“شما می توانید ده نفر از مردم من را بخاطر هرکسی که می کشم بکشید.

اما حتی در این صورت ، شما می بازید و من پیروز می شوم. “

هوشی مین

صنعت رمزنگاری همچنان در حال تکامل است و برخی دولت ها علناً علیه معرفی پرداخت های رمزنگاری از طریق بیت کوین و altcoins ابراز داشته اند. اما برخی دیگر پا را فراتر گذاشته و قوانینی را تصویب کرده اند که انواع ارزهای دیجیتال را کاملاً ممنوع می کند. دلیل این سیاست چیست و چه چیزی برای دموکراسی ترسناک است? 

آنچه که دلهره دارد

اگرچه در دنیا دولتهای رمزپایه دوست نیز وجود دارد ، اما بسیاری از کشورها استفاده یا مبادله ارزهای رمزپایه را در اقتصاد خود علناً محکوم و ممنوع کرده اند. با کمال تعجب ، این کشورها به عنوان رهبران تجارت و فناوری شناخته شده اند. آنها از افزایش اخیر پرداخت دیجیتال هیجان زده نیستند. 

به عنوان مثال چین ، انواع تبادلات رمزنگاری و ICO را ممنوع کرده است. 

غول دیگری که ارزهای رمزنگاری شده را به طور ممنوع تحریم کرده است ، روسیه است. این مورد خاص در مواجهه با یک دخمه به دلیل ممنوعیت آن به طور کلی بی نظیر است. به جای استفاده از ارزهای رمزپایه به عنوان ابزاری برای مبارزه با فساد و سو ab استفاده های دیگر از قدرت ، پرداخت های رمزنگاری در روسیه ممنوع است. چرا؟ زیرا این قانون را نقض می کند که “معرفی سایر واحدهای پولی و جایگزین های پول” را ممنوع می کند..

تایلند ، تایوان و زیمبابوه از جمله کشورهایی هستند که بیت کوین را به طور کامل ممنوع کرده اند. دلایل این ممنوعیت از ترس از فساد گرفته تا نقض صریح قوانین ملی را شامل می شود. با وجود این ، آنها همچنان قوانینی را تصویب می کنند که هدف آن نظارت بیشتر و تنظیم ممنوعیت ارز رمزنگاری شده است. در عین حال ، آنها قادر به ایجاد ارز دیجیتال ملی خود هستند که توسط دولت پشتیبانی می شود.. 

پس “سگ دفن شده” کجاست؟

بسیاری از کارشناسان مالی ممنوعیت ارزهای رمزپایه را راهی برای معرفی ارز دیجیتال دولتی خود می دانند. اما دلیل اصلی این ممنوعیت این است که دولت ها نمی توانند به دنبال آنچه که تمرکززدایی نامیده می شود ، بروند..

س isالات بسیاری وجود دارد که وقتی ارز رمزپایه به عنوان یک شکل معتبر انتقال ارزش در یک کشور شناخته می شود. از عدم کنترل تا قیمتهای بی ثبات. منطقی است که دولت با “موج دیجیتالی” پرداخت های رمزنگاری که به تدریج در سراسر جهان در حال ظهور است مبارزه کند. با اجازه دادن یا حتی استقرار کامل ارز دیجیتال ، دولت ها توانایی استفاده از سیاست های مالی برای کنترل و دیکته کردن پول را در کشور خود از دست می دهند.. 

علاوه بر این ، اگر ارز رمزنگاری شده به طور کامل تصویب شود ، کاربران علاقه خود را به سیستم بانکی ملی از دست می دهند. و این منجر به این واقعیت خواهد شد که به سرعت نفوذ خود را بر توده ها از دست خواهد داد. ما شاهد یک انتقال سریع از یک سیستم تصمیم گیری متمرکز به یک شکل غیرمتمرکز از مدیریت پولی خواهیم بود..

