Ahojte všetci, drahí priatelia!

V minulom článku sme sa venovali najužitočnejším nástrojom ľavej a hornej ponuky živého grafu TradingView. Dúfam, že ste mali záujem dozvedieť sa viac o príležitostiach, ktoré táto platforma ponúka pre kryptomenu a akýchkoľvek ďalších obchodníkov. Ak ste si článok ešte nečítali, vrelo odporúčam začať s ním: „Užitočné nástroje na vytváranie grafov TradingView pre začínajúceho obchodníka“.

Pripomínam tiež, že možnosti služby sa neobmedzujú iba na funkčnosť grafu, sú oveľa širšie, rozobrali sme ich v článku „TradingView – prečo je to pre začínajúceho obchodníka?“ Radím vám, aby ste stránku začali spoznávať od nej. A dnes pokračujeme v zvažovaní nástrojov živého grafu „TradingView“ a hovoríme o pravom a spodnom menu a možnostiach, ktoré obchodníkovi otvárajú..

Pravé menu – Náradie a ponuky citátov

Existuje mnoho pomocných, ale veľmi užitočných nástrojov, celkovo ich je 13:

 1. Ponuka ponúk, noviniek a ďalších užitočných informácií pre obchodníka;
 2. Tlačidlo na rýchly prístup k upozorneniam (upozorneniam);
 3. Dátové okno;
 4. Lídri na trhu;
 5. Kalendár;
 6. Moje nápady;
 7. Rozhovory;
 8. Osobné rozhovory;
 9. Nápady krmiva;
 10. Oznámenia;
 11. Aplikačný panel;
 12. Hĺbka objednávky (DOM);
 13. odkaz.

Začnime pravou stranou samotného grafu..

Toto je stupnica s rôznymi cenami aktív. V súlade s tým sú horné čísla maximom, ktoré cena dosiahla. Keď na ňu prejdeme myšou, uvidíme dátum, kedy k tejto udalosti došlo. Ak presunieme mierku, môžeme ju zmenšiť, rozpísať tieto rozsahy, rozdeliť ich na menšie cenové body a zobraziť potrebnú cenu aj podľa dátumu.

Nižšie čísla predstavujú minimálnu cenu, za ktorú sa s týmto aktívom obchodovalo, a vodorovná prerušovaná čiara prechádzajúca celým grafom predstavuje cenu, za ktorú sa s ním v súčasnosti obchoduje..

O tomto okne by som chcel povedať osobitne:

Toto je panel nákupu / predaja. Tu sa osobitne zobrazujú skutočné ceny aktíva, náklady na jeho kúpu a predaj a ukazovatele rozšírenia. Vpravo ikona „i“ označuje, že nie sú pripojení žiadni sprostredkovatelia. Výkričník vpravo hovorí, že ak pripojíte akékoľvek platené predplatné živého grafu TradingView, budete dostávať aktualizácie údajov s každým novým začiarknutím a mnohými ďalšími možnosťami.

Toto okno mnohým obchodníkom bráni oboznámiť sa s hlavnými funkciami grafu a snažia sa ho deaktivovať, nenájdu však takúto príležitosť. Nižšie vám poviem, ako na to.

Poďme teraz priamo k nástrojom v pravej ponuke. Napravo od stupnice pohybu cien je ponuka ponúk, ekonomických správ a ďalších kľúčových informácií pre obchodníka. V rozšírenej podobe to vyzerá ako na snímke obrazovky nižšie. Poďme si to rozobrať podrobnejšie.

Ponuka citátov a ekonomických správ Zoznam sledovaných položiek

Ako som už povedal, v rámci platformy TradingView sa predvolene ponuka ponúk rozširuje. Tu vidíte aktuálne ceny menových párov, s ktorými pracujete. V tejto ponuke môžete „pridať“ všetky aktíva, s ktorými pracujete, a je vhodné zobraziť si o nich informácie.

Je tiež veľmi výhodné vytvoriť nový zoznam, importovať ho atď., Také možnosti ponúka kliknutie na prvý „hamburger“ vedľa ponuky. A nájdenie požadovaného menového páru je také ľahké ako pri vyhľadávaní v hornom menu: do vyhľadávacieho panela začnete zadávať nové aktíva podľa prvých písmen a potom ich vyberiete podľa toho, o akú burzu máte záujem..

