מטבעות קריפטוגרפיים רבים שהחזיקו בעמדות דומיננטיות במהלך פריחת ה- ICO בשנת 2017 איבדו את הפופולריות שלהם. פרויקטים חדשים של קריפטו מבטיחים עם קהילות חזקות יותר ופתרונות פורצי דרך מופיעים באופן קבוע בשוק הקריפטו. כדי לשמור על מעמדו של המיזם ועל המוניטין שלו, על המפתחים לעבוד באופן פעיל על שיפור התוכנה ולשחרר באופן שוטף עדכונים, מה שמניע את העניין והתמיכה של הקהילות שלהם. במאמר זה נדון מדוע מטבעות קריפטוגרפיים רבים התמזגו לאחר שיאם בשנת 2017.

ליסק (LSK)

ליסק (LSK) הייתה אחת מ -20 פלטפורמות הבלוקצ’יין המובילות בשנת 2017, והתגאה בהיוון של למעלה מ -2.3 מיליארד דולר. ליסק היה חלק מתיקים רבים של משקיעי הצפנה הגדולים והפרויקט נחשב לאחד המבטיחים ביותר … אבל משהו השתנה.

ליסק, שנוסדה בשנת 2016, היא פלטפורמת קריפטוגרפיה שוויצרית המיועדת לבניית יישומי בלוקצ’יין. יוצרי ליסק התמקדו בהנגשת בלוקצ’יין למגוון רחב של משתמשים בהם מפתחים יכולים לפרוס יישום משלהם בבלוקצ’יין ליסק או אפילו להריץ בלוקצ’יין משלהם. ליסק היה אחד מפרויקטי הצפנה הראשונים שיישמו את הוכחת ההימצאות האמורה (DPoS) אלגוריתם הקונצנזוס, שהוא כיום אלגוריתם הקונצנזוס הפופולרי ביותר בקרב פרויקטים של בלוקצ’יין.

DPoS מאפשר למשתתפים להניח מטבעות קריפטוגרפיים ללא צורך בפריסת הצומת שלהם, ומאפשר למשתמשים ללא גישה לכמויות נזילות גבוהות. באוגוסט 2019, המפתחים עדכנו את יישום שולחן העבודה Lisk, אך מאז לא פורסמו עדכונים גדולים. ליסק מדורגת כיום 101 ב- CoinMarketCap, עם ההחזר על ההשקעה מיום הרישום שווה ל- 1.492%.

שער החליפין של LSK הגיע לשיא כל הזמנים (ATH) של 35.49 דולר בפברואר 2018. מאז, המחיר צנח ב -96.6% ל -1.21 דולר בזמן פרסום הבלוג הזה. גם עם התקוות המבטיחות של הפרויקט, היעדר פעילות היזמים מובילה להפחתת עניין המשקיעים מכיוון שמכשירי חסימות חדשים / פעילים אחרים / קריפטו ממשיכים לצוץ באופן קבוע..

במהלך שנת 2020, הפרויקט פרש שלוש רשתות בדיקה: Betanet v3, Betanet v4 ו- Betanet v5. ליסק הדגיש מסגרות בנייה למפתחים, שינה את מערכת מסדי הנתונים ל- EmbeddedDB והוסיף תמיכה בקישור למסגרת ה- IPC. אם מפתחים יישארו פעילים ויפתחו רשת בלוקצ’יין מן המניין, המצב עשוי להשתנות.

סטטוס (SNT)

סטָטוּס (SNT) הפך במהרה לאחד מפרויקטי ה- ICO המצליחים ביותר בשנת 2017. במהלך מכירת הקהל הפרויקט גייס 107 מיליון דולר ומצא את עצמו בין 40 הפרויקטים המובילים בקריפטו עם שווי שוק של כמעט 800 מיליון דולר. באותה עת משקיעים רבים מיהרו להיכנס ל- ICO עם ציפיות מהם לשחזר את ההצלחה של Ethereum (ETH), EOS (EOS), Tezos (XTZ) ופלטפורמות סנסציוניות אחרות. כתוצאה מכך, שיווק מוכשר היה כל מה שנדרש כדי למשוך השקעות גדולות כמעט לכל פרוייקט, וכי ICO מרמים רבים גייסו לאחר מכן מיליוני דולרים. לדוגמה, הפרויקטים המרמאים של ModernTech PinCoin ו- iFan הצליחו לגייס 660 מיליון דולר – יותר מ- TRON (TRX) ו- Tezos (XTZ) ביחד.

