העתיד הדיגיטלי של המטבעות הממשלתיים

הבנק להסדרים בינלאומיים, הידוע גם בשם “הבנק המרכזי של הבנקים המרכזיים”, פרסם מחקר בינואר 2020, שקובע כי הבנקים המרכזיים העולמיים עורכים עבודה “נרחבת” בנושא השקת מטבעות דיגיטליים. במאמר זה נפרט על המצב הקיים בהתפתחות המטבעות הדיגיטליים הממשלתיים העולמיים.

עניין מרכזי

בינואר השנה נבדקו 66 בנקים מרכזיים, המייצגים 21 כלכלות מתקדמות ו -45 EME, ומכסים 75% מאוכלוסיית העולם, ו -90% מהתפוקה הכלכלית שלה. על פי להגיש תלונה, 80% מהנשאלים בוחנים את התפתחותם של מטבעות CBD (מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי). כ -40% מהבנקים המרכזיים עברו ממחקר רעיוני לניסויים או הוכחות מושג, ו -10% נוספים, שאגב, משרתים 20% מאוכלוסיית העולם, פיתחו פרויקטים של פיילוט ודיווחו כי הם מסוגלים להנפיק CBDC בטווח הקצר. מעניין שכולן מדינות EME …

ראוי לציין כי המוטיבציה משתנה ממדינה למדינה – בין אם מדובר בשיפור היעילות, הביטחון, פתיחות התשלומים המקומיים והחלפה הדרגתית של מזומנים, שחשוב מאוד למדינות מתפתחות, או שיפור האפקטיביות של תשלומים חוצי גבולות לכלכלות מתקדמות, אך זו האחרונה אינה נחשבת בעדיפות עבור מרבית המדינות.

“מטבעות מטבע יכול למצוא שימוש נרחב במקום בו מטבעות קריפטוגרפיים אחרים נכשלו”, נכתב בדו”ח.

האיחוד האירופאי

איב מרש, סגן יו”ר מועצת הפיקוח של הבנק המרכזי האירופי (ECB), הוכרז בכנס הווירטואלי של קונצנזוס 2020 כי ה- ECB בוחן בימים אלה היטב את האפשרות להנפיק CBDC קמעונאית.

דווח כי כ -76% מכל העסקאות בגוש האירו מתבצעות כיום במזומן, כך שהדיון של ה- ECB בנושא CBDC הוא בעיקר אנליטי. עם זאת, מר מרש גם דיווח כי:

“CBDC לקמעונאות יכול להתבסס על אסימונים דיגיטליים שיופצו בצורה מבוזרת, כלומר ללא ספר חשבונות מרכזי, ויספקו אנונימיות מול הבנק המרכזי, בדיוק כמו במזומן.”

“נכניס מטבע דיגיטלי רק אם אנו מאמינים בתוקף שהוא הכרחי ומסוגל למלא את משימותינו להבטחת יציבות המטבע שלנו. בינתיים אנו מגלים עניין רב בחידושים דיגיטליים ומשנים את הציפיות של משתמשי הכסף. אנו משפרים את דעות המשתמשים לגבי CBDC – הן בבנק המרכזי האירופאי והן ביורוסיסטם והן בקהילה הבינלאומית של הבנקים המרכזיים. “

איי בהאמה

ב- 13 בפברואר, המהדורה המקומית של הטריביון יצא לאור הצהרת נגיד הבנק המרכזי. ג’ון רול אמר כי הדולר הבהמי הדיגיטלי יופץ בכל האיים במהלך המחצית השנייה של 2020. במקביל, פרויקט פיילוט הושק באקסומה בדצמבר:

“כאשר הפרויקט הושק באקסומה התחלנו עם שלושה מספקי שירותי התשלומים והבנק המסחרי באי, אך בשלב זה יש לנו שמונה מוסדות פיננסיים בסך הכל המעורבים כעת בפרויקט ברמות שונות”, אמר מר. אמרה רול. “מטרת תוכנית הפיילוט היא ליצור תשתית שתואמת שירות תשלומים פונקציונלי.”

דולר החול (שמו של ה- CBDC של איי בהאמה) אינו שונה מטבעו אלא מהווה ייצוג דיגיטלי של אותו מטבע. על פי החוק, הוא אינו יכול בשום צורה להיות שונה בערכו מהדולר הבהמי.

