Ahojte všetci! Opäť s vami DmitryPetrov2. Prečítajte si môj predchádzajúci článok o obchodných manipuláciách na burzách? 4 typy manipulácie na trhu s kryptomenami. Ak nie, určite si ho prečítajte po zvládnutí tohto článku..

Dnes chcem pokračovať v téme bezzásadových ľudí, ktorí sú pripravení kvôli peniazom urobiť čokoľvek. Ak som predtým popísal možnosti manipulácie na samotných burzách, dnes pôjdeme ešte ďalej. 

Pozrime sa na rôzne podvodné schémy.

Všetci vieme, že bitcoin bol vytvorený v roku 2009. Táto technológia rýchlo upútala pozornosť „romantikov z hlavnej cesty“. Podvodníci všetkých pruhov sa vrhli do krypty s jediným účelom – zbohatnúť za každú cenu. Aj podvodom. 

Ak čítate správy v médiách alebo na tematických telegramových kanáloch, pravdepodobne každý deň počujete o rôznych podvodoch .

Ale aké sú v skutočnosti najobľúbenejšie schémy na kryptomenu? Mali by ste si byť vedomí?

Medzi najbežnejšie podvody s kryptomenami patria:

  1. ICO podvod;
  2. Výmena a výmenné podvody;
  3. Schémy PONZI;
  4. Manipulácia s peňaženkami v kryptomene
  5. Phishing;
  6. „Falošné kryptomeny“;
  7. Podvody s napodobňovaním skutočných slávnych osobností alebo oficiálne účty projektu.

V tomto príspevku vám presne poviem, ktoré podvodné schémy sú najbežnejšie a ako fungujú. Budem sa opakovať. Predvarený je predlaktý.

Jazdil!

1. ICO podvod

Medzinárodné organizácie pre suroviny umožňujú vývojovým tímom získať financovanie na úplný vývoj ich produktov kryptomeny alebo tokenov.

Ak neviete, ICO znamená Initial Coin Offering a je v podstate ekvivalentom IPO, iba vo svete kryptomien.

Napriek tomu, že existuje veľa ICO, ktoré sú legálne. Mnohé z nich môžu naozaj zarobiť veľa peňazí. Pomôžete im so svojimi peniazmi na vytvorenie vášho projektu a po chvíli na burze predáte tokeny niekoľkonásobne drahšie. Existujú možnosti, z ktorých môžete získať dividendy z projektu. Existujú však aj ľudia, ktorí využívajú trh ICO. Predvádzajú sa, rozbiehajú zbierku iba s jediným účelom – získať svoje peniaze.

Dôvod, prečo tieto ICO fungujú, aj keď sú podvodné, je ten, že ich marketingové správy sú navrhnuté tak, aby hrali na emócie ľudí..

Okrem toho existuje veľa ľudí, ktorí vo svete kryptomien rozumejú len málo a vedia to iba z počutia..

Podvody s ICO sú väčšinou zamerané na týchto ľudí. Pretože o kryptomenách vedia len málo a sú pripravení dať peniaze každému, kto sľúbi, že v krátkom čase zbohatne..

Hlavnou platformou pre tieto ICO (legitímne a podvodné) je Ethereum. Pretože Ethereum je „vynálezcom“ Blockchainu 2.0. To znamená, že pridali inteligentné zmluvy (Inteligentné zmluvy) do vášho Blockchainu.

v skutočnosti, Inteligentné zmluvy umožniť komukoľvek vytvárať programy a tokeny založené na blockchaine Ethereum.

Čo by ste teda mali venovať pozornosť pri investovaní do ICO, aby ste sa nemali mýliť tým, že dávate peniaze podvodníkom?

Pred investovaním kamkoľvek musíte urobiť určité kroky..

Pred investovaním do ktoréhokoľvek ICO by ste mali venovať pozornosť tomu, či je WhitePaper (dokument popisujúci samotný projekt) inovatívny a rieši skutočné problémy, alebo je iba kopírovaný z inej kryptomeny s jediným cieľom „vyzerať dobre“.

