بازار گزینه های رمزنگاری از رشد آتی و بازارهای مبادله پیشی می گیرد و اخبار سوابق آن از هر گوشه و کنار می آید. و اگرچه این ابزار مالی هنوز از یک معامله گر رمزنگاری معمولی فاصله دارد ، اما ظهور گزینه ها در اکثر صرافی های شناخته شده فقط طولانی نیست.. 

در این مقاله ، ما به زبان ساده توضیح خواهیم داد که گزینه ها چیست و چه توانایی هایی دارند. چای / قهوه دم کنید ، جالب و آموزنده خواهد بود.

جدید قدیمی آشنا است

بازار ارزهای رمزنگاری شده به سرعت در حال توسعه است ، ابزارهای مالی و فرصت های بیشتری برای حدس و گمان فراهم می کند. هر چه زودتر جلال آتیش از بین رفت ، نوع جدیدی از مشتقات – گزینه ها – در حال شکستن همه رکوردها بود.

علاقه به گزینه های BTC پس از نوسانات شدید بازارها در 12 مارس 2020 به طور قابل توجهی افزایش یافت. رشد فعال موقعیت های آزاد در گزینه های BTC در همه صرافی هایی که معامله می شوند ، مشاهده شد. صرافی شیکاگو (CME) فقط سود باز دارد افزایش یافت در 10 سالگی و به طور کلی ، بازار آپشن ها طی ماه گذشته 50٪ رشد کرد و به 1.5 میلیارد دلار رسید.

یک گزینه یک مشتق کلاسیک است که از بازارهای مالی سنتی به بازار رمزنگاری آمده است ، جایی که چنین مشتقات نقشی اساسی دارند..

یک گزینه یک ابزار مالی پیچیده تر از یک معاملات آتی است و از این نظر هنوز محبوبیتی در بین معامله گران عادی کسب نکرده است. با این حال ، در میان تجار و م institutionsسسات حرفه ای ، تقاضا برای این محصولات رمزنگاری به طور فعال در حال افزایش است ، که می توانیم از آمارهای موجود در نمودار بالا مشاهده کنیم. شاید چنین رشد سریع علاقه به گزینه های BTC با موارد اخیر مرتبط باشد نتیجه تحلیلگران در JPMorgan Chase می گویند سقوط ماه مارس اولین آزمایش استرس موفقیت آمیز برای بیت کوین بود.

گزینه های کلاسیک بیت کوین اکنون در صرافی های بزرگ متمرکز بر بازیکن ، تنظیم شده CME ، LedgerX و Bakkt ، و همچنین FTX ، OKEx و Deribit غیرمستقیم ارائه می شوند ، که آخرین مورد رکورد مطلق حجم معاملات و بهره باز است (میانگین تا 85٪ از بازار). در آوریل بینانس گزینه های کوتاه مدت ساده را برای هدف قرار دادن تاجران خرده فروشی تلفن همراه راه اندازی کرد ، و Bitfinex و BitMEX برنامه ریزی برای راه اندازی گزینه های ارز رمزنگاری شده در آینده نزدیک.

بنابراین چه گزینه ای است?

اول از همه ، باید توجه داشته باشید که ما گزینه های باینری را که مشهور شده اند و در بسیاری از کشورها ممنوع هستند ، توصیف نمی کنیم. این مقاله به گزینه های کلاسیک با تحویل واقعی BTC می پردازد.

گزینه – یک ابزار مالی مشتق شده بر اساس یک دارایی اساسی ، در مورد ما BTC یا ETH ، این یک قرارداد بین یک خریدار و یک فروشنده است که طبق آن:

 • خریدار حق دارد ، اما نه تعهد خرید / فروش دارایی با قیمت از پیش تعیین شده در تاریخ انقضا معین قرارداد.
 • فروشنده متعهد می شود که به درخواست خریدار ، که در زمان معامله حق بیمه گزینه را به فروشنده پرداخت می کند – یک مقدار ثابت مشخص شده در قرارداد ، خرید / فروش دارایی را انجام دهد..
 • قیمت از پیش توافق شده اعتصاب نامیده می شود – قیمت اعتصاب گزینه. اعتصاب نکته کلیدی است ، پس از آن قیمت یک دارایی سودآور می شود و کلیه تسویه حساب ها نسبت به این قیمت انجام می شود..

