האירועים האחרונים שהובילו לצמיחת מטבע החוץ של Dogecoin, ללא ספק העניקו פופולריות למטבע עצמו ולקהילה שהתגבשה סביב “מטבע המם”. נוצר לצורך בדיחה, מטבע הקריפטו והקהילה שהתגבשה סביבו השפיעו רבות על התפתחות ופופולריות של רעיונות ביזור..

במאמר של היום, נדבר על הסיבות לפופולריות של מטבע מטבע כזה כמו Dogecoin, וגם נשקול את ההשפעה של אותם אירועים שהובילו לצמיחה מרובה של המטבע לאורך כל קיומו..

מה הקשר לכלב לזה?

Dogecoin הוא מטבע קריפטוגרפי שהוקם על ידי המתכנת בילי מרקוס, שיצר ארנק Litecoin שונה, dogecoin-qt, וג’קסון פאלמר, מנהל שיווק באדובי. לטענת היזמים מטרת המטבע הייתה לספק את היכולת לבצע עסקאות פשוטות, זולות ומשתלמות..

Dogecoin נוצר על בסיס Luckycoin, שהיה בתורו מזלג של Litecoin. המטבע הקריפטוגרפי פועל באלגוריתם PoW ואין לו מגבלות על מספר המטבעות שהונפקו. היעדר הגבלה בנושא מטבעות מאפשר למערכת לשמור על כמאה מיליארד DOGE במחזור, מה שמבטיח עניין מתמיד בכרייה ממשתמשים לתחזק את הבלוקצ’יין..

דוגקוין קיבל את שמו לכבוד המם הפופולרי על כלב שיבא-אינו, והיחס של היוצרים לקריפטוגרפי בשלב מוקדם היה קומיקס. הפרויקט החל להתפתח במהירות ובמשך 6 שנים לקיומו עלה במחיר ביותר מ- 200 פעמים.

רשומות ראשונות

בתחילת דצמבר 2013, בתוך שלושה ימים, מטבע הצפנים של DOGE יותר משלש את ערכו על רקע המדיניות של סין כלפי מטבעות קריפטוגרפיים והמלצות הבנק העממי של סין למוסדות פיננסיים לאסור על מסחר בביטקוין. לאחר צמיחה נפיצה המטבע איבד יותר מ -80% מערכו.

כמו כן, 2013 התברר כאובדן כספים לבעלי דוגקוין. אז, בדצמבר, המטבע הקריפטוגרפי נכנס לאור הזרקורים של קהילת הקריפטוגרפים בשל העובדה שמשתמשים באחד מארנקי Dogecoin עברו פריצה בסכום של כ- 21 מיליון DOGE, שהיו בזמן הגניבה כ- 13,000 $ במחיר DOGE עבור מטבע אחד באזור 0.0006 $. 

לאחר המשאבה הראשונה שלה, המטבע עלה במחירו שוב באמצע דצמבר. עליית המחירים הייתה כמעט 600%, ושווי המטבע נאמד ב -0,00151 דולר.

מאפיינים:

אחד היתרונות העיקריים של DOGE הוא מהירות העברתו ועלות העברות כאלה. העמלה להעברת מטבעות היא DOGE אחת ללא קשר לסכום ההעברה. מסיבה זו, DOGE משמש לעתים קרובות להעברות בורסה חליפית..

בתחילה, DOGE הוגבלה ל -100 מיליארד מטבעות, אך בשל המספר הרב של מטבעות שנמכרו מראש ודרישות הכרייה הנמוכות, בשנת 2014 הגיע מספר המטבעות הנמכרות ל 98 מיליארד. מסיבה זו הפליטה נעשתה אינסופית, וכיום יש במחזור כ- 128 מיליארד מטבעות, בעוד שמספר המטבעות הנמכרות גדל מדי שנה ב -5%.

קהילת Dogecoin היא אחת הפעילות ביותר בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים. Dogecoin subreddit ברשת החברתית Reddit יש יותר מ -800 אלף חברים, שהפכו למעשה לסיבת הקרן קרן Dogecoin – ארגון ללא כוונת רווח המיועד לפופולריות של מטבעות קריפטוגרפיים ולהבטיח את זמינותו ואטרקטיביות השימוש בו באמצעות אירועי צדקה.

