תעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים עדיין נמצאת בשלב של צמיחה פעילה והיא רחוקה מלהיות מאומצת במלואה – הכל קשור לחוויית משתמש “גרועה” יחסית, קשיי העבודה עם בלוקצ’יינים ודברים אחרים שלא קל להבין לכל הדיוט. לדוגמא, אם מישהו מעוניין להשתמש ביישום מבוזר מבוסס Ethereum, עליו להיות בעל הבנה בסיסית לפחות של חוזים חכמים ובלוקצ’יין, וכן יהיה לו מספיק כספים (בהתחשב בצמיחה המהירה של העמלות ברשת לאחרונה). פרוטוקול NEAR מתכנן לפתור את כל הבעיות הללו.

מה זה NEAR?

פרוטוקול NEAR הוא פלטפורמת בלוקצ’יין עם יכולת ליצור במהירות חוזים חכמים ויישומים מבוזרים (dApps). זה תוכנן בצורה מאוד ידידותית למפתחים ואמור להקל על יצירת dApps עם שימוש מעשי. ללא ספק NEAR היא הפלטפורמה הידידותית ביותר למפתחים מבחינת יצירת חוזים חכמים. חוזים חכמים נכתבים כאן בשפות Rust ו- AssemblyScript. הראשון הוא אידיאלי עבור מפתחי JavaScript מכיוון שהם יכולים לשלוט ב- AssemblyScript תוך דקות או שעות מכיוון שהוא קשור ל- TypeScript. האפשרות השנייה מומלצת על ידי מפתחי NEAR לחוזים חכמים המנהלים הון משמעותי. זאת בשל המערכת האקולוגית של חלודה בוגרת, מערך הכלים המתקדם של חלודה לאינטרנט, ומבטיחות השפה המובנית. למידע נוסף על פרוטוקול NEAR בכתובת http://near.org/learn.

פרוטוקול NEAR מבוסס על אלגוריתם הקונצנזוס של Deloated Proof-of-Stake (DPoS), המהווה כיום אחת החלופות לאלגוריתמים Proof-of-Work (PoW) ו- Proof-of-Stake (PoS). הפלטפורמה יכולה לעבד כ -1,000 עסקאות בשנייה על רסיס אחד בעת העברת אסימונים (הפעולות על חוזים חכמים איטיות יותר). MainNet כרגע מורכב משבר אחד. בשנת 2021, צוות NEAR מתכנן לשחרר MainNet מפולח עם 8 רסיסים, שיקרב את הפרויקט לסף 10,000 TPS. ברשת NEAR דמי העסקה נמוכים פי 1,000 בהשוואה לאת’ריום. מפתחים מרוויחים עמלות של 30%, המהווים וקטור מונטיזציה חדש ומרתק עבורם. בהקשר זה לפרויקט יש יתרון משמעותי. 

למעשה, פלטפורמת הבלוקצ’יין NEAR היא שכבת תשתית, הדומה רעיונית לפלטפורמות דומות רבות אחרות, למשל, אפילו את’ריום הידוע. מפתחים פורסים יישומים מבוזרים, בעוד שפעילות תפעולית אחרת בפלטפורמה, כמו יצירת חשבון או ביצוע עסקה, נשלטת על ידי צמתים ברשת.. 

כיצד פועל בלוקצ’יין NEAR?

Sharding מיושם בפרוטוקול NEAR, אך העיקרון שלו כאן שונה במקצת מפתרונות דומים בבלוק-שרשראות כמו, למשל, Polkadot. בתוך פלטפורמת NEAR, כל הרסיסים נחשבים לחלק מאותה בלוקצ’יין. כל זה בזכות מנגנון שנקרא Nightshade. עם Nightshade, רק תמונה של המצב הנוכחי של כל רסיס מתווספת לבלוקצ’יין. כל רסיס מגובה במערכת צמתים מאמתים משלו המשדרים את מצב הרסיס שלהם בכל פעם שנוצר חסימה. במילים אחרות, ניתן לחשוב על עבודת השברים כצומת. צומת הכביש עצמו הוא ה- Blockchain הקרוב, וכל דרך היא קטע. יתר על כן, רסיסים ב- NEAR יכולים לעבוד במקביל, מכיוון שהעסקאות שבוצעו בהם אינן חופפות. זה משפר מאוד את היעילות של הפלטפורמה כולה..