אסימון SNT הביא לכך שמשקיעי ה- ICO שלה סבלו ביותר מהפסד של 49%, ויחס לשיאו בכל הזמנים, המטבע הקריפטוגרפי צנח ב -94.7% מ -0.57 דולר ל -0.031 דולר. למרות זאת, האסימון עדיין נסחר בבורסות קריפטו גדולות כמו Binance, Huobi Global, OKEx, ורבים אחרים..

סטטוס לא היה הכישלון היחיד של 2017 למרות שטוקנסייל הצליח לגייס סכומים מרשימים. פרויקטים רבים אחרים התנכרו גם הם:

  • Dragonchain (DRGN) – 320 מיליון דולר שגויסו ב- ICO;
  • בנקור (BNT) – 153 מיליון דולר;
  • בנקרה (BNK) – 150 מיליון דולר;
  • Polymath (POLY) – 96 מיליון דולר.

בניגוד לאמונה או לציפיות, הפרויקט לא לגמרי מת. יוצרי סטטוס מקיימים מפגשים באופן קבוע & סמינרים ברשת, וב בדצמבר 2020 הם השיקו את אפליקציית CryptoAtelier, מרחב עבודה ליחידים יצירתיים.

מפתחי סטטוסים פרסמו גם ארנק קריפטוגרפי לנייד משלהם עבור iOS ו- Android השונה מאפליקציות רבות אחרות. התכונה הייחודית של אפליקציית הסטטוס היא שילוב של ארנק מאובטח, דפדפן DApp ושליח – דבר נוח מאוד עבור משתמשים רבים מכיוון שאף ארנק מטבעות קריפטוגרפי אחר אינו כולל שליח מובנה..

ננו (ננו)

במקור נקרא RiaBlocks (XRB) עם שחרורו בשנת 2014, מטבעות XRB הופצו בחינם באמצעות ברז אשר רק נדרש להשלים CAPTCHA לקבלת האסימונים. בשנת 2018 היוצרים יזמו מיתוג מחדש, והקריפטוגרף שונה לשם ננו (ננו). NANO נסחרת כעת עד $ 3.00 עם כ- 133 מיליון NANO במחזור. ביחס לשיא כל הזמנים (ATH) של 37.62 דולר, שער החליפין של NANO צנח ביותר מ -91.9%.

ה- NANO blockchain נועד לתשלומים מסחריים שכן הפלטפורמה משגשגת בעיבוד עסקאות במהירות, ומאפשרת לבצע תשלומים ללא עיכובים ובתשלום מינימלי. המפתחים לא פרסמו עדכון גדול אחד בשנתיים האחרונות, ולכן העניין במטבע ככל הנראה דעך ומשקיעי קריפטו רבים שכחו ממנו. עם זאת, משקיעים מוקדמים עדיין יכולים לממש רווחים העולים על 9,000% מאז רישומם הראשון בבורסות.

במחצית השנייה של שנת 2020, מפתחים שחררו את WeNano – אפליקציה שמטרתה להרחיב את הקהילה המשתמשת ב- cryptocurrency לצורך תשלומים. מספר המשתמשים ב- WeNano עלה על 10,000, אשר ביצעו במצטבר יותר מ -2,500 תשלומים. האפליקציה מתמקדת כעת בעיקר בהגדלת בסיס המשתמשים הברזילאי שלה.

פופולרי (PPT)

מְאוּכלָס בִּצְפִיפוּת (PPT) קריפטוגרפיה היא דוגמה מובהקת לאופן שבו יחס אדיש של מייסדים לפרויקט יכול להוביל לירידה משמעותית בעניין המשקיעים. מאז ינואר 2018, מטבעות המטבעות של PPT צנחו בשיעור דרמטי של 99.4%, מ -69.52 דולר ל -0.40 דולר בזמן הבלוג הזה.