Pod informáciami o kurzoch sú skutočné údaje o vašom menovom páre, ktoré si momentálne prezeráte v grafe: rozsah, v ktorom sa hodnota vášho aktíva pohybovala počas dňa, technická analýza. Tieto údaje budú veľmi užitočné pre obchodný panel (spodné menu). Ale o tom sa bude diskutovať o niečo neskôr.

A dokonca aj nižšie uvádzame všetky najaktuálnejšie správy zo sveta ekonomiky, politiky, ktoré sa týkajú vášho nástroja a môžu mať vplyv na jeho správanie. Vo všeobecnosti je to neoceniteľný panel pre obchodníka, ktorý dokáže premyslene analyzovať a predvídať situáciu. Novinky je možné vyberať z 5 zdrojov:

 • správy „Prime“;
 • StockTwits;
 • Yahoo! Financie
 • DailyFX;
 • Futures Magazine.

Vedľa prvého „hamburgeru“ je ďalší „hamburger“, ktorý je prvou položkou v pravom menu. Iba vám umožňuje zbaliť ponuku správ a ponúk, ak takáto potreba vznikne a z nejakého dôvodu vás to obťažuje. Takto vyzerá graf bez tohto menu:

Oznámenia (upozornenia)

Ak nechcete neustále sledovať graf, môžete si nastaviť výstrahy, ktoré signalizujú, že cena dosiahla alebo sa blíži hodnote, ktorú potrebujete. V pravej ponuke grafu vidíme stupnicu s rozdeleniami, odrážajúcu digitálne ukazovatele, ktoré dosahuje hodnota majetku. Pri uzatváraní stávky označujeme našu predpoveď.

Keď sa cena priblíži k nej alebo ju dosiahne, príde kľúčový okamih pre náš obchod. Aby ste to nezmeškali, môžete si upozornenie zapnúť poštou, SMS. Ak to chcete urobiť, musíte nastaviť hodnotu, pri ktorej sa má upozornenie spustiť, zvoliť spôsob upozornenia. Zvyšok nastavení je základný: dátum, počet opakovaní, kam odoslať (SMS pošta atď.).

V minulom článku sme uvažovali o možnosti nastavenia výstrah z grafu. Môžete ich spravovať, konfigurovať a reštartovať na rovnakom mieste alebo na tomto paneli. K mnohým nástrojom pre grafy je možné „pristupovať“ niekoľkými spôsobmi – použite ten, ktorý je pre vás pohodlnejší. Tiež tu uvidíte oznámenia o nových varovaniach a ich samotnom zozname.

Dátové okno

Tu môžete vidieť podrobné informácie o cene vášho vybraného majetku v konkrétnom časovom rámci:

 • otváracia cena;
 • maximálna prahová hodnota pre vybranú TF;
 • minimum;
 • cena za zatváranie sviečky;
 • údaje o zmenách;
 • ALMA.

Vedúce postavenie na trhu podľa objemu a percenta

Tento nástroj umožňuje zobraziť:

 • vodcovia rastu z hľadiska objemu;
 • vodcovia rastu v percentách;
 • klesajúci vodcovia v percentách.

Tu môžete vybrať aktíva, ktoré sa obzvlášť zreteľne prejavili počas dňa (denný časový rámec), a zistiť, ktoré ceny klesajú a ktoré rastú. Umožňuje tiež vysoko kvalitné predpovede..

Dodatočné menu („hamburger“ vedľa každej z vyššie uvedených položiek) vám umožňuje zvoliť si burzy, jednotlivé vlastnosti akcií:

Ekonomický kalendár

Umožňuje vám zobraziť nadchádzajúce udalosti, udalosti veľkého významu, filtrovať ich podľa krajiny. Tiež tu môžete vidieť predpovede analytikov a skutočné hodnoty (predpoveď sa splnila / nesplnila).