گزینه ها ممکن است از نظر مدت زمانی که می توانید حق ورزش را اعمال کنید متفاوت باشد:

 • مدل اختیارات اروپایی به خریدار این حق را می دهد که قرارداد را منحصراً در تاریخ انقضا اعمال کند. چنین گزینه هایی توسط CME ، Bakkt ارائه می شود, OKEx, و همچنین رهبر بازار دریبیت.
 • مدل گزینه آمریکایی به شما امکان می دهد هر روز قبل از تاریخ انقضا از این حق استفاده کنید. چنین گزینه هایی ، اما در قالب ساده ، ارائه می دهد بینانس.

به بیان ساده ، این تأثیر می گذارد که آیا می توانیم موقعیتی را در یک لحظه مناسب قبل از تاریخ انقضا ببندیم یا خیر.

گزینه ها در عمل

برای درک بهتر سازوکار این قرارداد ، بیایید به یک مثال ساده نگاه کنیم: شما تصمیم به خرید املاک و مستغلات گرفتید و یک پیشنهاد مناسب پیدا کردید. با این حال ، شما بودجه کافی برای این خرید ندارید ، اما می دانید که پس از 6 ماه مبلغ گمشده به دست شما خواهد رسید. شما با مالک قرارداد منعقد می کنید که در این مدت (تاریخ انقضا) حق خرید این ملک را با قیمت اصلی (اعتصاب) دارید ، اما در عین حال 6 ماه اجاره این ملک را پرداخت خواهید کرد (حق بیمه) ).

گزینه های توسعه رویدادها:

 • ارزش بازار این ملک برای شش ماه 20 درصد رشد می کند (بالاتر از اعتصاب). از آنجا که قیمت ثابت شده است ، با انجام قرارداد 20٪ سود ، منهای اجاره پرداخت شده دریافت می کنید.
 • ارزش بازار در مدت شش ماه 30٪ کاهش می یابد و شما تصمیم می گیرید پول پرداخت شده برای اجاره را اهدا کنید (فروشنده حق بیمه دریافت می کند) ، اما نه خرید ملک ، زیرا قیمت قرارداد بسیار بالا است و شما می توانید مقدار زیادی پیدا کنید پیشنهادات بهتر.

بنابراین ، گزینه ها علاوه بر حدس و گمان ، می توانند برای جلوگیری از موقعیت اصلی بلند یا کوتاه شما استفاده شوند. به عنوان مثال ، گزینه ها فرصتی را برای معدنچیان فراهم می کند تا قیمت سکه های استخراج شده را تعیین کنند و از خود در برابر نوسانات بازار که قبلاً فعالانه استفاده می کنند ، محافظت کنند. به گفته کارشناسان ، محبوبیت گزینه ها در این زمینه همچنان رو به رشد است.

انواع گزینه ها

گزینه می تواند خرید یا فروش دارایی اساسی باشد (ВТС / ЕТН).

گزینه های تماس (تماس بگیرید) – گزینه ای برای خرید. حق خرید دارایی اساسی را با قیمت ثابت به خریدار گزینه اعطا می کند.

گزینه قرار دهید (قرار دادن) – یک گزینه قرار دادن. به خریدار گزینه حق فروش دارایی اساسی را با قیمت ثابت اعطا می کند.

بر این اساس ، چهار نوع معامله گزینه امکان پذیر است:

 • گزینه تماس را بخرید
 • گزینه تماس را بنویسید (بفروشید)
 • گزینه Option Put را خریداری کنید
 • نوشتن (فروش) قرار دادن گزینه

چنین ابزاری فرصتهای گسترده جدیدی را برای حدس و گمان ایجاد می کند ، با این وجود به دلیل ساختار پیچیده تر ، برای هر شرکت کننده بازار مناسب نیست. تاجران با تجربه در معاملات سفته بازی قادر به استفاده موثر از استراتژی های گزینه خواهند بود.

