dobrý deň!

Pokračujeme v prehodnocovaní burzy Binance a dnes budem hovoriť o najzaujímavejších veciach – obchodovaní, dôležitých nastaveniach a ďalších aspektoch práce so stránkou. IN posledný článok pokryli sme kľúčové body bezpečnej práce na platforme: ochrana vášho účtu silným heslom, šifrovaným pripojením https a dvojfaktorovou autentifikáciou 2FA pomocou aplikácie Google Authentificator.

Ak ste si ešte nečítali moje publikácie o burze Binance, odporúčam začať s prvý. Ostávalo už málo čo robiť. Hneď ako sa prvýkrát prihlásime do účtu, Binance nás okamžite upozorní na nastavenia zabezpečenia. Zvážte, ako sa vyhnúť rizikám a pracovať bez obáv o bezpečnosť svojich finančných prostriedkov.

Možnosti zabezpečenia

„Kliešte“ dávame pred všetky položky, potvrdzujeme, že rozumiete rizikám. Kliknite na „Rozumiem“ / Rozumiem.

Potom sa ocitnete v osobnom účte používateľa. Zvážme jeho hlavné črty.

Trader’s Cabinet

Osobný účet obsahuje základné informácie o účte. Okrem e-mailovej adresy, na ktorú je váš účet zaregistrovaný, sa vedľa neho nachádza úroveň – Úroveň, ktorá sa bude meniť v závislosti od limitu a stavu výberu (overený alebo neoverený používateľ)..

Hlavné sekcie osobného účtu na Binance:

 1. Zľava z provízie 25% pri platení Binance Mince (BNB).
 2. Úroveň overenia.
 3. Zmeniť heslo.
 4. Kód na ochranu pred phishingom. To je možné vymyslieť a zadať pri prihlásení pre väčšiu ochranu.
 5. API. V tejto časti môžete vytvoriť kód API pre vstup na burzu prostredníctvom mobilnej aplikácie alebo webu tretej strany.
 6. SMS autentifikácia. Overovací kód pre vstup na stránku bude odoslaný v SMS.
 7. Google Authentication 2FA. Už sme ho nainštalovali.

O nastaveniach zabezpečenia, overovaní, limitoch výberu a dvojfaktorovej autentifikácii sme si už hovorili v predchádzajúcich článkoch, nebudeme sa teda podrobne venovať popisu nástrojov osobného účtu, ale prejdeme na hlavnú stránku..

Domovská stránka Binance.com

Hlavné oddiely

Hlavné menu:

 • vedľa loga sa nachádza ponuka ďalších výmenných projektov;

 • burza – menu pre vstup na obchodnú platformu do bežného alebo pokročilého rozhrania;
 • vľavo je ponuka obchodného účtu: doplnenie účtu, výber prostriedkov atď., ako aj ponuka príkazov. Povieme si o tom podrobne niečo neskôr;
 • ďalšie tri položky v hornom menu nie sú určené na obchodovanie, ale majú viac informácií: Pripojte sa k nám – „Voľné miesta“, Podpora – „Podpora“, Správy – „Správy“, zadajte svoj osobný účet a zmeňte jazyk rozhrania.

2. Ďalšia ponuka projektov Binance, ako aj správy, propagačné akcie atď .;

3. Citáty najobľúbenejších párov.

Na hlavnej stránke sú zobrazené kurzy najpopulárnejších párov kryptomien.

4. Hodnotenie kryptomien, ktoré sa obchodujú na burze.

Tu môžete okamžite zvoliť hlavnú menu, do ktorej bude pár vybraný.

Spodná ponuka stránok

Toto sú oficiálne informácie a informácie o spoločnosti, budeme brať do úvahy iba dôležité položky spodného menu (také položky menu sme už považovali za provízie a nezastavíme sa dvakrát):

 • O spoločnosti – informácie o spoločnosti: poslanie, cieľ, stratégia, výhody;
 • Podmienky – dohoda s používateľom – dohoda, ktorú používateľ uzavrie so stránkou a spoločnosťou počas registrácie. Obsahuje práva, povinnosti a zodpovednosti strán;
 • Ochrana osobných údajov – zásady ochrany osobných údajov;
 • API – informácie o prevádzke API;
 • Použiť na zoznam – aplikácia na pridanie kryptomeny do zoznamu;
 • Stiahnutie je časť na stiahnutie aplikácie pre Windows, MacOS, Android a ďalšie platformy.

Na pravej strane dolného menu sú odkazy na stránky spoločnosti na sociálnych sieťach.

Ako obchodovať na burze Binance?

Obchodovanie na Binance je také ľahké ako obchodovanie na iných burzách. Na to ľahko príde aj začiatočník. Môžete obchodovať v základnom alebo rozšírenom režime. Ak chcete prejsť na vybraný obchodný panel, musíte kliknúť na Exchange.