Nápady a krmivo pre nápady

Vďaka možnostiam grafu TradingView môžete priamo v grafe zobraziť predpovede ostatných, víziu trhu, vypočuť si názor skúsenejších a najlepších obchodníkov. Kliknutím na nástroj sa zobrazí jeho ponuka a zelené kruhy v grafe. Kliknutím na ktorýkoľvek z nich pravým tlačidlom myši sa zobrazí kontextové menu, v ktorom môžete zvoliť:

 • všetky nápady;
 • nápady tých, ktorí sú prihlásení na odber;
 • iba ich.

 • Červené bodky – nápady autorov naznačujú pokles cien;
 • Zelená – pre rast;
 • Žltá – pre všeobecnú predstavu alebo bočný pohyb.

Kliknutím na jeden z bodov uvidíte autora myšlienky, jej stručný popis. Môžete prejsť na profil obchodníka, prihlásiť sa na jeho odber, ak ešte nie ste prihlásení na odber, pozrieť si podrobný popis prognózy, recenzie a lajky na jeho ďalších prognózach a oboznámiť sa s ďalšími nápadmi.

Šípka na boku vám umožňuje kedykoľvek sa k myšlienke vrátiť a skontrolovať, či bola predpoveď obchodníka úspešná alebo nie. Toto sú jedinečné príležitosti, ktoré poskytuje graf TradingView.

Tiež v ponuke „Nápady“ sa nachádza krížik, prostredníctvom ktorého môžete pridať svoj nápad. Môže to byť súkromné ​​- iba pre vás alebo verejné – pre všetkých.

Kopírujte nápady

Ak sa vám autorova myšlienka zdá zaujímavá a chcete ju študovať podrobnejšie, nemusíte každý prvok kresliť úplne od začiatku. Málokto vie, ale tento nápad možno skopírovať do vášho živého rozvrhu a pracovať s ním ako s vlastným!

Ak to chcete urobiť, pod myšlienkou, ktorá sa vám páči, kliknite na tlačidlo vo forme reproduktora – „Zdieľať“ a potom stačí kliknúť na veľké modré tlačidlo „Vytvorte si vlastný“.

Potom uvidíte, ako sa všetky ukazovatele a prvky nápadu magicky prenesú do vášho osobného živého grafu..

Chaty, oznámenia

V ponuke sú dva typy chatov – všeobecný a súkromný. Tu môžete klásť otázky skúseným obchodníkom, zdieľať svoj názor a komentovať názory ostatných. Komentáre sú tu nadbytočné – všetko je ako v iných komunikačných službách. To isté platí pre notifikácie – prichádzajú, ako v každej inej službe o všetkých udalostiach.

Nástroj Panel s požiadavkami

Panel objednávok je k dispozícii, iba ak je pripojený k sprostredkovateľovi. Toto je obchodný nástroj a budete ho potrebovať. Keď ste sa už rozhodli plne obchodovať a uskutočňovať transakcie.

Objednať sklo

Toto je nástroj, ktorý vám umožní rýchlo uzavrieť stávku na nákup alebo predaj majetku od ceny:

Tento nástroj je vhodný aj na obchodovanie, precvičovanie obchodníkov.

Dolné menu

Spodný panel je často aktualizovaný, pozrime sa, čo má. Toto je iba 7 nástrojov:

 1. Triedič skladu;
 2.  Poznámky;
 3. Editor borovíc;
 4. Obchodný panel;
 5. Tester stratégie;
 6. Schopnosť zbaliť graf;
 7. Schopnosť rozšíriť graf na celú obrazovku.

Nástroje 6.7 sa nemusia považovať za toto je tlačidlo, ktoré umožňuje čiastočné zbalenie grafu na zobrazenie údajov o tickeroch a rozšírenie grafu na celú obrazovku. Funkčnosť je tu jasná a jednoduchá. Zvážte ďalšie nástroje.

Triediče

TradingView Live Chart má tri z nich: Forex screener, Stock screener a kryptomena screener. Toto je veľmi užitočný nástroj pre obchodníka, pretože výberom triediča záujmu si môže detailne prezerať správanie konkrétneho aktíva v dynamike a potom v prípade potreby tieto údaje exportovať. Okrem toho sú tu zahrnuté aj oznámenia o konkrétnej udalosti súvisiacej s chovaním záujmového menového páru..

