“کسانی که گذشته را به یاد نمی آورند محکوم به زندگی دوباره در آن هستند” 

                           جورج سانتایانا, فیلسوف و نویسنده آمریکایی 

یکی از آشنایان من از سن پترزبورگ ، آندری ، یک بار تصمیم گرفت که از طریق BTC درآمد کسب کند. او خرید بیت کوین را از سال 2013 آغاز کرد. سپس قیمت سکه بیش از 100 دلار نبود. برای چندین سال ، یکی از دوستانم توانست چهار BTC بخرد. سپس برای آندری این فقط یک سرگرمی بود.

هنگامی که بیت کوین به مرز 4000 دلار صعود کرد ، آندری BTC بیشتری خریداری کرد. ما دوباره موفق به کسب درآمد از این طریق شدیم ، زیرا بیت کوین به رشد خود ادامه داد! در برابر چنین موفقیت هایی ، آندره دیگر نمی توانست خود را مهار کند. او وسواس خرید اولین ارز رمزنگاری شده را گرفت..

دوستم تصمیم گرفت آپارتمان خود را در سن پترزبورگ بفروشد تا حتی بیشتر بیت کوین بخرد و مطمئناً یک میلیونر دلار شود. آندری آپارتمان را فروخت و او شروع به اجاره خانه کرد.

و سپس 2018 فرا رسید و افت شدید نرخ BTC آغاز شد. آندری برای پرداخت بدهی های جمع شده مجبور شد سکه ها را با ضرر بفروشد. اکنون او هنوز بیت کوین دارد ، اما مطمئناً ضررهای مربوط به آپارتمان فروخته شده در سن پترزبورگ را پوشش نخواهد داد..

متأسفانه ، در آن زمان داستانهای زیادی مانند آندره وجود داشت. برای ما مهم است که آنها را بخاطر بسپاریم تا این اتفاق در آینده تکرار نشود..

چه مواردی در مقاله مورد بررسی قرار خواهد گرفت?

در این مقاله ، من مختصراً به تاریخچه بیت کوین می پردازم. من به شما می گویم که چگونه اولین ارز رمزنگاری شده در نیمه دوم سال 2017 به شدت رشد می کند. چگونه ، در طول سال 2018 ، BTC سقوط کرد و در سال 2019 دوباره شروع به افزایش کرد. همانطور که اکنون حول علامت 9K دلار می چرخد.

من در مورد وضعیت فعلی و مشکلات کارگران معدن می گویم. درباره اینکه چه قوانینی برای ارزهای رمزپایه در روسیه و جهان تصویب می شود. من تجزیه و تحلیل می کنم که چرا بیت کوین در سال 2019 رشد کرده است و آیا یک تیک آف جدید وجود دارد. چگونه بیت کوین به قدرت قبلی خود باز می گردد. سرانجام ، من به شما می گویم که چه چیزی باعث بروز رفتار فعلی BTC ، بیماری رشد یا حدس و گمان بازیکنان بزرگ شده است.

محتوای مقاله

 1. چند کلمه در مورد گذشته ارزهای رمزپایه
 2. جنگ تجاری به عنوان محرک رشد بیت کوین
 3. آنچه در روسیه است?
 4. اسکناس ارز رمزنگاری شده روسیه
 5. آنچه در انتظار ارزهای رمزپایه است
 6. ارز دیجیتال در حال تبدیل شدن به امری عادی است
 7. چشم انداز ارزهای رمزپایه در روسیه
 8. آیا باید سری به ارزهای رمزپایه بروم؟
 9. نتیجه

چند کلمه در مورد گذشته ارزهای رمزپایه

پس از یک افزایش سریع کوتاه در نیمه دوم سال 2017 ، بیت کوین شروع به سقوط کرد. در نیمه دوم سال 2018 ، دارندگان BTC وحشت واقعی داشتند. این یک شوخی نیست – مردم 70٪ پس انداز خود را از دست دادند (در واقع حتی بیشتر)! فقط صاحبان ارزهای رمزپایه رنج نبردند. استخراج معدن نیز بی فایده شد.

