TOP-5 תחומי יישום של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בעסקים אמיתיים

“לא תצליח להשקיע אם לא תחשוב באופן עצמאי.”

וורן באפט

חברות רבות משתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין כדי לפשט את המשימות בחברות שלהן. עלויות נמוכות יותר, הכנסות מוגברות ושירות לקוחות חכם הם חלק מהיתרונות הרבים שמציעה טכנולוגיית הבלוקצ’יין. עם זאת, אין זה מפתיע ש -95% מהחברות בענפים שונים השקיעו בפרויקטים טכנולוגיים של בלוקצ’יין. לדברי מומחים, ניתן להשתמש בבלוקצ’יין למטרות רבות, החל מציות רגולציה ועד ניהול נתונים..

שימוש אמיתי בבלוקצ’יין

כאמור, חברות משתמשות בטכנולוגיית Blockchain במגזרים שונים בעסקיהן:

1. שימוש בבלוקצ’יין בשיווק

שיווק בפלטפורמות דיגיטליות עומד בפני אתגרים עצומים בימינו. חברות שאוספות נתוני משתמשים מותקפות על ידי האקרים כדי לגנוב נתונים, והפקת הכנסות ממודעות בהונאת קליקים היא האתגר הגדול ביותר שעומד כעת בפני תעשיית השיווק..

מערכת הזיהוי מבוססת הבלוקצ’יין פותחה באמצעות מערכת חשבונאות עסקאות פתוחות מבוזרות המציעה מערכת חתימה ואימות דיגיטלית לזיהוי אנשים. מערכת מבוססת בלוקצ’יין זו מבטיחה שלא יתקבלו קליקים כוזבים כדי לייצר הכנסות ממודעות מרמאות.

הנה רק כמה דוגמאות לחברות המשתמשות כיום בטכנולוגיית בלוקצ’יין:

  • מיקרוסופט בונה מערכת זהות מבוזרת המבוססת על טכנולוגיית בלוקצ’יין הדומה לביטקוין, את’ריום וליטקוין ותומכת בה באמצעות אפליקציית המאמת. מיקרוסופט מציעה גם אחסון בלוקצ’יין לבנקים, מוסדות בריאות וסטארטאפים.
  • אמזון, באמצעות שיתוף פעולה בין קבוצת המטבעות הדיגיטליים (DCG) לבין אמזון שירותי האינטרנט שלהם, מספקת את BaaS שלה לחברות טכנולוגיה כמו מוסדות פיננסיים וסוכנויות ביטוח..
  • ל- IBM יש גם פלטפורמת BaaS שנועדה לייעל את פעילותן של חברות עם עסקאות מסחר אלקטרוני רבות..

2. שימוש בבלוקצ’יין בהבטחת איכות

Blockchain יכולה לעקוב ולרשום עסקאות לשיפור ניהול המזון, הבטיחות והאיכות בתעשיית המזון.

קמעונאים גלובליים ויצרני מזון עובדים קשה על מנת לעקוב אחר מוצרים ולייעל את השקיפות בשרשרת האספקה. מספר מותגים הפעילו את טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי להדגיש את הצורך בשקיפות של מוצרים ואספקה ​​שמבטיחה בטיחות ואיכות.

טיפול בשרשרת האספקה

רשתות האספקה ​​חוות התחדשות בניהול ועיבוד, ומציעות מידע מפורט על פרופילי חברים כדי להגביר את הביטחון בבטיחות המוצר ובאיכותם.

השימוש ביישומים מבוססי בלוקצ’יין מצמצם גם את הזמן שנדרש לאיסוף מידע מקיף על הספקים ולהעבירו ללקוחות. זה נותן ביטחון לצרכנים תוך התראה הן על הקמעונאים והן על יצרני המזונות המזוהים כלא בטוחים..

שקיפות בחקלאות

בשנים האחרונות יותר ויותר חברות משתמשות בכוחה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין כדי ליצור מושגים המכוונים במיוחד לתחום החקלאות האורגנית, המיועדים לעסקים ולצרכן..