Zobrazenie je možné v režime prehľadu, dynamike, oscilátoroch, trende – hodnotení kĺzavých priemerov, Bollingerových pásmach, ďalších najpopulárnejších a najefektívnejších nástrojoch technickej analýzy. Pre každý parameter môžete triediť menové páry.

Napríklad v režime „Prehliadať“ ich môžete triediť podľa výmeny, podľa hodnotenia. Dynamika vám umožňuje robiť to podľa časového intervalu, volatility atď. – je lepšie prejsť do ponuky skríningu sami a všetko toto vidieť, stlačiť, potom to bude jasnejšie.

Vo vyhľadávacom okne je všetko rovnako jednoduché ako kdekoľvek inde: zadávajú sa prvé písmená názvu diela. Môžete zvoliť dvojicu záujmov a graf sa zobrazí vo vašom okne. Ak rozbalíte okno skríningu, môžete si podrobne zobraziť údaje o správaní sa aktíva a pozrieť si aktuálnu reakciu trhu (hodnotenie): „Predať“, „Kúpiť“, „Aktívne predať“.

To je veľmi výhodné, ak ste začínajúcim obchodníkom a stále nedokážete sami predpovedať, potom v takom prípade máte možnosť vyskúšať, či sú takéto hodnotenia nesprávne..

Poznámky

Umožňuje zaznamenať akékoľvek informácie. Tu môžete nájsť starý alebo vytvoriť nový. Zvyšok funkčnosti je pre tento druh ponuky štandardný..

Editor borovice

Indikátorové skripty, ktoré si sami vytvárajú obchodníci v Pine Script, napríklad:

Existuje niekoľko spôsobov, ako napísať ukazovatele pre svoje vlastné potreby a pochopiť algoritmy ich práce – tip # 1: ak to znalosť angličtiny umožňuje, preštudujte si Pine Script Tutorial.

Toto je pomerne podrobný a ľahko pochopiteľný tutoriál zo stránky tradingview.com, ktorý vás na jednoduchých príkladoch naučí základy kódovania Pine Script..

Tento tutoriál otvoríte kliknutím na tlačidlo „Pomocník“ v editore Pine. Okrem samotného výukového programu existuje veľa ďalších užitočných funkcií, ale samotný výučbový program je zďaleka to najdôležitejšie z toho, čo tam nájdete..

Tip č. 2: Pozrite sa, ako fungujú samotné skripty. Najjednoduchšie je pozrieť sa na zdrojový kód ďalších už vytvorených skriptov, ktorých je veľmi veľa tak na samotnom TradingView, ako aj na internete..

Ak chcete vložiť hotový skript z iného zdroja, napríklad z telegramov kanálov, musíte postupovať podľa pokynov krok za krokom, ktoré sú znázornené na obrázku vyššie:

 1. Otvorte editor borovice;
 2. Stlačíme tlačidlo “Nové”;
 3. Kliknite na „Empty Strategy Script“;
 4. Vložíme kód skriptu do okna a súčasne prepíšeme to, čo tam bolo predtým;
 5. Kliknite na “Uložiť”;
 6. Kliknite na možnosť „Pridať do grafu“.

Obchodný panel

Jedná sa o demo účet, zostatok je doplnený o virtuálnych 100 000 dolárov, ktoré môžete použiť na precvičenie predpovedania cenových pohybov, predaja a nákupu. Pokiaľ nemáte pripojeného žiadneho brokera, po prechode na obchodný panel budete mať na výber brokerov, medzi ktorými si môžete zvoliť Paper Trading – demo účet od TradingVeiw..

Zatiaľ tu na webe neexistuje skutočný obchod, dúfajme však, že bude implementovaný v blízkej budúcnosti.

Tu môžete zobraziť aktuálne pozície, pokyny, vytvoriť novú objednávku alebo nastaviť obchodovanie kliknutím pravým tlačidlom myši alebo odpojením od obchodného panela..

Tu môžete tiež sledovať históriu svojich objednávok – viesť si denník transakcií, zobrazovať stav účtu a dostávať oznámenia o objednávkach.

