Dobré popoludnie priatelia! 

Ako viete, na trhu s kryptomenami dnes existuje medvedí trend. Na túto tému už hovoril šéf burzy Binance, Zhao Changpeng. Je presvedčený, že pokles cien čoskoro ustúpi býčemu trendu. Rovnaký názor majú aj ďalší vodcovia trhu s kryptomenami..  

Agentúra Thomas Lee Fundstrat Globálne Poradca vo svojej štúdii predpovedá rast bitcoinov do konca tohto roka na 36 000 dolárov. A John McAfee, investor, ktorý plánuje kandidovať na prezidenta USA v roku 2020, predpovedá rast BTC v roku 2021 na 1 milión dolárov. 

Obchodníci s kryptomenami medzitým pracujú na klesajúcom trhu. Majú tu veľa príležitostí v porovnaní s dlhodobými investormi, ktorí sa musia pri zarábaní peňazí riadiť dlhotrvajúcimi zmenami v smere pohybu cien. Najčastejšie ide o dlhú pozíciu..  

Na druhej strane obchodníci s kryptami môžu dôsledne dosahovať zisk z akejkoľvek zmeny smerovania ceny. Krátenie kryptomien im pomáha zarobiť peniaze na poklese trhu.  

Dnes si o tom povieme podrobne, ako aj zistíme, ktoré nástroje pomáhajú obchodníkom otvárať krátke pozície pri obchodovaní na burze kryptomien Binance. Koniec koncov, na webe jednoducho takáto príležitosť nie je.. 

Medvedia pozícia alebo skrat kryptomeny

Medvedia stratégia alebo skrat spočíva v tom, že obchodník vstúpi na krátku pozíciu (príkaz na predaj) za predpokladu, že cena aktíva bude ďalej klesať. Obchodníci s akciami, ktorí uprednostňujú zisk z poklesu cien, sa nazývajú medvede a ich obchodovanie predstavuje medvediu alebo medvediu stratégiu.. 

„Klasická skrat 

V klasickom slova zmysle – ak sú ustanovenia tejto stratégie použiteľné na každú výmenu – skratom je nasledujúci sled fáz:  

  • obchodník si požičiava digitálnu menu od burzy alebo od iných používateľov. V predchádzajúcom článku sme si o tom hovorili a teraz už vieme, že sa takýto obchod volá okrajový
  • otvorí krátku pozíciu (krátka pozícia) a zadá príkaz na predaj tejto meny; 
  • čaká na pokles ceny aktíva na očakávanú úroveň a nakúpi menu; 
  • vráti pôžičku na burzu; 
  • zarobený rozdiel je zisk obchodníka. 

V budúcnosti budeme túto schému analyzovať na príklade konkrétnych čísel a bude to jasnejšie. Dnes veľa stránok poskytuje obchodníkom príležitosť obchodovať s pákovým efektom a ponúka za to určité množstvo digitálnych mincí na otvorenie krátkych pozícií na trhu s kryptomenami..  

Nie všetky burzy ale ponúkajú obchodovanie s maržou. Nie je to na Binance, obchodník jednoducho nemôže ísť na krátko. Znamená to, že je nemožné zarobiť si na medvedej stratégii na tomto webe? Vôbec nie. K tomu využijeme nástroje, ktoré nám služba 3commas ponúka, a to efektívny algoritmus Short bot.  

Bol vyvinutý programátormi 3commas, aby ho bolo možné použiť na prácu s tými mincami, ktoré vykazujú vážnu nevýhodu..  

Čo je 3commas shortbot?

Všetci obchodní roboti 3commas úspešne pracujú s API burzy Binance, nové burzy sú spojené, všetko však závisí od ich funkčnosti: či to ich schopnosti umožňujú, takže ak ste na jednej alebo druhej burze prilepili coiny, skontrolujte, či sú obchodované na Binance a ak áno – neváhajte a preložte tam. 

Algoritmus short-bot funguje nasledovne: napríklad máte 100 mincí v akejsi digitálnej mene, ktoré pre pohodlie výpočtu zvyčajne stoja 100 dolárov za mincu.  

Bot ich predáva 10 za 100 dolárov. Potom kurz klesne, v určitom okamihu (napríklad keď kurz dosiahne 9 dolárov za mincu), robot kúpi späť 10. okamih rovnakej meny, ale za 90 dolárov. Pri poklese kurzu teda získate zisk 10 dolárov a počet vašich mincí zostáva nezmenený..  

