Ak sa pozriete na ekosystém DeFi širšie, môžete vidieť, že projekty decentralizovaného financovania fungujú a rozvíjajú sa v priemere dvanástimi smermi. Pokus preniesť do decentralizovanej podoby takmer všetko, čo sa týka tradičného finančného systému, znamená aj túžbu čo najrýchlejšie prejsť k novým typom interakcií s finančnými nástrojmi a decentralizáciu procesov týchto interakcií..

V tomto článku sa dotkneme témy prevodu vlastníckych práv na digitálne aktíva, zvážime projekty, ktoré ponúkajú nástroje na ich vytvorenie, a tiež hovoríme o dopade tokenizácie na schopnosti tradičných finančných nástrojov..

Tokenizácia aktív

Akékoľvek aktívum, či už ide o cenné papiere, akcie alebo nehnuteľnosti, má hodnotu. Finančné aktíva sa dajú ľahšie predstaviť. To znamená, že môžu mať rôzne hodnoty v závislosti od aktív, v ktorých budú prezentované. Znamená to tiež, že prezentovaný majetok je možné ľahko vymeniť, previesť alebo previesť. S príchodom blockchainovej technológie a schopnosti vykonávať funkcie ako tokenizácia a transakcie sa proces prezentácie aktív stal oveľa jednoduchším a viedol k novým príležitostiam na ich použitie..

Tokenizácia majetku je vytváranie digitálnych tokenov so zastavenou hodnotou, ktorých súhrnná cena sa musí rovnať hodnote konvertibilného objektu (aktíva), s ich ďalším uvoľnením na obchodovanie, prevod alebo vlastníctvo.

Čo ponúka tokenizácia aktív?

  • Nedostatok územných bariér;
  • Nedostatok sprostredkovateľov;
  • Investície bez fyzickej prítomnosti;
  • Bezpečnosť;
  • Dôvernosť;
  • Nezmeniteľnosť;
  • Dostupnosť.

Sféra tokenizácie aktív sa do istej miery realizovala už dávno pred zvýšením popularity sféry decentralizovaného financovania. Takže nástroj Vydané aktíva (IA) v postrannom reťazci Liquid umožňuje vytvárať vlastné tokenizované aktíva v akomkoľvek množstve a protokol Dôverné aktíva od spoločnosti Blockstream vám umožňuje prevádzať tieto aktíva po sieti bez toho, aby ste ostatným účastníkom ukazovali ich množstvo. prevody. 

Sieť Polymath

Polymath je platforma blockchainu založená na ERC20, ktorá slúži ako poskytovateľ služieb pre vytváranie, vydávanie a správu tokenov na blockchaine. Polymath slúži ako sprievodca pre emitentov, ktorí chcú spustiť svoj token podľa všetkých pravidiel a predpisov stanovených regulačnými orgánmi. 

Proprietárny firemný blockchain PoS spoločnosti Polymesh, vyrobený špeciálne pre prevádzku a vytváranie bezpečnostných tokenov, zaisťuje dôvernosť majetku počas auditu, identifikácie a zabezpečenia majetku a poskytuje nástroje na vylepšenie možností správy bezpečnostných tokenov.

Projekt pracuje na optimalizácii rozhraní ERC tak, aby obsahovala tradičné aktíva. Štandard Polymath ST-20 je rozšírením štandardu ERC-20 a slúži na zvýšenie flexibility aktív a má tiež niektoré ďalšie funkcie potrebné na tokenizáciu cenných papierov..   

Neufund

Neufund je komunitná platforma založená na étere spájajúca blockchainový priestor a sektor financovania investícií. Neufund poskytuje spoločnostiam a startupom infraštruktúru na uvoľňovanie nových typov aktív prostredníctvom interakcie s inteligentnými kontraktmi Ethereum. Na webe je príležitosť investovať finančné prostriedky do spoločnosti prostredníctvom akvizície „akciových tokenov“ – ekvivalentu akcií. Tento postup sa nazýva ETO (Equity Token Offerings) – ponuka akciového tokenu, ktorá umožňuje investorom získať časť nehnuteľnosti na blockchaine.

Platforma Neufund poskytuje nástroje na interakciu medzi emitentmi a investormi, ktoré zahŕňajú vydávanie aktualizácií, hlasovanie, ďalšie kolá financovania atď..

