הגרף הוא הכלי הטוב ביותר לכריית נתונים בבלוקצ’יין

כל מי שניסה אי פעם לבנות יישומים מבוזרים (dApps) על בלוקצ’יין את’ריום יסכים: בעוד שרשימות החסימה קרובות מבחינה רעיונית למאגרי מידע, נראה שהשאילתות לנתונים האחרונים הן עולם אחר לגמרי משאילתות על רשתות חסימות. ראשית, ישנן בעיות ביצועים בולטות בעת אחסון נתונים על רשתות חסימות. זה נובע במידה רבה מאופיים המבוזר (המבוזר) וממגוון הפרוטוקולים הקונצנזוסיים. מאגרי המידע יהיו איטיים גם אם הם היו מורכבים מרשת צמתים שבה כל צומת שומר עותק מלא של כל מסד הנתונים, וכל עסקה הייתה צריכה להיות מאומתת על ידי כל צומת. זו הסיבה שאנשים מתנסים בגישות שונות לשימוש בבלוק-שרשראות כמאגר מידע, כולל שינוי מבנה הרשתות..

הגרף ניגש לבעיה בדרך אחרת: הפרויקט מאפשר קיומם של רשתות חסימות בצורתם הנוכחית, אך מציע דרך לאינדקס ולשאול ביעילות של הנתונים המאוחסנים בהם באמצעות GraphQL.

מהו הגרף?

הגרף הוא פרוטוקול מבוזר בקוד פתוח לאינדקס נתוני בלוקצ’יין. מפתחים יכולים ליצור ולפרסם ממשקי API שונים המכונים subgraphs ולבצע שאילתות באמצעות GraphQL. ניתן להשתמש בפלטפורמה כדי לחפש במהירות כל נתונים ב- Ethereum באמצעות שאילתות פשוטות. זה פותר בעיה שעמדה בפני פלטפורמות רבות נוספות לאינדקס בלוקצ’יין..

יישומי Blockchain מתקשים לשמור על מאפיינים כגון שלמות, ארגון מחדש של blockchain ואבטחה במהלך ביצוע השאילתות. כל זה הופך את תהליך השאילתה למייגע, אך למרבה המזל, ל- Graph יש פיתרון לפתרון הבעיה. באמצעות “subgraphs” הפרויקט מוסיף אינדקס של נתוני בלוקצ’יין שמשתמשים יכולים לגשת אליהם באמצעות ה- API של GraphQL. לטענת צוות הפיתוח, בעתיד הם יהפכו אותו לביזור לחלוטין, עם יותר צמתים שאחראים על שמירת האינדקס..

כיצד הגרף אינדקס נתונים?

לדוגמא, בואו ננתח את תהליך אינדקס המידע בבלוקצ’יין את’ריום. הגרף משתמש במניפסט של תת-גרף. זהו תיאור של תצלום המכיל נתונים אודות חוזים חכמים, אירועי בלוקצ’יין וההליך להתאמת נתוני אירועים זה לזה לפני שכולם נשמרים בבסיס הנתונים של הפלטפורמה. עסקאות, ביטויי תת-גרף ובסיסי נתונים מתואמים על פי מבנה ספציפי. הכל מתחיל ביישומים מבוזרים שמוסיפים נתונים לבלוקצ’יין את’ריום באמצעות חוזים חכמים.

כל הנתונים הללו יכילו תיעוד של כל האירועים והעסקאות עד לרגע בו הם הגיעו לתוצאה הסופית. לאחר מכן גרף צומת סורק את כל מאגר הבלוקצ’יינים, אוסף נתונים חדשים ומסנן את אלה הרלוונטיים לבקשות שהמשתמשים מגישים. כדי להקל על האינדקס, הוא מזהה כל מערך נתונים שעונה על השאלות מתצלומי המשנה.

GraphQL הוא הקישור בין נתוני blockchain ליישום שהמשתמש רוצה לספק. אך שוב, באמצעות Graph Node המשתמשים יכולים להעביר שאילתות חיפוש לפלטפורמה. לאחר כל התהליך, משתמשים יכולים סוף סוף לראות את תוצאות השאילתה מהיישומים שלהם. זה למעשה האופן שבו שאילתת הנתונים ומחזור האינדקס פועלים. משתמשים יכולים להתייחס לסייר הגרפים כדי להציג את תצלומי המשנה שכבר נמצאים בפלטפורמה. לכל אחת מתצלומי המשנה הללו יש “מגרש משחקים” שבו משתמשים יכולים לבצע שאילתות באמצעות GraphQL.

