העתיד של DeFi ובורסת הנגזרים הראשונה המבוזרת לחלוטין בעולם

הקיץ בתעשיית הקריפטו אינו אלא קיץ של DeFi. קשה לדמיין מישהו שמתעניין בקריפטו שלא היה שומע על ההיסטריה הכללית סביב פיננסים מבוזרים. ראינו השקה וצמיחה של עשרות, אם לא מאות פרויקטים שבאופן קולקטיבי שיפרו מאוד את רשת הכספים המבוזרת. הממשקים האינטואיטיביים והתשואה הגבוהה המוצהרת על השקעות פסיביות הובילו לגידול עצום של כספים שנחסמו במערכת האקולוגית של DeFi – מעל 6 מיליארד דולר עד היום עם צמיחה שבועית מתמשכת של 500 מיליון דולר. ראינו גם הצגת מספר מוצרים ייחודיים חדשים. אך לעיתים רחוקות להיות חדש ומחושב היטב במקביל, ורבים מהפגמים העיקריים של DeFi נותרים בלתי פתורים. במאמר של היום, נדון בפרויקטים הטובים ביותר של DeFi שצריך להיזהר בהם במחצית השנייה של 2020.

מובילים למשוך את תשומת ליבם של משקיעים ומפתחים

DIA

DIA (נכס מידע מבוזר) הוא פרויקט בלוקצ’יין שוויצרי בעל קוד פתוח, שמטרתו ליישם נתונים שקופים וכתבי גישה פתוחים. בתוך המערכת האקולוגית DeFi, קהילה מבוזרת של מחזיקי אסימון DIA ונציגיהם מפוקחת על DIA. אסימון הממשל של ה- DIA משמש כתמריץ עבור משתתפי המפתח בשוק.

DIA אמורה להפוך לבלומברג קוד פתוח עבור מטבעות קריפטוגרפיים ונתונים פיננסיים. DIA היה אחד הפרויקטים הצפויים ביותר של DeFi, כפי שאושר על ידי הבאזז המדהים במהלך המכירה ב -3 באוגוסט. כעת אסימון ה- DIA נסחר כמעט פי 60 מהמחיר ההתחלתי. הפרויקט נתמך על ידי משקיעים ידועים כמו Outlier Ventures.

פרוטוקול אוריון

פרוטוקול אוריון (ORN) נכנס לשוק כהצעת מטבעות דינמית ראשונה (DYCO) והפך לאחת ההיצע החמות בשנת 2020. אוריון בונה פתרונות B2B ו- B2C המבוססים על צובר הנזילות המתקדם ביותר שפותח אי פעם בהנהגתו של המנכ”ל אלכסיי קולוסקוב, מפתח בלוקצ’יין מנוסה ויוצר הבורסה המבוזרת Waves.

אוריון חתמה על שותפויות עם Elrond Network, Bitmax, MXC ו- Acheron. מאז השקתו ב- Kucoin וב- Bitmax, כמעט 33% מההנפקה המקורית של ORN תרמה לתוכנית ההימור מראש. האסימון הראה צמיחה של פי 70 בשיאו וכעת הוא נסחר בסביבות 40x.

מתחם

מתחם הייתה אחת החברות הראשונות במחזור ההייפ הנוכחי של DeFi שזכתה לתשומת לב מסיבית כאשר אסימון ה- COMP המקומי שלהם עלה בערכו לפני שהתקן לרמות הנוכחיות. מתחם הוא פרוטוקול שוק כספי המאפשר למשתמשים להרוויח ריבית או ללוות נכסים כנגד ביטחונות, כולם מבוצעים בבלוקצ’יין את’ריום..

תהליך מילוי מאגר הנזילות של המתחם הוא פשוט יחסית, ומאפשר לכולם להתחיל להרוויח ריבית דריבית מייד עם שיעורי התאמה אוטומטית על בסיס היצע וביקוש. מספר הנכסים שנחסמו במתחם גדל פי 7 בפעמיים תוך 2.5 חודשים וכעת הוא שווה ערך ל 760 מיליון דולר.

כספים נכספים

אחד הפרויקטים המרתקים ביותר, Yearn Finance, הגיע למקום בחודש יולי, כאשר אסימון ה- YFI המקומי שלהם חווה צמיחה מסחררת בזכות היצע מוגבל המבוסס על בלעדיות ששמורה במקור לספקי נזילות (חקלאים). Yearn משמש כמערכת אקולוגית מבוזרת עבור צוברים המשתמשים בשירותי הלוואות, ומאפשר לחברים לארח אסימונים כמו USDC, DAI ו- USDT להשתתף בבחירת הזדמנויות ההלוואות הרווחיות ביותר של Yearn..