בשנת 2014 גייסה הקרן כ- 55,000 $ מתוך 120,000 $ הדרושים לצורך תמיכה בקבוצת המזחלות הלאומית מג’מייקה להשתתפות במשחקים האולימפיים בסוצ’י. בולטת העובדה שבסופו של דבר הקבוצה תפסה את המקום ה -29 האחרון.

הפרויקט הבא קרן Dogecoin, ש ה בוצע בתמיכה ביום המים העולמי, שמטרתו לתמוך באזור מוכה בצורת מרוחק במזרח קניה. קרן Dogecoin יחד עם ארגון הצדקה Charitywater הצליחו לגייס 40 מיליון DOGE, או בערך 30 אלף דולר באותה תקופה..

כמו כן, בשנת 2014 גייסה הקהילה כ- 55,000 $ למימון רוכב NASCAR שייסע במכונית בשם “Moonrocket” עם לוגו Dogecoin בתחרות הבאה..

Dogecoin היום

אם בשלב המוקדם של קיומו דוגקוין נחשב לבדיחה, היום זה:

  • מטבע עם שווי שוק של כמעט 4 מיליארד דולר;
  • קהילה של 800 אלף חברים;
  • מטבע מטבע שהגיע למחיר של 7 סנט למטבע ומיוצג בבורסות הגדולות ביותר;
  • אמצעי תשלום פופולרי והחלפה

יחד עם זאת, המערכת האקולוגית של Dogecoin מורכבת ממספר עצום של ארנקים, בריכות כרייה וכורים בודדים. היו גם ניסיונות לפתח גשרים לשימוש ב- Dogecoin בחסימות אחרות..

פרויקט כזה היה Dogethereum, רשת תשלומים שהשתמשה בחוזים חכמים ואפשרה לבצע תשלומים פשוטים וזולים, כמו גם לעבור מבלוקצ’יין Dogecoin לרשת Ethereum. באופן פוטנציאלי, ניתן להשתמש בגשרים כאלה בכדי לשנות את גודל החסימות הניתנות לתפקוד..

אך בגלל הירידה במחיר את’ריום ל -100 דולר לאסימון בשנת 2018, לא היו מספיק קרנות להמשך פיתוח הגשר. מסיבה זו, הפרויקט נסגר, ואין מידע על המשך הפיתוח..

ראלי הכלבים הטוב ביותר

בשנת 2017, במהלך העצרת הכללית, דוגקוין, ללא גרגר מלח, צמח במהלך השנה ב -80,000% והגיע ל -0,018 דולר בבורסות מסוימות, לאחר מכן איבד יותר מ -80 אחוז מערכו..

אך למרות ירידה כזו, בתחילת 2021, מחיר הדוגקוין קבע שיא חדש בכל הזמנים של כמעט 5 סנט ל”מטבע מם “. עליית המחירים נבעה מ צִיוּץ אילונה מאסק, שזכרה את אהדתו לדוגקוין, והמשאבה ממשתתפי ה- WSB, אשר לאחר השוק הפיננסי המסורתי החליטו לעבור למשאבת המטבעות הקריפטוגרפיים, החל מדוגקוין. 

תִמצוּת

לאחר שמצא פופולריות בקרב מספר עצום של משתמשים לא רק במרחב הקריפטו, אלא גם בכל האינטרנט, דוגקוין הוא אמצעי נוח לתשלום עבור תוכן ברשתות חברתיות, כמו גם אמצעי להבטחת אוספים, תרומות והעברות.. 

Dogecoin הוא ללא ספק פרויקט עם היסטוריה מעניינת. ההשפעה שהייתה הקהילה סביב המטבע הדיגיטלי השובב על שוק הקריפטוגרפים כולו משכה גם תשומת לב עצומה מצד משתמשים שלא מכירים מטבעות קריפטוגרפיים. Dogecoin, בהיותו בדיחה ומם, הפך לסוג של אגדה במרחב הקריפטו, ומשאיר את חותמו על ההיסטוריה של היווצרות המרחב הדיגיטלי..

הערה: מסחר במטבעות קריפטוגרפיים הוא מטבעו מסוכן, ולמרות שהתשואות יכולות להיות גבוהות למדי, חשוב לזכור את הסיכונים. אם מחיר הנכס בו אתה סוחר יורד בחדות, אתה עלול לאבד חלק מההשקעה שלך, ונאלץ למכור את הנכס במחיר נמוך יותר. הודעות הבלוג של 3Commas נכתבות למטרות חינוכיות ואין לראותן כ”ייעוץ פיננסי “..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me