אם תסתכלו רחבה יותר על המערכת האקולוגית של DeFi, תוכלו לראות שפרויקטים פיננסיים מבוזרים עובדים ומתפתחים בממוצע של שנים עשר כיוונים. ניסיון להביא כמעט את כל מה שנוגע למערכת הפיננסית המסורתית לצורה מבוזרת פירושו גם הרצון לעבור מהר ככל האפשר לסוגים חדשים של אינטראקציה עם מכשירים פיננסיים ולביזור תהליכי האינטראקציות הללו..

במאמר זה, ניגע בנושא המרת זכויות הקניין לנכסים דיגיטליים, נשקול פרויקטים המציעים כלים ליצירת נכסים כאלה, וגם נדבר על ההשפעה של טוקניזציה על יכולותיהם של מכשירים פיננסיים מסורתיים..

אסימון נכסים

לכל נכס, בין אם זה ניירות ערך, מניות או נדל”ן, יש ערך בעל ערך. קל יותר לייצג נכסים פיננסיים. המשמעות היא שהם יכולים להיות בעלי ערכים שונים בהתאם לנכסים בהם יוצגו. המשמעות היא גם שניתן להחליף, להעביר או להמיר את הנכסים שהוצגו. עם הופעתה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין והיכולת לבצע פונקציות כגון אסימון ועסקאות, תהליך הצגת הנכסים הפך להרבה יותר קל והוביל להזדמנויות חדשות לשימוש בהם..

אסימון נכסים הוא יצירת אסימונים דיגיטליים עם ערך משועבד, שמחירם המצרפי חייב להיות שווה לערכו של האובייקט להמרה (נכס), עם שחרורם נוסף למסחר, העברה או בעלות.

מה יש לאסימון נכסים להציע?

  • היעדר חסמים טריטוריאליים;
  • היעדר מתווכים;
  • השקעות ללא נוכחות פיזית;
  • בִּטָחוֹן;
  • סודיות;
  • אי-משתנות;
  • זמינות.

תחום אסימון הנכסים, במידה מסוימת, כבר יושם הרבה לפני עליית הפופולריות של תחום המימון המבוזר. לכן, הכלי הנכסים המונפקים (IA) בשרשרת הצד הנזילה מאפשר לך ליצור נכסים מסומנים משלך בכל כמות שהיא, ופרוטוקול הנכסים הסודיים מ- Blockstream מאפשר לך להעביר נכסים אלה דרך הרשת מבלי להציג לשאר המשתתפים את כמותם העברות. 

רשת Polymath

Polymath היא פלטפורמת בלוקצ’יין מבוססת ERC20 המשמשת כספקית שירות ליצירה, הנפקה וניהול אסימונים בבלוקצ’יין. Polymath משמשת כמדריך למנפיקים המעוניינים להשיק את האסימון שלהם בהתאם לכל הכללים והתקנות שקבעו הרשויות הרגולטוריות. 

בלוקצ’יין PoS הארגוני הקנייני של Polymesh, שנבנה במיוחד להפעלה וליצירת אסימוני אבטחה, מבטיח סודיות רכוש במהלך ביקורת, זיהוי ואבטחת נכסים, ומספק כלים לשיפור יכולות ניהול אסימון האבטחה..

הפרויקט פועל לביצוע אופטימיזציה של ממשקי ERC כך שיכללו נכסים מסורתיים. תקן ST-20 של Polymath הוא הרחבה של תקן ERC-20 ומשמש להגברת הגמישות של הנכסים, ויש לו גם כמה פונקציות נוספות הדרושות לאסימון ניירות ערך..   

נויפונד

Neufund היא פלטפורמה קהילתית מבוססת Ethereum המחברת את מרחב הבלוקצ’יין ותחום מימון ההשקעות. Neufund מספקת לחברות ולסטארטאפים את התשתית לשחרור סוגי נכסים חדשים על ידי אינטראקציה עם חוזים חכמים של Ethereum. באתר קיימת הזדמנות להשקיע כספים בחברה באמצעות רכישת “אסימונים הוניים” – שווה ערך למניות. הליך זה נקרא ETO (Equity Token Offerings) – הצעה של אסימון הון המאפשר למשקיעים לרכוש חלק מהנכס בבלוקצ’יין..

פלטפורמת Neufund, מספקת כלים לאינטראקציה בין מנפיקים ומשקיעים, הכוללים שחרור עדכונים, הצבעה, סבבי מימון נוספים וכו ‘..

