آینده DeFi و اولین مبادله مشتقات کاملاً غیرمتمرکز جهان

این تابستان در صنعت رمزنگاری را فقط می توان DeFi در تابستان نامید. دشوار است تصور کنید شخصی علاقه مند به دخمه ، که حداقل لبه گوش خود را در مورد هیستری عمومی در مورد امور مالی غیرمتمرکز نشنیده باشد. ما شاهد راه اندازی و رشد ده ها ، اگر نه صدها پروژه هستیم که در مجموع شبکه قدرتمندی از مالی غیرمتمرکز ایجاد کرده اند. رابط های بصری و بازده بالای اعلام شده سرمایه گذاری های غیرفعال منجر به افزایش چندین برابری وجوه مسدود شده در اکوسیستم DeFi ، بیش از 6 میلیارد دلار امروز شده است و این صنعت با رشد بیش از 500 میلیون دلار در هفته ادامه دارد. همچنین شاهد معرفی تعدادی از محصولات اصلی جدید بودیم. اما جدید و خوب فکر شده دو تفاوت بزرگ است و بسیاری از نقص های اصلی DeFi حل نشده باقی مانده است. در پست امروز ، ما در مورد بهترین پروژه های DeFi که در نیمه دوم سال 2020 باید مورد توجه قرار گیرد ، بحث خواهیم کرد..

رهبران جذب توجه سرمایه گذاران و توسعه دهندگان 

DIA

DIA (دارایی اطلاعات غیرمتمرکز) یک پروژه بلاکچین غیرانتفاعی غیرانتفاعی سوئیسی است که هدف آن اجرای داده های شفاف و سخنرانی های دسترسی آزاد است. در اکوسیستم DeFi ، DIA ​​تحت کنترل یک جامعه غیرمتمرکز دارندگان توکن DIA و نمایندگان آنها است ، و رمز حکمرانی DIA به عنوان مشوقی برای فعالان اصلی بازار عمل می کند. 

DIA قرار است به منبع باز Bloomberg برای ارز رمزنگاری شده و داده های مالی تبدیل شود. DIA یکی از مورد انتظارترین پروژه های DeFi بود ، همانطور که با صدای باور نکردنی حراج 3 اوت تایید شد. اکنون رمز DIA با قیمتی تقریباً 60 برابر بیشتر از قیمت شروع به کار می شود. این پروژه توسط سرمایه گذاران مشهوری مانند Outlier Ventures پشتیبانی می شود.

پروتکل جبار

پروتکل جبار (ORN) به عنوان اولین وارد بازار شد عرضه سکه پویا (DYCO) و در سال 2020 به یکی از داغترین معاملات تبدیل شد. Orion راه حل های B2B و B2C را براساس پیشرفته ترین تجمع کننده نقدینگی که تاکنون تحت هدایت مدیر عامل الکسی کولوسکوف ، توسعه دهنده باتجربه بلاکچین و خالق مبادلات غیرمتمرکز Waves ساخته شده است ، می سازد..

Orion با Elrond Network ، Bitmax ، MXC و Acheron مشارکت کرده است. از زمان راه اندازی Kucoin و Bitmax ، تقریباً 33٪ از پیشنهاد اصلی ORN به برنامه پیش از خرید کمک کرده است. این نشان در اوج رشد 70 برابر نشان داد ، اکنون در حدود 40 برابر معامله می شود. 

ترکیب

ترکیب یکی از اولین شرکت ها در چرخه اعتیاد به مواد مخدر DeFi بود که توجه گسترده ای را به خود جلب کرد زیرا توپی COMP بومی آنها قبل از اصلاح در سطح فعلی از نظر ارزش افزایش یافت. مرکب یک پروتکل بازار پول است که به کاربران امکان می دهد سود یا قرض دارایی در مقابل وثیقه ، همه در بلاک چین Ethereum کسب کنند.. 

روند پر کردن حجم نقدینگی در کامپاند نسبتاً ساده است و به همه این امکان را می دهد که بلافاصله سودهای مرکب را با نرخ هایی که به طور خودکار بر اساس عرضه و تقاضا تنظیم می شوند ، شروع کنند. تعداد دارایی های مسدود شده در کامپوند از اول ژوئن (یا در مدت 2.5 ماه) بیش از 7 برابر شده و امروز معادل 760 میلیون دلار است.

