אחר הצהריים טובים חברים! 

כידוע, קיימת מגמה דובית בשוק המטבעות הקריפטוגרפיים כיום. ראש חילופי בינאנס, ג’או צ’אנגפנג, כבר נאם בנושא זה. הוא משוכנע כי ירידת המחירים תפנה בקרוב את מקומה למגמה שורית. מנהיגים אחרים בשוק הקריפטוגרפים חולקים את אותה דעה..  

סוכנות תומאס לי Fundstrat גלוֹבָּלִי יועץ במחקר שלו מנבא את צמיחת הביטקוין בסוף השנה ל -36,000 דולר. וג’ון מקאפי, משקיע המתכנן להתמודד לנשיאות ארצות הברית בשנת 2020, צופה את צמיחת ה- BTC בשנת 2021 ל -1 מיליון דולר.. 

בינתיים, סוחרי מטבעות קריפטו עובדים בשוק נופל. יש להם כאן הרבה הזדמנויות, בהשוואה למשקיעים ארוכי טווח שעל מנת להרוויח כסף חייבים להיות מונחים על ידי שינויים ארוכי טווח בכיוון של תנועת מחירים. לרוב מדובר בתפקיד ארוך..  

סוחרי קריפטו, לעומת זאת, יכולים להרוויח בעקביות על כל שינוי בכיוון המחירים. קיצור מטבעות קריפטוגרפיים מסייע להם להרוויח כסף על נפילת השוק.  

היום נדבר על כך בפירוט, כמו גם להבין אילו כלים עוזרים לסוחרים לפתוח פוזיציות קצרות בעת המסחר בבורסת הצפנה של Binance. אחרי הכל, פשוט אין הזדמנות כזו באתר.. 

מיקום שורט או קיצור שערי מטבעות

אסטרטגיה דובית, או שורט, כוללת סוחר שנכנס לתפקיד קצר (הזמנת מכירה), בהנחה שמחיר הנכס יירד עוד יותר. סוחרי מניות שמעדיפים להרוויח מירידות מחירים נקראים דובים, והמסחר שלהם הוא אסטרטגיה דובית או דובית.. 

“קלַאסִי קיצור 

במובן הקלאסי – כאשר הוראות אסטרטגיה זו חלות על כל חילוף – קיצור הוא רצף השלבים הבא:  

  • סוחר לווה מטבע דיגיטלי מהבורסה או ממשתמשים אחרים. במאמר הקודם דיברנו על כך ועכשיו אנחנו יודעים שקוראים לסחר כזה שׁוּלִי
  • הוא פותח פוזיציה קצרה (פוזיציה קצרה), ומבצע פקודה למכור מטבע זה; 
  • מחכה שמחיר הנכס יירד לרמה הצפויה וקונה את המטבע; 
  • מחזיר את ההלוואה לבורסה; 
  • ההפרש שנצבר הוא הרווח של הסוחר. 

בעתיד ננתח את התוכנית באמצעות דוגמה למספרים ספציפיים והיא תתבהר. כיום, אתרים רבים מספקים לסוחרים אפשרות לסחור במינוף ומציעים לכך כמות מסוימת של מטבעות דיגיטליים לפתיחת פוזיציות קצרות בשוק המטבעות..  

אך לא כל הבורסות מציעות מסחר בשוליים. זה לא נמצא על Binance, סוחר פשוט לא יכול להגיע לקצר. האם זה אומר שאי אפשר להרוויח כסף על אסטרטגיה דובית באתר זה? בכלל לא. לשם כך נשתמש בכלים ששירות 3commas מציע לנו, כלומר האלגוריתם היעיל של בוט קצר.  

הוא פותח על ידי מתכנתים של 3commas, כך שניתן להשתמש בו לעבודה עם אותם מטבעות שמראים חסרון רציני..  

מה זה 3commas shortbot?

כל הרובוטים המסחריים של 3commas עובדים בהצלחה עם ה- API של בורסת Binance, בורסות חדשות מחוברות, אך הכל תלוי בפונקציונליות שלהם: אם היכולות שלהם מאפשרות זאת, אז אם תקרתם מטבעות בבורסה כזו או אחרת, בדקו אם הם נסחרים על Binance, ואם כן – אל תהסס לתרגם שם. 

אַלגוֹרִיתְם סhort-בוט עובד כדלקמן: לדוגמא, יש לך 100 מטבעות של מטבע דיגיטלי כלשהו, ​​אשר לנוחיות החישובים עולה בדרך כלל 100 דולר למטבע.  