استخراج بیت کوین با ASIC

به طور متوسط ​​، یک معدنچی که در سال 2017 ماهانه 1000 دلار درآمد کسب می کرد ، در پایان سال 2018 فقط قادر به تولید 200 دلار یا حتی کمتر بود! شکستن حتی هزینه برق امکان پذیر نبود.

بر اساس برخی تخمین ها ، در نتیجه پاییز سال 2018 ، تقریبا 95 درصد سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال همچنان قرمز باقی مانده اند. به احتمال زیاد ، این وجوه صرفاً توسط صندوق های سرمایه گذاری پس انداز صرفه جویی شد ، که به بازی طولانی مدت و ناامیدترین دارندگانی که از طوفان رونق ارزهای رمزپایه شروع به خرید Bitok کردند ، پس انداز کرد..

با این حال ، از سه ماهه دوم سال 2019 ، وضعیت تغییر کرده است ، تقاضا برای دستگاه های استخراج – ASIC – دوباره از تپه بالا رفت و حتی کمبود دستگاه ظاهر شد. فقط در سه ماه ، از ماه ژوئن ، وجود داشته است 600000 معدنچی جدید را بهم متصل کرد. 

بسیاری دوباره به بهترین خبرها اعتقاد داشتند ، به نظر می رسد نرخ در حال رشد است. پیشینه اخبار بسیار تغییر کرد و مردم در مورد پروژه های بزرگ مانند راه اندازی آینده تحویل ارز رمزنگاری شده در بستر Bakkt ، ایجاد Libra از فیس بوک و Gram از Telegram ، راه اندازی یوان دیجیتال چینی بحث و گفتگو کردند..

با این وجود ، همه چیز به همان سادگی که می خواستیم نبود..

جنگ تجاری به عنوان محرک رشد بیت کوین

دلیل فعلی افزایش قیمت بیت کوین مربوط به چین و ایالات متحده است. اگر جنگ تجاری ادامه یابد ، در آن صورت قیمت بیت کوین افزایش می یابد. در آن مطمئن تحلیلگر و مدیر وب سایت سرمایه گذاران خصوصی ADVFN.com Clem Chambers.

جنگ تجاری ایالات متحده و چین اعتماد سرمایه گذاران به ابزارهای مالی سنتی را تضعیف می کند. سهام ، دلار ، یورو ، یوان – در مقایسه با تحریم های ایالات متحده علیه چین و مشکلات بین آمریکا و اروپا ، همه اینها به نوعی غیر قابل اعتماد به نظر می رسد .

البته در برابر این زمینه ، ارزهای دیجیتال در پرتو جدیدی دیده می شوند. حتی می توان از آنها به عنوان “پناهگاه امن” سرمایه یاد کرد. البته بیت کوین هنوز یک دارایی با ریسک بالا است. اما اکنون کجا آرام است?

نرخ یوان چین به دلار آمریکا

نمودار بالا نشان می دهد که از سال 2018 ، یوان حدود 14 درصد در برابر دلار قرعه کشی کرده است! بنابراین ، برای چینی ها ، بیت کوین به یک دارایی دفاعی واقعی در برابر پس زمینه چنین سقوطی تبدیل شده است..

از طرف دیگر آمریکایی ها توانستند به سهام شرکت های خود ، دلار و سایر دارایی های اثبات شده وارد شوند. بنابراین بیهوده نیست که چین موتورهای پیشرفت ارز رمزنگاری شده نامیده می شود..

اتاقهای کلماتاقهای کلم

Clem Chambers ، تحلیلگر بازار ارزهای رمزنگاری شده و مدیرعامل ADVFN ، با این نظر موافق است. وی از موقعیت مشابهی در پیش بینی بیت کوین ، ساخته شده توسط فوربس. در همان مکان ، وی تأیید کرد که معیار هدف وی برای بیت کوین حدود 50،000 دلار است..

آنچه در روسیه است?

