دوستان، عصر بخیر!

امروز ما یک بررسی جدید داریم. این در مورد صرافی رمزنگاری BitMEX است. در مقالات قبلی ، ما صرافی Binance را بررسی کردیم که معاملات حاشیه ای ندارد. برای مقایسه ، می خواهم در مورد نحوه کار سایت صحبت کنم ، که چنین فرصت هایی دارد. بیایید شروع کنیم!

همانطور که گفتم ، هر معامله حاشیه ای یک تجارت اعتباری با ریسک های بسیار بالا است. در این زمینه ، تفاوت اساسی با معاملات ارزهای رمزنگاری معمولی دارد. اما کار بر روی BitMEX نیز منحصر به فرد است زیرا BitMEX است ، یعنی تبادل بسیاری از ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد..

اما اول همه چیز ممکن است تعجب کنید ، اما من می خواهم نه با ثبت نام ، رابط کاربری و ویژگی های اساسی پلت فرم ، و نه حتی با ویژگی های اصلی ، بلکه با بررسی در مورد آن شروع کنم. زیرا این آنها هستند که امروزه یکی از عوامل تعیین کننده هستند که به دلیل آن یا با صرافی کار می کنند و یا با در نظر گرفتن یک سایت متقلب ، کلاهبرداری یا هر چیز دیگری ، یکبار و برای همیشه امتناع می کنند..

بررسی های مربوط به تبادل BitMEX

دوستان ، بررسی ها بسیار متناقض است و این بیشتر به دلیل معاملات حاشیه ای ، اهرم های بزرگ (X100) و ریسک بالا است. یعنی ، معامله گران تازه کار که به بورس می آیند ، با خواندن اینکه در اینجا شما می توانید به سرعت 1000٪ سود را بدست آورید ، ثبت نام کنید ، پول را در بورس بگذارید ، سپرده را تخلیه کنید ، ناامید شوید و بازخورد منفی بگذارید.

در اینجا هیچ چیز تعجب آور وجود ندارد – هیچ عملی از معاملات حاشیه ای وجود ندارد. من توجه زیادی به چنین بازبینی نخواهم کرد ، زیرا کسانی که در تجارت مارجین تبحر ندارند ، در اینجا کاری ندارند! دوباره تأکید می کنم: این بررسی برای کسانی است که می خواهند بدانند معاملات حاشیه چگونه کار می کند ، آیا ارزش اعتماد به صرافی BitMEX دارد و همچنین برای کسانی که مدتهاست در مبادلات معمولی (غیر حاشیه ای) تجارت می کنند و میخواهی چیز جدیدی امتحان کنی. اگر سطح علمی و عملی اولیه ای داشته باشید ، سطح پایینی از مقاومت در برابر فشار است – من اکیداً به شما توصیه می کنم معاملات خود را در BitMEX آغاز نکنید ، زیرا با احتمال 90٪ نتیجه شما به شرح زیر خواهد بود:

ما در مورد بررسی ها ادامه می دهیم ، درباره تازه کارها کاملاً مشخص است. این یک مسئله کاملاً دیگر است که معامله گران باتجربه یا مشهور درباره مبادله می نویسند ، رسوایی های بسیار بلندی وجود دارد که BitMex خود علیه کاربران خود کار می کند. این در حال حاضر یک دلیل واقعی برای فکر کردن است. بیایید چند نمونه را با جزئیات بیشتری در نظر بگیریم.

سو Sus ظن در معاملات علیه بازرگانان آنها

اطلاعاتی در شبکه منتشر شد که BitMEX دستکاری قیمت و معامله با کاربران را انجام می داد. اینگونه توجیه شد. آوریل گذشته ، هنگامی که اجماع ، یک کنفرانس بسیار معروف ، در آن برگزار شد که آرتور هیز (و این خود مدیرعامل BitMEX است) گفت: “برای جذب مردم برای تأمین نقدینگی ، ما از پروژه ای حمایت کردیم که به نقل از” به محض اضافه شدن محصول جدید. “.