جدا از این علل بالقوه ، نگرانی هایی در مورد افزایش نرخ جرم و جنایت نیز وجود دارد. چرا؟ به دلیل افزایش توانایی انتقال ارزش از طریق معاملات مالی غیرقابل ردیابی. این در نهایت به توسعه بازارهای بزرگ جنایی مانند مواد مخدر ، فحشا و پولشویی کمک خواهد کرد. علاوه بر تأثیرات نامطلوب تجارت ، معرفی پرداخت ارزهای رمزپایه توانایی افراد را برای انجام فعالیت های غیرقانونی افزایش می دهد. در اینجا دلیل بزرگ دیگری وجود دارد که مخالف بسیاری از دولتها با تصویب ارزهای رمزپایه است..

این موضع قدرتمندان است. اما دلایل واقعی این مخالفت با نوآوری چیست؟ چرا دموکراسی ها وقتی بشر به تمرکززدایی نیاز دارد با بیت کوین مخالفت می کنند?

واقعیت و دلایل

واقعیت و دلایل

بیایید با چیز اصلی شروع کنیم: عدم تمرکز چیست?

تمرکززدایی مفهوم اصلی ظهور فناوری بلاکچین است (اگرچه بلاک چین های متمرکز وجود دارد).

تمرکززدایی اساساً بدان معناست که این فناوری مستقل از یک مرجع مرکزی یا نقطه کنترل است. این روش به گونه ای کار می کند که داده ها و معاملات هر کاربر در یک دفتر توزیع شده (غیرمتمرکز) ذخیره و ثبت شود. عدم تمرکز همچنین صحت داده ها را بر روی پروتکل های توافق شده متقابل تأیید می کند.

برای درک اینکه چرا عدم تمرکز در فناوری بلاکچین مفهومی تغییر دهنده در دنیای مالی دیجیتال است ، باید برخی از ویژگی های اصلی را بررسی کنیم. آنها را می توان به عنوان مزایای زیربنایی این فناوری در نظر گرفت:

درجه بالایی از اعتماد

فناوری بلاکچین شفافیت کاربران را فراهم می کند. معاملات پیگیری و از نظر صحت بررسی می شوند.

بدون مداخله دولت

مداخلات مداوم دولت ، توسعه ارزهای فیات خود را محدود می کند. در گذشته ، کاهش ارزش پول های مختلف منجر به افزایش کسری تجاری شده است. مداخله دولت به بسیاری از مشکلات اقتصادی مانند تورم بیش از حد ، تحریف نرخ بهره ، افزایش مالیات و … کمک کرده است. در دنیای ارزهای رمزپایه ، مقیاس چنین مشکلاتی به دلیل عدم مداخله دولت لغو می شود..

کمیسیون کم

معاملات در بلاکچین بلافاصله انجام می شود و مبتنی بر رمزگذاری کاربر نهایی به کاربر است و هزینه های مربوط به واسطه ها را از بین می برد. هزینه های معامله در ارتباط با مبادله رمزنگاری وجود دارد. در مقایسه با واسطه های سنتی قابل اغماض هستند. این کمک زیادی به کاهش هزینه های سرمایه می کند.

قابلیت اطمینان

فناوری بلاکچین به معنای عدم تمرکز است. هک کردن شبکه های بزرگی مانند بیت کوین امکان پذیر نیست زیرا شبکه آن بسیار بزرگ است و قدرت محاسباتی زیادی دارد. از بین بردن آن تقریباً غیرممکن است..

همیشه موجود است

ارزهای رمزنگاری شده در صورت نیاز کاربران در دسترس هستند. در هر زمان از روز می توانید با بیت کوین و سایر رمزنگاری ها معامله کنید. برخلاف سیستم بانکی ، هیچ تعطیلات رسمی یا آخر هفته وجود ندارد..

و این واقعیت است.

بنابراین ، چرا دولت ها و م institutionsسسات مالی متمرکز به شدت مخالف هستند?

