פסיכולוגיית מסחר

שני הרגשות הגדולים ביותר הקשורים לפסיכולוגיה מסחרית הם בצע ופחד. חמדנות יכולה להשפיע על סוחר להחזיק תפקיד במשך זמן רב מדי בכדי לנסות להגדיל את רווחיו. רגש זה יכול גם לגרום לסוחרים לתפוס עמדות מסוכנות. תאוות בצע נמצאת לרוב לקראת סוף שווקי השוורים, שם אמצעי הספקולציות של הסוחרים משתוללים.

לעומת זאת, הפחד הוא בדיוק ההפך מתאוות הבצע. כאשר סוחרים חווים רגש זה, הם מצמצמים את הפסדיהם במכירה מוקדמת. הם אמנם יכולים להימנע מסיכון נוסף, אך הם גם מוכרים את עצמם קצרים ומחמיצים רווח פוטנציאלי רב.

גלה כיצד לנהל אותם למטה.

Contents

1. פסיכולוגיה מסחרית: הגדרה

פסיכולוגיה מסחרית היא קבוצת המשנה של רגשות ולחץ נפשי שסוחרים חווים. מצבו הנפשי של סוחר יכול להשפיע על התנהגותם ואף להשפיע על רמת נטילת הסיכון והמשמעת שלהם. שליטה ברגשות פסיכולוגיים צריכה להיות מרכיב חיוני באסטרטגיית המסחר הכוללת שלך. מבלי לשלוט ברגשות שלך, אין זה סביר מאוד שתוכל להיות סוחר אמן.

מה זה מסחר רגשי?

סחר רגשי הוא כאשר משקיע או סוחר מאפשר לרגשותיהם ורגשותיהם האישיים (כגון חמדנות ופחד) להשפיע על תהליך קבלת ההחלטות שלהם. לפעמים זה יכול להיות מועיל, אך ברוב המקרים, לאפשר החלטות שלך להיות מונעות על ידי רגשות אינו רעיון נבון. בחלק הבא של מדריך זה ננתח כיצד עובד סחר רגשי ומה יכולות להיות השלכותיו האפשריות.

2. יסודות הפסיכולוגיה המסחרית

אם אין לך אדון לרגשות שלך, סביר להניח שתיפול לאותו מעגל רגשות שוב ושוב. התבונן בתרשים למטה ואז נסביר על כל שלב בתבנית.

גרָף

תדמיין את זה. אתה הולך להשקיע במניות בפעם הראשונה אי פעם. קראת על סיפורי הצלחה רבים – אולי אפילו אחד מחבריך הקרובים או בני משפחתך הרוויח בדרך זו הרבה. אתה מרגיש מאוד אוֹפּטִימִי. לאחר ההשקעות הראשוניות שלך, אתה מתחיל לראות תשואות. וואו! אתה כל כך נִרגָשׁ – לא הבנת שתתחיל לראות תוצאות כל כך מהר. ככל שאתה מצליח יותר, אתה מרגיש לגמרי נִפְעָם. אתה גאון מסחר! אולי כדאי שתשקיע את כל הכסף שלך – ואז תפרוש מוקדם. כל ההחלטות שלך הביאו לרווחים מהירים וקלים. אתה לגמרי נרגש, אז אתה מחליט להתעלם מסיכונים – אחרי הכל לא נכשלת בעבר.

השוק נע נגדך לראשונה בקריירת המסחר הקצרה שלך. תחושות של חֲרָדָה מתחילים להתעורר בך, אבל אתה אומר לעצמך שהשוק יתאזן מחדש. לאחר זמן מה, השווקים עדיין לא התאוששו – אך אתה מסרב לקבל שבחרת בצורה גרועה. כשאתה נמצא הַכחָשָׁה, לא תיקח אחריות על הבחירות הגרועות שלך. הַבָּא, פַּחַד מתחיל לצאת לדרך. אתה מבין שאתה בבעיה, ואתה מתבלבל ממציאות השוק. אתה מתחיל לחשוב שהמניות שלך לעולם לא יזוזו לטובתך.