התעשייה החקלאית משתמשת גם בבלוקצ’יין כדי למקסם את הפוטנציאל שלה בעלויות התחבורה, הלוגיסטיקה והעסקאות. זה מושג על ידי שיפור תהליכי מעקב אחר משלוח ומלאי והפחתת עלויות עסקאות נלוות על ידי ביטול הצורך של צדדים שלישיים לעסוק בבנקים..

שקיפות מותג

איסוף מידע הוא מרכיב מרכזי להבטחת בטיחות המוצר ואיכותו בשוק של ימינו. הקונים מחפשים באופן פעיל מקורות מקור ושיטות ייצור מזון כדי להבין את כל שרשרת האספקה. Blockchain מבטיח כי הצרכנים יכולים לגשת למידע תיוג בסמארטפונים. זה גם נותן לסופרמרקטים את האמצעים לגשת לכמויות הנתונים הגדולות שעוברות בשרשרת האספקה. הטכנולוגיה מספקת עקיבות מקיפה כדי להבטיח את איכות המוצר.

חברות המשתמשות בהצלחה בפתרון הבטחת איכות זה:

  • Auchan Retail היא קבוצת קמעונאות צרפתית המשתמשת בטכנולוגיית blockchain לשיפור מעקב אחר שרשרת האספקה. כמותג המוביל קמפיין לאוכלוסייה בריאה, השיקה Auchan Retail את הטכנולוגיה הזו ויישמה אותה לאחר מכן בצרפת, איטליה, ספרד, פורטוגל וסנגל..
  • מוצרלה היא חברה נוספת שראתה את ההשפעה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. חברת Spinosa האיטלקית מציגה את מוצר ה- PDO הראשון של מוצרלה די בופלה קמפנה המאושר לכל רשת הבלוקים. כל מוצר מצויד בתווית “Blockchain – Certificate Certificate” וקוד QR.

3. השימוש בבלוקצ’יין במסחר ובתשלומים

השימוש בבלוקצ'יין במסחר ובתשלומים

אנשים שיש להם בעיות בשיטות תשלום מסורתיות יכולים להשתמש בבלוקצ’יין כדי לקבל כסף. הודות לתכונת עיבוד התשלומים של בלוקצ’יין, העסק שלך יכול לשלם באופן ישיר ומאובטח לעובדים בכל מקום בעולם..

קיים מחקר מיוחד של דלויט שהראה כי הטמעת טכנולוגיית הבלוקצ’יין בעסקאות הפוכות ממזערת את העלויות בממוצע של 2-3% מהסך הכל. זה גם מאפשר תשלומים מיידיים מעבר לגבולות בינלאומיים, וזה כבר שיפור גדול בהשוואה למערכת התשלומים המסורתית..

היכולת של blockchain לפשט הליכים וסיכונים מורכבים

ניתן לשפר את הוכחת התשלום, העברות מניות והכמות המשמעותית של נתונים מתמטיים בכדי לכמת את מחירי המניות בזמן אמת באמצעות blockchain. בנוסף, ככל שמטבעות קריפטוגרפיים חלופיים הופכים פופולריים יותר, יש הזדמנויות חדשות לסחור על פני עשרות פלטפורמות מסחר מבוססות בלוקצ’יין..

משמעות Blockchain במסחר פיננסי היא תמחור שקוף, שווקים חלופיים חדשים, עיבוד תשלומים מהיר יותר וחשבונאות עקבית של עסקאות.

חברות המשתמשות בטכנולוגיה:

  • בורסות מבוזרות המשתמשות בבלוקצ’יין להחלפת מטבעות קריפטוגרפיה בצורה בטוחה, אמינה וזולה בזמן אמת. חלק מהפופולריים ביותר: Binance DEX, IDEX, Altcoin.io, Waves DEX, Openledger DEX, RuDEX
  • פקסוס היא חברת הנאמנות המוסדרת הראשונה שמשתמשת בבלוקצ’יין. באמצעות טכנולוגיית הנהלת חשבונות, חברה יכולה להסדיר עסקאות באופן מיידי, להפוך אוטומטית לתהליכי תשלום ולכלול צדדים שלישיים. בנוסף, אסימון הסטנדרטי של Paxos (PAX) שווה ל- USD 1 מה שהופך אותו ליציב לעסקאות דיגיטליות.