Takto to vyzerá na grafe TradingView na burze Binance:

Po výbere menového páru, o ktorý máte záujem, môžete v grafe označiť nákupnú cenu čiarou. Čerpanie meny bude na grafe zreteľne viditeľné. Ide o rozpätie od kúpnej ceny po súčasnú cenu..   

Ďalej musíte spustiť krátkeho robota. A predá 10 mincí za cenu označenú ružovou čiarou. Všetky čísla sú uvedené v nastaveniach krátkeho robota. O tom si ešte niečo povieme.. 

Súčasne s predajom je zadaná objednávka na nákup 10 mincí pod predajnú cenu. To znamená, že ak klesne na túto objednávku, potom rozdiel medzi predajnou cenou a cenou nového nákupu bude ziskom obchodníka. Počet mincí zostane nezmenený. 

Súčasne s počiatočnou objednávkou robot zadáva bezpečnostné objednávky.  

Jedná sa o ochranu proti pošmyknutiu v prípade ostrej sviečky, aby sa objednávky vykonávali rovnomerne bez skokov. 

Neodporúčam ich však nadmerne používať a odporúčam umiestniť 3, maximálne 4 bezpečnostné príkazy. Navyše s takým krokom, aby pokrytie čerpaním bolo minimálne 14% 

Ak cena vzrástla a dosiahla prvú bezpečnostnú objednávku, predá sa ďalších 10 mincí (toto je príklad, v nastaveniach objednávky určíte sumu), počiatočná cena sa spriemeruje a objednávka zisku sa posunie vyššie , pričom si v nastaveniach ponecháme nami stanovené percento zisku. 

Ak cena stúpne ešte vyššie, spustí sa druhá bezpečnostná objednávka, predá sa ďalších 10 mincí, počiatočná predajná cena sa znova spriemeruje a objednávka na zisk sa opäť vytiahne vyššie. V každom prípade teda máme zisk. Ak sadzba mincí rastie, robot zakaždým zafixuje časť zisku v dôsledku poistných príkazov a dá rast pozíciám. V prípade poklesu pozíciu kúpi a spriemeruje, čím bude vaša pozícia výnosnejšia. Takže ak sa cena obráti, potom sa 30 mincí kúpi za nižšiu cenu na úrovni príkazu take profit a dostaneme naše percento zisku. 

Počet predaných coinov a percento zisku na stanovenie zisku môžete samozrejme prispôsobiť svojej stratégii alebo nástroju, na ktorom chcete bota použiť..  

Ak niečo zostane nejasné, potom sa môžete dozvedieť viac o pracovnom procese a získanom zisku pri obchodovaní s krátkymi robotmi v znalostnej databáze 3commas. 

Čo robiť, ak sa medvedí trend zmení na býčí?

Ak sa cena bude naďalej pohybovať nahor, aby sledovala trend, zastavíme krátkeho robota, keď plne aktivuje všetky poistné objednávky. Potom môžete pomocou rastúcej mince spustiť jednoduchého robota, ktorý bude skalpovať v prípade rastu a spriemerovať v prípade pádu, alebo použiť tento nástroj SmartTrade, vďaka čomu môžete vybudovať inteligentnú dlhú štruktúru pomocou celého rebríčka objednávok a pomocou koncového zariadenia na kúpu majetku, ktorý vás zaujíma. 

Ak ste ešte nepoužili krátkeho robota zo služby 3čiarkas – Odporúčam vyskúšať. Je to veľmi efektívny nástroj na obchodovanie s medvedími trendmi. Po registrácii poskytuje služba možnosť otestovať si ju 3 dni absolútne je zadarmo. Počas tohto obdobia budete mať aktiváciu účet PRO, a všetky platené funkcie budú k dispozícii.  

Ak radi používate tento nástroj, potom v časti „Predplatné»Môžete si obnoviť svoj profesionálny účet.  

Pred začatím práce môžete ísť nanastavenie„A v prípade potreby tam zahrňte aj ruský jazyk, Push notifikácie v prehliadači a tiež sem pripojte svoj telegram, aby ste dostávali oznámenia o transakciách. Za to v stĺpci Telegram Bot je potrebné zaškrtnúť “Správa o dokončení„. 