השוק עדיין לא התאושש, ואתה מקבל במהירות נוֹאָשׁ. אתה מתחיל לאחוז בקשיות, מנסה להמציא רעיונות להחזרת הכסף שלך. שום דבר לא עבד, ואתה שטוח בהלה. אין לך מושג מה לעשות הלאה. אתה מחליט שהתיק שלך לעולם לא יגדל שוב, אז אתה כְּנִיעָה ולמכור את כל המניות שלך.

אחרי שיצאת מהשווקים, אתה מרגיש חסר תחושה. אתה לא רוצה לקנות מניות לעולם, מחשש שתחזור על החוויה הטראומטית הזו. אתה מרגיש מְדוּכָּא ונתח את פעולותיך שוב ושוב, תוך ניסיון להבין היכן טעית. עם זאת, לאחר הזמן אתה מבין ששווקים אכן נעים במחזורים. אתה מתחיל להרגיש מקווה שתוכל לנסות שוב ולקבל החלטות נבונות יותר. לבסוף, אתה נותן לזה זריקה נוספת. אתה קונה מניה שמתגלה כמשתלמת, ואתה מאוד הוקל. אולי בכל זאת יש לך עתיד לסחור.

זה נשמע מתיש, לא? האם אתה באמת רוצה לעבור את מעגל הרגשות הזה בכל פעם שאתה סוחר? אם לא, עליכם ללמוד כמה שיותר על פסיכולוגיית מסחר, כדי שתוכלו להגן על המצב הנפשי שלכם. כדי לעזור לך בכך, אנו נלמד אותך מעט על מלכודות FOMO, FUD, חמדנות ומוצרים אחרים שכדאי להימנע מהם. כדי להכניס אותו להקשר, אנו נספק דוגמה ממשית להשקעה ב- LTC.

FOMO (פחד להחמיץ)

שורש כל צרות המסחר הוא הפחד מאובדן רווחים. כאשר סוחר חווה את FOMO, הם כל כך להוטים להרוויח כסף שהם מתעלמים מכל הסיכונים. אל תכבה את המוח רק בשביל להרוויח קצת יותר כסף! אולי אתה שם לב שמחיר ה- LTC קופץ מ -80 דולר ל -110 דולר בן לילה וממשיך לעלות. אתה רוצה להיכנס לפעולה זו, מחשש להחמיץ רווחים.

FUD (פחד, אי וודאות וספק)

לאחר הזמן, ה- FOMO מוחלף ב- FUD – תחושות חרדות מתחילות לעלות. אולי LTC צולל יום לאחר שקנית אותו. אולי אתה אפילו מוכר מיד כי אתה משוכנע שזה שוק דובים ורק יירד עוד יותר.

הַמתָנָה

בעוד שהמתנה יכולה להיות טקטיקת השקעה נהדרת, יש סוחרים שמחכים פשוט כי הם מפחדים לנקוט בפעולות. המתנה מסוג זה לא תועיל לך. נניח שבסופו של דבר מכרת LTC במחיר נמוך, אבל אתה רוצה לחזור לפעולה. אתה מחכה שמחיר ה- LTC יירד למחיר שמכרת אותו, אבל זה יכול לקחת שבועות או חודשים – או אולי זה אף פעם לא קורה.

שוק דובים

אחרי שחיכיתם הרבה זמן, אולי מחיר ה- LTC סוף סוף יחזור למחיר המכירה שלכם. אך מכיוון שהייתה תקופת שוק דובים ארוכה, אתה מחליט שזה לא התחתון האמיתי. אתה קורא חדשות מסחר שיש קריסה, אז אתה ממהר להיכנס. אם תבחר ללכת בדרך כזו, היזהר! אולי פשוט תפספסו את המחיר הטוב ביותר שתוכלו להשיג.

חמדנות

במקום להיכנס שוב ל- LTC בזמן שהמחירים נמוכים, אתה מחליט לחכות ולראות אם הם יירדו עוד יותר. במקום לחכות בגלל פחד, אתה מחכה בגלל תאוות בצע. תאמין לנו, זה יכול להחזיר אש.