ג’רי באטלר, לשעבר מנכ”ל בנק הפיתוח הבין-אמריקאי (IDB) באיים הקריביים, מאמין שפרויקט דולר החול עשוי לסייע לבהאמה להשיג את שאר העולם המפותח יותר.

שבדיה

שבדיה בחנה את האפשרויות להפיץ CBDC משלה מאז אביב 2017. הבדיקות של מה שמכונה E-krona כבר עברו התחיל. תוכנית הפיילוט תהיה בתוקף עד פברואר 2021.

הרעיון הוא שקרונה דיגיטלית חדשה המבוססת על טכנולוגיית בלוקצ’יין תחליף בעתיד כרטיסי אשראי ומזומנים. שוודיה היא כבר אחת הגדולות ביותר מדינות ללא מזומנים בעולם, כך שמומחים מסכימים כי השקת מטבע דיגיטלי מן המניין הגדילה את הסיכויים שם.

צָרְפַת

ב -30 במרץ 2020 פרסום, הבנק המרכזי של צרפת קרא למפתחי צד ג ‘ליצור יישומים להתנסות ביורו הדיגיטלי ולחקור את הפוטנציאל של CBDC להסדר נכסים פיננסיים מסומנים. נמסר כי ניתן להשתמש בכל טכנולוגיה בפיתוח CBDC, והיא לא חייבת להשתמש בהכרח בבלוקצ’יין.

15 במאי 2020 היה המועד האחרון להגשת הבקשה. ב -10 ביולי 2020, הבנק המרכזי של צרפת יבחר 10 משתתפים מהאיחוד האירופי או מבין הצדדים להסכם האזור הכלכלי האירופי. במקרה זה, הקריטריונים העיקריים לבחירה יהיו “חדשנות”, נכתב במסמך.

המטרה העיקרית של הניסוי היא לדגם התנחלויות בין בנקאיות על בסיס CBDC, לזהות יתרונות ולנתח סיכונים פוטנציאליים. עם זאת, הבנק הדגיש כי הוא לא יעסוק ביצירת כסף במסגרת הניסוי, וישמיד אסימונים בסוף כל יום דיווח, על פי תוצאות תשלומי המבחן..

“הניסוי ישמש תרומה לדיון הרחב יותר של באנק דה פראנס במערכת האירו, שתחליט על הקמת ה- CBDC. הבדיקות אינן מיועדות להמשך על בסיס ארוך טווח או לשימוש נרחב על ידי בנק צרפת עצמו. “

חרסינה

וכמובן, שמרנו את סיפור הבלוקצ’יין הסיני והיואן הדיגיטלי לאחרונה!

DCEP (מטבע דיגיטלי / תשלום אלקטרוני, DC / EP) מקדימה כעת את שאר כדור הארץ מבחינת פיתוח.

ההשקה הציבורית של פלטפורמת הבלוקצ’יין הלאומית, BSN, הייתה הוכרז בפגישה של נציגי ממשלת סין ומנהיגי הארגונים בבייג’ינג ב 25 באפריל 2020.

BSN היא תשתית עולמית, שפותחה במשותף על ידי China Mobile, China UnionPay ו- Huobi China. זה מסייע לפרויקטים של בלוקצ’יין ליצור ולהשיק יישומים חדשים, ומטרתו גם להאיץ את התפתחות הערים החכמות והכלכלה הדיגיטלית.

הכנסת פלטפורמת הבלוקצ’יין הלאומית היא הצעד הבסיסי הראשון לפני השקת הפרויקט הפיננסי העולמי – מטבע הציבורי הממלכתי DCEP (רנמינבי הדיגיטלי), שעובר כעת בדיקה.

DCEP הוא המטבע הדיגיטלי החוקי היחיד בסין, מטבע ריבוני מרכזי שנוצר ואושר על ידי ממשלת סין.

