אסימונים ממונפים

הרבה אסימונים ממונפים הופיעו במהלך ששת החודשים האחרונים. חלק מהסוחרים אהבו את השילוב בין היתרונות של מסחר בשוליים לבין היעדר סיכוני הפירוק.

מאמר זה יתמקד באופן שבו אסימונים אלה עובדים ובאילו סיכונים קשורים אליהם.

סקירה כללית

נכון לעכשיו, ישנם יותר ממאה אסימונים ממונפים הנסחרים בבורסות רבות. האב הקדמון והמנפיק העיקרי של אסימונים ממונפים הוא בורסת ה- FTX. האסימונים שלהם נסחרים בבורסות כמו Poloniex, MXC, Bitmax, Gate, וכמה אחרים. עד לאחרונה, Binance סיפקה גם אפשרות לסחר באסימונים ממונפים של FTX, אך בסוף מרץ צייץ CZ שהם קיבלו תלונות רבות ממשתמשים (שלא הבינו את המכשיר הפיננסי החדש) והחליטו למחוק את האסימונים הללו מהפלטפורמה. אך באמצע מאי הוכרז כי בינאנס משיקים אסימונים משלהם במינוף. מעניין שלאסימונים FTX ובינאנס יש משהו במשותף: רק אסימונים ממנפיקים אלה עומדים בתקן ERC20. משמעות הדבר היא שתוכלו להעביר אותם בין מרכזיות (התומכות באסימונים אלה), כמו גם לאחסן אותם בארנק האתריום שלכם..

אסימונים ממונפים של מרכזיות אחרות, כגון MXC ו- Gate, הם ספרות בלבד בבורסה, לא ניתן למשוך אותם, והם לא קיימים בשום בלוקצ’יין.

כל אסימון ממונף מייצג עמדת חוזה עתידי. מחיר האסימון מבקש לעקוב אחר מחיר המיקום עליו הוא מבוסס.

בואו נסתכל מקרוב על שלושה סוגים עיקריים של אסימונים: בול, דוב וגידור. בול מתאים למיקום ארוך עם מינוף 3X; Bear מתאים למיקום קצר עם מינוף 3X, וגידור מתאים למצב 1X קצר. לרוב המנפיקים שמות אסימונים שונים, אך עקרון הפעולה זהה.

עם עלייה של 10% בנכס הבסיס, אסימון הבול יגדל ב -30%, דובי יירד ב -30%, וגידור יירד ב -10%.

אם נכס הבסיס ייפול ב -10%, אסימון הבול יירד ב -30%, הדובי יגדל ב -30%, והגידור יגדל ב -10%.

נראה שהכל פשוט, אבל יש מנגנון איזון מחדש שיש לקחת בחשבון גם …

איזון מחדש של אסימונים ממונפים מתרחש על בסיס יומי. במקרה של תוצאה שלילית זה יפחית את הסיכון ועם תוצאה חיובית, איזון מחדש ישקיע מחדש את הרווחים.

בנוסף, איזון מחדש מתרחש אם תנועת השוק תוך היום מובילה לצמיחת המינוף הגבוה ב -33% מהמצב הבסיסי. כלומר, אם השוק יירד כל כך הרבה שהמינוף של אסימון בול יהפוך ל -4 X, האיזון לאסימון יהיה מחדש. זה מקביל לתנועת שוק של כ -10% עבור אסימונים בול / דובי ו -30% עבור גידור.

משמעות הדבר היא כי אסימונים יכולים להשתמש במינוף של עד 3X ללא סיכון פירוק משמעותי. כדי לבטל אסימון עם מינוף 3X, נדרשת תנועת שוק של 33% ומעלה. עם זאת, האסימון יתאזן מחדש בשינוי מחיר של 10%, ויקטין את הסיכון תוך חזרה לגודל המינוף היעד של 3X.