Ďalším bodom, ktorý je pre takéto ICO typický, je to, že tím ICO a vývojári sú v skutočnosti anonymní a neprezentujú sa otvorene a transparentne..

Majitelia podvodných ICO navyše často ignorujú kritické otázky svojich investorov. Je to tiež znak toho, že možno niečo skrývajú..

Ak sa tím stojaci za ICO vždy ponáhľa so zháňaním peňazí, zanecháva to tiež negatívny dojem. Pretože to naznačuje, že sa v skutočnosti neusilujú o to, aby bol ich produkt dokonalý..

Nakoniec. Ak ICO, do ktorého chcete investovať, nerieši skutočný problém a nemá jasnú predstavu o tom, ako plánujú v budúcnosti implementovať svoj produkt a vyvíjať sa, je lepšie neriskovať. Odmietnuť túto ponuku.

Je lepšie nerobiť, ako prehrať.

SEC (Americká komisia pre cenné papiere a burzy) tiež negatívne hovorila o ICO, pretože vyšlo najavo, že v skutočnosti je veľa ľudí podvádzaných touto relatívne novou technológiou na financovanie vývojových tímov kryptomien. Tento bod stojí za preskúmanie. Možno bol váš projekt napísaný aj niekde skôr.

Na čo by som vás ešte chcel upozorniť. Mal by vás upozorniť nedostatok kvalitných a spoľahlivých informácií o projekte v nezávislých zdrojoch.

To je problém, ak poznáte informácie o projekte iba od samotného tímu a z niekoľkých zdrojov, kde si môžete kúpiť recenzie.. 

Zakladateľ spoločnosti Ethereum Vitalik Buterin prišiel so zaujímavým konceptom. Pomôže to investorom mať väčšiu dôveru v to, že ich peniaze sa v skutočnosti použijú na financovanie ICO, a nie na vyplnenie vreciek podvodníkov..

Myšlienka, ktorú navrhol, spočíval v tom, že v ethereu bude funkcia, ktorá vývojárom umožní vyberať iba určité množstvo peňazí za sekundu..

V zásade to vytvára väčšiu dôveru pre investorov, pretože budú vedieť, že pre vývojárov je ťažšie len zobrať všetky peniaze a odplávať na banánové ostrovy..

V skutočnosti dodá väčšiu dôveru obom stranám. Pretože investori budú vedieť, že vývojári nebudú môcť vybrať všetky peniaze naraz. A budú musieť pokračovať v rozvoji projektu. Financovanie projektu bude postupné.

Na druhej strane zákonní vývojári získajú jednoduchšie financovanie svojho projektu. Pretože bude ľahšie prilákať investorov..

2. Podvody s výmenami a výmenníkmi

Je zrejmé, že ľudia občas potrebujú kúpiť alebo predať kryptomeny. 

Aj keď existuje veľa populárnych búrz, napríklad Coinbase. Existujú však aj tieňové výmeny, ktoré by vám radšej ukradli peniaze, ako by vám poskytli kvalitné služby..

Aj keď ste už v minulosti mali pozitívne skúsenosti, vždy sa môže stať, že dôveryhodný výmenník alebo výmenník sa rozhodne ísť na temnú stránku)

Taktiež, či už kupujete kryptomenu na tieňovej burze alebo na dôveryhodnej burze, neodporúčam vám, aby ste tam ukladali značné množstvá. Od času na čas sme sa dočítali správy o výmenných hackoch.

Odporúčam vám uložiť kryptomeny, s ktorými neplánujete obchodovať na burze, v hardvérovej alebo softvérovej peňaženke.. 

3. Ponziho schémy

Ponziho alebo pyramídové hry sú bežným typom podvodov, ktoré ovplyvňujú emócie ľudí.

