ככל שהזמן חולף, מעטה ההתלהבות שוכך, ועשן המלחמות השיווק מתבהר, הטכנולוגיות האמיתיות של טיטאנים רבים מסוג TOP30 Coinmarketcap הופכות פחות אטרקטיביות, והיזמים עוזבים את הפרויקטים בהמוניהם. במאמר זה נבדוק מדוע פרויקטים גדולים מאבדים את מעמדם.

חוסר ערך

ה- UCL Blockchain, יחד עם אימפריאל קולג ‘בלונדון, ניהלו לימוד זה עזר להם להגיע למסקנה שלרוב העסקאות ברשת EOS, Teos ו- Ripple אין ערך.

לדוגמא, על ידי בדיקת נתוני העסקאות החל מה -1 באוקטובר 2019 ועד ה -30 באפריל 2020, האנליסטים גילו כי מרבית עסקאות ה- EOS והריפל הראו מאפיינים הדומים להתקפות DoS. 95% מעסקאות ה- EOS יזמו על ידי איירדופ EIDOS.

ליותר מ 94% מעסקאות ה- Ripple אין ערך כלכלי: מתוך 90,000 ארנקי ה- XRP שהשלימו 150 מיליון עסקאות לאורך כל תקופת המחקר, 30,000 חשבונות השלימו רק עסקה אחת כל אחת, בעוד 18 ארנקים הקשורים ל- Huobi השלימו מחצית מכל העסקאות..

עבור Tezos, מכיוון שמספר העסקאות לחסימה גבוה משמעותית ממספר האישורים החובה (32), רוב רוחב הפס, כלומר 76%, משמש לשמירה על הסכמה.

מסקנת המחקר היא כדלקמן: כל שלושת שרשראות החסימה מדגימות רוחב פס גבוה, אך הפוטנציאל העצום שלהם רחוק ממימוש מלא. למעשה, רק 0.2% מכל העסקאות היו למעשה עסקאות חילופי סמלים משמעותיות במהלך כל תקופת התצפית.

סימני אזהרה

מוקדם יותר, בפברואר 2020, Coinbase החליפו נציגי תמיכה טכנית הוכרז התפוקה של רשת ה- EOS ירדה, מה שהשבית משיכות אסימון וגרם לעיכובים בהפקדות של עד מספר ימים.

EOS ניו יורק, מפיקת בלוקים גדולה ברשת, הגיב לפוסט זה של Reddit:

כּוֹזֵב. הרשת פועלת בסדר, ו- Coinbase מסיט את האשמה מבעיות התשתית הפנימיות שלהם. אף גורם אחר אינו מדווח על בעיות. אף אחד מהניטורים שלנו לא מראה בעיות. הם יכלו לפנות לכל אחד משני תריסר יצרני בלוקים בעלי ידע לעזרה בחינם, אך במקום זאת הם עושים זאת. בדיוק מה הבעיות שהם רואים? הם אינם מספקים שום פרטים.

יצרנית בלוקי EOS מובילה נוספת הגיבה גם בטוויטר:

למרות שכמה מיקרו-מזלגות צצו ברשת ב -20 בפברואר, EOS Mainnet כרגע אמין במיוחד. אם עדיין יש לך בעיות, אל תהסס לפנות אלינו, ונשמח לעזור לך לפתור אותן.

מוקדם יותר, בנובמבר 2019, Coinbase כבר מתמודד עומס מוגבר ברשת EOS והבעיה בעיבוד עסקאות לקוח. Airdrop של אסימוני EIDOS תרם באופן משמעותי לעומס הרשת באותה תקופה.

יציאת היזמים

המחקר האחרון של Outlier Ventures מראה שבמהלך השנה האחרונה עזבו מפתחים רבים פרויקטים ידועים של בלוקצ’יין. EOS (-86%), Bitcoin Cash (-63%) ו- TRON (-51%) שמובילים לירידה משמעותית בפעילות המפתחים.

במקרה של EOS, יציאת המונים של המפתחים, שגרמה לירידה במספר עדכוני הקוד ב -94%, אולי בגלל ירידה בעניין בפרויקט מאז השקת הרשת הראשית שלו. במקרה של TRON, החוקרים כינו את הדינמיקה בשוק השלילי הסיבה העיקרית לגרום לירידה במספר עדכוני הקוד בכ- 96%..

טיטאנים חדשים

עם זאת, שחקנים חדשים כמו פולקדות (+ 44%) וקוסמוס (+ 15%) מראים עלייה משמעותית בפעילות המפתחים, אם כי לאור ההשקות הגדולות האחרונות שלהן, לא יכול להיות בטוח שהצמיחה תמשיך באותו קצב. תטא (+ 931%) ו Cardano (+ 580%) היו בעלי השיא במספר עדכוני הקוד השבועיים. אנליסטים מייחסים את הצמיחה המהירה של עדכוני תטא לשילוב בין השקת הרשת הראשית השנייה בסוף מאי, שינוי המחירים האחרון ופעילות פיתוח נמוכה באמצע 2019. הסיבה למספר ההולך וגדל של עדכוני Cardano היא כנראה תערובת של המהדורה הקרובה ותנועת המחירים האחרונה. בשני המקרים, צמיחה כזו לא סביר שתמשיך.

פיתוח פרוטוקולי הליבה בשנה האחרונה ברחבי הענף היה מאוד לא יציב. בין 30 החברות המובילות לפי שווי שוק, פעילויות פיתוח הפרויקט השתנו בערך באותה מידה, מה שעשוי להצביע על הגירת מפתחים בעקבות תנאים וסיכויים נוחים יותר..

החיים במרחק

הכל מצביע על העובדה שההילה של חדשנות טכנולוגית וגאונותו של מודל הריכוז קשה לפרויקטים גדולים לשמור על מרחק, וזה חשוב במיוחד בסביבה שקופה כל כך כמו תעשיית הבלוקצ’יין. כמו תמיד, תנאים אטרקטיביים יותר, רעיונות מבריקים וטכנולוגיות פורצות דרך נדחקים קדימה ותופסים את המוני המתלהבים ומשאירים את הטיטאנים לשעבר חסרי אמצעים. אנחנו, בתורנו, נותרנו לראות את הקרב על אולימפוס מתפתח.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me