במילים אחרות, אם מחיר נכס הבסיס הולך לכיוון צפוי, אתה מרוויח לא רק מהמינוף 3X אלא גם מאיזון מחדש. אם המחיר הולך בכיוון ההפוך, אתה יכול להיתקע עם האסימון די הרבה זמן. להלן טבלה המציגה את השינוי במחיר ETH ואת התוצאה עבור סוחרי השוליים ובעלי אסימון ה- ETHBULL.

מחירי ETH יומיים סה”כ שינוי מחיר ETH שוליים 3X  את’בול
200, 210, 220, 230 15% 45% 49%
200, 210, 200, 210 חָמֵשׁ% 15% שְׁלוֹשׁ עֶשׂרֵה%
200, 190, 180, 170 -15% -45% -40%

כפי שניתן לראות מהטבלה, מרווח של 3X ארוך יותר משתלם מאסימוני ETHBULL במקרים בהם המחיר משתנה בתקופת האיזון מחדש. המטרה של Binance והאסימונים החדשים שלהם BTCUP ו- BTCDOWN היא לפתור בעיה זו.

ההבדלים העיקריים בין אסימוני BTCUP ו- BTCDOWN מסימני מנוף “רגילים” הם:

  • חוסר מינוף קבוע;
  • גישה שונה לאיזון מחדש.

הקסם של ריבית דריבית.

נניח שהנכס הבסיסי גדל ב -5%. בהתאם, האסימון הממונף יגדל ב -15%. למחרת, נכס הבסיס יורד ב -5%. לכן, האסימון יירד ב -15%. כתוצאה מכך יש לנו הפסד כולל של 0.25% בנכס הבסיס והפסד של 2.25% בסימן הממונף.

נקרא למצב זה עיכוב התנודתיות. ככל שהתנודתיות גבוהה יותר ותקופת זמן ההשקעה ארוכה יותר, כך עיכוב ההשפעה השלילית של התנודתיות משמעותי יותר.

נניח שהדוגמה הקודמת מכסה תקופה ממושכת יותר (365 יום) כאשר מחירי נכס הבסיס נשארים זהים והתנודתיות נשארת בתוך + 5% / – 5%. בואו נסתכל על ההשפעה על שווי שני הנכסים.

כפי שניתן לראות מהגרף, לאורך זמן, מחיר סמלי המינוף הקבוע נוטה לאפס, מה שאומר שכלי זה אינו מתאים להשקעות ארוכות טווח. המינוף הצף של אסימוני Binance נועד להפחית את השפעת עיכוב התנודתיות.

מנגנון איזון מחדש חדש

במהלך היום, אסימונים ממונפים מגדילים או מקטינים את ההשפעה של נכס הבסיס להשגת מינוף היעד. ככל שמחיר נכס הבסיס עולה, האסימון מגדיל את מספר הפוזיציות. לעומת זאת, אם המחיר יירד, זה יוביל לירידת עמדות.

אסימונים ממונפים מסורתיים מאוזנים מחדש בזמן קבוע מראש (על בסיס יומי). בהיותם צפויים לחלוטין, הם רגישים לעסקאות קדמיות. סוחרי ארביטראז ‘יכולים לחזות עסקאות עתידיות ולהפיק רווחים על ידי מניפולציה בשוק.

לעומת זאת, אסימונים ממונפים של Binance אינם עוברים איזון מחדש אלא אם הפסדים קיצוניים. למעשה, אסימונים אלה מאזנים מחדש את העמדה כנדרש כדי למקסם את הרווחים במהלך הצמיחה ולמזער את ההפסדים במהלך הנפילה, מה שמסייע במניעת פירוק. משמעות הדבר היא כי תנודות השוק “השכיחות” לא יובילו לאיזון מחדש, והמחיר האסימוני ימשיך להתואם עם נכס הבסיס..

סיכום

אסימונים ממונפים יכולים להיות כלי טוב לספקולציות קצרות טווח, אך מחירם נוטה לאפס בטווח הארוך. מצד שני, אם אתה חוזה נכון את תנועת המחירים של נכס הבסיס, התשואה של אסימונים ממונפים יכולה להיות גבוהה משמעותית בגלל מנגנון האיזון מחדש..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map