Drahí priatelia!

Dnes si povieme niečo o burze kryptomien Binance. Nedávno ju počuli mnohí obchodníci s kryptami, často sa o nej hovorí a všade sa na ňu odkazuje. Tiež obchodujem na tejto stránke. Aké príležitosti má a prečo si za necelé dva roky získala takú obľubu – o tom sa bude diskutovať v článku.

Venujem tiež 3 publikácie na burze Binance a tiež online graf TradingView. Rovnako ako v prípade predchádzajúcej série článkov, aj tento prvý text o Binance bude úvodný. Povieme si, čo je táto platforma, ako vstúpila na trh s kryptomenami, čo viedlo k jej úspechu. Uvažujme o hlavných výhodách a nevýhodách služby, pohovorme si o jej tvorcoch, vlastnej kryptomene a dokonca sa dotkneme ďalších projektov Binance. Tradične to bude zaujímavé a poučné!

Ale v nasledujúcich článkoch som si pre vás pripravil praktickú časť. Poviem vám podrobne, ako sa zaregistrovať na burze, doplniť svoj účet a vybrať prostriedky, prejsť overením a povoliť dvojfaktorovú autentizáciu, aby ste chránili svoj účet pred hackermi a škodlivými útokmi. Dozviete sa, ako prepojiť burzu so službami tretích strán, ako sú 3commas, a na čo slúži. Budeme tiež analyzovať, ako pracovať na Binance, aké nástroje sú na to poskytované. Bude sa pokračovať veľmi skoro!

 

Binance je svetová jednička v kryptomenách

Burza kryptomien je platforma, ktorá spája obchodníkov a trh. Tu uzatvárajú obchody a obchodujú. Obchodník si vyberie najvhodnejšiu burzu podľa svojich preferencií, pretože každá z nich sa líši svojimi výhodami, nevýhodami, trochu odlišnými podmienkami v porovnaní s ostatnými, a to podľa viacerých kritérií:

 • počet menových párov;
 • veľkosť provízie;
 • úroveň bezpečnosti;
 • pohodlie a efektívnosť vkladu / výberu finančných prostriedkov.

Trh s kryptomenami sa vyvíja enormným tempom. Raz týždenne do nej vstupuje nová burza, dnes ich je asi 400. Samozrejme, zostávajú iba najsilnejší hráči a bránia si svoje „miesto na slnku“.

Binanas je najrýchlejšie rastúca burza kryptomien. Za 6 mesiacov od svojho vzniku sa jej podarilo vyrásť na pozíciu lídra – vstúpila do top 3 kryptomien z hľadiska objemu obchodov za deň. Od dnešného dňa, 1. februára 2019, sa podľa všetkých kritérií umiestňuje na prvom mieste vo všetkých hodnoteniach (štúdie uskutočnili kryptonisation.ru, coinmarketcap.com):

Podľa objemu obchodov

Ako platforma s najpohodlnejšou ruskou jazykovou verziou

Podľa recenzií a spoľahlivosti obchodníkov

Podľa výšky provízie

Ako stránka najvhodnejšia pre začiatočníkov

Medzi obchodníkmi s kryptami sa uskutočnil prieskum, ktorého burzou je podľa ich názoru burza číslo 1 v roku 2019. Spoločnosť pre šampionát nemala žiadnych konkurentov.

Ako sme teda už videli, dnes je Binance na 1. mieste v rebríčku búrz s kryptomenami. Vďaka tomu, čo dokázala dosiahnuť?

Už v počiatočnej fáze si manažéri spoločnosti vybrali skoré umiestnenie mincí, a to doslova bezprostredne po ICO. Svoju úlohu zohrala nízka provízia burzy v porovnaní s konkurenciou. To prilákalo veľa obchodníkov a investorov. Pomocou platformy zaznamenali vysokú rýchlosť výmeny CMS – skladačka sa spojila a projekt bol „odsúdený“ na úspech.

Komunita búrz kryptomien s radosťou prijala do svojho tímu nového silného hráča, na ktorého webe bolo počas prvých dní zaregistrovaných viac ako 20 tisíc používateľov.

Z hľadiska denného objemu obchodov sa burza Binance Exchange v januári 2019 umiestnila na 1. mieste na svete.!