לְהִכָּשֵׁל

אוי לא! ברגע שה- LTC הגיע ל -60 דולר, המחירים שוב מתחילים לעלות. פספסת את חלון ההזדמנויות שלך – מחירו עולה במשך שבועות ארוכים.

מה הלאה?

מה שקורה בהמשך במחזור הוא לגמרי תלוי בך. אתה יכול להמשיך ולתת לרגשות שלך לשלוט בהחלטות שלך, או שאתה יכול לקחת צעד אחורה ולהסתכל על הכל באופן אובייקטיבי, ולהבין שהשווקים יתאזנו בסופו של דבר. זה יכול להיות טיפשי להחזיק מעמד זמן רב מדי, אם הבחירות הללו מונעות על ידי פחד או חמדנות. אבל איך תוכלו לתפוס את הרגשות שלכם?

3. טיפים לשיפור פסיכולוגיית המסחר

באופן כלליטיפים אלו יעזרו לך לשפר באופן משמעותי את הלך הרוח שלך ולהגן על עצמך מלהוביל על ידי הרגשות שלך. נסה אותם!

טיפ מס ‘1: היכנסו לתודעה הנכונה

סוחרים בהחלט יכולים להפיק תועלת מהשלמת תרגילי הנעה ושיחות פפ על בסיס יומי. זה לא צריך להיות מסובך מדי – פשוט להזכיר לעצמך שגורמים כמו מחירי מניות אינם אישיים יעשו זאת.

דרך נוספת בה תוכלו להגיע למצב נפשי מעולה למסחר היא לתת לעצמכם זמן רב יותר. במקום לנמנם ואז אז למהר להתכונן לפני יום המסחר, כדאי לנסות להתעורר קצת קודם. זה ייתן לך את הזמן שאתה צריך כדי להתעורר לגמרי לפני שתתחיל במחקר. התחלת היום במדיטציה ופעילות גופנית יכולה לעזור לכם לגשת לעבודה עם מנטליות נינוחה ואובייקטיבית יותר.

טיפ מס ‘2: בנה את הידע שלך

אחת הדרכים היעילות ביותר לשפר את רגשות המסחר שלך היא להגדיל את בסיס הידע שלך. על ידי שפע של משאבים על אופן פעולתם של המסחר, תוכל לקבל החלטות מתוכננות וספונטניות טובות יותר.

הידע המוגבר שלך יאפשר לך להתמודד עם כל הפתעות שהשוק זורק לך, כך שתוכל להגיב בשלווה. השתדל ללמוד משהו חדש כל יום – זה יצטבר לאורך זמן וייתן לך את היכולת לקבל החלטות מסחר מושכלות יותר.

טיפ מס ‘3: תארו לעצמכם מנצחים & לאבד

כדי לבדוק באמת את הרגשות שלך, כדאי לך לנסות את התרגיל הנפשי הזה: לדמיין את עצמך מנצח בסחר. מרגיש טוב, נכון? האם אתה רוצה להפוך את התחושה הזו למציאות? לדמיין ניצחון יכול להיות חוויה מניעה, ובכך להניע אותך ליצור תוכנית פעולה להשגת הצלחה.

עם זאת, חלק חשוב בתרגיל זה הוא לדמיין תבוסה. לא רק תבוסה, אלא התרחיש המוחלט ביותר. תרגיל מונע זה יעזור לך לקבוע צעדים יזומים שתוכל לנקוט כדי למנוע תוצאות קטסטרופליות כאלה.

טיפ מס ‘4: זכרו תמיד שאתם סוחרים בכסף אמיתי

יש סוחרים שמחזיקים מזומנים ליד עמדת העבודה שלהם – משתי סיבות עיקריות. הראשון הוא להניע את עצמם לקראת מטרתם הסופית: להרוויח כסף. הסיבה השנייה היא להזכיר לעצמם מה עומד על כף המאזניים.