Na webe funguje interný token NEU, ktorý môžu investori dostať ako odmenu za svoje investície a použiť ho ako platbu za služby a na účasť na vývoji stránky. Okrem tokenu protokolu NEU je v sieti Neufund k dispozícii EURT token, ktorý sa rovná 1 EUR a je hlavnou menou platformy, do ktorej sú denominované investície používateľov. Spoločnosti sa však môžu sami rozhodnúť, v akej mene sa bude ETO držať..

Templum

Templum je regulovaná obchodná platforma pre ICO tokeny klasifikované ako cenné papiere. Spoločnosť poskytuje služby pre vydávanie bezpečnostných tokenov v súlade s požiadavkami regulačných orgánov. 

Templum poskytuje regulovanú trhovú infraštruktúru pre digitálne aktíva, ktorá obsahuje platformu blokovanú reťazcom pre fundraising a sekundárne obchodovanie. V roku 2018 spoločnosť Templum získala Liquid M Capital, alternatívny obchodný systém (ATS), platformu „tokenizovaných aktív“, ktorá umožňuje používateľom obchodovať s kryptomenami v súlade s americkými predpismi o cenných papieroch. 

Podobné služby na trhu tokenizovaných aktív poskytujú spoločnosti ako Coinlist, ktorý hostil prvé regulované ICO projektu Filecoin, a Overstock, ktorý ponúka IPO služby v súlade s postupmi SAFT..

OpenLaw Finance

OpenLaw Finance je projekt s otvoreným zdrojovým kódom, ktorý vytvára a ponúka šablóny pre právne dohody pomocou inteligentných zmlúv, ako aj schopnosť spúšťať svoje vlastné právne interoperabilné tokenizované finančné produkty založené na technológii Ethereum..

Používatelia OpenLaw Finance môžu vytvárať a vydávať bezpečnostné tokeny, dlhopisy a ďalšie dlhové aktíva, inteligentné deriváty a tokenizovať komodity. OpenLaw Finance je pripojený k 0x decentralizovanej burze a má základné nástroje na vykonávanie postupov AML / KYC.

Tokensoft

Ďalším projektom v oblasti tokenizácie aktív je platforma Tokensoft, ktorá ponúka spúšťacie nástroje, predaj tokenov a úložné riešenie, ktoré zaisťuje bezpečnú správu cenných papierov kompatibilných s ERC-1404. V roku 2019 americká komisia pre cenné papiere a burzy udelila spoločnosti Tokensoft povolenie na spustenie investičnej banky na vykonávanie transakcií s tokenizovanými aktívami.

Tinlake

Tinlake vám umožňuje používať nelikvidné skutočné aktíva na získanie prístupu k financiám a získanie pôžičiek podľa vlastných podmienok. Tinlake je inteligentný kontrakt Ethereum, ktorý prevádza nezastupiteľné tokeny (NFT) na tokeny ERC-20 s ďalším prístupom k decentralizovaným protokolom o požičiavaní. 

Tinlake poskytuje možnosť kombinovať NFT a inteligentné zmluvy a používať ich ako zábezpeku na vypožičiavanie finančných prostriedkov v stablecoinoch.

zistenia

Tokenizácia aktív je dlhý proces prechodu tradičných finančných nástrojov do blockchainového priestoru. Interakcia projektov a spoločností v oblasti tokenizácie s regulátormi, ako aj záujem inštitucionálnych spoločností v oblasti decentralizovaného financovania naznačujú predpoklady pre širšie prijatie a popularizáciu technológie blockchain, kryptomien a digitálnych aktív..

Inteligentné zmluvy a blockchain môžu poskytnúť schopnosť tokenizovať finančné, komoditné, osobné, nelikvidné, nehmotné a zastupiteľné aktíva. Tokenizácia vám umožňuje automatizovať prevod vlastníctva prostredníctvom inteligentných zmlúv, čo zbavuje strany transakcie sprostredkovateľov a zvýšených provízií. 

Vytvorenie presného regulačného rámca v oblasti tokenizácie podporí väčšie prijímanie a využívanie riešení týkajúcich sa decentralizovaného financovania.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me