Kľúčové údaje

 • Oficiálna stránka:  https://www.binance.com/
 • Jazyk stránky: k dispozícii v 14 jazykoch vrátane ruštiny a angličtiny
 • Registrácia stránok: 1. apríla 2017
 • Bonus za odporúčanie: 20% z provízie
 • Kryptomenné páry: viac ako 240 ks.
 • Interná kryptomena: Binance Coin (BNB)
 • Twitter: @ binance_2017
 • Podľa coinmarketcap.com, obrat spoločnosti za deň k 1. februáru 2019 predstavoval 376 365 510 alebo 107 862 BTC.
 • na snímke obrazovky nižšie – TOP 5 kryptomenových párov podľa objemu za deň:

Ako Binance vstúpil na trh?

Burza Binance vstúpila na trh s kryptomenami v roku 2017. Bolo otvorené vo Švajčiarsku. Zakladateľom je Shanghai Beiji Technology Corporation, na čele ktorej stojí skúsený vodca Changpeng Zhao. Toto je spoluzakladateľ a CTO spoločnosti OKCoin a predtým, ako viedol vývojové oddelenie v Blockchaine..

Tím tvoria špičkoví špecialisti s pôsobivými skúsenosťami z práce na Wall Street v oblasti kryptomien a sú poprednými profesionálmi vo svojom odbore. Jedným z členov tímu je teda popredný finančník, vplyvná osobnosť čínskej online ekonomiky – Yi He. Spoločnosť je atraktívna pre sponzorov a investorov, čo zaisťuje rýchly rozvoj platformy. Sídlo spoločnosti je v Šanghaji.

Ihneď po zavedení ICO sa doň počas prvých dní zapojilo 20-tisíc používateľov, 9 mesiacov po spustení mala stránka 3 milióny obchodníkov a dnes na nej obchoduje viac ako 6 miliónov ľudí. V januári 2019 bola dosiahnutá rekordná hodnota: na burze sa za 1 hodinu zaregistrovalo 250 000 ľudí.

V roku 2018 sa ukázalo, že platforma musela krátko uzavrieť registráciu nových používateľov, pretože technické možnosti služby tento rast a zodpovedajúce zaťaženie neumožňovali a nedokázali zvládnuť. Ale čoskoro sa situácia vyriešila, dnes sa k nej môže pripojiť ktokoľvek..

Platforma spracuje viac ako 1 400 000 objednávok za sekundu. Veľkú obľubu si získal medzi rusky hovoriacimi obchodníkmi s kryptami vďaka tomu, že podporuje ruský jazyk.

Spoločnosť získala svoje meno kombináciou dvoch slov: „binary“, čo v preklade z angličtiny znamená „double, binary“ a „finance“ – „financie“. Spočiatku stránka podporovala 6, potom 8 jazykov, dnes ich je už 14:

Preto možno platformu Binance bezpečne nazvať plnohodnotnou viacjazyčnou platformou. Má nepretržitú technickú podporu, čo poteší aj obchodníkov. Ďalším atraktívnym faktorom je provízia 0,1% za obchod so zľavou 50% v prípade platby Binance Coin (BNB), to znamená, že ju možno znížiť na 0,05% (používatelia mali túto možnosť do konca roku 2018, od začiatkom roku 2019 je zľava 25%).

Ďalšou výhodou je, že na výber finančných prostriedkov menších ako 2 BTC za deň nemusíte podstúpiť povinné overenie totožnosti.

Ako funguje burza Binance?

Burza kryptomien Binance je online platforma, to znamená, že všetky obchody sa uskutočňujú prostredníctvom oficiálnych webových stránok spoločnosti. Stránka má dve verzie: Basic pre začiatočníkov a Advanced pre skúsených kryptoobchodníkov, ktorí uprednostňujú aktívne obchodovanie, a tiež mobilná aplikácia bežiaca na populárnych mobilných platformách..

Obe rozhrania sú premyslené, navrhnuté a vyznačujú sa vysoko kvalitnou použiteľnosťou. Ak ste aspoň trochu narazili a viete, ako fungujú burzy kryptomien, môžete ľahko pochopiť platformu a pochopiť, ako tu všetko funguje..

Kľúčový rozdiel medzi týmito dvoma typmi rozhraní spočíva v tom, že pokročilá funkčnosť je z hľadiska technickej analýzy širšia, a to aj na mapách. V takom prípade sa hlavný rýchlo prepne z páru na pár. Je prítomná história transakcií, ako aj knihy objednávok.