הבוט מוכר 10 מהם תמורת 100 דולר. לאחר מכן, השער יורד, בשלב מסוים (למשל, כאשר השער מגיע למחיר של 9 דולר למטבע), הבוט קונה בחזרה את הרגע העשירי של אותו מטבע, אך תמורת 90 דולר. לפיכך, אתה מקבל 10 רווח של דולר כאשר השער יורד, ומספר המטבעות שיש לך נותר ללא שינוי..  

כך זה נראה בתרשים TradingView בבורסת Binance:

לאחר שבחרתם את צמד המטבעות בו אתם מעוניינים, תוכלו לסמן את מחיר הרכישה בתרשים באמצעות קו. משיכת המטבע תופיע בבירור בתרשים. זה הטווח שבין מחיר הרכישה למחיר הנוכחי..   

לאחר מכן, עליך להפעיל את הבוט הקצר. והוא ימכור 10 מטבעות במחיר המסומן בקו ורוד. כל המספרים מוגדרים בהגדרות הבוט הקצרות. נדבר על זה מעט מאוחר יותר.. 

במקביל למכירה, מתבצעת הזמנה לקנות 10 מטבעות מתחת למחיר המכירה. כלומר, אם זה יורד להזמנה זו, ההבדל בין מחיר המכירה למחיר הקנייה החדש יהיה הרווח של הסוחר. ומספר המטבעות יישאר ללא שינוי. 

במקביל להזמנת ההתחלה, הבוט מבצע הזמנות בטיחות.  

זוהי הגנה מפני החלקה במקרה של נר חד כך שההוראות מבוצעות באופן שווה ללא קפיצות. 

עם זאת, אני לא ממליץ להשתמש בהם יתר על המידה וממליץ לבצע 3, מקסימום 4 הזמנות בטיחות. יתר על כן, בצעד כזה כך שכיסוי ההמשך היה לפחות 14% 

אם המחיר עלה והגיע להזמנת הבטיחות הראשונה, יימכרו 10 מטבעות נוספים (זו דוגמה, הסכום שקבעת בהגדרות ההזמנה), מחיר ההתחלה ימוצע בממוצע, והזמנת רווח ינוע גבוה יותר , שמירה על אחוז הרווח שנקבע על ידינו בהגדרות. 

אם המחיר עולה אפילו גבוה יותר, אז מופעלת הזמנת הבטיחות השנייה, נמכרים עוד 10 מטבעות, ממוצע מחיר המכירה ההתחלתי ושוב נמשכת גבוהה יותר להזמנת הרווח. לפיכך, אנו מקבלים רווח בכל מקרה. אם שער המטבע גדל, הבוט מתקן בכל פעם חלק מהרווח עקב פקודות ביטוח ונותן פוזיציות לצמיחה, ובמקרה של נפילה, קונה את העמדה וממוצע את העסקה, מה שהופך את המיקום שלך לרווחי יותר. לכן, אם המחיר יתהפך, 30 מטבעות יירכשו במחיר נמוך יותר ברמת הזמנת הרווח ולקבל את אחוז הרווח שלנו. 

כמובן, תוכלו להתאים את מספר המטבעות שנמכרו ואת אחוז הרווח לתיקון רווח לאסטרטגיה שלכם או למכשיר עליו תרצו להשתמש בבוט..  

אם משהו נשאר לא ברור, תוכל ללמוד עוד על תהליך העבודה והרווח שהתקבל בעת מסחר בבוטים קצרים בבסיס הידע 3commas. 

מה לעשות אם מגמה דובית הופכת למגמה שורית?

אם המחיר ימשיך לעלות בעקבות המגמה, אנו עוצרים את הבוט הקצר כאשר הוא הפעיל באופן מלא את כל הזמנות הביטוח. לאחר מכן, באמצעות מטבע גדל, תוכלו להפעיל בוט פשוט שיקרקף במקרה של צמיחה וממוצע במקרה של נפילה, או להשתמש בכלי SmartTrade, בזכותו אתה יכול לבנות מבנה ארוך וחכם באמצעות סולם הזמנות שלם ושימוש בנגרר לרכישת נכס ריבית. 

אם עדיין לא השתמשת בקיצור הדרך מהשירות 3פסיקס אני ממליץ לנסות. זהו כלי יעיל מאוד למסחר במגמות דוביות. לאחר ההרשמה, השירות מספק הזדמנות לבדוק אותו 3 ימים לחלוטין בחינם. במהלך תקופה זו, תפעל חֶשְׁבּוֹן מִקצוֹעָן, וכל התכונות בתשלום יהיו זמינות.  

אם אתה נהנה להשתמש בכלי זה, בחלק “מִנוּי»באפשרותך לחדש את חשבונך המקצועי.  

לפני שתתחיל לעבוד, אתה יכול ללכת אל “הגדרות“וכלול שם את השפה הרוסית, במידת הצורך, הודעות דחיפה בדפדפן, וגם חבר כאן את הטלגרם שלך כדי שתקבל התראות על עסקאות. על כך בטור טלגרם בוט יש צורך לסמן “הודעת סיום“. 