החברה מובלת על ידי היזם אנדרה קרונייר, שהתחיל ברעיון לדמוקרטיזציה של DeFi. לא התקיימה כרייה מוקדמת, מכירה מוקדמת או הפצת כספים בקרב חברי הצוות, מה שאומר שרוב אסימוני YFI הם בבעלות הקהילה. מאז תחילת אוגוסט הכפיל YFI את גודלו. מעניין יהיה לראות כיצד האסימון מתנהג בחודשים הקרובים.

dedge

מגובה על ידי Synthetix, dHedge פופולרי בקרב משקיעים מובילים כמו Blocktower Capital ו- Three Arrows Capital ופיתח פרוטוקול חדש לניהול נכסים מבוזר המבקש לדמוקרטיזציה של המסחר. לאחרונה הודיעה החברה כי תצא ממצב ההתגנבות.

עם מודל המסחר של Synthetix עם החלקה אפסית וקבוצה מתרחבת של נכסים נתמכים, dHedge מציעה דרכים חדשות למנף נזילות נגזרים הניתנת על ידי פרוטוקול Synthetix. Synthetix מאפשר כעת למשתמשים לטבוע, לאחסן ולסחור במגוון נגזרים מבוססי נכסים, כולל מטבעות קריפטוגרפיים, מטבעות פיאט וסחורות. הישאר מעודכן להשקה הרשמית של dHedge.

Uniswap

Uniswap הוא אחד הכוחות המניעים מאחורי קמפיין DeFi השורי הנוכחי. בהיותה בורסה מבוזרת, Uniswap שונה מ- DEX אחרים על ידי שימוש במאגרי נזילות ממריצים במקום בספרי הזמנות. משתמשים שבוחרים לספק נזילות מתוגמלים באחוזים מהעמלות המשולמות עבור כל עסקה באמצעות Ethereum.

Uniswap מחזיקה כיום מעל 170 מיליון דולר בבריכות נזילות ומאות רישומים חדשים בשבוע. עבור משתמשים מתחילים, ישנה עקומת למידה לשימוש ב- Uniswap מכיוון שהיא מופעלת על ידי ארנקי ERC-20 חיצוניים מחוברים המשמשים לסחר נכסים ומספקים נזילות. יש גם שיקולי החלקה ותנודתיות שיש לקחת בחשבון לפני שצוללים ראש בראש אל Uniswap.

מימון עקומות

Curve, שהושק בתחילת 2020, מאפשר למשתמשים לסחור בין מטבעות אוריים תוך מתן החלקה נמוכה ואלגוריתם עמלה נמוך שתוכנן במיוחד עבור נכסים מסוג זה. Curve היה אחד התומכים הראשונים בחקלאות רווחית ומציע כיום 7 בריכות בהן המשתמשים יכולים להניח מטבעות יציבים על מנת לקבל תגמולים כמו מטבעות חדשים. כרגע יש יותר ממיליארד דולר נעולים בבריכות Curve, לעומת 15 מיליון דולר החל מ -1 ביוני 2020.

עם הממשק הפשוט שלה, Curve היא אחת מפלטפורמות DeFi הפופולריות ביותר וזכתה לשבחים על התכונות הידידותיות למשתמש ותיעוד שקוף. החברה תומכת באופן פעיל בפרויקטים אחרים של DeFi בחודשים האחרונים. הצוות החליט לאחרונה להנפיק אסימון משלו לניהול הפלטפורמה. הטיקר שכבר ידוע לרבים הוא CRV. Binance, OKEx, ובורסות אחרות רשמו מיד את האסימון, והמחיר כרגע הגיע ל 50 $ בעוד שהוא נאמד במקור ב 10 סנט.. 

יצרנית DAO

עם נכסים של כמעט 1.5 מיליארד דולר, Maker DAO הוא ללא ספק השם המוכר ביותר ברשימה זו, ומסיבה טובה. פלטפורמת ההלוואות המבוזרת תומכת ב- DAI, מטבע יציב שמוצמד לדולר אמריקאי, ואחד ממטבעות הפופולאריים ביותר בתעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים. יצרנית DAO מאפשרת לכל אחד לפתוח קמרון, לחסום בטחונות מטבעות קריפטו וליצור DAI כנגד ביטחונות אלה.