مالی بخرید

یکی از جالب ترین پروژه ها, مالی بخرید, در ماه ژوئیه هنگامی که توکن YFI بومی آنها به لطف عرضه محدود مبتنی بر انحصار پذیری که در اصل برای تأمین کنندگان نقدینگی (کشاورزان) اختصاص یافته بود ، افزایش سرگیجه آور را تجربه کرد. Yearn به عنوان یک اکوسیستم غیرمتمرکز برای جمع کننده هایی که از خدمات وام استفاده می کنند ، عمل می کند و به اعضا اجازه می دهد از نشانه هایی مانند USDC ، DAI و USDT میزبانی کنند تا در انتخاب پردرآمدترین فرصت های وام ، وزن داشته باشند. 

این شرکت توسط توسعه دهنده آندره کرونیر (André Cronier) هدایت می شود که روند کار را با ایده دمکراتیک سازی DeFi آغاز کرد. هیچ گونه پیش درآمد ، پیش فروش یا توزیع وجوه بین اعضای تیم وجود نداشته است ، به این معنی که بیشتر نشانه های YFI متعلق به انجمن است. از ابتدای ماه اوت ، YFI چهار برابر شده است. جالب است که ببینید رفتار توکن در ماه های آینده چگونه است..  

dHedge

طراحی شده توسط Synthetix, dHedge در بین سرمایه گذاران برتر مانند Blocktower Capital و Three Arrows Capital محبوب است و پروتکل جدیدی را برای مدیریت غیر متمرکز دارایی ایجاد کرده است که می خواهد تجارت را برای همه دموکراتیک کند. این شرکت اخیراً اعلام کرده است که از حالت مخفی کاری خارج می شود.. 

با مدل معاملات لغزش صفر Synthetix و گروه در حال گسترش دارایی های پشتیبانی شده ، dHedge در حال ایجاد روش های جدیدی برای استفاده از نقدینگی مشتقات است که پروتکل Synthetix ارائه می دهد. Synthetix در حال حاضر به کاربران امکان می دهد انواع مشتقات مبتنی بر دارایی از جمله ارزهای رمزپایه ، ارزهای فیات و کالاهای دیگر را ضرب ، ذخیره و معامله کنند. کانال های رسمی dHedge را دنبال کنید تا راه اندازی سیستم عامل را از دست ندهید. 

لغو کردن

لغو کردن یکی از نیروهای محرکه مبارزات صعودی فعلی DeFi است. Uniswap که به عنوان یک صرافی غیرمتمرکز عمل می کند ، از سایر مبادلات DEX متفاوت است زیرا از استخرهای نقدینگی تشویقی به جای کتاب سفارش استفاده می کند. به کاربرانی که تهیه نقدینگی را انتخاب می کنند به عنوان درصدی از کارمزد پرداختی برای هر معامله با استفاده از Ethereum پاداش داده می شود.

در حال حاضر Uniswap بیش از 170 میلیون دلار ذخیره نقدینگی و صدها لیست جدید در هفته دارد. برای کاربران تازه کار ، یک منحنی یادگیری برای استفاده از Uniswap وجود دارد زیرا از کیف پول های خارجی متصل ERC-20 استفاده می شود که برای تجارت دارایی و تأمین نقدینگی استفاده می شود. در مورد لغزش و نوسانات نیز ملاحظاتی وجود دارد که باید قبل از استفاده از Uniswap مورد توجه قرار گیرد.. 

امور مالی منحنی

اوایل سال 2020 راه اندازی شد, منحنی به کاربران اجازه می دهد تا بین سکه های پایدار با لغزش کم و الگوریتم کمیسیون کم که به طور خاص برای دارایی های پایدار طراحی شده است ، معامله کنند. منحنی یکی از اولین طرفداران کشاورزی سودآور بود و در حال حاضر 7 استخر را در اختیار شما قرار می دهد که کاربران می توانند برای دریافت پاداش هایی مانند ارزهای جدید از پول های ثابت استفاده کنند. در حال حاضر بیش از یک میلیارد دلار در استخرهای Curve قفل شده اند ، در حالی که از 1 ژوئن 2020 این مبلغ 15 میلیون دلار بود.

Curve با رابط کاربری ساده خود یکی از محبوب ترین سیستم عامل های DeFi است و به دلیل ویژگی های کاربر پسند و مستندات شفاف مورد ستایش قرار گرفته است. این شرکت طی ماه های اخیر به طور فعالانه از سایر پروژه های DeFi پشتیبانی کرده است. این تیم به تازگی تصمیم گرفته است که رمز مدیریت خود را صادر کند. علامت تیک که از قبل برای بسیاری شناخته شده است CRV است. Binance ، OKEx و سایر صرافی ها بلافاصله کد را ذکر کردند و قیمت در حال حاضر به 50 دلار رسید با برآورد در آغاز 10 سنت. 