עבור לקטע “הרובוטים שלי“. השירות מאפשר להציג shortbots, bots פשוטים, bots מורכבים ו- shortbots מורכבים. מכיוון שהשוק שלנו נופל, לא נתעכב על סוגים אחרים בפירוט, אלא נדבר בפירוט על הקמת בוטים קצרים.

הגדרת בוטים קצרים

אז אנחנו לוחצים על הכפתור “בוט קצר“. כדי ליצור בוט, אתה חייב לממן את חשבונך ב- Binance ולרכוש את המטבעות הדרושים, כמו גם כמה מטבעות BNB (Coin Binance Coin). בפירוט אודות מהו מטבע ההשקעות הזה ולמה הוא נדרש, עצרתי כבר במאמרים קודמים. היום אני אגיד בקצרה כי יידרש לחסוך כסף ולקבל הנחה בעמלה על עסקאות בסך 25%.  

אנו מזינים את שם הבוט, זה יכול להיות כל דבר, אך בדרך כלל סוגו מצוין בשם, כלומר. קצר, כך שכשיש לך הרבה בוטים לא לבלבל אותם, והמטבע שבו זה יעבוד. לדוגמא, ניקח את הזוג הפופולרי ביותר – BTCUSDT. 

אחרי זה, לך לחלון “עוֹזֵר“.  

הסכום העליון הוא היתרה שלך בבורסה, מספר המטבעות שיש לך. אם חידשתם אותו לאחרונה, תוכלו לעדכן נתון זה. 

מתחתיה מצוין הסכום המרבי של הכספים המשמשים את הבוט בשיעור הנוכחי במטבעות ובאחוז הכספים שהבוט יכול להשתמש בהם. עם זאת, קודם כל, אתה צריך להיות מודאג משני אינדיקטורים אחרים, אלה הם סטיית מחיר מקסימאלית של צו הבטיחות האחרון ו אחוז הכספים ששימש את הבוט. אם האחרון עולה על 100%, כלומר הסכום שיש לך בהפקדה – עליך להתאים את ההגדרות כך שיהיו פחות מ 100%, ורצוי, באזור 70-80%, לא יותר.  

באופן כללי, הכלל הבא צריך לחול על בוט קצר:  

אחוז הכספים ששימש את הבוט = 100% – סטיית מחיר מקסימאלית של צו הבטיחות האחרון  

על מנת להשיג את הערך הרצוי את אחוז הכספים שמשמש את הבוט ולהשלים את ההגדרות, עליך להגדיר 8 פרמטרים

1. מספר מקסימלי של הזמנות בטיחות. מספר ההזמנות נבחר בנפרד, בהתאם לאיזון ולאסטרטגיה. אם זה מאפשר, ניתן לבצע לפחות 100 הזמנות בטיחות. עבור בוט קצר, אני מעדיף להמר לא יותר מ -4. 

2. נפח ההתחלה וסדר הבטיחות תלוי גם בפיקדון, אנו נצמצם אותו שלוש פעמים: מ- 30 ל- 10 USDT. יתר על כן, 10 דולר הוא הערך המינימלי המותר. אם תגדיר ערך זה, כמות הכספים המשמשת את הבוט תקטן שלוש פעמים. ערך של 10 USDT הוא אופטימלי להפקדה של עד 1000 $.  

3. ערך רווחיות היעד אתה יכול להמר בין 1 ל -2%. בדרך כלל אני מהמר 1.5%. כמו כן, יש סוחרים שמעדיפים לקבוע ערך זה פחות: מ 0.5 ל 0.8%. חשוב להבין כאן: ככל שערך זה קטן יותר, כך ההזמנה תבוצע מהר יותר, לכן כך גדל המחזור מצד אחד והוצאות העמלה מצד שני גדולות יותר.. 

4. חישוב רווחיות. אם נפריש “באחוזים מהזמנת הבסיס”, אז האחוז הנ”ל שתקבל מהזמנת ההתחלה. לא משנה כמה הזמנות בטיחות יש לך. ואם החישוב מתבצע מ נפח כולל, לאחר מכן כל צווי הבטיחות מסוכמים עם ההתחלה. כאשר בדיוק מסכום זה המחיר יסטה באחוזים מרווחיות היעד, במקרה זה קבענו 1.5%, ואז הרווח יתוקן. 

לוקח יותר זמן לבצע מבצעים כאחוז מהנפח הכולל, אך יותר רווח. לכן, עליכם להחליט. עם זאת, הניסיון האישי שלי מראה שאופציה זו עדיפה יותר..  