על פי DeFi-Pulse, Maker שולטת בפרויקטים אחרים בתחום 23.1% מבחינת הנכסים שנחסמו.

Aleph.im

Aleph.im הוא אחד החדשים החמים בזירת DeFi בחודשיים האחרונים. Aleph הוא פרוטוקול צ’ט למכונות שבהן הבלוקצ’יין פועל כצמתים עבור כוח מחשוב מבוזר ואחסון. שוק הענן הציבורי צפוי להגיע לסביבות 374 מיליארד דולר בשנת 2020, ולעבור 520 מיליארד דולר עד 2022. AWS של אמזון מובילה כיום את השוק, אך הביקוש לפתרונות מבוזרים מעולם לא היה גדול יותר..

עדות להצלחה של Aleph.im היא שהאתר שלהם מקוון כרגע. אלף גם יופיע כאחד השותפים בפרויקט סרום המתוקשר ביותר, הבורסה הראשונה בעולם לנגזרים מבוזרים לחלוטין (ראו להלן).

נַסיוֹב

לאחרונה, בורסת נגזרות קריפטו מובילה FTX, שיתפה פעולה עם צוות סולאנה על מנת להכריז על פרויקט סרום, הבורסה הראשונה והמבוזרת והמבוזרת הנגדית הראשונה בעולם שפועלת בספר ההזמנות המגבלות המרכזי (CLOB) ברשת סולנה. ה- DEX הקרוב יבקש לנצל היכן שאחרים נכשלו על ידי מתן סחר אמין בין-שרשראות במהירות ובמחיר שהלקוחות מבקשים. ולמרות שנבנה על סולאנה, זה יהיה תואם לאת’ריום. כידוע, מרבית פרוטוקולי DeFi מגיעים בסופו של דבר לאורקל מרכזי – לרוב הנקודה הקריטית ביותר, אך אין זה המקרה עם סרום..

סרום שונה מהאחרים, וזה כוחו. התוכנה שלה מאפשרת לבצע עסקאות מהירות של DEX; הוא תומך ברוכבים מרובי-שכבות, עטיפות עבור אסימונים BTC, BCH, BSV, LTC, ZEC, ETH ו- ERC-20, ספרי הזמנות ויכולת ליצור מוצרים פיננסיים משלך וחדשים. יחד עם זאת, הוא מבוזר לחלוטין. אין אורקלים עם ערוצי מחירים מרכזיים; אין ערכאות שעליהן אתה צריך לסמוך. סרום הוא DeFi טהור. בניגוד למוצרי DeFi הנוכחיים, זה מהיר וזול. הארכיטקטורה מכוונת לתמיכה במפעילי צומת עם תמריצים להימלט באמצעות אינפלציית SRM, עמלות סחר ומערכת משלחת / הפניות הנקראת “מנהיגים”.

אסימון SRM הוא עמוד השדרה של המערכת האקולוגית בסרום בתשתית סולנה מקומית (אסימון SPL) עם רישום צולב כסטנדרט ERC-20, האסימון ישולב במלואו בסרום. ב- 7 באוגוסט נערך IEO בבורסות FTX וב- Bitmax, וב- 11 באוגוסט נערכה רישום בבורסות מרכזיות רבות, כולל Binance. כרגע האסימון נסחר פי 17 מהמחיר ההתחלתי שלו.

בנוסף לסולנה ול- FTX שהוזכרו, השותפים של סרום כוללים חברות ידועות בתעשיית הקריפטו כמו 3Commas, Akg Ventures, Certus One, Genesis Block ואחרות. רבים מהם גם מאמתים בסרום. על פי תחזיות המייסדים, ההשקה המלאה של בורסת סרום אמורה להתקיים תוך מספר שבועות.

ביזור הוא עתיד הכספים

על רקע משבר הבריאות והכלכלה העולמי, הפופולריות של פרויקטים של DeFi גדלה, מה שהוביל להופעתם של שחקנים מוסדיים ואישיים חדשים בשוק. עלות אסימוני DeFi גדלה במאות אחוזים מתחילת השנה. ההזדמנויות לחברות סטארט-אפ המשתמשות בטכנולוגיה זו הן אינסופיות, מה שמבטיח הבטחה רבה לגיוון ולצמיחה של המערכת האקולוגית של DeFi. מוצרים חדשים ופורצי דרך של DeFi צצים, נבנים במחיר נמוך יותר ומוכנים לצאת לשוק המרכזי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map