מרכיב חשוב נוסף בפרוטוקול NEAR הוא מנגנון הנקרא Doomslug. זה מאפשר לצמתים המאמתים ליצור בלוקים בתורם. זה קורה בכל “עידן”, משך הזמן שלהם הוא 12 שעות. יתר על כן, כל בלוק חדש נוצר למשך שנייה אחת בערך. תגמול הגוש קשור לאינפלציה, שכיום היא סביב 5% בשנה. 90% מהתגמול עבור כל בלוק מועבר לבריכות המאמתים והמאצלים, וה -10% הנותרים עוברים לקרן NEAR, המנוהלת כיום על ידי קרן NEAR..

אם אתה לא חדש בתחום הבלוקצ’יין ומטבעות הקריפטוגרפיים, למד כאן על העקרונות הבסיסיים של פרוטוקול NEAR: https://near.org/blog/the-beginners-guide-to-the-near-blockchain/.

אסימון קרוב

המערכת האקולוגית של NEAR משתמשת באסימון NEAR משלה. היא מיועדת להימור על ידי מאמתים וגורמי בלוקצ’יין. תגמול החסימה מוביל לאינפלציה שנתית של 5%, אך אסימונים של NEAR נשרפים לתשלום עמלות. כאמור לעיל, העמלות ב- NEAR נמוכות להפליא ועם פעילות רשת מספקת, האסימון NEAR הופך לנכס דפלציוני. האינפלציה השנתית הופכת ל -0 אם הרשת מעבדת יותר ממיליארד עסקאות ביום, ואף יכולה להפוך לשלילית אם עוברים יותר משני מיליארד עסקאות ביום..

אם אתה רוצה להפוך למאמת Near Protocol, תצטרך להמר אסימונים של NEAR. הסכום המדויק תלוי בכמות האסימונים שתורמים על ידי מאמתים אחרים ברסיס. כל זה קובע גם את חלקך בתגמולי החסימה שמשולמים בכל עידן (12 שעות).

כל שבר ב- Near מכיל 100 מיקומים, ועליך להיות בעל מיקום אחד לפחות כדי להיות מאמת. העלות של כל מושב נקבעת על פי סך ההשקעות של NEAR (לדוגמה, קחו את הסכום ברסיס זה וחלקו אותו ל 100, זו תהיה עלות המושב). מאמתים ונציגים יכולים לבטל הסכמה להימור בכל עת. עקרון זה נועד לעודד צמתים מאמתים להגן על רסיסים חדשים או “קטנים יותר” כאשר מחסום הכניסה נמוך יותר. אם אין לך הון לקנות מספיק אסימונים ליד כדי להשיג מקום, אתה יכול לשכנע נציגים להאציל לך את האסימונים שלהם. משלחים משתמשים בבריכות ההימור לשם כך ומקבלים חלק מתגמול החסימה מאמת..

למידע נוסף על כלכלת פרוטוקול NEAR כאן: https://near.org/blog/near-protocol-economics/.

פרויקטים במערכת האקולוגית Near Protocol

לאורך יותר משנתיים לקיומו, פרוטוקול NEAR הצליח לצבור תשומת לב רבה הן בתעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים והן בהמשך. במהלך תקופה זו, המערכת האקולוגית NEAR חוותה צמיחה מהירה והצטרפו אליה פרויקטים מעניינים רבים אחרים. שקול את האלמנטים הבולטים ביותר של המערכת האקולוגית.

פרוטוקול שטף

Flux יוצר פרוטוקול פשוט למפתחים להשקת שווקים לכל דבר תרתי משמע (כל נכס, סחורה, אירוע אמיתי או כל דבר שניתן להעלות על הדעת). חלק ממשימה זו היא ליצור יישום קוד פתוח חדשני, פשוט ומותאם לעבודה עם שווקים פתוחים. אפליקציית Flux עם קוד פתוח בנויה על גבי ארנק NEAR. ארנק NEAR הוא ארנק שאינו אחסון כתוסף דפדפן התומך בשמות חשבונות הניתנים לקריאה עבור כתובות, ומספק ממשק ידידותי יותר ומוכר יותר למשתמשי web2.

