samostatný účet na obchodovanie s ním alebo pracovať v inom menovom páre. S objednávkami zadanými robotom nemôžete nič robiť, vrátane zmeny veľkosti pozície, pákového efektu alebo marže. Dohoda sa neaktivuje, ak už máte otvorený príkaz pre tento menový pár. Robot tento okamih kontroluje a kontroluje.

O ďalších vlastnostiach robota 3commas si môžete prečítať vo vedomostnej databáze. Samotný robot je univerzálny a vhodný na prácu s niekoľkými burzami naraz. Preto, aby ste sa pripravili na prácu s BitMEX, musíte vykonať príslušné nastavenia.

Ako nastaviť robota 3commas na obchodovanie na BitMEX?

V predchádzajúcom článku sme sa zaoberali tým, ako nastaviť krátkeho robota na obchodovanie na burze Binance. Princíp zostáva rovnaký, nezabudnite však, že tu máme obchodovanie s maržami, takže musíte starostlivo zvážiť nastavenie marže, výber pákového efektu a venovať pozornosť likvidačnej cene.

Pre túto výmenu môže byť robot tiež jednoduchý, zložený, krátky a zložený krátky robot. Vyberme jednoduché.

Potom sa otvorí okno s nastavením robota. Poďme analyzovať hlavné.

 1. Najskôr vyberieme burzu BitMEX, aby sa načítali potrebné nastavenia;
 2. Potom v poli „Názov“ priraďte robotovi názov vybraného menového páru. Pri obchodovaní s robotom je možné použiť iba dva páry. XBT_XBTUSD, XBT_ETHUSD. Ide o trvalé zmluvy. Služba plánuje v budúcnosti pridať ďalšie ponuky BitMEX. Preto v poli „Pár“ môžete okamžite nastaviť požadovanú ponuku.
 3. Vyberte si dlhú alebo krátku stratégiu;
 4. Upozorňujeme, že predvolená mena transakcie je XBT, nie je možné zvoliť inú, pretože, ako sme už povedali v prvom článku o BitMEX, všetky vyrovnania na tejto burze sa vyskytujú iba v tejto mene..
 5. Potom môžete vykonať všetky nastavenia ako pri obchodovaní s robotom na pravidelnej burze, v závislosti od vašej stratégie a vkladu. Čo by ste mali venovať pozornosť:
 • Môžete zadať dva typy objednávok: Limit alebo Market;
 • výmena neumožňuje vykonať bezpečnostný príkaz za likvidačnú cenu;
 • Stop-loss tiež nemožno umiestniť pod alebo nad úroveň likvidácie;
 • burza má svoje koncové poradie. Ak pri nastavovaní robota zaškrtnete Trailing box, keď cena dosiahne stanovený zisk, robot sám vytvorí koncovú objednávku priamo na burze, ktorú spracuje BitMEX.

A teraz sme sa dostali k najzaujímavejšiemu – k položke „Páka“ – typu pákového efektu.

6. Typ páky.

V nastaveniach si môžete vybrať z 3 možností:

 • nevystavovať – v takom prípade bude pákový efekt, ktorý ste vložili do výmeny, „vytiahnutý“ v nastaveniach robota. Neodporúčam to používať, pretože BitMEX z času na čas obnoví tieto nastavenia na pôvodné hodnoty;
 • kríž – analogicky s burzou sa pri otvorení pokynu použije celý vklad a páka sa nastaví automaticky v závislosti od veľkosti pozície;
 • jeho význam – veľkosť ramena si určíte sami. Pre pár XBT_XBTUSD sa jeho hodnota môže pohybovať od 0,01 do 100 (hodnoty väčšie ako 50 sa zadávajú ručne) a pre XBT_ETHUSD – od 0,01 do 50. Hodnota väčšia ako 50 sa zadáva ručne.

Hodnotu pákového efektu bude potrebné nastaviť pred každým obchodom, ale kým bude aktívny, nebude možné ho zmeniť – zmeny jednoducho neovplyvnia obchod. Neodporúčam meniť hodnoty pákového efektu na samotnej výmene, keď už je robot vytvorený a čaká na začatie práce.

