אם אתה מסתכל על המערכת האקולוגית של DeFi דרך עדשה רחבה יותר, אתה יכול לראות שפרויקטים פיננסיים מבוזרים עובדים ומתפתחים בכשנים-עשר כיוונים. ניסיון לעבור לצורה מבוזרת של כמעט כל מה שקשור למערכת הפיננסית המסורתית פירושו גם לנסות לעבור כמה שיותר מהר לסוגים חדשים של אינטראקציות עם מכשירים פיננסיים ולביזור של אינטראקציות אלה..

במאמר של היום נדבר על תחום ההלוואות שנאכף על ידי טכנולוגיית הבלוקצ’יין, חוזים חכמים ומטבעות יציבים. שווקים פיננסיים מבוזרים מאפשרים בניית עסקאות p2p בין לווים למלווים, כאשר חוזה חכם משמש כמתווך. זהו אחד התחומים הצומחים ביותר והפופולרי ביותר של מימון מבוזר כרגע.

הלוואות מבוזרות והשאלת נכסי קריפטו

פרוטוקולים ופלטפורמות בתחום ההלוואות והשאלות של נכסי הצפנה מציעים אפשרויות שונות עבור המשתמשים בו. יחד עם זאת, הערעור על היישומים המבוזרים הוא שהמשתתפים שומרים על שליטה מלאה במפתחות הפרטיים שלהם ואינם נדרשים לסמוך על שום רשות מרכזית..

המחזיקים יכולים לייצר הכנסה פסיבית באמצעות שיעורי ריבית מהלווים. יישומים ופרוטוקולים במערכת האקולוגית של DeFi מאפשרים לכל משתמש לגשת למכשירים פיננסיים שאינם זמינים בשוק הפיננסי המסורתי. משתמשים יכולים לקבל ריבית מנכסיהם על ידי מתן הלוואות, ולווים יכולים לקבל הלוואה בריבית נמוכה יותר. 

בתחום ההלוואות, דוגמה בולטת לשימוש בפלטפורמות הלוואות מבוזרות היא מסחר בשוליים, כגון מסחר במצב קצר או שימוש במינוף למסחר. באופן כללי, פלטפורמות הלוואות מבוזרות נשענות על עודף בטחונות של לווים ליזום ההלוואה, וכן על הכללים להחלטה על סגירת ההלוואה..

בזמן כתיבת שורות אלה, הסכום הכולל של הכספים החסומים בפלטפורמות הקשורות להלוואות והלוואות הגיע כמעט ל -5 מיליארד דולר, 45% מהם חסומים בפלטפורמת ההלוואות הפופולארית ביותר MakerDAO.

MakerDAO

המובילה במספר הכספים החסומים, בהיקף של 2.2 מיליארד דולר, היא פלטפורמת הלוואות מבוזרת Maker. הפלטפורמה מורכבת מחוזים חכמים המבוססים על את’ריום, הפועלים באמצעות ארגון אוטונומי מבוזר (DAO) ומגובה בנכסיו של יציב DAI מבוזר בבלוקצ’יין את’ריום. הפיתוח של MakerDAO סימן את תחילתה של המערכת הפיננסית המבוססת של Ethereum.

בנוסף ל- DAI, המערכת מפעילה את אסימון השירות Maker (MKR), המשמש בעת הצבעה, ומשלם תשלום עבור השימוש בחוזים חכמים, כמו גם תוך ניהול הפלטפורמה.

Maker מאפשר לכל משתמש לקחת אשראי המועמד על ידי DAI, המובטח באמצעות חוזים חכמים על ידי נכסים אחרים כגון ETH. עם שחרורה של גרסת מס רב של Dai (MCD) בשנת 2019, ניתן היה לספק ביטחונות למספר סוגים של נכסים, כגון ETH, BAT, WBTC ו- USDC, עם נכס יחיד (SAI). ממשק אואזיס לווה הושק גם לאחסון בטחונות, ואואזיס שמור הוצג לנעילת ריבית מטבעות DAI..

מתחם

קומפונדון הוקמה והתבססה באת’ריום בשנת 2018 כפרוטוקול אלגוריתמי המספק גישה לשווקים להלוואות מטבעות קריפטוגרפיים, כאשר יחס ההיצע והביקוש יוצר מחירים וריביות. המוזרות של הפרוטוקול היא שהוא משתמש במאגר נזילות, בו מוצעים כספים להלוואות. חוזים חכמים משווים לווים עם נכסים זמינים ומחלקים ריבית בהתאם.

הפרוטוקול מניח כי אין מגבלות זמן, כלומר ניתן להחזיר כספים המופקדים באמצעות הפרוטוקול בכל עת. על מנת להשיג הזדמנויות אשראי, יש צורך לחסום כספים בפרוטוקול ולקבל cTokens בתמורה.