Screenshot hlavného rozhrania

Pokročilá snímka obrazovky

Výhody a nevýhody Binance

Pred touto časťou článku som vám celý čas rozprával o tom, aká úžasná burza Binance, vďaka ktorej si získala takú obľubu. Ale rovnako ako akákoľvek iná kryptomenová burza nie je bez nevýhod. Aj keď má oveľa viac výhod, tak som si istý, že si zaslúži vašu pozornosť, ako aj pokus o obchodovanie s ním. Ale pre objektivitu musíte hovoriť o slabostiach služby. Preto ešte raz zdôrazníme výhody projektu a odhalíme jeho nedokonalosti..

Kľúčové výhody Binance

 • Obrovský výber menových párov. Je ich tu viac ako 240. Nové mince, ktoré určite stoja za pozornosť, sa často objavia na Binance hneď po ICO;
 • Veľký denný obrat, najväčší objem Ethereum, NEO, TRON;
 • Nie je potrebné overovať vašu totožnosť (overiť sa), kým neplánujete vybrať viac ako dva bitcoiny denne;
 • Rusifikovaná verzia výmeny. Vďaka tomu je ideálny pre rusky hovoriacich začiatočníkov;
 • Intuitívne rozhranie, jednoduché a ľahko použiteľné. Dva režimy so širokou funkčnosťou;
 • Naozaj nízka provízia, ktorú je možné znížiť o ďalší štvrťrok, ak platíte internou kryptomenou burzy;
 • Binance vydáva mesačný PLYN všetkým držiteľom NEO;
 • Zdroje sú pôsobivé – schopnosti platformy umožňujú vybaviť takmer 1,5 milióna objednávok za 1 sekundu;
 • Poskytovanie API pre vývojárov tretích strán;
 • Brilantný tím, významní investori vrátane Morgan Stanley, Roger Ver a ďalších;
 • Technická podpora 24/7;
 • Slušná odmena za odporúčanie – 20% z provízie;
 • Stránka sa stará o ochranu pred útokmi a neustále sa zdokonaľuje, čím sa úroveň zabezpečenia ešte zvyšuje, čo sa dosahuje vďaka dvojfaktorovej autentifikácii pomocou aplikácie Google Authentificator;
 • Podpora mobilných platforiem;
 • Bezchybná povesť a vysoká úroveň dôvery medzi používateľmi.

Nevýhody Binance

 • Zlyhanie fiat kvôli prísnejším čínskym právnym predpisom proti praniu špinavých peňazí. Svoj účet môžete doplniť iba v kryptomene. Ale platforma spustila krypto-fiatovú burzu vo východoafrickej krajine Uganda. Viac o tom neskôr;
 • Rusifikácia je stále chromá. Odborníci na tom pracujú a dúfam, že to v blízkej budúcnosti napravia. Zatiaľ si môžete potrpieť na nemotornosť alebo môžete použiť anglickú verziu;
 • Referencie sú k dispozícii výlučne v angličtine a čínštine;
 • Niektoré mince nemožno vybrať s desatinami a stotinami, iba s celou sumou.

Ako vidíte, výhody výmeny výrazne prevažujú nad jej nevýhodami. Preto určite stojí za to vyskúšať si to.!

Ostatné projekty Binance

Okrem burzy kryptomien Binance aktívne rozvíja ďalšie služby, ktoré budú užitočné pre mnohých ľudí z komunity kryptomien. Najobľúbenejšie z nich:

Binance Labs

Tento program bol navrhnutý na podporu začínajúcich podnikateľov, podnikateľov a komunít v kryptopriemysle. Binance vyberá najsľubnejšie začínajúce projekty a pomáha im rozvíjať sa, vstúpiť na trh kryptomien a poskytnúť finančnú podporu.

Laboratórium z času na čas spustí rôzne programy, napríklad Labs Incubation Program, špeciálne navrhnutý na podporu najlepších projektov kryptomeny v počiatočnej, „inkubačnej“ fáze a na pomoc pri implementácii nápadov. Binance do programu pravidelne investuje 10%.

Akadémia Binance

Toto je vzdelávací projekt, na účel ktorého spoločnosť poskytuje úplne zadarmo užitočné a dôležité informácie o blockchainových technológiách a krypto priemysle. Bez ohľadu na vek balíka už obsahuje rozsiahlu databázu video a textových informácií. Materiály akadémie sú voľne dostupné. Používatelia môžu tiež uverejňovať a vyžadovať obsah, ktorý ich zaujíma.

Launchpad

Platforma ICO.

Binance Uganda

Kryptomena-fiat služba vo východoafrickom štáte Uganda. Toto je prvý takýto projekt, platforma využíva ugandský šiling (miestnu menu) spolu s kryptomenou.

