חלפו כ -6 שנים מאז הופיעו פרויקטים ראשונים של DeFi, ומספרם גדל פי עשרה. בינואר 2021 הערך הכולל של כספים חסומים במערכת האקולוגית הפיננסית המבוזרת הגיע לכמעט 23 מיליארד דולר. לצד מספר הפרויקטים, גדל מספר הכיוונים להתפתחות המערכת האקולוגית. במאמרים קודמים מסדרת “מסע דרך יקום DeFi” ניתחנו את מרכיבי תחום הפיננסים המבוזר, המחולקים בממוצע ל -12 כיוונים..

היום אנו מציעים לשקול פתרונות המציעים למשתמשים דרכים שונות לעקוב אחר גידור נכסים, כמו גם דרכים לבזז את ניהולם..

תכונות של ניהול נכסים מבוזר

עולם הכספים המבוזרים צומח בקצב מהיר ולכן קשה יותר ויותר לעקוב אחר נכסים המופצים על פני פרויקטים ופלטפורמות שונות. מסיבה זו עולה השאלה של יצירת לוחות מחוונים וממשקים למעקב אחר נכסים..

מנגנוני ניהול נכסים מבוזרים מאפשרים למשתמשים לעקוב אחר נכסיהם, לפתוח גישה לאסטרטגיות מסחר מתוחכמות, לספק שקיפות בעסקאות קרנות השקעה, לספק גישה למכשירים פיננסיים לכל משתמש, ללא קשר למיקום.. 

מוצרי Defi לניהול נכסים אינם משמורנים, ולכן המשתמשים הם בעלי הזכויות על נכסי הבסיס. מרבית הפרויקטים בתחום זה מתחברים למגוון רחב של פרויקטים של DeFi ויוצרים חוויות מקצה לקצה עם מוצרים כאלה.

מספר גדול של כלים ומנגנונים לניהול נכסים הם אוטומטיים, ולכן פונקציות כגון, למשל, חיסול או איזון מחדש מתרחשות ללא התערבות המשתמש..

להלן ננתח כמה פרויקטים ופלטפורמות המציעות את שירותיהם בתחום ניהול הנכסים.

זאפר

זאפר הוא צובר פרויקטים המציע פונקציות לניטור וניהול נכסים, כמו גם השקעה במאגרי פרויקטים של צד שלישי. לוח המחוונים של זאפר מנתח כתובות ומפרק עסקאות לקטגוריות כגון ארנקים, מאגרי נזילות, חוב, יבול, פיקדונות וכו ‘. על ידי השקעת כספם בפלטפורמות שונות, משתמשים יכולים לעקוב אחר עמדותיהם בכל פרוטוקולי ה- DeFi העיקריים, כמו גם לנהל את הנכסים שלהם, לחסוך זמן ומאמץ..

ממשק Zapper נולד ממיזוג שני פרויקטים: DeFiZap, שאיפשר למשתמשים להשקיע בהם בריכות Uniswap נזילות, ו- DeFiSnap, שהיה לוח מחוונים למעקב אחר עמדות DeFi בפרוטוקולים כגון dYdX, Synthetix, Set Protocol ו- Compound.

הפלטפורמה הפכה פופולרית לאחר הופעתה של מה שמכונה חקלאות תשואה. מכיוון שרווחי החקלאים יכולים להשתנות על בסיס יומיומי, זאפר היה פיתרון נהדר לניטור ובחירת המשרות הטובות ביותר..

Zapper ממיר אסימוני ERC-20 לאסימונים הנדרשים למאגר שנבחר, ומבטל את הצורך של המשתמשים להמיר את הנכסים שלהם. יצירת גישה נוחה לבריכות נזילות הינה תנאי מוקדם לשינוי קנה המידה והפופולריות של DeFi. אז, המפתחים הודיעו על תכונת Pool Pipes, שתאפשר למשתמשים להעביר כספים בין בריכות. בריכות פלטפורמות כגון Curve, SushiSwap ו- Uniswap זמינות כעת ב- Zapper..

זריון

Zerion היא המתחרה העיקרית לפלטפורמת Zapper ויש לה לוח מחוונים מובנה קל לשימוש למעקב אחר תיקי DeFi. הפרוטוקול מאפשר למשתמשים לספק נזילות ל- Uniswap ול- Bancor. יכולות הלוואות, הלוואות והחלפת נכסים זמינות באמצעות אינטגרציות עם 0x, Maker, Kyber ו- Compound. Zerion מאפשר לך גם לעקוב אחר מיקומים בפרוטוקול Set יחד עם כל אסימון בארנק המשתמש..

Zerion מאפשרת לך לספק הלוואות בנכסים כגון: 0x, Augur, BAT, DAI, USDT, USDC, WBTC, ואינטגרציה עם TokenSet מאפשרת לך להפוך את אסטרטגיות המסחר לאוטומטיות ולגוון את תיק ההשקעות שלך באמצעות מערכת האסימונים..

InstaDapp

Instadapp הוא פרוטוקול המאפשר לך לבצע עסקאות פיננסיות כגון הלוואות, הימור, מסחר ממונף, מסחר בשוליים ואחרים על ידי יצירת פלטפורמת אינטגרציה אחת. InstaDapp משולב עם מתחם, MakerDAO, יוניסווהp, dYdX, Aave, Curve, 1inch ומאפשר למשתמשים לתקשר עם פרוטוקולים אלה דרך הפלטפורמה שלהם.

מפתחי InstaDapp יצרו חוזים חכמים משלהם כדי להקל על העבודה עם DeFi. לפיכך, InstaDapp מאפשר לך לנהל את כל מאגרי Uniswap, להרוויח ריבית על ידי מתן נכסים עם Compound, לבצע מסחר בשוליים עם מינוף ב- dYdX, להעביר עמדות מ- Maker ל- Compound, ועוד ועוד..