پس چرا دولت ها و م institutionsسسات مالی متمرکز به شدت مخالف هستند؟

مردم باید با یک معضل روبرو شوند ، با یک سوال: چرا؟ علی رغم مزایای قابل توجهی که می تواند دولت های خاص را وادار کند بیت کوین و ارزهای رمزپایه را به طور کلی ممنوع کنند?

به بیان صریح ، دولت ها و م institutionsسسات مالی متمرکز با BTC و سایر ارزهای رمزپایه غیرمتمرکز مخالفت می کنند زیرا بلاک چین آنها در حوزه قوانین و مقررات قرار نمی گیرد. این سازمان ها می ترسند از قدرت نهادی و پولی در جهان چشم پوشی کنند. 

ارز فیات چیزی بیشتر از یک کاغذ نیست که ارزش مشخصی داشته باشد و کالای فیزیکی آن را پشتیبانی نکند. مقادیر توسط نیروهای عرضه و تقاضا تعیین می شود ، در مقابل هزینه ماده ای که از آن پول ساخته می شود.

حال بیایید به دلایل آن بپردازیم.

فروپاشی سیستم بانکی

اگر ارز رمزنگاری شده را به عنوان وسیله ای برای معامله هنگام جایگزینی حساب های سنتی بپذیریم ، کل سیستم بانکی سقوط خواهد کرد ، که می تواند به یک بحران برای کل اقتصاد سنتی جهانی منجر شود..

درآمد دولت را کاهش داد

جایگزینی پول کاغذی منجر به اثر دومینو خواهد شد که توسط همه در اقتصاد جریان اصلی احساس خواهد شد. کاهش هزینه های نهادی و همچنین کاهش درآمدهای مالیاتی منجر به درآمد بسیار پایین تر دولت خواهد شد. 

فعالیت های جنایی

نگرانی های دولت در مورد ارز رمزنگاری شده مربوط به افزایش فعالیت های جنایی به دلیل پروتکل اشتراک نظیر به نظیر است. این می تواند برای تحریک فعالیت های غیرقانونی مانند هر فناوری جدید مورد استفاده قرار گیرد. با استفاده از این ابزار فشار ، مقامات مرکزی تمام اقدامات را برای رأی دادن علیه استفاده از ارزهای رمزپایه انجام خواهند داد. اما ، ببخشید: صندوق های فیات امروزی همان ابزار فعالیت مجرمانه نیستند؟ یا کارتل های دارویی اکنون داروها را برای کفش های ورزشی می فروشند?

عدم دانش برای یک فرد متوسط

ارزهای رمزپایه مجازی هستند. آنها همچنین فرار هستند. یک فرد غیر روحانی هرگز اسکناس های دلار خود را به چیزی تبدیل نخواهد کرد که چنین بی ثباتی را نشان دهد. علاوه بر این ، ارزهای رمزپایه بر اساس الگوریتم های پیچیده ای ساخته شده اند که درک درستی از یک شهروند عادی را نادیده می گیرند. چه دلیلی برای دستکاری نادانی شهروندان آن نیست?

اقتصاد درگیری

سیستم Satoshi با انگیزه هایی طراحی شده است که در طول یازده سال سابقه خود ، همیشه کمک اقتصادی به بیت کوین منطقی تر از مبارزه با آن بوده است..

در شبکه غیرمتمرکز جامعه بشری ، همه می توانند در کنار انحصارهای پولی بانک های مرکزی با Bitcoin همراه شوند. مشارکت در بانک های مرکزی وضعیت موجودی را فراهم می کند که از قبل لذت می برید.

درصورتی که رئیس بخش بانکی نباشید یا درگیر فعالیت های نظارتی نباشید که سود قانونی یا غیرقانونی از صنعت بانکداری برای شما به ارمغان می آورد ، پس دیگر چیزی برای مبارزه با رقابت پولی در بازار آزاد ندارید. اگر بانک های مرکزی ایالت های متبوع خود را بر خلاف بیت کوین عمل کنند ، چیزی بدست نخواهید آورد.