آیا این نشان می دهد BitMEX در حال تورم و دستکاری است ، به طوری که معامله گران آن همزمان دارایی های مشابه را خریداری می کنند و می فروشند تا به طور مصنوعی توهم فعالیت بازار را ایجاد کنند؟ با توجه به این واقعیت که معامله گر اصلی سایت نیک آدریانوف است ، که وظایف مدیریت BitMEX را مستقیماً انجام می دهد ، قطعاً چنین فعالیتهایی در اختیار وی است.

البته ، BitMEX تأیید نمی کند که صرافی خود سفارشات خود را خریداری کرده است ، اما به راحتی تأکید می کند که یکی از اهداف اصلی آنها افزایش نقدینگی در altcoins است..

معامله گران شباهت هایی بین BitMEX و MLM پیدا می کنند

برخی دیگر BitMEX را با MMM و هرم های مشابه مقایسه می کنند و به این نکته اشاره می کنند که پایانه مبادله فقط یک شبیه ساز تجارت است ، زیرا فیاتی روی آن نیست ، نمی توانید آن را به صرافی بیاورید. به گفته چنین کاربرانی ، هر چقدر بیت کوین در بورس باشد ، همه آنها در نهایت به کارمزد معاملات ، یعنی به جیب صرافی می روند و وقتی افراد بیشتری که می خواهند BTC را بفروشند ، مشکل ایجاد می شود از کسانی که می خواهند خرید کنند. آنها همچنین نتیجه گرفتند که معامله گران صرافی با خود معاملات انجام می دهند..

رسوائی ها

علاوه بر این ، نام صرافی در حوادث رسوائی به گوش می رسد. بنابراین ، در پایان سال گذشته ، خبر مسدود شدن BitMEX حساب بازرگان رمزنگاری مشهور ، تونی ویس ، به اتهام سو of ظن به تابعیت آمریکا ، علاقه زیادی را در این شبکه برانگیخت. شهروندان این کشور نمی توانند در بورس تجارت کنند. با این حال ، بسیاری از مردم با VPN از این ممنوعیت عبور می کنند..

تونی ویس برای ثبت نام افراد در بورس لینک ارجاع در توییتر خود ارسال کرد. تقریباً بلافاصله ، حساب او با تمام واریزها و معاملات فعال مسدود شد. تاجر با پشتیبانی تماس گرفت و اظهار داشت كه وی فقط 30 روز را در ایالات متحده تمام مدت سال سپری كرده است و بیش از 900 كاربر تجارت واقعاً با استفاده از لینک ارجاع وی در مدت 4 سال ثبت نام کرده اند ، بنابراین کاربران ارجاع نیمی از درآمد وی هستند. من خواستم حداقل آنها را بیرون بیاورم. به او توصیه شد که سریع سپرده را برداشت کند و دستورات باز را ببندد.

این تنها موردی نیست که پشتیبانی BitMEX پاسخگوی معامله گران نباشد. برای این ، بسیاری از آنها به سادگی آن را کلاهبرداری و سایتی جعلی می دانند که داده های موجود در سرور خود را دستکاری می کند. شرح دقیق وضعیت[OG1] (تصویر صفحه).

یعنی اگر در مقالات قبلی درباره Binance گفتیم که این تبادل در بین کاربران شهرت بی عیب و نقصی دارد و دائماً نه تنها با بهبود سایت ، بلکه با شرکت در بنیادهای خیریه جدید ، توسعه تبلیغات و برنامه های ویژه از آن پشتیبانی می کند ، وضعیت کاملاً مناسب است ناهمسان. چگونگی واقعی اوضاع حدس کسی است. اینکه شما در بورس BitMEX کار کنید یا خیر ، به خود شما بستگی دارد و خطر شما را تهدید می کند.

