אם אתה מסתכל על המערכת האקולוגית של DeFi בצורה רחבה יותר, אתה יכול לראות שפרויקטים פיננסיים מבוזרים עובדים ומתפתחים בממוצע של שנים עשר כיוונים. ניסיון להביא לצורה מבוזרת כמעט את כל מה שנוגע למערכת הפיננסית המסורתית פירושו גם הרצון לעבור כמה שיותר מהר לסוגים חדשים של אינטראקציה עם מכשירים פיננסיים ולביזור תהליכי האינטראקציות הללו..

אחד המגזרים הרווחיים והצומחים ביותר של מימון מבוזר הוא פתרונות תשלום, אשר נוצרים כדי ליצור מערכת אקולוגית פיננסית גלובלית פתוחה ומאפשרים עסקאות מאובטחות מדי יום ומהירות באמצעות חוזים חכמים..

במאמר של היום נדבר על יישומים, פתרונות ופרוטוקולים המאפשרים למשתמשים לבצע תשלומים חוצי גבולות ללא עמלות תיווך, וכן לבצע עסקאות למשתמשים שאין להם גישה למערכות פיננסיות מסורתיות..

DeFi לתשלומים מיידיים

הופעתם של ביטקוין וטכנולוגיית הבלוקצ’יין אפשרה לעבור למנגנוני תשלום דיגיטליים באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים. פיתרון כזה במערכת האקולוגית של ביטקוין הוא רשת הברק, שתוכננה ונבנתה כפרוטוקול שכבה שנייה. ברק משתמש בחוזים חכמים להגדלת תפוקת הביטקוין.

עם כניסתה של רשת הברקים, כעת ניתן לבצע מיקרו-תשלומים מיידיים במהירות גבוהה יותר ובעלות נמוכה יותר מאשר רשת הביטקוין הראשית. בנוסף לעסקאות זולות ומיידיות, רשת ברק מאפשרת לך לצמצם את כמות הנתונים בבלוקצ’יין ביטקוין ולהגדיל את האנונימיות של ההעברות..

הבעיות העיקריות שמנסים לפתור פרויקטים בתחום יצירת מערכות תשלום מיידיות הן רוחב פס נמוך ועלויות עמלה. נכון לעכשיו, רשת את’ריום יכולה לעבד כ -20 עסקאות בשנייה, וזה לא מספיק למספר רב של משתמשים להשתמש ברשת..

ישנן דרכים שונות למדי לפתור את בעיית המדרגיות: פתרונות ברשת ובשרשרת, פרוטוקולים של מנגנון הקונצנזוס, הגדלת גודל הבלוק ואחרים. מגוון הפתרונות הללו והגישות השונות ליישומם הובילו ליצירת מספר רב של פרויקטים הפועלים לשיפור היכולת לבצע תשלומים מיידיים חוצי גבולות עם עמלות נמוכות ושימוש בחוזים חכמים..

רשת סלר

רשת Celer היא פלטפורמת שינוי גודל דרג שני לעסקאות מהירות ומאובטחות מחוץ לרשת ולחוזים חכמים. Celer הינה מערכת מבוססת בלוקצ’יין עם ארכיטקטורה בת 4 שכבות המספקת יכולת הרחבה וגמישות גבוהה, תוך שמירה על היבטים ביטחוניים ופרטיים..

Celer מאפשר למפתחים ליצור במהירות dApps ניתנים להרחבה ונותן להם את היכולת לנהל אותם. אסימון ה- CELR הפנימי, בנוסף לשימוש במטבע הפלטפורמה, מעורב ב- PoLC – מערכת הימורים בה משתמשים יכולים לחסום אסימונים בכדי לספק נזילות, כמו גם במכירות פומביות של LiBA לשמירה על מנגנוני נזילות..

ניתן לשלב את Celer בכל בלוקצ’יין קיים וכבר נתמך על ידי רשתות חסימות הפועלות ב- EVM. הפלטפורמה מספקת למשתמשים את האפשרות לקיים אינטראקציה עם dApps פי 10 אלף פעמים יותר בכדי לבצע תשלומים מיידיים, לסחור בבורסות או להשתמש בשווקי חיזוי.

רשת מאטיק

ממגוון הפתרונות המוצעים כדי להגדיל את קנה המידה של רשתות הבלוק, בולטת הפלטפורמה המבוזרת Matic Network, שמפתניה מציעים פיתרון ליצירת פלזמה של רשתות צד (רשתות צד).

רשתות הצד מופעלות על ידי רשת מבוזרת של מאמת Proof-of-Stake (PoS) התומכים במערכת ומקבלים תגמולים.

פלזמה משמשת לאבטחת נכסים דיגיטליים כמו גם אסימונים ERC-20 ו- ERC-721 בשרשרת הראשית. ניתן להשתמש ב- Sidechains כדי לתמוך בפרוטוקולים פיננסיים מבוזרים הזמינים במערכת האקולוגית של Ethereum.