5. מספר הזמנות הבטיחות הפעילות בו זמנית. ברירת המחדל היא אחת, אך נגדיר את הערך המקסימלי לתפוס את המומנטום המתקתק ולהחזיר לעצמו נסיגה.  

6. סטיית מחיר לביצוע הזמנת בטיחות (% מערך ההזמנה הראשונית) אני רואה באינדיקטור זה אחד החשובים ביותר. העובדה היא שאם אתה מגדיר את אחוז הסטייה נמוך מדי, אז אחוז הכיסוי למטה – סטיית המחיר המקסימלית – עם מספר קטן של הזמנות ביטוח יהיה קטן מאוד, ולכן קיים סיכון גבוה במקרה של חזקה בהיפוך המגמה, השוק יגבה את כל הזמנות הביטוח שלך ולא יאפשר לך לקחת רווח. לכן, כאשר אתה מגדיר מחוון זה, עליך קודם כל להיות מונחה על ידי הנתון הסופי במחשבון העוזר על פי המחוון “סטייה מקסימאלית למחיר צו הבטיחות האחרון”. עבור בוט קצר, רצוי שערך זה לא יפחת מ -20% 

7. מכפיל צעד שוב, אנו מתאימים את צווי הבטיחות כך שה”סטייה המקסימלית של מחיר צו הבטיחות האחרון “הסופי תהיה יותר מ -20%. אני אוהב לעבוד במרווחים של 1.5 עד 3% עבור בוט קצר 

8. למכפיל נפח הזמנות הבטיחות, אולי, יש את ההשפעה הגדולה ביותר על המדד הסופי. אחוז הכספים ששימש את הבוט. אני מעדיף להגדיר מכפיל זה באזור 1.5 עד 3. כפי שאמרתי, אתה יכול להמר יותר אם יש לך כמות גדולה של מטבעות (יתרה) שנרכשו ופחות אם אין הרבה מטבעות. לפיכך, כל צו בטיחות חדש שהונח יהיה 50-200% יותר מהקודם. זה יעזור לך לסגור עסקאות מהר יותר ולקבל רווח..  

צילום מסך של דוגמה להגדרות אלה מוצג באיור למטה. 

המשמעות של הגדרות אלה היא שכל 4% מהמחיר משתנה בכיוון ההפוך, ייפתח צו בטיחות, המחיר יהיה ממוצע וכאשר הוא יירד ב -1.5% מהנפח הכולל, תתרחש רכישה, שפירושו המילולי הוא כדלקמן: קנינו את כדור הרמזים שלנו בזול ב -1.5% מכפי שנמכרנו בעבר.  

שוב אני רוצה להפנות את תשומת ליבך לכך שמטרתה של אסטרטגיה זו היא להגן על הפיקדון בשוק הדובים. הודות להגדרות אלה, המיקום שלך יוכויל בתיק ההשקעות בהתאם למגמות השוק, כלומר במגמה דובית, הבוט הזה יאפשר לך להימנע מהפסדים חזקים מבלי לתקן הפסד ויאפשר לך לשמור עמדה לצורך היפוך שורי.

תנאים לפתיחת עסקה

הצבתי כאן את הפריט “לפתוח עסקה בהקדם האפשרי.” זה, כמובן, מסוכן אם המטבע משנה את תנועתו בפתאומיות, למשל, הוא קורס בצורה חדה, והבוט מתחיל לקנות אותו באופן פעיל. אבל, כמו שאמרתי, עדיף לעבוד עם מטבעות מוכחות, ובמקרה זה זה לא כל כך מפחיד. אם יש לך ספק, עדיף לציין את TradingView בפסקה זו. 

בנקודת בחירת הזמן, הגדר שעה אחת ובשורה הבאה – מכירה או מכירה חזקה.  

לחץ על “צור רובוט” והפעל אותו. אז אתה יכול לראות את עבודתו של הבוט וכיצד הוא מבצע הזמנות. לאחר שתנסו ליצור בוט עם הגדרות אלה, תוכלו להתנסות בהן. ניתן גם לעבור לקטע “בוטים” ולראות כאן את הרובוטים הטובים ביותר במשך 24 השעות האחרונות ולהעתיק את ההגדרות. 

בואו נסכם

עם אסטרטגיה דובית בשוק הקריפטו, כמו גם עם כל אחת אחרת, צריך להיות זהירים מאוד. זה יכול להביא גם רווח בשוק נופל וגם להגן על ההשקעות שלך, או להוביל להפסדים ללא הידע הדרוש..  

בפוסטים הבאים נדבר על חילופי BitMex. אנו נשקול באופן מסורתי את ההזדמנויות והכלים המעניינים ביותר עבור סוחר. תישאר איתנו! נתראה בקרוב!

בהצלחה ורווחים טובים!   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me