באפריל 2020 הופצה הנהלת מתחם בין מחזיקי אסימון ה- COMP. הפרוטוקול תומך בנכסים כמו BAT, DAI, SAI, ETH, REP, USDC, WBTC, ZRX ועוד. בזמן כתיבת שורות אלה יותר מ -1.3 מיליארד דולר נעולים בפרוטוקול, וזהו הפרויקט השני בגודלו ברשימה.

Aave

השלישי בכמות הכספים החסומים הוא פרוטוקול הלוואות מבוזר – Aave. Aave, כמו רוב פרוטוקולי האשראי האחרים, משתמשת במאגר נזילות המספק נכסים להלוואות בריבית. משיכות זמינות בכל עת, כאשר כל מאגר שומר סכום מסוים של כספים לצורך גידור סיכונים.

ל- Aave כ -20 נכסים זמינים להלוואות והלוואות: LINK, USDC, USDT, ETH, DAI, SNX, WBTC, KNC, BAT, ואחרים. עקרונות הפעולה של Aave דומים לפרוטוקול Compound. Aave מתמקדת במתן מגוון רחב יותר של כלים והזדמנויות, כגון הכנסת הלוואות לטווח זמן ללא ביטחונות, ריביות קבועות וצפות, ויצירת קווי אשראי, שישמשו כאשראי p2p..

BlockFi

כשנוגעים בנושא הלוואות ומטבעות קריפטוגרפיים, כדאי להזכיר את פלטפורמת ניהול ההון BlockFi, המאפשרת לך ללוות ולהשאיל באמצעות נכסי קריפטו כבטוחה. החברה גייסה יותר מ -60 מיליון דולר מ- ConsenSys Ventures, Kenetic Capital, SoFi, Galaxy Digital ו- Fidelity..

הפלטפורמה מציעה אפשרויות ביטחוניות כגון BTC, ETH, LTC ו- GUSD. BlockFi מאפשר למשתמשים להרוויח ריבית מורכבת על פיקדונות, תוך מתן מטבעות קריפטוגרפיים כבטוחה. זיכויים בפלטפורמה זמינים בריבית של כ -4.5% בשנה. וחובה למסור מידע אישי על מנת לקבל הלוואה.

ברור ש- BlockFi אינו פרויקט מבוזר, אך הוא מספק הזדמנות למשקיעים מוסדיים ולחברות בבורסה להשקיע את נכסי הצפנה שלהם בבטחה ובבטחה..

dYdX

dYdX הוא פרוטוקול מבוזר התומך בנגזרים פיננסיים, בחוזים קבועים ובמסחר בשוליים של נכסים כמו ETH, DAI ו- USDC.

פונקציות הלוואות, ליסינג ומסחר זמינות בפלטפורמה. באמצעות dYdX, משתמשים מפקידים סכום ביטחוני בספר ההזמנות לביצוע הזמנה מחוץ לרשת, מה שמבטיח ששילמו רק הפקדה או משיכה של נכסים. מאפיין נוסף של הפלטפורמה הוא כי כל הנכסים המופקדים לפלטפורמה צוברים ריבית באופן אוטומטי. למרות העובדה שהפרויקט די צעיר, יותר מ -35 מיליון דולר כבר נחסמו בפלטפורמה. ההזדמנויות שמציעה הפלטפורמה מושכות יותר ויותר סוחרים לפלטפורמה, מה שהופך את הפרויקט לפופולרי.

סיכום

פרוטוקולים מבוזרים יכולים להציע מכשירים פיננסיים הדומים למסורתיים עם יתרונות כמו שקיפות, מהירות, פשטות, ביזור, חוסר אמון.

ולמרות שלפרוטוקולים ויישומים שאינם משמורת יש יתרונות בהשוואה לשירותים מרכזיים, יש להם חסרונות. הבעיות העיקריות העומדות בפני שוק הפיננסים המבוזר הן נזילות נמוכה, אבטחה ירודה ומדרגיות. אך אל תשכח ש- DeFi נמצא רק בשלב הופעתה והרחבת גבולותיה. מימון מבוזר, ובמיוחד הלוואות מבוזרות, מאפשר למשתמשים לשמור על שליטה מלאה על הנכסים שלהם ומספק גישה לכל השווקים והפלטפורמות במערכת האקולוגית..

הצהרת אחריות: תוכן מאמר זה אינו מיועד לייעוץ פיננסי ואין להתייחס אליו ככזה. 3commas ומחבריה אינם לוקחים אחריות על הרווחים או ההפסדים שלך לאחר שקראת מאמר זה. המאמר הוצג בכדי לספק לקוראים מידע כללי. יש רק ניסיון אישי המתואר כאן. על המשתמש לבצע מחקר עצמאי משלו כדי לקבל החלטות מושכלות בנוגע להשקעות הקריפטו שלו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me