באתר פועל אסימון NEU פנימי, אשר המשקיעים יכולים לקבל כפרס על השקעותיהם ולהשתמש בו כתשלום עבור שירותים ולהשתתפות בפיתוח האתר. בנוסף לאסימון פרוטוקול NEU, אסימון האירו EURT זמין ב- Neufund, השווה ל- EUR 1 והוא מטבע הפלטפורמה העיקרי אליו נקובות השקעות המשתמשים. עם זאת, חברות יכולות להחליט בעצמם באיזה מטבע תעודת ה- ETO תוחזק..

טמפלום

טמפלום היא פלטפורמת מסחר מוסדרת לאסימוני ICO המסווגים כניירות ערך. החברה מספקת שירותים להנפקת אסימוני אבטחה בהתאם לדרישות הרגולטורים. 

טמפלום מספקת תשתית שוק מוסדרת לנכסים דיגיטליים הכוללת פלטפורמה מגובה בלוקצ’יין לגיוס כספים ומסחר משני. בשנת 2018 רכשה טמפום את Liquid M Capital, מערכת מסחר אלטרנטיבית (ATS), פלטפורמת “נכס אסימוני” המאפשרת למשתמשים לסחור במטבעות קריפטוגרפיים בהתאם לתקנות ניירות ערך בארה”ב.. 

שירותים דומים בשוק הנכסים המסומנים ניתנים על ידי חברות כמו Coinlist, שאירחה את ה- ICO המוסדר הראשון של פרויקט Filecoin ו- Overstock, המציעה שירותי הנפקה בהתאם לנהלי SAFT..

OpenLaw Finance

OpenLaw Finance הוא פרויקט קוד פתוח היוצר ומציע תבניות להסכמים משפטיים תוך שימוש בחוזים חכמים, כמו גם יכולת להשיק מוצרים פיננסיים חוקיים משלהם עם יכולת פעולה סמלית המופעלים באמצעות Ethereum..

משתמשי OpenLaw Finance יכולים ליצור ולהנפיק אסימוני אבטחה, אגרות חוב ונכסי חוב אחרים, נגזרים חכמים ואסימון סחורות. OpenLaw Finance מחובר לבורסה מבוזרת 0x ויש לו כלים בסיסיים לביצוע הליכי AML / KYC.

טוקנסופט

הפרויקט הבא בתחום אסימון הנכסים הוא פלטפורמת Tokensoft המציעה כלי השקה, מכירות אסימונים ופתרון אחסון המבטיח ניהול מאובטח של ניירות ערך תואמי ERC-1404. בשנת 2019, רשות ניירות ערך האמריקאית אישרה לטוקנסופט להקים בנק השקעות לביצוע עסקאות עם נכסים מסומנים.

טינלייק

Tinlake מאפשר לך להשתמש בנכסים ריאליים שאינם נזילים כדי לקבל גישה למימון ולקבל הלוואות בתנאים שלך. Tinlake הוא חוזה חכם של Ethereum הממיר אסימונים שאינם פטריייים (NFT) לטוקני ERC-20 עם גישה נוספת לפרוטוקולי ההלוואות המבוזרים.. 

Tinlake מספקת את האפשרות לשלב חוזים בין NFT לחכמים ולהשתמש בהם כבטוחה להלוואות כספים בתכניות יציבות..

ממצאים

אסימון נכסים הוא תהליך ארוך של מעבר של מכשירים פיננסיים מסורתיים למרחב הבלוקצ’יין. האינטראקציה של פרויקטים וחברות בתחום הטוקניזציה עם הרגולטורים, כמו גם האינטרס של חברות מוסדיות בתחום הפיננסים המבוזרים, מעידות על התנאים המקובלים לקבלה ופופולריות רחבה יותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין, מטבעות קריפטוגרפיים ונכסים דיגיטליים..

חוזים חכמים ובלוקצ’יין יכולים לספק יכולת לסמל נכסים פיננסיים, סחורות, אישיים, לא נזילים, בלתי מוחשיים ופטיריים. טוקניזציה מאפשרת לך להעביר אוטומטית את העברת הבעלות באמצעות חוזים חכמים, מה שמפטר את הצדדים לעסקה מתווכים ומגדלים בעמלות.. 

יצירת מסגרת רגולטורית מדויקת בתחום הטוקניזציה תקל על אימוץ ושימוש בפתרונות הקשורים למימון מבוזר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me