و در روسیه برای تصویب قانونی در زمینه ارزهای دیجیتال عجله ندارند. در سال 2017 ، در برابر پس زمینه رشد بی سابقه در بازار رمزنگاری ، دولت با عصبانیت شروع به تهیه صورت حساب های جدید کرد. در حال حاضر ، استفاده از ارزهای رمزپایه هنوز برای استقرار در کشور ممنوع است. بنابراین شما فقط می توانید رویای خرید قهوه برای بیت کوین را داشته باشید..

در تابستان ، برخی از نمایندگان دومای دولتی قول دادند که پارلمان قوانین ارزهای رمزنگاری شده را در پاییز امسال بررسی خواهد کرد ، اما همه چیز هنوز وجود دارد..

آناتولی آکساکوف

و اخیراً معاون آناتولی آکساکوف اظهار داشت, که دومای دولتی وقت تصویب قانون دارایی های مالی دیجیتال را قبل از اول نوامبر نخواهد داشت. در همان زمان ، او قول داد که می تواند در مورد مسئله تنظیم ارز رمزنگاری سازشی پیدا کند..

به طور کلی ، مقامات روسی درک درستی از ارزهای رمزپایه ندارند و آماده عجله برای قانونی کردن آنها نیستند. ظاهراً مقامات حتی هنوز تصمیم نگرفته اند که آیا اصلاً ارزش پذیرش ارزهای دیجیتال را دارد یا بهتر است آنها به سادگی ممنوع کنند ، همانطور که در چین این کار را کردند. به عنوان مثال ، بانک مرکزی روسیه یک سال پیش ارزهای رمزپایه را به عنوان یک پدیده مضر در نظر گرفت ، و اکنون ، برعکس ، وفاداری خود را ابراز می کند.

الویرا نبیولیناالویرا نبیولینا

رئیس بانک الویرا نبیولینا اکنون استدلال که این کشور می تواند ارز دیجیتال ملی خود را ایجاد کند. قرار است به طلا یا روبل متصل شود. با این حال ، در حالی که رئیس بانک مرکزی “بسیاری از خطرات و مزایای کمی” را در روبل دیجیتال می بیند.

اسکناس ارز رمزنگاری شده روسیه

روبل دیجیتالروبل دیجیتال

شایان ذکر است که جامعه ارزهای رمزپایه روسیه در آینده چه قوانینی خواهد داشت. در این سال ، دومای دولتی تصمیم گرفت قانونی سازی ارزهای دیجیتال را آغاز کند. مفهوم “قانون دیجیتال” در قانون مدنی وارد شد. در قانون ثبت شده است شماره 34-FZ. این بدان معناست که ظهور ارزهای رمزپایه از سایه در حال حاضر آغاز شده است. این قانون از دسامبر لازم الاجرا می شود. همچنین مفاهیم مهمی مانند قراردادهای هوشمند و بلاکچین را تعریف می کند..

همانطور که در بالا گفتم ، امسال نمایندگان مجلس همچنین در نظر دارند چندین قانون رمزنگاری دیگر را در اولین قرائت بررسی کنند. قوانین مربوط به گردش ارزهای رمزپایه ، سرمایه گذاری و ICO تعیین خواهد شد. نوآوری های عمده:

 • صورتحساب شماره 419059-7, که دارایی های مالی دیجیتال ، خرید و فروش ارزهای رمزپایه را توصیف می کند,
 • لایحه 11.07.2019, معرفی رژیم های قانونی آزمایشی برای نوآوری دیجیتال.

همه این قوانین به حوزه ارزهای رمزنگاری شده روسیه امکان می دهد تا آزادانه تر توسعه یافته و حتی به معرفی فن آوری های نوین مالی در اقتصاد روسیه کمک کنند..

چه چیزی در آینده در انتظار ارزهای رمزپایه است?

کارشناسان هم سقوط بیت کوین و هم رشد آن را پیش بینی می کنند.