Populous אינו מתהדר בתשואות גבוהות עבור המשקיעים המוקדמים מכיוון שההחזר על ההשקעה של מטבע הקריפטו עומד על -85.71%. הרעיון מאחורי Populous טמון במה שמכונה “מימון חשבוניות”, שהוא סוג של מימון אשר פותח באופן מיידי את המזומנים הקשורים בחשבוניות מכירה מצטיינות. היזמים בחרו בכיוון צר למדי כך שניתן לתאר את הדרישה לפלטפורמה Populous כחלשה..

המטבע הקריפטוגרפי היה פופולרי בקרב סוחרים בשנת 2017 & 2018, תוך הבטחת מעמדה ב -30 המטבעות המובילים לפי שווי שוק, העולה על 1.5 מיליארד דולר. אבל לאחר תחילת “חורף הקריפטו” רבים שכחו את ה- PPT וכעת האסימון מחזיק במיקום 195 ברשימת CMC.

בשנת 2020, המפתחים פרסמו את פרוטוקול PopDeFi, שאיפשר למחזיקי PPT להוסיף אסימונים למאגר הנזילות ולהשאיל / להשאיל מטבעות קריפטו למשתמשים אחרים. עד כה מדובר ב- MVP לבדיקה והפרוטוקול מבוקר על ידי חברת הסייבר הידועה, האקן

בונוס: מקף (DASH)

לזנק (לזנק) לא צריך להיקרא “מטבע מטבע נשכח” מכיוון שהמטבע עדיין מחזיק במקום ה -34 ברשימת CoinMarketCap ונשאר מבוקש מאוד. עם זאת, זה בקושי יכול להיחשב כהצלחה. בשנת 2017, דאש היה אחד מעשרת המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים לפי היוון; אז מדוע דאש הצטרף לרשימה זו? העובדה היא שעל רקע בום הקריפטו, מטבע ה- DASH, כמו אלטקוינים רבים אחרים, התגלה כערך יתר רב.

Dash הוא מטבע קוד פתוח שנוצר לבניית רשת בלוקצ’יין תשלומים עולמית מהירה ופרטית. שמו של המטבע הקריפטוגרפי מגיע מה- “דigital Cאֵפֶר“ביטוי. עובדה מהנה: בורסת המטבעות המפורסמת בינאנס עקב אחר טכניקה דומה כשמה מורכב מהמילים בitcoin + Fפנימה.

מטבע הציבורי של Dash משתמש באלגוריתם ה- hash של X11 והוא אחד הנכסים הדיגיטליים הראשונים, שיישם מנגנון Proof of of Work (PoW) + ProS-of-Stake (PoS) היברידי. עם זאת, על מנת לקבל תגמולים, המחזיקים צריכים להפעיל א צומת ראשי, ועליו להחזיק בהמשך DASH בשווי של כמה אלפי דולרים כדי לנצל את ההטבות בסכום. לכן, המטבע הקריפטוגרפי לא היה כל כך פופולרי בקרב המחזיקים בטווח הארוך. דאש עדיין נותר אחד המטבעות המבוקשים ברשת החשוכה, יחד עם מונרו (XMR) ו- Zcash (ZEC). עסקאות המשתמשים מעורבבות בזמן שנשלחות, מה שמאפשר כמעט לאתר את השולח ואת הנמען.

לאורך ששת החודשים של שנת 2017, שער החליפין של DASH עלה פי עשרה ל -1,607 דולר. במהלך התיקון הממושך בשוק הקריפטו, המחיר נפל באותה מידה קשה, והאסימון נסחר כעת ב -108 דולר (93% נמוך מ- ATH שלו). למרות זאת, ההחזר על ההשקעה של משקיעים מוקדמים הוא מעל 9,000%, מה שהופך את DASH להשקעה רווחית אפילו בהתחשב בירידה כה מדהימה..

Dash משחררת פלטפורמה מבוססת ענן ליישומים מבוזרים ותשלומי קריפטו. נתוני יישומים ו- API נשמרים בצורה מבוזרת, מה שהופך את התהליך לבטוח יותר. Dash יהיה המטבע הציבורי הראשון שמתפקד כשירות ענן ומפתחים מציגים מושגים כמו שירות שם המשתמש של פלטפורמת Dash (DPNS), פרוטוקול DPP ו- DAPI. DPNS תסיר כתובות ארוכות ומורכבות לעסקאות DASH ותשתמש בשמות משתמש במקום זאת.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me