من این را می گویم: با وجود همه موارد فوق ، همچنان از نظر حجم معاملات در روز یکی از مبادلات پیشرو است. در روبل ، 159 839 597 133 روبل ، در بیت کوین –

608 220 BTC. بنابراین ، قطعاً ارزش دارد با جزئیات بیشتری مطالعه شود. بیایید نگاهی سریع به عملکرد مبادله ، مزایا و معایب عملی آن بیندازیم و به رابط کاربری و تجارت بپردازیم.

شاخص های اصلی تبادل BitMex

 • وب سایت تبادل – bitmex.com
 • سال خلقت – 2013
 • کشور و مکان – چین ، هنگ کنگ
 • خدمات پشتیبانی – پایگاه دانش ، چت آنلاین ، سیستم بلیط به زبان انگلیسی ، ایمیل ، شبکه های اجتماعی ، پیام رسان های فوری
 • زبانها – انگلیسی ، روسی ، چینی ، ژاپنی ، کره ای
 • پایانه – TradingView
 • انواع حساب – حساب واقعی ، حساب آزمایشی رایگان
 • واریز / برداشت وجوه – بیت کوین
 • دارایی های – Bitcoin ، Cardano ، Bitcoin Cash ، EOS Token ، Ethereum ، Litecoin ، Tron ، Ripple[OG2] 
 • تجارت موبایل – آره
 • فیات – نه
 • کمیسیون – آره
 • برنامه های وابسته – آره
 • BitMEX API – آره

نحوه ثبت نام در بورس بیتMEX?

ثبت نام قابل توجه نیست و با ایجاد حساب کاربری در سایر صرافی ها تفاوتی ندارد ، بنابراین ما جزئیات بیشتری در مورد آن نخواهیم داشت. نکته اصلی توجه به امنیت است ، زیرا فیشینگ در بازار مبادلات رمزنگاری بسیار محبوب شده است ، سایتهای متقلب URL خود را به عنوان آدرس صرافی مبدل می کنند و به نظر می رسد که شما به وب سایت رسمی صرافی می روید ، اما در در واقع شما سپرده خود را به کلاهبرداران می دهید. بنابراین ، معیار اصلی در اینجا اتصال امن https است:

معاملات در BitMEX

BitMEX با XBT معامله می شود. این است که بیت کوین در صرافی مشخص می شود. موجودی صرافی به آن گره خورده است ، بنابراین جبران مجدد ، برداشت وجوه و ذخیره فقط با XBT امکان پذیر است ، برای این کار نمی توانید از دلار یا ارز دیگری استفاده کنید.

چرا مخفف استاندارد BTC نیست؟ اولین ویژگی مبادله این است که آنها با آن نه با سکه ، بلکه با قرارداد معامله می کنند ، بنابراین در اینجا امکان داشتن یک بیت کوین در حساب ، تجارت همزمان با آن یا به طور کلی ، به عنوان مثال ، با LTC / جفت ETH. شما قراردادی را که به یک سکه گره خورده است می فروشید و می خرید. تمام قیمت ها ، ضررها و سودها با XBT محاسبه می شود. XBT خود چقدر هزینه دارد؟ قیمت به شرح زیر محاسبه می شود:

قیمت قرارداد = 1 / سودآورترین نرخ در قیمت دفتر سفارش

به عنوان مثال ، امروز 1 بیت کوین 3923 دلار هزینه دارد ، به این معنی که هزینه قرارداد در XBT 1/3923 = 2.5490 XBT خواهد بود.

در ابتدا ، بسیاری به این واقعیت عادت ندارند که به عنوان مثال ، اگر با جفت ETH / USDT معامله می کنید ، ارزش قراردادهای چنین جفتی نیز با XBT محاسبه می شود ، اگرچه معاملات با دلار انجام می شود. اطلاعات بیشتر درباره قراردادها را می توانید در پایگاه دانش BitMEX بخوانید.

معاملات حاشیه BitMEX

همانطور که قبلاً می دانید ، معاملات در BitMEX مبتنی بر حاشیه است ، یعنی به شما امکان می دهد از وجوه قرض گرفته شده در برابر وثیقه – حاشیه استفاده کنید. با تشکر از این ، شما می توانید از مبلغی استفاده کنید که به میزان قابل توجهی بیش از سپرده – حداکثر 100 برابر باشد. این نسبت اهرم نیرو است.