تروفیم ارمنکوتروفیم ارمنکو

به عنوان مثال ، Trofim Eremenko ، شریک مدیر VINT Consult ، عضو هیئت مدیره انجمن “پشتیبانی و توسعه Cryptocurrency و فناوری های Blockchain”, در نظر می گیرد, که در پایان سال ، بیت کوین همراه با altcoins پویایی مثبتی را نشان می دهد. ممکن است تا 15000 دلار رشد کند.

اومکار Godbowlاومکار Godbowl

به نوبه خود ، Omkar Godbowl ، تحلیلگر CoinDesk Markets در نظر می گیرد, که در حال حاضر بازار نشانه هایی از چرخش نزولی را نشان می دهد. بنابراین ، برای اولین بار از فوریه 2019 ، شاخص MACD ثابت شده در نمودار هفتگی زیر صفر مشاهده می شود. به گفته این کارشناس ، این بدان معناست که بیت کوین ممکن است به زیر علامت روانی 9 هزار دلار برسد..

شایان ذکر است که در اوایل نوامبر 2019 ، چین ممنوعیت استخراج معدن به عنوان یک تجارت را لغو کرد. همچنین تأثیر مفیدی در فضای ارزهای رمزپایه خواهد داشت. آژانس برنامه ریزی اقتصادی تحت شورای دولتی کمیسیون توسعه و اصلاحات ملی چین (NDRC) نسخه نهایی را ارائه داد کاتالوگ “رهنمودهای تغییر ساختار صنعتی”. براساس این سند ، که از اول ژانویه سال 2020 لازم الاجرا می شود ، PRC از پیگرد قانونی معدنچیان و مبارزه با استخراج رمزنگاری امتناع می ورزد..

ارز دیجیتال در حال تبدیل شدن به امری عادی است

در روسیه ، قوانین جدیدی در حال تصویب است که باید ارز رمزنگاری شده را از منطقه خاکستری خارج کند. در سایر کشورهای پیشرفته ، ارزهای دیجیتال معمولاً جزئی از زندگی روزمره می شوند. بسیاری از مردم در ایالات متحده و اتحادیه اروپا از قبل با پرداخت بیت کوین در کافه ها ، موزه ها و هتل ها راحت هستند. آمریکایی های معمولی کیف پول دارند تا قبض های خود را پرداخت کنند. Rednecks برای تولد ها نوه های خود Ethereum و Bitcoins می خرند. حتی سالمندان نیز شروع به سرمایه گذاری پس انداز خود در صنعت ارزهای رمزپایه می کنند.

مردم تازه به واقعیت دیجیتالی جدید عادت کردند. از طرف خود ، دولت ها در تلاشند تا کنترل ارزهای رمزپایه را به دست بگیرند. نیازی به منع نیست ، کافی است یک چارچوب قانونی مشخص ایجاد کنید و قواعد شفافی از بازی را در صنعت بیان کنید ، و مفید خواهد بود.

اکثریت ایالت این مسیر را دنبال خواهند کرد. کارشناسان در این مورد اطمینان دارند.

به طور کلی ، ارزهای دیجیتال از خارج از توسعه اقتصادی به یک پدیده مهم تبدیل می شوند. درست است که هنوز مشخص نیست که پتانسیل ارزهای دیجیتال چیست. بدیهی است که وضعیت Libra ، Gram و “یوان دیجیتال” سابقه داشته است. و چگونگی حل داستان با هر یک از این پروژه ها ، نزدیکترین چشم اندازها را به ما نشان می دهد..

آیا باید سری به ارزهای رمزپایه بروم؟

سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایهسرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه

اکنون ، بسیاری در تلاشند بفهمند که آیا بیت کوین به یک دارایی واقعاً امیدوار کننده تبدیل شده است؟ آیا ارزش آن را دارد که مانند سقوط دیگری که در سال 2018 رخ داد ، سقوط کنیم?