InstaDapp אינה גובה עמלות בגין השימוש בפלטפורמה, והחוזים החכמים מבוקרים על ידי חברות כמו Peckshield, Samsunz ו- OpenZeppelin. בינואר 2021 הודיעה InstaDapp על תמיכה במימון מחדש של אשראי ועמדות ממונפות בין פרוטוקולי Maker, Aave ו- Compound..

פיננסי אנזים (לשעבר פרוטוקול מלון)

פרוטוקול מלון, בהיותו פרוטוקול לניהול מבוזר של נכסים דיגיטליים על בסיס Ethereum, מציב את עצמו כניהול נכסים 3.0. אנזים היא סביבה בטוחה ליצירה, ניהול והשקעה בנכסים דיגיטליים, כמו גם יצירת אסטרטגיות ניהול שיכולות להתקיים בתוך מערכת חוקים מותאמת אישית..

פרוטוקול האנזים מאפשר לך ליצור קרנות לניהול נכסים עם פרמטרים מוגדרים מראש שנכנסים לחוזים חכמים. Enzyme מאפשר לך להשקיע בקרנות אחרות המוצגות בפלטפורמה, והמשתתפים לא צריכים לסמוך על המנהלים בשל הפרמטרים והכללים שהוזנו בחוזה החכם..

כל קרן מורכבת ממאגר סטנדרטי המאפשר חישובים וביקורות, וכן משמש כבסיס לחיבור מודולים שונים; זה יכול להיות קביעת דמי ניהול, חיבור הקרן לבורסות ציבוריות, או מערכת כללים המגבילה את התנהגות מנהל הקרן. כל משקיע יכול להכיר את המודולים והכללים המחוברים של הקרן לפני שהוא משקיע את כספיו.

אנזים משולב כיום בפרוטוקולי חילופי מבוזרים כגון אואזיס, רשת קיבר, 0x ו- Uniswap.

הגדר פרוטוקול

פרוטוקול Set הוא פרוטוקול שנבנה על גבי Ethereum המספק גישה לאסטרטגיות מסחר מתוחכמות על ידי רכישת אסימוני ERC-20 הנקראים “סטים”. כדי לשלב קבוצות קריפטו בסלים מאובטחים לחלוטין, Set משתמש בפרוטוקולי מימון פתוחים קיימים. הפרוטוקול מאפשר יצירת סטים – תיקי גיבוי על ידי נכסים דיגיטליים, המכילים פרמטרים שונים, נכסים ואסטרטגיות איזון מחדש. דוגמאות לקבוצות כאלה הן: קבוצה של מדדי שוק העוקבים אחר מחלקות נכסים, קבוצה מגודרת, קבוצה מורכבת של מטבעות אור, ואחרים..

ל- Set Protocol יש ממשק משלה – Tokensets, עליו מבוצעות כל העסקאות. על ידי רכישת סט, המשתמש קונה אסימון ERC-20, שהוא יישום לנכסי בסיס בתוך חוזים חכמים של Set Protocol. נזילות מובטחת באמצעות אינטגרציה עם רשת קיבר; בעתיד יתווספו מרכזיות אחרות, כגון 0x, Uniswap, Bancor ואחרות.

dedge 

dHedge הוא פרוטוקול מבוזר ניהול נכסים ב בָּסִיס סינתטי ומאפשר למשתמשים לסחור באסימוני Synths או באסימונים אחרים העוקבים אחר הדינמיקה של נכסים כגון זהב, ביטקוין או דולר ארה”ב. 

פרוטוקול dHedge הציג דרכים חדשות לשימוש בנזילות בשוק הנגזרים שמציע פרוטוקול Synthetix. היתרון של נכסים סינתטיים הוא שהם מהווים אמצעי להדגים את מחיר נכס הבסיס ברשת, וזה בתורו מאפשר למשקיעים ליצור תיקים ייחודיים..

הפלטפורמה עובדת באותו אופן כמו Enzyme Finance ו- Set Protocol. מנהלים יוצרים בריכות באמצעות חוזים חכמים dHedge, ויכולים גם להשתמש באסטרטגיות ניהול יזומות, באסטרטגיות אלגוריתמיות או להשקיע בבריכות אחרות בפלטפורמה..

בריכות מושכות מנהלי השקעות ל- dHedge, בעוד שמנהלים וסוחרים יכולים לגייס כספים לניהול. מנהלים יכולים גם לגבות דמי ביצוע על ידי מעקב אחר החזר ה- ROI של הבריכה. בתורם, משקיעים יכולים להיכנס ולצאת מהמאגר על ידי אינטראקציה עם החוזה החכם, וגם לראות אילו נכסים נמצאים כעת במאגר המנהל..

סיכום

פרוטוקולי ניהול נכסים נמצאים בתהליך של שילוב עם פלטפורמות DeFi פופולריות. עם הגידול המהיר של מימון מבוזר, כלים שמקלים על המשתמשים לקיים אינטראקציה עם פרוטוקולים שונים יתפתחו בקצב מואץ. פלטפורמות עם ממשק ידידותי ואינטואיטיבי לניהול נכסים דיגיטליים מספקות אפשרות למשתמשים רגילים לגשת למגוון רחב של מכשירים ומוצרים פיננסיים. יחד עם זאת, יצירת קרנות ניהול נכסים מבוזרות מאפשרת למשתמשים להשקיע באסטרטגיות מוכנות ולא לדאוג לנכסי הבסיס או לפרוטוקולים..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me