נכון לכתיבת שורות אלה, הגרף יכול לתמוך בנתוני אינדקס המגיעים מרשתות את’ריום, IPFS ו- PoA. בעתיד, הפלטפורמה תתמוך ברשתות רבות יותר. אך נכון לעכשיו, בפרויקט יש יותר מ -2,300 תצלומי משנה המשמשים מפתחי אפליקציות. שיא המסלול כולל AAVE, Aragon, Balancer, DAOstack, Uniswap, Synthetix ורבים אחרים. בנוסף, 3Commas משתמשת לאחרונה ב”גרף “כדי לקבל יתרות ומחירים עבור ארנקי Ethereum. תמיכה בהצגת אסימונים בהימור תתווסף מעט מאוחר יותר..

תפקידים במערכת האקולוגית הגרף

משתתפי הפרויקט יכולים לקחת על עצמם את התפקידים הבאים:

  • צרכנים. אלה המשתמשים שמשלמים לאינדקסים עבור שאילתות החיפוש שלהם. באתר הצרכן יכול להיות שיש גם שירות אינטרנט שלם או חבילת תוכנה המשויכים ל- The Graph;
  • אינדקסים. אלה המארחים התומכים באינדקס נתונים;
  • אוצרים. באמצעות אסימוני GRT (אסימוני פלטפורמה מקורית), אוצרים מזהים מידע עבור תצלומי משנה שחשוב לאינדקס הפלטפורמה;
  • נציגים. אלו הם משתתפי הפרויקט המעבירים את אסימוני ה- GRT שלהם לאינדקסים על מנת לקבל חלק מהרווח בגין עבודת הצומת;
  • דייגים (או “דייגים”). אלה הם המשתתפים המאמתים את תגובת הרשת לבקשות;
  • בוררים – הם מחליטים אם האינדקסר זדוני.

פרויקטים במערכת האקולוגית הגרף

שרשרת קישור

באמצעות שותפות עם Chainlink, ניתן כעת לנתב מידע על תת-גרפים באמצעות אורקלות Chainlink, וליצור מערכת אקולוגית חזקה עוד יותר בה פרוטוקולי DeFi יכולים למנף מדדי רשת כדי להגדיר טוב יותר את האינטראקציות שלהם בין המוצר או הפלטפורמה שלהם..

כזכור, Chainlink מובילה בתעשייה בשילוב נתוני WEB 2.0 במערכת האקולוגית WEB 3.0 באמצעות מערך חזק של מדדי אמת מידה כגון זרמי מחירים של מטבעות קריפטוגרפיים המשמשים בתחומים שונים – בורסות מבוזרות והלוואות מבוזרות..

על ידי שיתוף פעולה עם הגרף, Chainlink יכול לשלוח מדדים קריטיים על השרשרת ישירות לפרויקטים בזמן אמת כמעט, ולהפחית את העיכוב במסירת מידע קריטי המעצב טוב יותר את חוויית המשתמש. להלן מספר מקרי שימוש נוספים:

  • שימוש בתצלום משנה לקטלוג נזילות בבלוקצ’יין לצורך חישוב והשוואת הצלבויות בבורסות מבוזרות;
  • שימוש בתצלום משנה כדי לקטלג את כמות הגז הממוצעת הנצרכת לחסום לכל עסקה, וכן לחישוב חיובי הגז המומלצים;
  • שימוש בתצלומי משנה כממשקי API לשילוב נתונים אמיתיים גלובליים (במצב לא מקוון) ב- dApps כגון תוצאות משחק, זהויות משתמשים, נכסים פיננסיים וכן הלאה..

מקהלה אחת

Chorus One היא תשתית תפעולית המסייעת למשתמשים להגדיל באופן מאובטח את אחזקותיהם הדיגיטליות באמצעות הימור. Chorus One פועל עם שתי קבוצות נפרדות של צמתי אימות ואימות באזורים גאוגרפיים שונים בעולם. 

שירות שמות אתריום

שירות שמות אתריום (ENS) הוא מערכת לזיהוי נוחות של כתובות ברשת אתריום. הוא משלב שילוב ארוך של תווי כתובת עם שם קל לזכור. הפלטפורמה מציעה דרך מאובטחת ומבוזרת לגשת למשאבים באמצעות שמות הניתנים לקריאה אנושית. זהו ספק שמות מתחם מופץ לחלוטין המאפשר לכל אחד לקנות ולנהל דומיינים, מה שאומר שאתה יכול לשלוח אסימונים של ERC-20 או ETH למשהו כמו “realsatoshi.eth” במקום מחרוזת התווים הארוכה “8e866f012fb8fb …” וכן הלאה. עַל.

ENS בנוי על גבי חוזים חכמים של Ethereum, מה שהופך אותו לבטוח יותר, פרטי ועמיד בפני צנזורה מאשר שירות Domain Domain Internet (DNS). צוות ENS רואה בתשתית שמות האינטרנט כמרכיב בסיסי ולכן עליו להיות פתוח, מבוזר, מונחה קהילתי וללא כוונת רווח. ברמה הטכנית, ENS יכולה למנף את המערכת האקולוגית הקיימת של Ethereum, מה שאומר שהיא ניתנת לתכנות ויכולה לשתף פעולה עם חוזים חכמים אחרים..