אתה תמיד צריך לזכור בזמן המסחר שאתה מתמודד עם כסף אמיתי, ולא רק מספרים על המסך. אתה מסתכן בכסף אמיתי בתקווה להרוויח רווח. לכן, על מנת להגן על המזומנים שלך, עליך להיות אחראי. לדוגמא, השלם מחקר מספיק, צור תוכנית מסחר ופנה לעסקאות באופן לא משוחד.

טיפ מס ‘5: שימו לב להרגלים של סוחרים מצליחים

אתה לא צריך לנסות להעתיק את הרגלי הסוחר המצליח בדיוק – אתה תמיד תהיה צעד מאחוריהם, כך שלעולם לא תהיה לך יתרון. עם זאת, התבוננות בסוחרים מצליחים ובירור אילו מאפיינים חיוביים משותפים להם יכולה להיות דרך נהדרת לשפר את תחזית המסחר שלך. חבר פנים שאתה מעריץ על כמה סוחרים מצליחים – זה יעזור לך ליצור סגנון מסחר ייחודי משלך.

טיפ מס ‘6: תרגול, תרגול, תרגול

כמעט אף אחד לא מעולה במסחר מההתחלה. נדרש תרגול כדי להצליח לפתח את המיומנויות הדרושות לך להצלחה. לימודים, עבודה קשה וזמן יעזרו לכם להיות סוחרים חזקים יותר. התרגול לא תמיד מושלם, אך זו תהיה הדרך הטובה ביותר עבורך לצבור כוחות נפש ולשפר את פסיכולוגיית המסחר שלך.

טיפ מס ‘7: עקוב אחר התקדמותך

שקף את התקדמותך כסוחר על ידי מעקב, התבוננות ותיעוד פעולותיך ותוצאותיהם לאחר מכן. דרך נהדרת לעשות זאת היא לכתוב ביומן מסחר על בסיס יומי. בין אם אתה עושה את זה בצורה דיגיטלית או על גבי נייר פיזי, הקפד לשמור תיעוד של כל הפעולות שלך. שימו לב להצלחות שלכם ובדקו האם יש מגמה.

לעומת זאת, עליך לעקוב אחר ההפסדים ולראות אם פעולות שלך מבזבזות את הזמן והכסף שלך. על ידי מעקב אחר ההתקדמות שלך, תוכל להשיג בהירות נפשית רבה יותר בכל עסק.

טיפ מס ‘8: הקפידו על תוכנית המסחר שלכם

אמנם כבר הזכרנו שזה רעיון נהדר ליצור תוכנית מסחר, אבל יש טיפ נוסף בנושא: היצמד אליו! תוכנית מסחר היא כמו מפת דרכים שבה אתה יכול להשתמש כדי לקבוע את גודל המיקום שלך, הכניסה והיציאה שלך, יחס הסיכון לתגמול שלך וגורמים אחרים הנוגעים למסחר הקרוב..

אבל מה הטעם בתכנון אם אתה פשוט מתעלם מזה? תוכנית יכולה לעזור לך להתכונן נפשית לכל הפתעות בשוק. כאשר הדברים משתנים, עיין בתכנית שלך – ואז, כאשר מחיר מניה מגיע לנקודות המחיר שנקבעו מראש, אתה יודע בדיוק באיזו פעולה לנקוט. תוכניות מסחר מוציאות את הניחושים מתוך פעולות, ובכך מעניקות לכם ביטחון נפשי.

טיפ מס ‘9: עקבו אחר מגמות שוק המניות

עד לנקודה זו הדגשנו את הנקודה בביצוע עסקאות חסרות פניות ועמידה בתכנית. עם זאת, חשוב גם לדעת מתי ללכת עם הזרם. אתה לא יכול פשוט לגרום לשוק להתכופף כדי להתאים לצרכים שלך. יש לו מחזורים שאתה צריך לעקוף, ולא להפך.