A je to tu, ak kliknete na ozubené koliesko, môžete zobraziť alebo skryť panel nákupu / predaja (pamätajte, že na začiatku článku som vám sľúbil, že odhalíte toto tajomstvo, nad ktorým si veľa začínajúcich obchodníkov láme hlavu?), A podrobný panel objednávok, kniha objednávok. Tu môžete tiež resetovať zostatok demo účtu – vrátiť stratené demo peniaze, nastaviť obchodovanie, preštudovať si obchodné pokyny a zvoliť iného brokera..

Obchodovanie je tu veľmi jednoduché, kliknite na „Kúpiť“ alebo „Predať“ a vyplňte formulár žiadosti:

 • „Trh“ je trhový príkaz. Tu sú uvedené hodnoty veľkosti dávky, TakeProfit a StopLoss. Po ich dosiahnutí je pokyn vykonaný;
 • „Limit“ a „Stop“ je nespracovaná objednávka. Tu je vyplnená cena objednávky, absolútna a v kliešťoch, a môžete tiež zvoliť dobu platnosti objednávky. Tých. v takom prípade môžete určiť cenové parametre, za ktorých by sa malo začať vykonávať a pri ktorých prestane nakupovať / predávať s cieľom obmedziť riziká a straty.

Tester stratégií

Na otestovanie stratégie musí byť uvedená v grafe. K tomu môžeme použiť hotový v sekcii „Indikátory a stratégie“ alebo napísať svoj vlastný v editore Pine. Zvážte príklad populárnych kapiel Bollinger Bands:

Tu sa zobrazuje na grafe, vidíte vstupy a výstupy z obchodu a v ponuke „Strategy Tester“:

Teraz to tu môžeme nakonfigurovať a otestovať, ako sa nám páči. Táto ponuka umožňuje nastavovať argumenty, meniť vlastnosti: menu, počiatočný kapitál, objem objednávok atď., Upravovať zdrojový kód stratégie tak, aby vyhovoval vašim potrebám, a oveľa viac:

To je všetko. Naše preskúmanie grafu TradingVeiw, jeho užitočných nástrojov pre obchodníka a schopností platformy všeobecne sa skončilo. Aby to bolo úplné a úplné, chcel by som sa v krátkosti venovať osobitne menu osobného účtu, pretože sme sa ho nedotkli v žiadnom z článkov. A jeho schopnosti sú tiež široké a zaslúžia si osobitnú pozornosť..

Tu môžete rýchlo prejsť na všetky svoje nápady, skripty, zobraziť stav svojho účtu a zaplatiť za platené predplatné, ako aj všetkých svojich predplatiteľov a tých, ktorých ste predplatili. Osobný účet sa rovnako ako všetko ostatné v TradingView odlišuje svojou pohodlnosťou a jednoduchosťou.

Existujú dva spôsoby obchodovania pomocou živého grafu TradingView:

 • sledovať informácie, porovnávať ich s údajmi sprostredkovateľa, robiť predpovede, študovať nápady obchodníkov a trénovať tu na TradingView a obchodovať na stránkach svojho sprostredkovateľa;
 • využívajte zdroje tretích strán, ktoré ponúkajú graf „TradingView“ „zabudovaný“ do vašej platformy so všetkými možnosťami a ešte viac. Môžete ho použiť za výhodnejších podmienok. Ak obchodujete s kryptomenou, potom je pre vás služba 3commas.io

Tu môžete využiť nielen všetky možnosti živého grafu „TradingView“, ale aj ďalšie čipy. Písal som o nich v minulých článkoch, jedná sa o schopnosť využívať poradcov TradingView pre aktivované signály, roboty pre výstrahy nastavené na TradingView a mnoho ďalších funkcií. Okrem toho má služba toľko tréningových materiálov pre začiatočníkov, že je oveľa jednoduchšie a rýchlejšie sa oboznámiť s možnosťami služby. odporúčam!

V nových článkoch vám predstavím možnosti platformy ako Binance.com. S najväčšou pravdepodobnosťou ste o tom už počuli, pretože ide o jednu z najväčších búrz kryptomeny s množstvom nástrojov a výhod, ktoré osobne s radosťou používam. Z môjho pohľadu si zaslúži pozornosť. A prečo to potrebujete – to sa dozviete v mojich ďalších publikáciách! Uvidíme sa čoskoro!

Veľa šťastia a dobrých ziskov!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me