Mintbase

Mintbase הוא שוק דמוי אמזון. זה מאפשר לכל משתמש, כולל אלה ללא ניסיון טכני, ליצור נכסים דיגיטליים ייחודיים משלו ולהפיץ אותם באמצעות החוזה החכם שלהם.. 

הבעיה היא שלאחר הפיצוץ בפופולריות של כספים מבוזרים, בלוקצ’יין את’ריום הפך יקר מדי לשימוש. לפעמים העמלה הממוצעת לאינטראקציה עם חוזים חכמים מגיעה לעשרות דולרים. ליקויים אלה אילצו את צוות Mintbase לחפש פלטפורמה חלופית, שהפכה לפרוטוקול NEAR..

MoonPay

MoonPay היא חברה שבונה תשתית תשלומים עבור מטבעות קריפטוגרפיים. צוות הפלטפורמה מתחייב לספק תהליך המרה חלק בין מטבעות פיאט למטבעות קריפטוגרפיים תוך שימוש בכל אמצעי התשלום העיקריים, כולל כרטיסי חיוב וכרטיסי אשראי, העברות בנקאיות מקומיות, Apple Pay, Google Pay ו- Samsung Pay.. 

MoonPay פועלת בלמעלה מ -160 מדינות, ולמעלה מ -250 ארנקים, אתרים ואפליקציות מובילים סומכים על MoonPay לצורך תשתית תשלומים ומניעת הונאות..

אונטולוגיה

הבלוקצ’יין של אונטולוגיה נוצר בכדי לענות על צרכיהם של לקוחות ארגוניים, כלומר אלה שדורשים פרטיות ולא רוצים “לשתף את הנתונים שלהם” בבלוקצ’יין פרטי. אונטולוגיה פועלת על פי מודל Blockchain-as-a-Service (BaaS). 

אונטולוגיה מנסה לספק ללקוחות ארגוניים דרך קלה ליהנות מהאופי המבוזר והמופץ של הבלוקצ’יין. אלה כוללים ניהול זהויות, חוזים חכמים, חילופי נתונים מבוזרים ויכולת ליצור נכסים דיגיטליים משלך ויישומים שניתן לארח בפלטפורמת ה- dApp של אונטולוגיה..

TrustToken

TrustToken היא פלטפורמה שנוצרה בתחילת 2018 במטרה להנגיש נכסים מסומנים. המטבע הראשון של הפרויקט ואסימון הדגל של הפלטפורמה הוא TrueUSD (TUSD), שהוא נכס המגובה בדולר האמריקני, כלומר הוא שומר על יחס של 1: 1 למטבע אמיתי.. 

לאחרונה צוות פרוטוקול NEAR עבד עם יוצרי TUSD לשילוב stablecoin בפלטפורמה שלהם. שיתוף פעולה זה יאפשר למשתמשי TUSD לשלוח מטבעות עם עמלות נמוכות בהרבה וחביון עסקאות. TUSD אמור להפוך לאבן פינה בפיתוח המערכת האקולוגית NEAR, שתמצא יישומים רחבים בתחום NFT, משחקי בלוקצ’יין, שווקי חיזוי וכן הלאה..

סיכום

פרוטוקול NEAR הוא אחד הפרויקטים המבטיחים ביותר בבלוקצ’יין. זה פותר את אותן בעיות תשתית כמו Ethereum 2.0 ו- Polkadot, כמו אבטחת ביזור תוך הגדלת רוחב הפס באמצעות השבירה..

עם זאת, פרוטוקול NEAR מתבצע ביחס “ידידותי” יותר כלפי מפתחים ומשתמשים רגילים בהשוואה לאותו את’ריום. מבחינה זו היא מייצגת מתחרה רציני לקריפטוגרפיה השנייה בגודלה מבחינת היוון. עם גיבוי כספי איתן, פרוטוקול NEAR צריך רק להבטיח שהפרויקט עצמו ימכר מספיק כדי להשיג הכרה בתחרות מבוססת. אם הוא יכול לעשות זאת, יש לו סיכוי טוב להקדים פלטפורמות דומות אחרות..

למידע נוסף על תחזיות מחיר סמלי NEAR כאן: https://medium.com/near-ecosystem/near-price-predictions-5a2240f80a3c.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me