טיפ מס ’10: השתמש בהזמנות עצירה

על ידי הצבת תחנות במהלך עסקאות, אתה יכול להקל על דעתך. כאשר אתה מבצע הזמנת עצירה, אתה מציין שתמכור או תקנה מניה אם היא תגיע למחיר ספציפי. לאחר שמגיעים למחיר העצירה, ההזמנה מבוצעת.

זה יכול לעזור לך להבטיח לעצמך את הנקודה שבה תצא מהעסקאות ומכיוון שהיא אוטומטית, אתה באמת יבצע אותה. זה מנוגד לעצירה נפשית – בה אתה צריך להיות בעל כוח רצון לעמוד בהבטחתך.

טיפ מס ’11: היו ממושמעים

מעל לכל דבר אחר, עליך להיות בעל משמעת להעריך את רגשותיך ולהבין מתי הם מוליכים אותך שולל. אם אתה מוצא את עצמך מובל על ידי אינטואיציה או מושג מופשט אחר, קח את הזמן הדרוש לך כדי לאזן את עצמך מחדש. חזור לטיפים אלה וקרא אותם שוב, עד שתהיה לך יותר נוח לנקוט בגישה אובייקטיבית לשוק.

4. טעויות המסחר הנפוצות ביותר

באופן כלליכל סוחר יבצע אחת מ -10 הטעויות הללו במוקדם או במאוחר. עדיף לדעת מה הם, כך שתוכל להיות מצויד טוב יותר להתמודד איתם כשהם קמים.

טעות מס ‘1: היעדר תוכנית מסחר

אם אתה סוחר ללא תוכנית, לא תהיה לך עקביות לאסטרטגיית המסחר שלך. אתה צריך לקבל הנחיות קבועות מראש ולקבוע גישות לכל עסק – על ידי יישום אלה, אתה יכול להימנע מכל החלטה לא רציונלית. אם תעמיק בעסקאות ללא תוכנית מסחר, בסופו של דבר תעשה טעויות בגלל חוסר היכרות.

טעות מס ‘2: מינוף יתר

חלק מהמתווכים מציעים רמות עצומות של מינוף שאתה באמת לא צריך – למשל, 1: 1000. זה יביא אותך לסיכון עצום. אנו ממליצים להישאר עם מתווכים מוסדרים המכסים את המינוף שלהם ברמות מתאימות יותר.

טעות מס ‘3: אין אופק זמן

גישות שונות למסחר מתואמות עם אופקי הזמן שלהן. לכן, עליך לבצע מחקר על מנת להבין היטב את מסגרת הזמן המשוערת לכל עסק. לדוגמה, scalpers יתמקדו בטווחי זמן קצרים – ואילו סוחרי מיקומים עומדים במסגרות זמן ארוכות יותר.

טעות מס ‘4: מחקר מינימלי

ככל שתקדיש יותר זמן ללימוד השוק, כך תהיה לך הבנה טובה יותר של המוצר שלו. לדוגמה, סוחרי פורקס ילמדו את ההבדלים הדקים בין זוגות שונים ומה משמעות ההבדלים הללו. בחן כל היבט בשוק שלך, והימנע מתגובה לייעוץ חסר בסיס וטענות תקשורת.

טעות מס ‘5: יחס סיכון לתגמול רע

סוחרים צריכים לזכור את יחסי הסיכון לתגמול על מנת לנהל כראוי את ציפיותיהם. אחרי הכל, ניהול לא נכון של סיכונים הוא הטעות העיקרית שעושים סוחרים. היזהר מיחסי סיכון לתגמול חיוביים – למשל, יחס סיכון לתגמול של 1: 2 אומר שפוטנציאל הרווח כפול מפוטנציאל ההפסד..

טעות מס ‘6: מסחר רגשי

כאמור, מסחר המבוסס על רגשות יכול להוביל למסחר לא רציונלי ולהפסדים הבאים. הקפידו לעמוד בקפידה בתוכניות המסחר וודאו שההחלטות שלכם נטולות רגשות.