به عنوان مثال ، اگر 0.01 XBT موجودی خود را داشته باشید ، می توانید موقعیت های حداکثر 1 XBT را که با سپرده تضمین شده اند (0.01 XBT) باز کنید. این اوست که حاشیه است ، برای باز شدن معامله در ترازنامه منجمد می شود.

چنین اهرم بزرگی و فرصت کسب سود قابل توجه ، معامله گران را به خود جلب می کند ، آنها با انتظارات زیادی وارد بورس می شوند ، اما در پایان ناامید می شوند و نظرات منفی را ترک می کنند..

چرا افراد تازه وارد سپرده را تخلیه می کنند و تصفیه چیست?

بنابراین ، شما هنوز همان XBT 0.01 را دارید و برای 1 XBT سفارش باز می کنید. فرض کنید قیمت شروع به حرکت متفاوتی از آنچه که انتظار داشتید ، می کند و سه برابر کاهش می یابد و قیمت تجارت 0.3 XBT است. اما 0.01 XBT هنوز در حساب شما مسدود است. چگونه ، در این حالت ، صرافی می تواند ضرر و زیان شما را جبران کند?

اجازه نمی دهد این اتفاق بیفتد تصفیه – صرافی حتی قبل از آنکه از حاشیه (0.01 XBT) فراتر رود و بدهی داشته باشید ، تجارت را با ضرر بسته خواهد کرد. وقتی ضرر به اندازه حاشیه نزدیک می شود ، سفارش فوراً تسویه می شود و ضرر شما فقط 1٪ خواهد بود ، یعنی تاجر بدون پول باقی خواهد ماند.

به لطف الگوریتم تصفیه امکان استفاده از وجوه قرض گرفته شده برای تجارت بدون خطر منفی زیاد فراهم شده است. انحلال در کلیه مبادلات با معاملات حاشیه ای در دسترس است.

این تفاوت اصلی آن با معاملات عادی است ، که در آن ممکن است یک معامله ضرر برای مدت طولانی بسته نشود. در اینجا به سرعت منحل می شود ، و این بدترین چیز برای یک معامله گر ارز رمزنگاری است که تصمیم گرفت معاملات حاشیه ای را امتحان کند:

برای کنترل خطرات ، باید به درستی به انتخاب اهرم نیرو نزدیک شوید.

اهرم در BitMEX

قبل از شروع اولین تجارت خود ، یادگیری یکی از قوانین اساسی مهم است: هرچه اهرم بالاتر باشد ، خطر شما بیشتر می شود. اهرم نه تنها سود را در صورت موفقیت آمیز انجام معامله ، بلکه همچنین ضرر را در صورت نتیجه معکوس افزایش می دهد!

یک تاجر حرفه ای نادر توصیه می کند از بیش از 10 تا 1 اهرم استفاده کند. و در مورد 10 ، همه مطمئن نیستند. برخی موفق می شوند با اهرم عالی تجارت سودآور انجام دهند. اما هر اقدام سهل انگاری ، و هیچ سپرده ای وجود ندارد – تصفیه.

بنابراین ، اگر موقعیتی را در 0.2 XBT با سپرده 0.1 XBT باز کنید ، ضرر شما در حدود 50٪ خواهد بود و به انحلال نمی رسد. و اگر برای 1 XBT ، یعنی 10 برابر بیشتر ، ضرر مجاز حدود 10٪ است و در نتیجه ، تصفیه.

چگونه یک معامله منحل می شود?

اگر شاخص به علامت تصفیه نرسیده باشد ، صرافی معامله را منحل می کند. این متوسط ​​هزینه داده ها از مبادلات مختلف ارزهای رمزنگاری شده است. می توانید فهرست را مشاهده کنید در این صفحه. چرا این کار انجام شده است؟ برای جلوگیری از انحلال ناعادلانه معاملات از طریق تقصیر بورس. اگر هزینه به طرز چشمگیری جهت حرکت خود را تغییر دهد ، 20٪ یا بیشتر فقط در صرافی BitMEX به دلیل نقص فنی یا دستکاری ، منجر به تصفیه نخواهد شد.