4. שימוש בבלוקצ’יין ב- HR

השימוש בבלוקצ’יין בעסקים הוא יותר מסתם מושג שאנשי מקצוע בתחום משאבי אנוש צריכים לדעת למטרות שותף.

כל נתוני משאבי אנוש נמצאים בסיכון, וככל שחברות נוספות מתמודדות עם הפרות נתונים, חובה שיהיו אמצעי הגנה כדי למנוע הונאות ולהבטיח אבטחה. לנוכח הפשע הגובר בתחום אבטחת הסייבר, טכנולוגיית הבלוקצ’יין נבחנת כפתרון.

שיפור תהליכי גיוס, בדיקות מיומנות וקורות חיים

אולי היתרון הגדול ביותר שיש לבלוקצ’יין להציע הוא אמון בשלמות הנתונים שלו. במערכות שכירה מודרניות, קשה לקבוע את הדיוק של היסטוריית המשרות והלקוחות של הלקוח. אפילו המגייסים המנוסים ביותר יכולים להטעות על ידי ניסיון בעבודה מזויפת והשכלתו.

אמנם הבלוקצ’יין אינו יכול להבטיח כי יימצאו כל אי דיוקים או הגזמות, אך הוא מגביר את אמינות המידע ברזומה של המועמד..

אופטימיזציה של שכר עבודה, תשלומי קבלן ומעקב אחר ספקים

אחד ממקרי השימוש הנפוצים ביותר עבור משאבי אנוש בבלוקצ’יין קשור לעלויות הגדולות ביותר של החברה ולתהליך שהעובדים מעריכים הכי הרבה – משכורת. Blockchain יכול להחליף משימות ידניות רבות ולמנוע עיכובים בזמן במערכות שכר קיימות. הוא מציע גם פתרונות חוזים חכמים.

משאבי אנוש לא יצטרכו ליצור קשר עם בנק החברה שלהם או לבצע תשלומים חודשיים. במקום זאת, פנקסי בלוקצ’יין שקופים בזמן אמת עוזרים במעקב אחר חשבוניות ומאפשרים הפצה, חיוב ודיווח על עסקאות. אין גם צורך לחכות לזמן עיבוד השכר הרגיל.

חברות המשתמשות בבלוקצ’יין בתחום משאבי אנוש:

  • ChronoBank הוא פתרון משאבי אנוש מבוסס בלוקצ’יין שנועד לסייע לחברות לגייס, להעסיק ולנהל עובדים. Chronobank פועלת גם לספק פתרונות תשלום שיעזרו להעצים את ענף משאבי אנוש בשירות מלא..
  • PeaCounts הוא פתרון שכר בלוקצ’יין שנועד להפוך את תהליך ניהול השכר לאוטומטי. באמצעות AI כדי לאמת מדדי ביצוע ואבני דרך, PeaCounts משלם לאנשים עם אסימון ה- PEA שלו באמצעות טכנולוגיית חוזה חכם. PeaCounts מעודדת אחרים לבנות שירותים על גבי פרוטוקול הבלוקצ’יין שלהם.
  • HireMatch היא פלטפורמת גיוס מבוזרת השותפה עם Recruiter.com. עם HIRE הקריפטוגרפי מבוסס השוק שלה, HireMatch שואפת להפחית את החיכוך והעלויות הקשורים למתווכים של צד שלישי בתהליך הגיוס..

5. שימוש בבלוקצ’יין עם חוזים חכמים

חוזים חכמים הם מערכת כללים שנוצרה על ידי מחשב שנועדה לאמת, לפשט או לאכוף או לנהל משא ומתן על חוזה דיגיטלית. אנו יכולים להשוות אותם לאופן שבו מכונות אוטומטיות עובדות. חוזים חכמים אינם מחייבים צדדים שלישיים להשתתף בשום תהליך.