Zhrňme si to

BitMEX sa líši od obchodovania s kryptomenami na obchodovanie s maržou niekoľkými spôsobmi:

 • pákový efekt až do X100;
 • úplná väzba na XBT;
 • obchodné zmluvy, nie mince;
 • likvidácia s odkazom na index, nie na aktuálny výmenný kurz.

Pre seba som vybral nasledujúce výhody stránky:

 • obchodovanie s maržou s pákovým efektom;
 • veľa rôznych objednávok;
 • schopnosť otvárať krátke pozície a zarábať peniaze pri poklese trhu;
 • Graf TradingView integrovaný do platformy so širokou funkčnosťou;
 • možnosť trénovať na demo účte.

Nevýhody: 

 • brzdenie pod veľkým nákladom;
 • niekoľko menových párov;
 • veľmi vysoké riziko.

Posledná je hlavná. Ako minimalizovať riziká?

Riadenie rizika alebo na čo si treba pamätať pri obchodovaní

 • vždy sa pokúste nájsť najvýhodnejší vstupný bod a zastávku ihneď po otvorení objednávky;
 • neexperimentujte s príliš veľkými ramenami;
 • zvyšujte vklad postupne, úmerne tomu, ako budú rásť vaše skúsenosti;
 • trénovať na skúšobnej sieti;
 • ak pochybujete o svojich schopnostiach, obchodujte podľa trendu;
 • ak obchodujete na viacerých burzách naraz, nepoužívajte viac ako 3 – 5% svojho portfólia na BitMEX. Lepšie začať s 1%;
 • na kontrolu rizík môžete namiesto zastavenia použiť izolované rameno, ktoré upravíte na úroveň podpory. Ak cena pôjde opačným smerom ako objednávka, burza ju zlikviduje a vy tak prídete iba o časť zálohy; 

Akonáhle obchodovanie na BitMEX začne byť ziskové, nenechajte sa zlákať na vstup na príliš veľké pozície bez zastávok;

 • nepoužívajte pákový efekt viac ako X10, najmä ak je nastavený Cross. V počiatočných fázach by to nemalo byť viac ako X2-3. Veľká páka skracuje životnosť vášho vkladu. Ak dôverujete objednávke, môžete so zvyšovaním ceny postupne nakupovať ďalšie kontrakty;
 • zarážky vždy umiestnite ihneď po otvorení polohy. Toto je dôležité pravidlo pre kompetentného obchodníka. Výmeny zaostávajú, nie vždy vám umožnia uzavrieť objednávku sami. A BitMEX nie je výnimkou;
 • Vyberte si voľné finančné prostriedky, aby ste sa nepokúšali pokušením. Nechajte len pohodlné množstvo, o ktoré sa nebojíte prísť. Tu je veľmi ľahké vyskladniť vklad, takže musíte postupovať veľmi opatrne a minimalizovať všetky riziká vrátane rizika, že váš účet na BitMEX bude v rukách podvodníkov;
 • neskúšajte pridávať prostriedky, aby ste sa vyhli likvidácii, iba to zvýši vašu stratu;
 • rozvíjajte svoju pripravenosť a odolnosť voči stresu – pri obchodovaní s maržami neexistuje spôsob, ako to dosiahnuť.

A hlavná vec: ak práve začínate obchodovať s kryptomenami – kým nebudete mať skúsenosti s konvenčnými burzami, nemáte na BitMEX čo robiť:

Ak máte skúsenosti s obchodovaním s kryptomenami, pochybujete, či sa oplatí vyskúšať obchodovanie s maržami – začnite robotom 3commas, ale všetky cesty sú otvorené pre profesionálnych obchodníkov.!

To je všetko, naša reč o BitMEXe sa skončila. V nasledujúcich článkoch budeme analyzovať burzu Bittrex, jednu z najobľúbenejších a najobľúbenejších platforiem pre obchodníkov. Prečo? Dozviete sa to veľmi skoro! Dobudúcna!

Veľa šťastia a dobrých ziskov!   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me