Tieto schémy fungujú, pretože sľubujú výnosy, ktoré sú vyššie ako priemer na trhu, a tiež sľubujú rýchle zbohatnutie investorov..

Ako však takéto schémy fungujú? Mali by byť určite identifikovaní ako podvodníci hneď na začiatku procesu, správne?

Využívajú dômyselnú taktiku, aby investorom vytvorili ilúziu, že v skutočnosti profitujú zo „super tajných obchodných algoritmov“, do ktorých investujú vaše peniaze..

Ponziho schémy v zásade platia starým investorom (ľuďom, ktorí vložili svoje peniaze do schémy skoro), peniazmi od nových investorov, nie „magickým“ algoritmom, ktorý inzerujú..

Starí investori majú ilúziu, že sa rozhodli správne, a z tohto dôvodu sa podvod ako taký identifikuje až vtedy, keď je neskoro..

Z úst sa čoskoro rozšíria zvesti, že tento projekt je skutočne dobrý spôsob, ako rýchlo zarobiť peniaze. A do tejto schémy investuje čoraz viac ľudí.

Potom, ako schéma narastie na pomerne veľkú veľkosť, vlastníci systému vypnú platby a zamávajú perom..

Takto funguje väčšina Ponziho schém na trhu s kryptomenami..

Ako hovoria Američania – príliš dobrá na to, aby to bola pravda. Príliš dobré, aby to bola pravda. Akýkoľvek návrh by sa mal posudzovať z tohto hľadiska. Pretože rýchle a ľahké peniaze sa jednoducho nestávajú.

4. Podvod s peňaženkou

Rovnako ako v prípade búrz, každý, kto chce investovať a vlastniť kryptomeny, potrebuje na uloženie svojich kryptomien peňaženku s kryptomenami..

Mnoho známych peňaženiek ako Exodus, Jaxx, Ledger Nano S je legálnych. Existujú ale peňaženky, ktoré vás môžu neskôr okradnúť..

Metóda podvodu s kryptomenovou peňaženkou najčastejšie funguje tak, že spočiatku funguje ako bežná bežná peňaženka.

Jediný rozdiel je v tom, že súkromné ​​kľúče vašej peňaženky sa častejšie odosielajú majiteľom peňaženky. Potom môže byť váš účet kedykoľvek vykradnutý. Pretože každý, kto má súkromné ​​kľúče vašej peňaženky, môže spravovať vaše peniaze.

Čo musíme urobiť. 

  1. Používajte iba peňaženky dôveryhodné pre komunitu;
  2. Súkromný kľúč peňaženky musíte mať v rukách;
  3. Znova skontrolujte, ktorý odkaz použijete, aby ste sa dostali k peňaženke, aby ste nenarazili na phishingové stránky.

5. Phishingové stránky

Falošné podvody na webových stránkach nie sú výhradne pre kryptomeny. Pretože túto schému používajú podvodníci vo všetkých smeroch na získanie prístupu k online účtom ľudí.

Phishing je v zásade typ podvodu, pri ktorom najčastejšie dostanete e-mail, ktorý sa vás bude snažiť presvedčiť, že skutočne patrí dôveryhodnej spoločnosti..

E-mail najčastejšie obsahuje správu s výzvou na prihlásenie do účtu v službe. Napríklad do svojej peňaženky alebo výmenného účtu.

S najväčšou pravdepodobnosťou budete musieť kliknúť na odkaz vo vašom e-maile, kde budete presmerovaní na stránku, aby ste sa prihlásili do svojho účtu.

Táto stránka bude vyzerať rovnako, ako keby ste boli prihlásení do svojho účtu normálne. Buďte opatrní, pretože podvodníci sú čoraz sofistikovanejší a používajú veci ako falošné airdropy (airdrops sú darčeky kryptomeny, ktoré sa používajú na podporu používania nových kryptomien)

Títo podvodníci sa tiež snažia čo najpresnejšie reprodukovať e-mailovú a firemnú doménu, aby ste si nemuseli všimnúť pridané obdobie alebo ďalšie písmeno alebo znak.