Hlavné rozhranie:

Pokročilé:

Hlavný rozdiel medzi rozhraniami je v ich funkčnosti. Používateľ môže medzi nimi ľubovoľne a rýchlo prepínať. Žiadne obmedzenia (platený prístup).

Základné umožňuje:

 • zvoliť menový pár;
 • analyzovať graf a sledovať históriu obchodovania;
 • zobraziť burzu “sklo”;
 • pracovať vo forme príkazov na predaj alebo nákup meny.

Pokročilé

Zahŕňa všetky základné funkcie a navyše vám umožňuje vykonať hĺbkovú analýzu správania kryptomien.

Uvažujme o procese obchodovania na príklade hlavného rozhrania. Ľavá strana obchodného panela – „knihy objednávok“ – ponúka predaj a nákup kryptomeny (protokol objednávok). Sú zoskupené, zoradené podľa ceny. V hornej časti sú ponuky na predaj, dole – na nákup.

Pod grafom sa nachádzajú okná, ktoré vám umožňujú otvoriť objednávku. Ďalej sa hlavné aspekty obchodovania znižujú na niekoľko jednoduchých krokov:

1. etapa. Výber menového páru

V obchodnom paneli sú rozdelené do 4 kategórií: ETH, BTC, USDT, BNB. Existuje iba 6 párov s USDT. Vpravo hore môžete vybrať požadovanú menu zo zoznamu alebo pomocou vyhľadávacieho panela.

Najpopulárnejším bol nedávno menový pár TRN / BTC. Na burze Binance je to štvrtina denného objemu. Existujú aj vzácne meny. Takže až donedávna bola Binance jednou z dvoch búrz, na ktorých sa obchodovalo s kryptomenou IOTA..

Fáza # 2. Analýza dynamiky kurzu

Nastal čas na technickú analýzu a použitie všetkých nástrojov, ktoré na to používate. Okrem štandardných funkcií, napríklad na konfiguráciu zobrazenia dynamiky kurzu pre konkrétny časový rámec: hodinu, deň, mesiac, môžete pracovať so širokou funkčnosťou online grafu TradingVeiw priamo v platforme Binance, ktorá je zabudované do nej. Binance má samozrejme svoj vlastný harmonogram, komukoľvek vyhovuje, môže ho využiť.

Potom je všetko jednoduché, ak nezávisle sledujete grafy a ste spokojní s cenou meny – kúpite ju, ide do príslušnej peňaženky. Predaj sa deje rovnakým spôsobom: akonáhle určíte pre seba ziskový kurz, môžete predávať.

Fáza # 3. Vyplnenie objednávky

Vpravo je tabuľka tržieb, vľavo – nákupy. Horná ponuka tabuľky objednávok umožňuje zvoliť jej typ:

 • Obmedziť/ Limit – štandardný typ čakajúcich objednávok na predaj alebo nákup;
 • Trh/ Trh (Market) – okamžitý predaj alebo nákup za najlepšiu cenu, ktorú trh v danom okamihu ponúka. S týmto typom objednávky možno transakciu dokončiť veľmi rýchlo, ale sami nemôžete určiť hodnotu;
 • PrestaňObmedziť/ Stop Limit – objednávka, pre ktorú ste sami nastavili požadovanú cenu s obmedzením na zabránenie príliš veľkým stratám. Akonáhle hodnota dosiahne stanovenú značku, objednávka sa aktivuje a vstúpi do knihy objednávok.

Ak ale mena začne prudko klesať, objednávka sa automaticky uzavrie s malými stratami, akonáhle dosiahne dolnú hranicu, ktorú ste určili..

Požadovaná objednávka (nákup alebo predaj) sa vyberie v závislosti od typu transakcie. Zvážte príklad páru ETH/BTC. Ak chceme kúpiť ETH za BTC, potom požadovaná objednávka – Kúpiť/ „Kúpiť“, a ak plánujeme predať ETH, tie. kúpiť BTC za ETH, potom si vyberieme – Predať/ „Predať“.

Teraz musíte vyplniť formulár, napríklad objednávku Obmedziť:

 1. cena. V prvom riadku musíte uviesť cenu, za ktorú sa mena nakupuje alebo predáva. Tento stĺpec spočiatku zobrazuje aktuálnu trhovú cenu. Môžete z toho vychádzať ako s referenčným bodom. Môžete ho manuálne zvýšiť alebo znížiť.
 2. Počet jednotiek kryptomeny. Na ďalšom riadku označujeme požadovanú sumu – presne koľko kryptomeny chcete kúpiť alebo predať.
 3. Množstvo. V nasledujúcom poli bude uvedená suma, ktorá bude odpísaná z účtu alebo naúčtovaná.