استراتژی های گزینه

توجه! گزینه ها ابزارهای مالی پر خطر هستند و باید با احتیاط زیادی معامله شوند. 

فروش گزینه های Call and Put خطرناکترین استراتژی است و فقط برای بازیکنان باتجربه مناسب است ، بنابراین در زیر رایج ترین و ساده ترین استراتژی های معاملات مبتنی بر گزینه های خرید را به عنوان مثال صرافی Deribit در نظر خواهیم گرفت. فروش گزینه ها به مبتدیان ابتدا باید فقط روی حساب های آزمایشی آزمایش شود..

deribit.com

تماس طولانی

تماس طولانی آنالوگ طولانی است. هنگام خرید Call Option ، انتظار دارید قیمت دارایی اساسی (BTC / ETH) بالاتر از اعتصاب در تاریخ انقضا قرارداد افزایش یابد. اگر قیمت به زیر اعتصاب بیفتد ، فقط حق بیمه پرداخت شده برای گزینه را تهدید می کنید..

مثال: گزینه BTC Call را در صرافی Deribit بخرید.

 • انقضاء. شما تاریخ انقضا مشخصی را انتخاب می کنید – تاریخ اجرای قرارداد زمانی که از نظر شما BTC بالاتر از قیمت اعلام شده اعتصاب می رود. در این روز ، صرافی تمام معاملات تحت این قرارداد را بسته و محاسبات را در حالت اتوماتیک انجام می دهد.
 • اعتصاب قیمت اعتصاب است ، نقطه ای که بعد از آن گزینه BTC سودآور خواهد بود. تمام محاسبات در اعتصاب انجام خواهد شد.

deribit.com

 • بیایید گزینه ای را با اعتصاب 9250 دلار در تاریخ انقضا 31 ژوئیه انتخاب کنیم ، 1 قرارداد 505 دلار برای ما هزینه دارد که حق بیمه فروشنده گزینه است (شما می توانید بخشی را خریداری کنید). هر نرخ BTC / USD زیر اعتصاب در تاریخ 31 ژوئیه برای ما مبلغی بابت حق بیمه ضرر خواهد داشت. نقطه سربه سر ما 9250 دلار + 505 دلار = 9755 دلار است ، و پس از آن گزینه برای ما سود کسب می کند. به جز رشد نرخ MTC از تاریخ ، سود بالقوه توسط هیچ چیز محدود نمی شود. با افزایش BTC به 12000 دلار در 31 ژوئیه ، 2152 دلار سود دریافت خواهیم کرد ، در حالی که فقط نرخ حق بیمه را که هنگام خرید گزینه پرداخت کرده ایم ، در معرض خطر قرار می دهیم.

deribit.com

در بازار بی ثبات ارزهای رمزپایه ، گزینه ها ابزاری سودآور در اختیار یک سرمایه گذار باتجربه است. قانون اصلی انتخاب منطقی تاریخ انقضا ، اعتصاب و مبلغ حق بیمه است.

deribit.com

 • حق بیمه گزینه (حق بیمه) مبلغی است که شما مایل هستید در صورت عدم موفقیت در پیش بینی خود آن را از دست بدهید. گزینه ها با شکل سبز و در بورس Deribit علامت گذاری شده اند ، که قیمت آن در حال حاضر بالاتر از قیمت اعتصاب است و گزینه با سود است ، برای چنین گزینه هایی حق بیمه معمولاً بیشتر است. بر این اساس ، هزینه ورود به موقعیت نیز بیشتر است.
 • با این حال ، اگر به عنوان مثال ، دیدگاه خودی دارید که BTC تا تاریخ انقضا به 15 هزار دلار می رسد ، در 31 ژوئیه با قیمت 15000 دلار ، یک گزینه ارزان قیمت با اعتصاب 11،500 دلار برای 82 دلار خریداری کنید ، سود گزینه 3480 دلار خواهد بود. خطر فقط 82 دلار, اما می توانید درآمد کسب کنید 42 برابر. البته ، این فقط یک نمونه است ، اما منعکس کننده امکانات گزینه ها در دوره های نوسان زیاد است..
 • اگر مدت زیادی قبل از انقضا منتظر بمانید ، و گزینه شما از قبل سود داشته باشد ، می توانید با قرار دادن سفارش در دفتر سفارش ، بخشی یا کل موقعیت را ببندید و سود را در هر زمان قبل از انقضا برطرف کنید.