Prejdite do sekcie „Moji roboti„. Táto služba umožňuje zobraziť robotov, jednoduchých robotov, zložených robotov a zložených robotov. Pretože náš trh klesá, nebudeme sa podrobne venovať iným typom, ale budeme hovoriť podrobne o nastavovaní krátkych robotov.

Nastavenie shortbotov

Takže stlačte tlačidlo „Krátky bot„. Ak chcete vytvoriť robota, musíte mať účet na Binance financovaný a kúpiť potrebné mince, ako aj niektoré mince BNB (mince Binance). Podrobne o tom, čo táto kryptomena je a na čo je potrebná, som sa už zastavil v predchádzajúcich článkoch. Dnes stručne poviem, že bude potrebné ušetriť peniaze a získať zľavu z provízie za transakcie vo výške 25%.  

Zadáme meno robota, môže to byť čokoľvek, ale väčšinou je jeho typ uvedený v mene, t.j. krátke, takže keď máte veľa robotov, aby ste ich nezamieňali, a mena, v ktorej to bude fungovať. Zoberme si napríklad najobľúbenejší pár – BTCUSDT. 

Potom choďte do okna “Asistent„.  

Najvyššou sumou je váš zostatok na burze, počet mincí, ktoré máte. Ak ste ho nedávno doplnili, môžete tento údaj aktualizovať. 

Pod ním je to uvedené maximálna výška finančných prostriedkov použitých robotom pri aktuálnom kurze v minciach a percento finančných prostriedkov, ktoré môže robot použiť. Najskôr by vás však mali znepokojiť ďalšie dva ukazovatele, ktorými sú maximálna cenová odchýlka posledného bezpečnostného príkazu a percento finančných prostriedkov použitých robotom. Ak táto prekročí 100%, t.j. suma, ktorú máte na vklade – musíte upraviť nastavenie tak, aby bolo menej ako 100%, najlepšie v rozsahu 70 – 80%, nie viac.  

Na krátkeho robota by sa malo všeobecne vzťahovať nasledujúce pravidlo:  

percento finančných prostriedkov použitých robotom = 100% – maximálna cenová odchýlka posledného bezpečnostného príkazu  

Aby sa dosiahla požadovaná hodnota percento finančných prostriedkov použitých robotom a dokončenie nastavení, musíte nakonfigurovať 8 parametre

1. Maximálny počet bezpečnostných príkazov. Počet objednávok sa vyberá individuálne, v závislosti od zostatku a stratégie. Ak to umožňuje, je možné zadať najmenej 100 bezpečnostných príkazov. Na krátkeho robota radšej stavím najviac 4. 

2. Objem spustenia a bezpečnostná objednávka záleží tiež na vklade, znížime ho trikrát: z 30 na 10 USDT. 10 USD je navyše minimálna prípustná hodnota. Ak nastavíte túto hodnotu, potom sa objem finančných prostriedkov použitých robotom zníži trikrát. Hodnota 10 USDT je ​​optimálna pre vklad do 1 000 USD.  

3. Hodnota cieľovej ziskovosti môžete staviť od 1 do 2%. Väčšinou som stavil 1,5%. Niektorí obchodníci tiež uprednostňujú nastavenie tejto hodnoty menej: od 0,5 do 0,8%. Je dôležité si uvedomiť, že čím je táto hodnota nižšia, tým rýchlejšie bude objednávka vykonaná, tým väčší bude obrat na jednej strane a vyššie provízne náklady na druhej strane.. 

4. Výpočet ziskovosti. Ak vyhradíme „ako percento zo základnej objednávky“, potom vyššie uvedené percento dostanete zo začiatočnej objednávky. Nezáleží na tom, koľko bezpečnostných príkazov máte. A ak sa výpočet vykonáva od celkový objem, potom všetky bezpečnostné príkazy sú zhrnuté so štartom. Kedy presne od tejto sumy sa cena bude odchyľovať o percento cieľovej ziskovosti, sme v tomto prípade nastavili 1,5%, potom bude zisk fixný. 

Dohody ako percento z celkového objemu sa realizujú dlhšie, ale väčší zisk. Preto je len na vás, ako sa rozhodnete. Moje osobné skúsenosti však ukazujú, že táto možnosť je výhodnejšia..  