תכונות DCEP:

 • לא ניתן לכרות, ואין אפשרות להמר על ה- DCEP
 • מספק איסוף נתונים בזמן אמת ביחס ליצירת כספים וניהול חשבונות
 • מקטין סיכונים כגון הלבנת הון ומימון לא חוקי
 • מקדם את הבינלאומיות של הרנמינבי ושינויים חיוביים במערכת התשלומים החוצה גבולות
 • פוסל ספקולציות
 • בתחילה יופץ לכל הבנקים המסחריים המסונפים לבנק המרכזי בסין
 • הפריסה הראשונית תשמש כמבחן ייצור רשמי למערכת המטבעות, שם יוערכו רשת ואבטחה
 • בשלב השני, DCEP תופץ בין חברות פינטק גדולות כמו Tencent ו- Alibaba לשימוש ב- WeChat Pay ו- AliPay, בהתאמה.
 • שנזן, צ’נגדו, זונאן וסוז’ו יהיו הערים הראשונות שיבחנו את DCEP, שם קריפטו-יואן בין מקרי שימוש אחרים ימלא תפקיד של סבסוד נסיעות רכב תשלום לעובדי המגזר הציבורי במאי 2020 
 • סטארבקס, מקדונלד’ס וסאבווי יעשו זאת לְהִשְׂתַתֵף בבדיקות DCEP, לְאוֹרֶך עם כמה מלונות מקומיים, סופרמרקטים בלתי מאוישים, תיבות דואר, מאפיות, חנויות ספרים וחדרי כושר
 • כל הסוחרים המקבלים תשלומים דיגיטליים (כגון ApplePay, AliPay ו- WeChat) נדרשים לקבל את DCEP תחת איום של אובדן רישיון עסק פוטנציאלי.
 • ל- DCEP יהיה מבוסס NFC אפשרויות תשלום שאינם דורשים חיבורי מכשיר במהלך ההעברה, מה שיוביל להחלפה ישירה של כספי נייר מכיוון שניתן להשתמש ב- DCEP באזורים בהם האינטרנט אינו זמין
 • DCEP אינו מחייב קישור של מכשיר נייד לחשבון בנק

גל שמועות שטף ברשתות החברתיות המקומיות לפיהן הבנק החקלאי בסין כבר ערך בדיקות בטא סגורות פנימיות של DCEP. על פי צילומי המסך שהודלפו מגרסת הבטא הסגורה, ארנק DCEP יתמוך בכמה פונקציות חיוניות, כולל החלפת נכסים דיגיטליים, ניהול ארנקים, אפשרות חיפוש עסקאות קודמות, תשלום באמצעות קוד QR, כמו גם העברות כספים ותשלומים ניידים..

בתגובה לשמועות, הבנק החקלאי אמר כי ההשקה של DCEP תתבצע בהתאם להוראות הבנק המרכזי. עם זאת, החדשות הספיקו כדי שהשווקים יגלו תגובה חיובית. הגידול במניות חברות טכנולוגיה כמו תעודת בייג’ינג ו- InfoTech Holdings Inc העולמית הגיע ל -10%.

תמונה של ממשק הארנק DCEP של בנק סין כבר מסתובבת ברשת Weibo. כפי שניתן לראות מהתמונה, הארנק מאפשר לך לשלוח, לקבל, להמיר מטבע, לראות את היסטוריית העסקאות, וגם נראה פשוט ואינטואיטיבי..

שלב האימוץ

כפי שאנו רואים, רוב המדינות עברו כעת מההכחשה המלאה והרצון לווסת באופן מלא את שוק המטבעות הקריפטוגרפיים, למחקר מפורט של תופעת מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ’יין. ממשלות בכל רחבי העולם מכוונות להשיק מטבעות דיגיטליים לאומיים, שבאופן כללי מהווים אות חיובי והצעד החשוב הראשון לקראת האימוץ ההמוני של טכנולוגיות הבלוקצ’יין. עם זאת, עדיין קשה לומר כיצד זה ישפיע על שוק הקריפטו בטווח הארוך.

המידע שלעיל מכיל ניתוח ותחזית של שוק הקריפטו, אשר קשורים לסיכונים גבוהים. מידע זה מוצג לצורכי הסברה בלבד ובשום אופן אין להתייחס כהמלצה לרכישה או מכירה של הנכסים. כל אדם השוקל לסחור בנכסים דיגיטליים צריך לפנות לייעוץ עצמאי בנוגע להתאמתו של נכס דיגיטלי מסוים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map