מפתחי Matic בונים מערכת אקולוגית של אפליקציות סלולריות, ארנקים ותוספים לשימוש נוח וקל ביכולות העברת נכסים ואחסון. Matic מספקת ממשקי משתמש ותכנות ממשקי API לתשלום עבור dApps, משתמשים ומפתחים. החלפות אטום של מטיקה וחוזים חכמים יאפשרו למשתמשים לשלם בכל אסימון, וניתן להשתמש ברשת כדי להחליף אסימונים באמצעות מאגר נזילות..

שרשרת יציבה xDAI

הבלוקצ’יין יציב התשלומים הראשון שרשרת יציבה xDAI, המוצמד לדאבלייביין, מאפשר לבצע עסקאות מהירות וזולות באסימוני xDAI. נכון לעכשיו, פתרון זה מתפקד רק בצרור DAI-xDAI, אך בעתיד קיים פוטנציאל ליצירת מטבעות יציבים רבים אחרים, למשל xUSDT או xUSDC.

ביישום פיתרון כזה, משתמשים בטכנולוגיה של בניית גשרים צולבים, בהם נוצרים מטבעות נוי של xDAI מקוריים לאחר חסימת אסימוני DAI בחוזה חכם. xDAI משמש גם לתשלומים וגם לתשלומי עמלה, כאשר העמלה עבור 500 עסקאות היא כ 0.01 $.

רשת xDAI תואמת לחלוטין לפרויקטים של Ethereum ואינה דורשת פעולות מורכבות ממפתחי Ethereum dApps כדי להעביר את הפרויקטים שלהם לבלוקצ’יין של xDAI. מתבצעת פיתוח ליישום פרוטוקול אפס הידע ב- xDai לביצוע עסקאות פרטיות, כמו גם יישום מנגנון הקונצנזוס של POSDAO עם אסימון STAKE נפרד לתגמול מאמתים של XDAI.

בקש רשת

בקשה היא רשת פתוחה לבקשת עסקאות, המאפשרת לכל אחד ליצור, לאחסן ולגשת לתשלומי עמית לעמית ברשת מבוזרת. פלטפורמת התשלומים המבוזרת של רשת הבקשה מאפשרת לך לבצע כל סוג של עסקה, בין אם זה משכורת, תרומה או תשלום הלוואה. 

ניתן להשתמש ברשת הבקשה לביצוע תשלומים מקוונים ללא צדדים שלישיים ועמלות גבוהות, חיוב, שמירת רשומות וביקורת. הפרויקט כבר משתף פעולה עם חברת Civic לזיהוי זהות המשתמשים, כמו גם עם פרויקט Kyber ו- 0x לתשלום עבור סחורות ושירותים באסימונים דיגיטליים ניתנים להמרה..

ויסק

פלטפורמת וויספ היא פתרון מבוזר ופישול התשלומים המבוזר עבור פרילנסרים ועובדים מרוחקים. Whisp מאפשר למשתמשים ליצור בקשות תשלום דיגיטליות באמצעות מנגנוני תשלום ברורים באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים. פרוטוקול ה- Whisp הקל לשימוש יחסית יכול לשמש חברות כדי להפחית את עלות כלי ניהול השכר, לחסל את ספקי השירותים של צד שלישי ולהימנע מעיכובים ודחיות של מוסדות פיננסיים מסורתיים..

כדי לקבל גישה לפלטפורמה, המשתמשים צריכים להתחבר אליה באמצעות MetaMask. Whisp תומך בתשלומים באמצעות אסימוני DAI stablecoin, ETH, DATA, DGX ו- DGD. פיתרון דומה לפשט תשלומי שכר הוא פרויקט Sablier, שניתן להשתמש בו לתשלום וחלוקת כספים בשיעור קבוע מראש..

העתיד של פתרונות התשלום

פתרונות מבוזרים ביישומם הנוכחי אינם מסוגלים להשתנות בהתאם לשיעורי הצמיחה שנצפים בשוק הקריפטו. יש לפתור בעיות כגון הגבלת גודל החסימה, עסקאות איטיות, עמלות גבוהות, רוחב פס נמוך, ממשק מורכב ואחרות לפני אימוץ המוני על ידי רוב המשתמשים..

פתרונות לביצוע תשלומים מיידיים וזולים עם ממשק נוח ומובן לכל משתמש יקדמו את הפופולריות של מטבעות קריפטוגרפיים בקרב משתמשים חדשים, ומכשירים פיננסיים מבוזרים יתמקדו יותר ביצירת מערכת אקולוגית פיננסית פתוחה הזמינה לכל משתמש בכל מקום בעולם.. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me