מגזר בנקאי ופיננסי

סליקה וסילוק עסקאות הוא אחד התהליכים שיכולים להפיק תועלת רבה משימוש בחוזים חכמים. בעת ביצוע עסקאות סליקה והסדר, על הבנקים לרשום את חובתם של מספר גורמים להשתתף בחילופי כספים ולוודא כי לאחר מילוי ההתחייבויות, יועברו כספים אלה..

החברה שהציגה את הבלוקצ’יין מהמגזר הפיננסי – SETL – פלטפורמת יישוב בלוקצ’יין בלונדון שכבר שימשה את סיטיגרופ, קרדיט אגריקול, Computershare

בריאות

בריאות

השימוש הברור ביותר בבלוקצ’יין הוא בניהול וגישה לנתוני המטופלים. לעתים קרובות ניתן לחלוק את ההיסטוריה הרפואית של מטופל בודד בין מספר ספקי שירותי בריאות, מה שמקשה על הגישה אליהם. השימוש באנשי קשר חכמים מקל על אנשי מקצוע בתחום הבריאות ומסייע להבטיח שהחולים לא יישארו מאחור בגלל רישומים מקוטעים.

הרכוש

תחום עסקי נוסף שבאופן מסורתי הומה צדדים שלישיים ומתווכים הוא ענף הנדל”ן..

במקרה של הסכמי מקרקעין, ניתן לאמת וליישם חוזים באופן אוטומטי ללא צורך באינטראקציה אנושית, מה שמקטין את הצורך בסוכנים, מלווים, פקחים וספקי ביטוח זכויות קניין..

דוגמה טובה לארגון שמשלב בלוקצ’יין בנדל”ן היא Propy. השלב הראשון בפרויקט המעבר של בלוקצ’יין הוא פלטפורמת רישום בה המוכרים יכולים לרשום מידע על נכסים וקונים וסוכנים יכולים לחפש נכסים. החלק הבא הוא פלטפורמת עסקאות בה משתמשים יכולים לשלוח מסמכים, רשומות ותשלומים באמצעות הבלוקצ’יין.

חינוך

עם הפיכת רשומות דיגיטליות לנורמה עבור מוסדות חינוך, אבטחת פרטיות התלמידים הופכת לחשובה מתמיד. ככל שמתקפות סייבר ממשיכות לצמוח, רשומות אלה הופכות לנכס יקר ערך. תחום שמירת הרשומות והדרכים לשיפור הבלוקצ’יין במודלים מודרניים חורגים מעבר לאבטחה.

פוטנציאל מעניין נוסף הוא היכולת לארגן ולאמת תעודות בבלוקצ’יין. בלוקצ’יין יכול לבטל לחלוטין הונאות דיפלומות, שמהוות בעיה אמיתית באזורים רבים בעולם. בדרך כלל, באוניברסיטאות יש מנהלים העוסקים בשאלות המעסיקים באופן מלא או חלקי בנוגע לכישוריהם של עובדים עתידיים. בעת שימוש בבלוקצ’יין, מנהלים אלה אינם צריכים יותר להשקיע זמן באינטראקציות אלה, מכיוון שכל תעודה זמינה בצורה בלתי ניתנת לשינוי בבלוקצ’יין..

סיכום

מלבד ההייפ, blockchain חשובה מבחינה אסטרטגית לעסקים מכיוון שהיא מאפשרת לך להפחית עלויות ללא הפרעה, כמו גם ליצור מודלים עסקיים חדשים בטווח הארוך. התשתית הדיגיטלית הקיימת וצמיחת אספקת הבלוקצ’יין כשירות (BaaS) הוזילו עלויות, וחברות רבות כבר בוחנות טכנולוגיה זו..

למרבה הצער, היישום המהיר והגדול יותר של טכנולוגיית הבלוקצ’יין נפגע בגלל מורכבותה והיעדר מומחים מוכשרים. עם זאת, תחרות קשה בשוק העולמי מאלצת חברות לאלץ טכנולוגיות חדשות, אשר בהכרח יובילו להתפשטות מסיבית של בלוקצ’יין בכל תחומי חיי האדם בעתיד הקרוב..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map