تام لیتام لی

تام لی ، تحلیلگر Fundstrat پیش از این پیش بینی کرده بود که قیمت BTC در سال 2020 به 91 هزار دلار افزایش یابد. وی در طی 9 سال گذشته کارهای تحلیلی زیادی انجام داده و بر نمودار ارز رمزپایه تمرکز کرده است. او اخیراً اظهار داشت در مورد “سیگنال های مثبت”:

“طی چند روز گذشته ، سیگنالهای مثبت بسیاری وجود داشته است:

– سیاست دوستانه چین در قبال بلاکچین.

– جدیدترین شاخص S حداکثر&P 500.

– شاخص بدبختی بیت کوین در حال بازیابی است.

زمان ریسک آف دارایی (طلا ، اوراق خزانه داری آمریکا – یادداشت نویسنده) سپری شده و بازار گاوها از سر گرفته شده است. “.

جان مک آفیجان مک آفی

جان مک آفی مطمئن, که در پایان سال 2020 ، قیمت بیت کوین به 1 میلیون دلار افزایش می یابد. وی اصرار داشت که به نوسانات هفتگی نرخ ارز رمزنگاری شده اول توجه نکنید.

راجر کوانتریلو ، متخصص و تاجر رمز ارز در نظر می گیرد, که در پایان سال جاری ، هزینه بیت کوین بیش از 17 هزار دلار خواهد بود.

نتیجه

ارز رمزنگاری شده خریداری می کنید یا خیر؟ تصمیم نهایی فقط توسط شما گرفته می شود.

می توانید به نظر کارشناسان ، بازرگانان و تحلیلگران اعتماد کنید ، اما اگر مشکلی پیش بیاید ، تمام خطرات متوجه شما خواهد بود و داستان غم انگیز با آندری مثال خوبی در این مورد است..

البته بلاکچین فناوری بسیار امیدوار کننده ای است که به بخشی مهم از جامعه تبدیل خواهد شد. با رواج و توسعه بلاکچین ، تقریباً هر فرد روی کره زمین تصوری از بازار ارزهای رمزپایه خواهد داشت. همه کارشناسان به اتفاق آرا در این عقیده موافقند..

به طور کلی ، جان مک کفی ، راجر کوآنتریلو ، تام لی ، کلم چمبرز و بسیاری دیگر از کارشناسان اطمینان دارند که بیت کوین در سال آینده رشد خواهد کرد. این امر به طور غیرمستقیم با فرآیندهای تنظیم بازار ارزهای رمزنگاری شده در سراسر جهان و علاقه شدید شرکت های بزرگ به این فناوری تأیید می شود ، بدون ذکر پروژه هایی مانند Libra و Gram..

هر چیز جدید باعث طرد و مقاومت می شود. این یک واکنش طبیعی جامعه است که طبیعتاً ذاتی ماست. فناوری های بلاکچین و ارزهای رمزپایه کاملاً پدیده های جدیدی هستند که هنوز توزیع و پذیرش گسترده آنها صورت نگرفته است.

بنابراین ، در پاسخ به این سوال که آیا چشم انداز بیت کوین و سایر دارایی های رمزنگاری وجود دارد: پاسخ بدون قید و شرط است – بله!

آیا ارز رمزنگاری شده به یک چیز بای پس تبدیل خواهد شد؟ پاسخ نیز مثبت است!

آیا باید سری به ارزهای رمزپایه بروید؟ مثال آندری می گوید – نه!

خطرات را فراموش نکنید و با ارز رمزنگاری شده به عنوان یک سرمایه گذاری طولانی مدت رفتار کنید. هر متخصص این سخنان را تأیید می کند..

“در زندگی ، شما همیشه چیزی را بدست می آورید و چیزی را از دست می دهید. هنگام پیروزی شاد و سرحال باشید. از باختن پشیمان نشوید و پشیمان نشوید. هرگز به گذشته نگاه نکنید – شما هنوز هم نمی توانید گذشته را تغییر دهید. اما من سعی می کنم از اشتباهات او درس بگیرم “.

                                                                             ریچارد برانسون, بنیانگذار گروه ویرجین.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me