deribit.com

قرار دادن طولانی 

Long Put آنالوگ کوتاه است. هنگام خرید گزینه Put ، انتظار دارید که قیمت دارایی اساسی در زمان انقضا به زیر اعتصاب کاهش یابد. اگر قیمت بالاتر از اعتصاب افزایش یابد ، فقط حق بیمه پرداخت شده برای گزینه را تهدید می کنید..

مفهوم اینجا همان چیزی است که هنگام خرید Call Option وجود دارد ، اما شما شرط می بندید که قیمت به زیر اعتصاب می رود و پتانسیل سود در اینجا به پایین قیمت دارایی اساسی محدود می شود..

Straddle (رشته)

آنالوگ آینده همزمان کوتاه و بلند. استراتژی ای که در آن با خرید گزینه هایی با اعتصاب یکسان در جهات مختلف از نوسانات بالا سود می برید.

مثال: دو گزینه ، یکی Call و دیگری Put ، با یک اخطار در یک تاریخ انقضا خریداری کنید.

Straddle برای گزینه های BTC در deribit.com

 • در یک گزینه ما حق بیمه 505 دلار و در گزینه دیگر 573 دلار و در مجموع 1078 دلار خطر می کنیم.
 • سقوط بیش از 10330 دلار و زیر 8170 دلار اتفاق می افتد.
 • در یک آپارتمان مجموع دو حق بیمه را به خطر می اندازیم.
 • با افزایش BTC به 12000 دلار برای گزینه Call ، سود ما 2152 دلار منهای حق بیمه گزینه Put 573 دلار خواهد بود و در نتیجه 1579 دلار دریافت خواهیم کرد.
 • اگر BTC به عنوان مثال به 7000 دلار سقوط کند ، منهای 1790 دلار منهای حق بیمه تماس 505 دلار برای گزینه Put سود دریافت خواهیم کرد و 1280 دلار مانده خواهیم داشت..
 • این استراتژی فقط با نوسانات شدید مثر است ، زیرا میزان خطرات کاملاً قابل توجه است ، بنابراین باید با دقت نقطه ورود را انتخاب کنید.

غرق شدن (خفه کردن)

تغییر استراتژی قبلی ، اما با اعتصابات مختلف هنگام انتخاب گزینه ای برای کاهش مقدار کل حق بیمه (خطر). شما همچنین دو گزینه را انتخاب می کنید ، یکی Call و دیگری Put در یک تاریخ انقضا ، اما با اعتصابات مختلف و مهمتر از همه ، حق بیمه کمتری ، که خطر کل را کاهش می دهد و در نتیجه نقطه نزول را نزدیک می کند و سود بالقوه را افزایش می دهد. بنابراین ، استراتژی Strangle به شما امکان می دهد بیش از Straddle با میزان خطر مشابه درآمد کسب کنید..

استراتژی های ناهمواری را می توان بر اساس گزینه های مختلف نسبت خطر / پاداش انتخاب کرد ، اما هرچه اعتصاب از سود بیشتر باشد ، احتمال استفاده از گزینه کمتر است. به این معنا که استرادل بیشتر سود می برد. هنگام محاسبه استراتژی های Strangle ، گزینه هایی را انتخاب کنید که حتی سریعتر خراب می شوند. بهتر است از قبل سود ببرید یا ریسک ها را متنوع کنید.