از طرف دیگر ، اگر در برهه ای تصمیم بگیرید مقدار ناچیزی از پس انداز شخصی خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کنید ، احتمالاً بازدهی کل سرمایه های منفعلانه خود را خواهید داشت..

واقعیت جالب: تاکنون در تاریخ بیت کوین هیچ دوره ای نبوده است که شما بتوانید دارایی را به مدت 3 سال خریداری و نگه دارید و قادر به فروش سود نیست. سود در بیشتر دوره های 3 ساله قابل توجه خواهد بود.

طبق نیاز KYC, “مشتری خود را بشناسید” از مبادلات بیت کوین مجازات شده توسط دولت ، حداقل 10 میلیون آمریکایی برای یک حساب کاربری ثبت نام کرده اند. تخمین زده می شود بیش از 30 میلیون صاحب بیت کوین در سراسر جهان وجود داشته باشد.

تروایی ها قبلاً اسب خود را ترک کرده اند

تروایی ها قبلاً اسب خود را ترک کرده اند

از بین 10 میلیون آمریکایی که بیت کوین دارند ، چند نفر سیاستمدار هستند؟ هزینه تنظیم کننده ها چقدر است؟ چه مقدار در داخل سیستم بانکی کار می کند?

اگر در درجه اول از سرمایه گذاری آگاه باشید ، کلمه متنوع سازی را شنیده اید. این تنها کلمه ای است که می توانید به مکالمات مالی اضافه کنید که احمقانه به نظر نمی رسد..

بنابراین چه تعداد از افراد در “طبقه سرمایه گذار” برای ایجاد تنوع در سبد سرمایه گذاری خود خارج از کلاسهای دارایی سنتی ، مقداری رمزنگاری را به عهده گرفته اند؟ و آیا نمی توان تصور کرد که افرادی که سرمایه کافی برای سرمایه گذاری دارند وفادارتر از دولت خود هستند? 

نماینده کنگره ، پاتریک مک هنری از کارولینای شمالی یک بار گفت:

“جهانی که ساتوشی ناکاموتو تصور کرد یک نیروی مقاومت ناپذیر است. ما نباید سعی کنیم این نوآوری را مهار کنیم. دولت ها نمی توانند جلوی آن را بگیرند و کسانی که تلاش می کنند قبلاً شکست خورده اند. “.

نتیجه

نتیجه

بانک های مرکزی و دولت ها قادر به مبارزه با رمزنگاری نخواهند بود زیرا قادر به مخالفت با هیچ چیز نیستند. بیت کوین به سادگی یک نرم افزار منبع باز است که دارای ویژگی قابل اعتماد تاریخی برای غنی سازی کاربران خود است. و باور کنید ، آنها این قانون را به خوبی می دانند: اگر نمی توانید آنها را شکست دهید ، به آنها بپیوندید. و این همان کاری است که کشورهای بیشتری انجام خواهند داد. 

ارزهای ملی جهان فقط در مقابل بیت کوین مقاومت گسترده ای خواهند داشت ، بیشتر در گفتار تا عمل. این واقعیت که با صدور ارز مورد حمایت دولت ، این کشور دوباره تصمیمات پولی – مدینه فاضله – را مستقیماً کنترل خواهد کرد.

با ادامه رد یا معرفی پرداخت های رمزنگاری توسط دولت های سراسر کره زمین ، شکاف بین حاکمیت متمرکز و غیرمتمرکز در حال تبدیل شدن به یک مسئله است. آیا مقامات در هر حوزه قضایی از این متنفر خواهند بود؟ البته که بله. آنها از توپ نشانه به عنوان وسیله ای برای ضد تحریک خود استفاده خواهند کرد. برای مثال؟ پولشویی برای توجیه خصومت آنها. اما بیشتر ، فقط به این دلیل است که آنها نمی توانند ایده بهتری از ارز را کنترل کنند. ارزی که نمی تواند در برابر نظم سیاسی تحقیر شود. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me