رابط BitMEX

تجارت در بخشی به همین نام انجام می شود – تجارت / تجارت

یکی از مزایای مهم مبادله امکان مرتب سازی بلوک های رابط به هر روش مناسب است. انتقال ، جابجایی و حتی حذف به عنوان مثال ، نمودار Deph را حذف کرده و نمودار TradingView را بزرگتر کنید:

به طور پیش فرض یک نشانگر BXBT روی نمودار وجود دارد. این نشان دهنده قیمت متوسط ​​مبادلات GDAX و Bitstamp است. در صورت لزوم ، با کلیک کردن روی منوی کشویی کنار نشانگر و انتخاب پایین ترین مورد “حذف” ، می توان آن را حذف کرد..

منوی سمت چپ

Order Order – منوی قرار دادن سفارشات. در اینجا 7 نفر وجود دارد: 

 • حد – این ارزش دلخواه شما را نشان می دهد که در آن شما آماده خرید یا فروش قراردادهایی هستید که توسط معامله گر نشان داده شده است. معامله بر اساس آن انجام خواهد شد. ضرر چنین سفارشی این است که ارزش بازار از ارزش مورد نیاز شما بسیار دور خواهد شد و باید مدت زیادی منتظر بمانید تا دستور تحقق یابد..

 • بازار / بازار سفارش – خرید یا فروش فوری با قیمتی که در حال حاضر در بازار مرتبط است.
 • توقف بازار – هنگامی که هزینه به یک مقدار مشخص رسید ، فروش با قیمت بازار آغاز می شود.
 • توقف محدودیت – همه چیز مانند Stop Market است ، فقط قیمت نه توسط بازار ، بلکه توسط خود شما تعیین می شود ، بنابراین ، شما باید یک قیمت محدود خاص و همچنین حداقل قیمت توقف – قیمت فروش را تعیین کنید. این دو عدد باید کمی متفاوت باشند.

 • توقف عقب – ما در مقاله قبلی هنگام بررسی صرافی Binance در مورد چنین سفارشاتی صحبت کردیم. من اینجا بیشتر ساکن نخواهم شد.
 • سفارش سود / حد سود را تعیین کنید ، سود را تثبیت کنید – با قیمت ثابت می فروشد. 
 • سود بازار را در اختیار بگیرید – فروش در قیمت بازار وقتی به آن رسید.

در زیر پنجره سفارش وجود دارد لغزنده حاشیه

اولین نکته صلیب اهرم را بر اساس مانده شما محاسبه می کند. 

مهم! این مورد گزینه بسیار مخاطره آمیز, بهتر است هرگز به آن متوسل نشویم.

فرض کنید سپرده شما معادل 2000 دلار است. شما برای 10،000 قرارداد سفارش می دهید – میزان اهرم به طور خودکار 5 برابر تنظیم می شود. لازم نیست اهرمی را که به طور پیش فرض ارائه می شود انتخاب کنید ، می توانید کاملاً هر کدام را تنظیم کنید.

برای امروز کافی است. در مقاله بعدی ، ما در مورد تجارت در BitMEX صحبت خواهیم کرد ، همه موارد را با استفاده از مثال Limit Order در نظر می گیریم ، تمام پنجره هایی را که جعبه های انتخاب ممکن است وجود نداشته باشد تجزیه و تحلیل کنید ، زیرا مشخص نیست که برای چه کاری هستند و ما اولین سفارش ما را در این بورس ایجاد کنید. ما همچنین در مورد استفاده از ربات ها و سایر ابزارهای موثر در معاملات حاشیه ای در این بورس صحبت خواهیم کرد. به زودی میبینمت!

موفق باشید و سود خوبی داشته باشید!   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me