Nadácia Binance Charity Foundation

Blockchainová charitatívna nadácia, ktorá bola založená s podporou prezidenta Malty.

Binance Chain

Oznamovacím projektom pre vývojárov bude decentralizovaná burza. Spustí sa veľmi skoro (bolo oznámené začiatkom roka 2019). Platforma sa vytvára nielen pre operácie s digitálnymi aktívami, ktoré spravujú samotní obchodníci, ale aj pre používateľov, ktorí môžu vydávať svoje mince a obchodovať s nimi na burze.. 

Informácie o Binance

Informačná platforma, databáza venovaná technológiám kryptomeny a blockchainu, digitálnym aktívam, z ktorých môžu používatelia vrátane začínajúcich obchodníkov získať potrebné údaje o žetónoch a minciach. Tu môžu zistiť najnovšie správy, dynamiku cien, prečítať si o kľúčových ekonomických, politických a ďalších dôležitých udalostiach, ktoré môžu ovplyvniť správanie konkrétnej digitálnej meny..

čo taký Binance Coin (BNB)?

Binance Coin je interná kryptomena burzy Binance, vydávaná na základe blockchainu Ethereum. Spoločnosť ho vytvorila na posilnenie svojej pozície na trhu, na urýchlenie obchodovania a uvoľnila ho počas ICO. Pomocou meny burza vylepšuje funkčnosť svojich služieb a vyvíja nové.

Burza nakupuje a spaľuje BNB tokeny raz za štvrťrok vo výške 20% zo zisku za dané obdobie. Toto je uvedené v dokumente Whitepaper, takže ich hodnota rastie kvôli obmedzenému počtu. Proces bude pokračovať, kým burza nevyplatí 50% (100 000 000 coinov) z celkového objemu Binance Coin.

Po dlhú dobu vykazovala mena stabilný rast. V čase registrácie Binance bola jeho hodnota (výmenný kurz voči doláru) 0,1 USD. 6. januára 2018 dosiahol cenovku takmer 25 dolárov. Počas roku 2018 ale došlo k niekoľkým prudkým poklesom na 4,58 USD.

Napriek tomu je Binance Coin považovaná za sľubné aktívum obchodované na burze, pretože v pomere k rastu popularity výmenných projektov Binance a pre nich je to kolosálne, hodnota meny nevyhnutne porastie..

BTCUSD vs BNBUSD

Ak sa pozriete na dynamiku BNB v porovnaní s BTC, potom sa celý minulý rok tento altcoin cítil istejšie ako jeho starý otec.

Dnes má BNB hodnotu 6,72 USD. Vzhľadom na to, že Binance rastie a vyvíja sa oveľa rýchlejšie ako iné obchodné platformy, má toto aktívum všetky šance na ďalší rast..

Mince môžu byť použité na obchodovanie na obchodovanie na Binance, sú prezentované v mnohých menových pároch alebo môžu byť použité na zaplatenie provízie za transakcie na burze kryptomien, za ktoré užívateľ dostane 25% zľavu na veľkosť provízia, ktorú sme už vyššie spomínali.

V priebehu najbližších rokov sa zľava ročne zníži na polovicu. Keďže rok 2018 sa už nezapočítava, do úplného deaktivovania zľavy stále existujú tri zníženia: 12,5%; 6,75% a 0%. Súdiac podľa rýchleho rozvoja projektov Binance, podľa toho, ako zodpovedne zaobchádza s každým zo svojich záväzkov, si spoločnosť s najväčšou pravdepodobnosťou čoskoro vybuduje plnohodnotný blockchainový ekosystém..

Ak už budete mať všetky svoje úspory na nákup BNB, potom musím vašu náladu ochladiť. Faktom je, že v poslednej dobe sú procesy regulácie a bielenia trhu s kryptomenami v plnom prúde, takže všetky kryptoburzy, ktoré sú kvázi cennými papiermi, sú vystavené veľkému riziku sankcií zo strany regulátora. Kryptomena a najmä BNB preto zostávajú veľmi vysoko rizikovým aktívom, kde nemôžete investovať viac peňazí, ako si môžete dovoliť stratiť..

Takže teraz viete všetko o tom, ako na trh vstúpila burza kryptomien Binance a jej mena. V nasledujúcich článkoch určite prídeme na to, ako na tom popracovať. Uvidíme sa čoskoro!

Veľa šťastia a dobrých ziskov!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me