Zostáva tlačiť Predať alebo Kúpiť, obchod sa zapíše do knihy objednávok a stačí počkať na jeho vykonanie, t.j. keď vám niekto kúpi alebo predá správne množstvo mincí. Pod oknami objednávky sa nachádzajú zoznamy otvorených ponúk a história operácií za daný deň.

Budete musieť zaplatiť províziu za uzatvorenie obchodu na burze Binance, rovnako ako na iných stránkach. Ako som už povedal predtým, tu je najnižšia a je jedno% pri platbe akoukoľvek kryptomenou, 0,75% – pri platení Binance Mince (BNB) – výmenná mena.

Ako vidíte, funkčnosť stránok na zadávanie objednávok na burze Binance je dosť obmedzená. Tento problém ľahko vyriešia služby tretích strán. Napríklad v minulom článku sme hovorili o tom, ako prepojiť ústredňu so službou 3commas..

Táto platforma umožňuje zadávať príkazy na nákup aj predaj. Môžete nastaviť „rebríky“ pre funkciu Take Profit a automaticky spriemerovať pozíciu, pričom výplata klesne. Je možné nastaviť časovače pre „stop“, zadávať objednávky s podmienkou, bez toho, aby ste vstupovali do knihy objednávok burzy, čo umožňuje zadávať toľko objednávok, koľko chcete, bez toho, aby ste zmrazili vklad na burze.

S využitím tejto funkcionality sa obchodovanie na binance stáva veľmi pohodlným a efektívne využitie arzenálu schopností 3commas tiež zvyšuje efektivitu obchodovania.

Binance v ruštine

Rád by som v krátkosti hovoril o tom, ako pracovať na rusifikovanej platforme. Spoločnosť nemá samostatnú oficiálnu webovú stránku fungujúcu v ruštine, napríklad TradingView: stránka v anglickom jazyku sa nachádza na adrese https://www.tradingview.com a stránka v ruskom jazyku je na adrese https: // ru.tradingview.com. A hoci, ak otvoríte online graf v ruštine, všetky akcie s ním budú synchronizované s anglickým, stále ide v podstate o dva rôzne názvy domén..

Binance je iný. Aby ste s ním mohli pracovať v ruštine, musíte sa najskôr dostať na oficiálnu webovú stránku v angličtine, t.j. ideme všetci rovnakým odkazom https://www.binance.com. Ďalej v jazykovej časti horného menu vyberte ruštinu a web je preložený:

Všetky možnosti zostávajú rovnaké, v rozhraní sa nič nemení, ale rusky hovoriacemu obchodníkovi, ktorý vôbec nehovorí anglicky, sa uľahčí práca a navigácia na burze..

Takto vyzerá ruské okno pre vstup na web:

A čo môže byť pre obchodníka asi najzaujímavejšie, je obchodná platforma v ruštine.

Hlavné rozhranie:

Okno objednávok:

Pokročilé rozhranie spolu s oknom objednávky:

Ako vidíte, nejde o nijaké špeciálne zmeny, iba niektoré nápisy sú zreteľnejšie a niektoré sú stále v angličtine. Môžete tiež použiť prekladač Google, ktorý potom bude preložený do ruštiny. Bude to však opäť nesprávny preklad a môže vás viac zmiasť..

Rád by som vás ešte raz upozornil: web pri výmene Binance sám! Názov domény binance.com. V takom prípade musia byť vpredu tri www a potvrdenie o bezpečnom pripojení https: //.

Po výbere jazyka bude mať názov domény dodatok v podobe dvoch písmen anglickej skratky (skratky) jazyka, napríklad ak použijete ruštinu, bude názov domény výmeny Binance vyzerať takto : https://www.binance.com/ ru /, a ak angličtina, potom https://www.binance.com/en/.

Preto by ste sa nemali ani snažiť nájsť nejaký iný oficiálny web Binance v ruštine, tento web má iba jeden web! V opačnom prípade môžete skončiť v rukách votrelcov a následky budú nepredvídateľné: od banálnej straty dôverných údajov a ich použitia na pokusy o vstup do iných zdrojov a na iné stránky, ako aj od súvisiacich dôsledkov po stratu vašich finančných prostriedkov.

Podvodníci vytvárajú klony Binance, ktoré podrobne úplne kopírujú výmenné rozhranie, nebudete mať ani podozrenie, že sa nenachádzate na skutočnej výmennej stránke, a tu sa definitívne rozlúčite so svojimi peniazmi aj so svojimi vloženými.

V sieti existujú aj celkom bezpečné služby, ktoré sa spočiatku prezentujú ako platforma na výmenu v ruskom jazyku, dokonca používajú svoje logo, ale hneď po prechode na takúto stránku sa ukazuje, že nejde o nič iné ako odporúčanie, ktoré učí nováčikov pracovať s burzou pomocou informačných materiálov a vyzývať ich, aby pre ďalšiu registráciu navštívili oficiálnu webovú stránku burzy pomocou jej sprostredkovacieho odkazu. Účelom takýchto stránok je získať odmenu za sprostredkovanie, t.j. 20% z provízie, ktorú burza zarobí na vašich obchodoch. Toto sú najneškodnejšie „ruskojazyčné“ Binance, takže buďte opatrní!

