הערכת עתיד המטבעות הקריפטוגרפיים באמצעות “מחזור ההייפ”

במבט ראשון נראה כי תעשיית הקריפטו גוססת ולא תגיע לגבהים שראינו בשנת 2017. אם כי אם אתה מסתכל עמוק יותר, נראה כי התפתחות התעשייה הנוכחית מתאימה באופן מושלם לתורת מגמה ספציפית אחת, ה- Hype Cycle..

כל חידוש עובר מעגל פיתוח דומה.

 1. רעיון נולד.
 2. אם יש לך מזל, הייפ מתנפח סביבו. ההייפ הזה תמיד יתגלגל לאכזבה מהסיבוב הראשון של בדיקות בטא.
 3. ברגע שהשמיים מסתדרים וכל העבודה הקשה וההתקדמות שלך מביאים להצלחה התפתחותית, הטכנולוגיה נכנסת לשלב היישום המעשי.

מהו מחזור ההייפ?

מחזור ההייפ לטכנולוגיות מבטיחות פורסם לראשונה על ידי מומחים בחברת המחקר גרטנר בשנת 1995. כיום הוא אחד המושגים הבסיסיים של טכנולוגיית היי-טק בתעשייה. מחזור זה מתאר את מודל היישום והתהליך הסטנדרטי, שכן הוא עובר שלבים חדשים לקראת בגרות.

 • טריגר חדשנות – לחברת ACME יש פוטנציאל tפריצת דרך טכנולוגית שמשגר את התעשייה והחברה לתנועה. סיפורי הצלחה מוקדמים של יישומי הטכנולוגיה החדשים והעניין זוכים לסיקור תקשורתי משמעותי. בשלב זה, בטכנולוגיה החדשה הזו ככל הנראה אין מוצרים מעשיים ועדיין לא הוכחה הכדאיות המסחרית שלה.
 • שיא הציפיות המנופחות – פרסום מוקדם מייצר מספר סיפורי הצלחה של טכנולוגיות מיושמות. למרבה הצער, אלה לעיתים קרובות ואחריו מספר גדול של כשלים. יש חברות שמנסות ליישם את הטכנולוגיה החדשה בצורה מוצלחת, הרוב נופלים כלא פעילים.
 • שוקת אכזבה – העניין בטכנולוגיה חדשה זו פוחת מכיוון שניסיונות הבדיקה וההטמעה אינם עומדים בציפיות. טלטול זה מוביל לנשירה של יצרנים רבים מהשוק המתפתח. הנותרים יצטרכו לעשות קצת “התפכחות”. ההשקעה נמשכת רק אם הספקים שנותרו בשוק יכולים לשפר את המוצרים שלהם מספיק כדי לספק את לקוחותיהם הראשונים.
 • עליית ההארה – יותר ויותר דוגמאות כיצד הטכנולוגיה החדשה המתעוררת הזו עשויה להיות שימושית לתעשייה עולות כותרות. זה מוביל להבנה רחבה ומדויקת יותר של זה. הספקים מתחילים לשווק מוצרים מהדור השני והשלישי. מספר גדל והולך של ארגונים מבצעים ניסיונות להכניס את הטכנולוגיה החדשה וחברות שמרניות יותר ממשיכות להתייחס אליה בזהירות.
 • מישור פריון – יישום המוני מתחיל. מוגדרים קריטריונים ברורים יותר להערכת כדאיות הספקים. מגוון רחב של יישומים מעשיים והרלוונטיות של טכנולוגיה חדשה זו הופכים קשה לספקנים להכחיש.

מה זה אומר עבור ארגונים ומשקיעים?

מחזור ההייפ הוא מודל שנועד להסביר את מחזורי העלייה והירידה שכל הטכנולוגיה החדשה המבטיחה עוברת בהכרח בדרך לבגרות..

אין לראות בזה את האמת הסופית. אתה גם לא צריך להסתמך על זה באופן מלא בהערכות התרשימים שלך. אך ארגונים ומשקיעים יכולים להשתמש במחזור זה כאחד הכלים בארסנל שלך תוך קבלת החלטות לגבי השקעות או פיתוח אסטרטגיה חדשה. זה יכול להיות שימושי גם לניתוח סיכונים ולניהול ציפיות.

כמובן, השקעה מוקדמת או מאוחרת מדי, אתה לוקח סיכון. אם אתה מחכה ונכנס מאוחר, אתה מסתכן להישאר מאחור על ידי מתחרים או אפילו לאבד את השוק לחלוטין. מהרו וקפצו בהקדם האפשרי וסכנתם לאבד את כספכם על ידי השקעה בטכנולוגיה לא בשלה בה שווקים אינם מוכנים.

ולמרות שהמערכת האקולוגית של בלוקצ’יין חווה כרגע זמנים קשים, היא גם מראה סימנים ברורים שהיא תתמודד עם קשיים במוקדם או במאוחר ותמשיך להתפתח. כרגע זה כנראה הזמן של עסקים ומשקיעים לפעול. אין זה אומר שעליך להשקיע באופן מיידי את כל כספך בתעשיית הבלוקצ’יין. כרגע, ההשקעה החשובה ביותר שאתה יכול לעשות היא להשקיע בידע שלך כדי להבין את הדברים הבאים:

 1. אילו יתרונות פוטנציאליים יכולה טכנולוגיית Blockchain להביא לארגון שלך?
 2. איך טכנולוגיה זו יכולה להשפיע על הענף שלך?
 3. באיזה שלב במחזור הבגרות של גרטנר נמצאת כיום טכנולוגיית הבלוקצ’יין? מהם היתרונות והחסרונות הקשורים לעמדה זו במחזור?

סיכום

איש אינו יודע בוודאות מתי טכנולוגיית הבלוקצ’יין תגיע לבגרות ואימוץ המוני. עם זאת, כבר מתברר כי טכנולוגיה זו תצמח במוקדם או במאוחר לכוח מהפכני שמערער את היסודות הרווחים. אמנם, התנאים הנוכחיים ומצב הרוח בשוק הם רחוקים מהטובים ביותר. ולפרויקטים רבים אין מה שיבליט אותם, בעוד שפרויקטים רבים עוד יותר טרם התגברו על ליקויים טכנולוגיים רבים.

מצד שני, כמה פרויקטים ויוזמות חדישות בונים בהתמדה על מוצרים ושירותים מצוינים תוך פיתרון מהיר של כל הנושאים שעולים בדרך..

לסיום, קחו רגע והסתכלו בתמונה הרבה יותר גדולה בהתחשב במצב הנוכחי של ענייני העולם. אני חושב שנביט לאחור בנקודה זו בהיסטוריה ונראה שהיה ברור מאוד שבלוקצ’יין נמצא בדרך אופיינית מאוד לבגרות ולהפצה המונית.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map