בנקור

רשת בנקור היא רשת הנזילות המבוזרת הראשונה בעולם. במילים אחרות, חברה המאפשרת להמיר אוטומטית אסימון אחד לאחר. זה התאפשר על ידי יצירת אסימון החכם Bancor Network Token (BNTBTN). זהו מטבע דיגיטלי עם ממיר מובנה המאפשר לך להחליף אותו באופן אוטומטי לכל אסימון ברשת שלך ישירות מארנק הלקוח..

Aave

Aave הוא פרוטוקול הלוואות קוד פתוח. פרוטוקול זה מייצר אחוז אסימונים הנקראים aTokens כאשר משתמש חוסם את בטחונות ה- ETH ב- CDP. אסימונים מוצמדים 1: 1 לבטחונות הכלולים בחוזה החכם.

Aave משתמש במודל מאגר אשראי מבוזר (או DLP). המודל שלה הועבר ממיפוי ישיר של מלווה לווה ל- DLP כאשר המיתוג של הפרויקט עבר מ- ETHLend ל- Aave. במודל DLP, הלווה מקבל כספים ממאגר גדול של כספים המוחזקים במילואים, במקום להתאים ישירות למשתמשים בעסקה..

שיעור הריבית על הלוואות ואשראי נקבע באופן אלגוריתמי. זה ישתנה בהתאם להיצע ולביקוש בשוק. משתמשים מציבים את הביטחונות שלהם ב- ETH ב- CDP (עמדת חוב מבוטחת) כדי למשוך אחוז מהכספים כזיכוי. כמות הכספים שמשתמש יכול למשוך תלויה ב- LTV או ביחס ההלוואה לערך המטבע הקריפטוגרפי. 

2KEY

צוות 2KEY יצר כלכלה חברתית המספקת מודל כלכלי חדש לשיתוף מקוון ומתגמלת את התורמים השונים המעורבים בהפצת תוכן מקוון ובהחלפת קישורים. 2KEY משתמש בטכנולוגיית מעקב רב-שלבית המאפשרת לעקוב ולהקליט כל אדם המעורב בשרשרת החלפת הקישורים. הפרוטוקול משמש גם כפתרון שינוי גודל של שכבה 2 עבור Ethereum וכולל חוזי העברת פעולה (ARC), שהם פתרונות קנייניים חדשים בהם טכנולוגיית המעקב הרב-שלבית של 2KEY משולבת באופן טבעי בתשתית הבלוקצ’יין.. 

כל חוזה שמבוצע באינטרנט מוציא חבילת ARC משלו, המשמשת כמנוע Web 3.0 רב-שלבי המרה ומעקב המרות משלה, שניתן גם לצפות בו ולקיים אינטראקציה עם כל לקוח תואם ERC-20.. 

3 קומות

ברצוני לציין כי ל- 3Commas יש גם מוצר המבוסס על הגרף, המאפשר לך לפקח בצורה נוחה על מאזן הכתובות ברשת את’ריום.. 

כדי להשתמש בפונקציה זו, בחר “מרכזיות שלי” בתפריט הצדדי ובחר “ארנק Ethereum” מרשימת המרכזיות הזמינות להוספה. ואז ציין שם ארנק והזן את כתובת ה- Ethereum שלך.

בוצע! כעת ברשימת הבורסות תוכלו לפקח על יתרת כתובת האתריום שלכם. הנתונים המוצגים יהיו רלוונטיים ככל האפשר, מכיוון שבפיתוח פונקציה זו נעשה שימוש בפתרון של הגרף.

תְפוּקָה

לאור ההייפ הנוכחי סביב תעשיית הפיננסים המבוזרת, אנו יכולים להסיק עד כמה חשוב למפתחים להיות גישה חופשית לנתוני הבלוקצ’יין. הפיכת התהליך למהיר וקל יותר לכולם עלולה להשפיע על צמיחתה של המערכת האקולוגית של DeFi, כמו גם על אמינותה, אבטחתה ומהירותה. עד לאחרונה הצורך ליצור גשר מידע בין יישומים ונתוני בלוקצ’יין היה מבוקש והגרף מנסה לספק זאת..

על ידי פריסת חוזים חכמים מונעי נתונים, The Graph ביסס את עצמו כפרויקט קל לשימוש, חסכוני ומהיר. הפלטפורמה נתפסת ככלי מבטיח להעצמת כל אחד מחברי הקהילה, במיוחד אלה המפתחים יותר מקרי שימוש בבלוקצ’יין..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map