5. Počet súčasne aktívnych bezpečnostných príkazov. Predvolená hodnota je jedna, nastavíme však maximálnu hodnotu, aby sme zachytili hybnosť tickera a vrátili sa pri stiahnutí.  

6. Cenová odchýlka pri zadaní bezpečnostnej objednávky (% z hodnoty pôvodnej objednávky) Tento ukazovateľ považujem za jeden z najdôležitejších. Faktom je, že ak nastavíte príliš nízke percento odchýlky, potom bude percento krytia čerpania – maximálna odchýlka ceny – pri malom počte poistných objednávok veľmi malé, a preto existuje veľké riziko, že v prípade silného obrat trendu, trh zhromaždí všetky vaše poistné objednávky. a neumožní vám dosiahnuť zisk. Pri nastavovaní tohto ukazovateľa sa preto musíte najskôr riadiť konečnou číslicou v kalkulačke asistenta podľa ukazovateľa „Maximálna odchýlka ceny posledného bezpečnostného príkazu“. Pre krátkeho robota je žiaduce, aby táto hodnota nebola nižšia ako 20% 

7. Krokový multiplikátor Opäť upravujeme bezpečnostné príkazy tak, aby konečná „Maximálna odchýlka ceny posledného bezpečnostného príkazu“ bola viac ako 20%. Rád pracujem v krokoch 1,5 až 3% pre krátkeho robota 

8. Na konečný ukazovateľ má pravdepodobne najväčší vplyv multiplikátor objemu bezpečnostných príkazov. Percento finančných prostriedkov použitých robotom. Tento multiplikátor radšej nastavím na región 1,5 až 3. Ako som už povedal, môžete staviť viac, ak máte veľké množstvo zakúpených mincí (zostatok), a menej, ak ich nie je veľa. Každá nová zadaná bezpečnostná objednávka bude teda o 50-200% vyššia ako predchádzajúca. To vám pomôže rýchlejšie uzavrieť obchody a získať zisk..  

Screenshot z príkladu týchto nastavení je zobrazený na obrázku nižšie. 

Tieto nastavenia znamenajú, že každé 4% zmeny ceny v opačnom smere sa otvorí bezpečnostná objednávka, cena sa spriemeruje a pri poklese o 1,5% z celkového objemu dôjde k výkupu, čo v doslovnom preklade znamená nasledujúce: našu bielu guľu sme kúpili o 1,5% lacnejšie ako predtým.  

Ešte raz by som chcel upriamiť vašu pozornosť na skutočnosť, že účelom tejto stratégie je ochrana vkladu na medveďom trhu. Vďaka týmto nastaveniam bude vaša pozícia kalibrovaná v investičnom portfóliu v závislosti od trendov na trhu, t.j. na vzostupnom trende vám tento robot umožní vyhnúť sa silným stratám bez stanovenia straty a umožní vám uložiť pozíciu na vzostupnú zmenu.

Podmienky začatia obchodu

Tu som nastavil položku „čo najskôr otvoriť obchod“. To je samozrejme nebezpečné, ak minca prudko zmení svoj pohyb, napríklad sa prudko zrúti a robot ju začne aktívne kupovať. Ale ako som už povedal, je lepšie pracovať s osvedčenými mincami, v takom prípade to nie je také strašidelné. Ak máte pochybnosti, je lepšie v tomto odseku uviesť TradingView. 

V bode výberu času nastavte 1 hodinu a v ďalšom riadku – Sell alebo Strong Sell.  

Kliknite na „Vytvoriť robota“ a aktivujte ho. Potom môžete sledovať prácu robota a spôsob zadávania objednávok. Keď sa pokúsite vytvoriť robota s týmito nastaveniami, môžete s nimi experimentovať. Môžete tiež prejsť do sekcie „Bots“ a zobraziť tu najlepších robotov za posledných 24 hodín a skopírovať nastavenia. 

Zhrňme si to

Pri medvedej stratégii na trhu s kryptomenami, ako aj pri akejkoľvek inej, by ste mali byť veľmi opatrní. Môže to priniesť zisk na klesajúcom trhu a ochrániť vaše investície, alebo viesť k stratám bez potrebných znalostí..  

V nasledujúcich príspevkoch si povieme niečo o burze BitMex. Tradične zvážime najzaujímavejšie príležitosti a nástroje pre obchodníka. Ostaň s nami! Uvidíme sa čoskoro!

Veľa šťastia a dobrých ziskov!   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me