Mobilná aplikácia z kryptoburzy Binance

Mnoho používateľov si uvedomuje problém, pri ktorom sa stránka načítava pomaly.

A keď hovoríme o výmene, je tento faktor rozhodujúci: najdôležitejšie informácie sa aktualizujú v zlomku sekundy. Môže zlyhať aj najrýchlejší internet. Pretože sú tieto problémy veľmi rozšírené, burza Binance vyvinula mobilnú aplikáciu pre smartphony, tablety a stolné zariadenia (netbooky, notebooky atď.).

Aplikáciu si môžete stiahnuť z oficiálneho webu, hneď vyššie som písal, kde presne, nie je v žiadnom prípade horší ako funkčná verzia bežnej verzie, ale funguje oveľa rýchlejšie aj na pomalom pripojení.

Vďaka mobilnej aplikácii vám nikdy neuniknú ziskové ponuky a budete si vždy vedomí aktuálnej dynamiky výmeny.

Navyše, s ohľadom na tempo moderného života, pre tých, ktorým celý deň nevyhovuje počítač, umožňuje mobilná aplikácia Binance zostať neustále dynamickým obchodníkom..

Súťaže a propagačné akcie

Burza kryptomien Binance venuje veľkú pozornosť interakcii s používateľmi, motivuje ich k spätnej väzbe a z času na čas organizuje súťaže, koná propagačné akcie medzi obchodníkmi a digitálnymi menami. 

Spoločnosť teda usporiadala 9 kôl súťaže Mince mesiaca. Účastníkmi sa mohli stať iba nové mince, ktoré by chceli byť uvedené na Binance.

Podľa podmienok súťaže bola minca alebo žetón, ktorý sa stal víťazom (s najväčším počtom hlasov používateľov burzy), zahrnutý do výpisu zadarmo.

Používatelia sa navyše každý mesiac zúčastňujú na žrebovaní digitálnej meny. A o distribúciu coinov sa uchádzajú špičkoví obchodníci v top rebríčkoch z hľadiska objemu transakcií – výsadok.

Sponzormi týchto akcií a stávok sú často startupy a mladé rozvojové projekty, ktoré sa snažia upriamiť pozornosť na svoje aktivity a vyhlásiť sa za seba..

Čo hovoria na Binance profesionálni kryptoobchodníci?

Čítal som a počul som veľa recenzií a komentárov na fórach, sociálnych sieťach a v osobnej komunikácii s obchodníkmi. Musím povedať, že recenzie o Binance sú väčšinou pozitívne. Nie že by všetci boli touto stránkou úplne nadšení, ale väčšina používateľov ju chváli a odporúča. Sú spokojní s prácou na tomto webe a rozhodli sa pracovať tu.

Na výmene pracujú začiatočníci aj profesionáli, ktorí o platforme hovoria rovnako dobre. Pozitívne je, že berú na vedomie podporu, ktorá nielen sedí a odpovedá na hovory a správy nepretržite, ale skutočne pomáha rýchlo eliminovať chyby a problémy, ktoré spomaľujú systém.

Mnohí kladú dôraz na vysokú úroveň zabezpečenia, rýchle vybavenie objednávok a nízke transakčné poplatky. Používateľom sa páčia pohodlné aj funkčné dve rozhrania, v ktorých môžu pracovať. Dodatočné pohodlie a mobilitu pri práci poskytuje aplikácia pre IOS a Android.

Niektorí obchodníci si všímajú aj viacjazyčnosť stránok. Napriek tomu nazývajú „krivkovú“ rusifikáciu hlavnou nevýhodou výmeny. Mnoho ľudí sa nepáči, že burza funguje iba s kryptomenou (nepodporuje fiat).

Ako vidíte, vzhľadom na množstvo výhod stránky a príležitosti, ktoré burza poskytuje jej používateľom, sú jej nevýhody úplne bezvýznamné. Dúfajme, že tím bude v blízkej budúcnosti pracovať na zlepšení rusky hovoriacej časti.

Binance je mladá a sľubná služba obchodovania s digitálnymi aktívami. Tím neustále zavádza nové riešenia a vylepšuje stránku, ako aj vyvíja nové projekty, ktoré sú užitočné a zaujímavé nielen pre obchodníkov s kryptomenami, ale aj pre ľudí vzdialených od sféry digitálnych aktív. Pripojte sa ku komunite používateľov Binance a objavte nové obchodné príležitosti! Uvidíme sa čoskoro!

Veľa šťastia a dobrých ziskov!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me