טעות מס ‘7: גודל מסחר לא עקבי

הרבה סוחרים יוצרים עסקאות שאינן פרופורציונליות במידה ניכרת לגודל חשבונם. הסיכונים גוברים, ואם משהו משתבש, יתרת החשבון של הסוחר יכולה להימחק לחלוטין. אנו ממליצים להסתכן עד 2% מגודל החשבון הכולל שלך.

טעות מס ‘8: סחר בכמה שווקים

בעוד שמסחר בכמה שווקים יכול להעניק לך את החוויה הדרושה כדי להיות בקיאים, תתקשה להשיג הבנה מעמיקה יותר של כל אחד מהם. אם אתה רוצה לסחור בשווקים רבים כדי ללמוד על כל אחד מהם, אנו ממליצים לעשות זאת בחשבון הדגמה.

טעות מס ‘9: לא סוקר מסחר

כדאי להשתמש ביומן מסחר לעיתים קרובות. זה יעזור לך לזהות פגמים פוטנציאליים באסטרטגיה שלך, כמו גם לזהות מה בדיוק עובד. זה יגביר את ההבנה הכללית שלך בשוק שלך ואת האסטרטגיה שאתה צריך ליישם בעתיד.

טעות מס ’10: בחירת מתווך רע

יש מספר עצום של מתווכים הזמינים, כך שזה יכול להיות קשה לבחור את המתאים. עליכם לוודא שמתווך יציב מבחינה כלכלית ומפוקח לפני שתפתחו איתם חשבון. מידע כזה אמור להיות גלוי באתר המתווך.

5. מסחר ידני לעומת מסחר אוטומטי

אפילו המתווך הטוב ביותר בסופו של דבר נכנע לרגשותיהם, ולכן עדיף תמיד להשתמש בכלים אוטומטיים. האוטומציה נדבקת למספרים קרים וקשים ואינה מונעת על ידי אינטואיציה או תחושות מופשטות אחרות.

פתרון מסחרי אוטומטי כזה הוא 3commas. כאשר משתמשים בבוט של פלטפורמה זו למסחר אוטומטי, תוכלו לסחור 24 שעות ביממה עם אינדיקטורים טכניים. אתה יכול להריץ בוט פשוט שמפעיל צמד מסחר אחד או בוט מורכב העוסק במספר זוגות. כמו כן, אל תהסס להגדיר אלגוריתם קצר, אלגוריתם ארוך ולהתמודד עם אותות קרובים. אתה יכול אפילו לבקש מהבוטים שלך להעתיק את ההגדרות של בוטים מוצלחים אחרים בפלטפורמה!

מיטב ספרי הפסיכולוגיה המסחרית

ריכזנו רשימה של 5 ספרים על פסיכולוגיית המסחר שכולם צריכים לקרוא.

סחר באזור מאת מארק דאגלס

סחר באזור

זיכרונות של מניות מניות מאת אדווין לפברה

מפעיל מניות

סווי: המשיכה שאי אפשר לעמוד בפניה של התנהגות לא רציונאלית מאת אורי ברפמן ורום ברפמן

אמנות החשיבה בבהירות

מכשפי שוק מאת ג’ק שווגר

מכשפי שוק

שאלות נפוצות

כיצד סוחרים מנהלים רגשות? 11 הטיפים שלנו המופיעים קודם במדריך זה הם דרכים מצוינות לכל סוחר לנהל את הרגש שלהם. זכרו – תרגול עושה מושלם, וגם אסטרטגיית מסחר בהחלט עוזרת.

איך אני יכול להיות ממושמע במסחר? בדוק את העסקאות שלך על בסיס קבוע, והיה כנה באכזריות כלפי עצמך לגבי מה שלא עובד ולא עובד. עשה הרבה מחקרים על אסטרטגיות מסחר ושמור על האובייקטיביות ככל האפשר.

אילו תכונות הופכות סוחר טוב? כל אחד יכול להיות סוחר טוב עם מסירות מספקת. כשאתה סוחר טוב, תוכל להתעלם מפיתויי החמדנות והפחד, ובמקום זאת לעמוד באסטרטגיית המסחר שלך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me