Ak sa chcete vyhnúť takýmto podvodom, dôrazne vám odporúčam nikdy nekliknúť na odkaz v e-maile a prihlásiť sa do svojho účtu. Lepšie je vyhľadať spoločnosť na Googli a prihlásiť sa do svojho účtu tak, aby ste sa vyhli riziku vstupu na falošné stránky.

6. „Falošné kryptomeny“

Aj keď tieto typy podvodov nie sú také bežné ako iné typy, o ktorých som vám hovoril vyššie, vyskytli sa už skôr..

Falošný podvod s mincami je v podstate druh podvodu, keď vám ľudia náhodne zavolajú na telefón a ponúknu vám investíciu do určitej kryptomeny..

Sranda je, že kryptomena, ktorú predávajú, možno ani neexistuje..

V zásade sa stavia o to, že priemerný človek, ktorého volajú, nevie nič o tom, čo sú kryptomeny, nehovoriac o tom, ako fungujú, takže sú pre týchto podvodníkov ľahkým terčom..

Chcem len, aby si to teraz pochopil. Že žiadny vážny tím pre kryptomeny nehovorí cudzím ľuďom a žiada ich, aby investovali do svojich kryptomien, pretože táto marketingová taktika je v súčasnosti veľmi zastaraná a neúčinná.

7. Podvody s napodobňovaním skutočných slávnych osobností alebo oficiálne účty projektu

Posledný typ podvodu s kryptomenami, ktorý vám dnes predstavím, je podvod napodobňujúci skutočných ľudí. Spravidla tí, ktorí stoja za nejakým slávnym projektom. Alebo falošné účty skutočných projektov.

V zásade je tento typ podvodu podobný phishingu v tom zmysle, že sa vás podvodníci snažia presvedčiť, že ide o inú spoločnosť alebo osobu..

Najčastejšie podvody s imitátormi sa však vyskytujú na sociálnych sieťach, kde mnoho celebrít, napríklad Vitalik Buterin, často zdieľa správy so svojimi stúpencami..

Imitátor sa v podstate snaží vytvoriť účet, ktorý sa čo najviac podobá účtu Vitalika Buterina alebo akejkoľvek inej slávnej osobnosti. Ďalej vám bude odoslaná správa s odkazom na falošný zoznam adries alebo čokoľvek iné. Ponúkajú sa vám rôzne ponuky pod zámienkou súťaží, odmien, výsadkov atď. Cieľom je vás akýmkoľvek spôsobom presvedčiť, že sa jedná o skutočný účet, a že musíte previesť určitú sumu. Rovnako ako v Ponziho schéme, podvodníci sa pokúsia hrať na vaše emócie.

Najlepšie sa vyhnúť takýmto podvodom – skontrolovať účty, ktoré šíria tieto správy. Zistite, či je odkaz na profil rovnaký alebo iba presná kópia pôvodného projektu alebo účtu celebrity na sociálnych sieťach?

Výsledok

Všeobecne by som chcel povedať, že ide o najobľúbenejšie podvody s kryptomenami..

Aby ste zaistili maximálnu bezpečnosť svojich kryptomien, nezabudnite na tieto typy podvodov a pri identifikácii takýchto schém sa riaďte radami, ktoré som vám dal..

Tiež vám odporúčam používať zdravý rozum. Pretože väčšinu podvodov je ľahké zistiť, ak zapnete mozog a myslíte kriticky.

S istotou sa dá povedať, že s 3commas sú vaše finančné prostriedky v bezpečí. Obchodujte a naučte sa obchodovať s 3commas.io.

Ďakujem, že ste si prečítali koniec tohto dosť rozsiahleho sprievodcu, a dúfam, že sa toho dnes môžete veľa naučiť.! 

DmitryPetrov bol s vami. Žiadny Pasaran!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me