پرچین موقعیت اصلی

گزینه های Put و Call علاوه بر حدس و گمان می توانند به سرمایه گذار کمک کنند تا از موقعیت اصلی خود محافظت کند..

مثال: شما 10 هزار دلار دارید که می خواهید بیت کوین آن را با قیمت 9200 دلار خریداری کنید و اگر فردا این نرخ به 7000 دلار کاهش یابد ، با طعم تلخی در روح شما ضرر خواهد یافت.

 • با خرید گزینه Put ، جایی که اعتصاب را بر اساس قیمت خرید دارایی ، تجزیه و تحلیل محاسبات فرمول های فوق و همچنین استفاده از ماشین حساب مبادله خود ، می توانید چنین خطرات را پوشش دهید. برای شفافیت ، ما اعتصاب 9250 دلاری خواهیم داد. تاریخ انقضا – مشروط.

deribit.com

 • ما 0.81 BTC را با 75٪ مبلغ خریداری می کنیم و 4.6 قرارداد گزینه Put را به میزان 25٪ از مبلغ خریداری می کنیم.

deribit.com

 • ما 2500 دلار را با حق بیمه 542 دلار در معرض خطر قرار می دهیم ، اگر نرخ BTC به زیر 9250 دلار نرسد ، سرعت شروع زیر 8700 دلار است.
 • اگر BTC در تاریخ انقضا ثابت باقی بماند ، کل حق بیمه را به خطر می اندازیم.
 • اگر BTC به 11000 دلار رشد کند ، 2500 دلار ضرر خواهیم کرد ، اما 0.81 BTC ما که خریداری کردیم ، 7500 دلار نیست ، بلکه 8900 دلار است ، 1400 دلار از هزینه های ما تأمین می شود و در صورت رشد بیشتر ، حتی برای شکستن.
 • اگر BTC به 7000 دلار کاهش یابد ، گزینه های 4.6 Put ما 8250 دلار سود به همراه خواهد داشت ، و 0.81 BTC 5670 دلار هزینه خواهد داشت ، در کل 3920 دلار از 10000 دلار در قلمرو مثبت خواهیم بود.

deribit.com

همه اینها فقط نمونه ای از استراتژی های اساسی است و علاوه بر این استراتژی ها ، راهکارهای پیچیده و خطرناکی نیز وجود دارد که در صورت علاقه به گزینه ها ، هنوز باید خود به خود یاد بگیرید.. 

هنگام انتخاب استراتژی ها ، بسیار مهم است که مستقل و دقیق ورود به موقعیت را بر اساس مدیریت ریسک شخصی و توانایی های مالی خود محاسبه کنید..

برای ترس از گرگها – به جنگل نروید

گزینه ها ابزارهای مالی پیچیده ای هستند که به دلیل خطرات بالا برای معامله گران تازه کار مناسب نیستند ، اما با این وجود می توانند برای فعالان باتجربه بازار مانند دلالان ، سرمایه ها ، معدنچیان بسیار جالب باشند. گزینه ها به شما امکان می دهد از انعطاف پذیری ترکیب استراتژی های معاملاتی با سایر ابزارها و ریسک های محافظت در محل استفاده کنید ، همچنین نوسانات x را با حداقل هزینه ایجاد کنید.

علاقه به گزینه های موجود در بازار هر روز در حال افزایش است و به زودی این مشتقات به احتمال زیاد به استانداردی برای همه مبادلات عمده ارزهای رمزپایه تبدیل می شوند..

این نشریه ممکن است حاوی تجزیه و تحلیل ها و پیش بینی های بازار ارزهای رمزپایه باشد که با ریسک های زیادی همراه هستند. این اطلاعات فقط برای اطلاع رسانی ارائه می شود و نباید به عنوان توصیه ای برای خرید یا فروش دارایی تلقی شود. قبل از تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری ، لازم است تحقیقات دقیق خود را انجام دهید. کلیه خطرات ، ضررها و هزینه های مرتبط با سرمایه گذاری ، از جمله از دست دادن کامل سپرده اصلی ، به عهده شماست.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me