سازنده DAO

با دارایی نزدیک به 1.5 میلیارد دلار, سازنده DAO, و به همین دلیل احتمالاً شناخته شده ترین نام در این لیست است. پلت فرم وام غیرمتمرکز از DAI پشتیبانی می کند ، یک بیت کوین ثابت با دلار آمریکا و یکی از محبوب ترین پول های ثابت در صنعت ارزهای رمزپایه. سازنده DAO به هر کسی اجازه می دهد تا یک طاق باز کند ، وثیقه ارز رمزنگاری شده را مسدود کرده و در مقابل این وثیقه تولید DAI کند. 

مطابق با DeFi-Pulse, غلبه سازندگان بر سایر پروژه ها در بخش 23.1٪ از نظر مقدار دارایی های مسدود شده است. 

Aleph.im

Aleph.im یکی از جدیدترین افراد تازه وارد به عرصه DeFi در چند ماه اخیر است. Aleph یک پروتکل چت برای ماشین هایی است که بلاکچین به عنوان گره های قدرت محاسبات و ذخیره سازی غیرمتمرکز کار می کند. انتظار می رود بازار ابر عمومی در سال 2020 به حدود 374 میلیارد دلار برسد و تا سال 2022 از 520 میلیارد دلار عبور کند. AWS آمازون در حال حاضر بازار را رهبری می کند ، اما تقاضا برای راه حل های غیرمتمرکز بیشتر از همیشه است. 

شاهدی برای موفقیت Aleph.im این است که وب سایت آنها در حال حاضر آنلاین است. آلف همچنین به عنوان یکی از شرکای پروژه سرم بسیار تبلیغاتی ذکر شده ، اولین بورس مشتقات کاملاً غیرمتمرکز جهان (در زیر را ببینید).

سرم

اخیراً ، مشتقات رمزنگاری پیشرو FTX ، همراه با تیم سولانا ، پروژه ای را اعلام کردند سرم, اولین بورس اوراق بهادار غیر متمرکز و مشتقات کاملاً نوپا در جهان که در یک زنجیره کتاب سفارش محدود متمرکز (CLOB) در شبکه سولانا فعالیت می کنند. DEX آینده با ارائه معاملات متقابل زنجیره ای مطمئن با سرعت و قیمتی که مشتریان درخواست می کنند ، سعی خواهد کرد تا جایی که دیگران شکست خورده اند را به سود خود برساند. و علی رغم اینکه بر روی سولانا ساخته شده است ، با Ethereum سازگار خواهد بود. همانطور که می دانیم ، اکثر پروتکل های DeFi به یک سخنرانی متمرکز می آیند – اغلب مهمترین لحظه ، اما در مورد سرم اینگونه نیست.

سرم با دیگران متفاوت است و این قدرت آن است. نرم افزار آن معاملات سریع DEX را امکان پذیر می کند. از زنجیره متقابل ، پایدار سکه ها ، بسته بندی برای نشانه های BTC ، BCH ، BSV ، LTC ، ZEC ، ETH و ERC-20 ، سفارش کتاب و توانایی ایجاد محصولات مالی سفارشی و جدید پشتیبانی می کند. علاوه بر این ، کاملا غیرمتمرکز است. هیچ سخنوری با کانالهای متمرکز قیمت وجود ندارد. هیچ دادگاهی که به صحت آنها اعتماد دارید ، نیست. سرم DeFi خالص است. برخلاف محصولات فعلی DeFi ، سریع و ارزان است. این ساختار برای پشتیبانی از اپراتورهای گره با انگیزه مشارکت در تورم SRM ، کمیسیون های تجاری و سیستم اعزام / ارجاع به نام “رهبران” تنظیم شده است.. 

توکن SRM ستون فقرات اکوسیستم سرم در زیرساخت های بومی Solana (توکن SPL) است که دارای لیست متقاطع به عنوان استاندارد ERC-20 است ، این توکن کاملاً در سرم ادغام می شود. در 7 آگوست ، IEO در بورس های FTX و Bitmax برگزار شد و در 11 آگوست ، بسیاری از صرافی های مهم از جمله Binance ذکر شدند. در حال حاضر ، این توکن 17 برابر گرانتر از قیمت حراج اولیه معامله می شود و در زمان اوج خود به حدود x50 رسید.

علاوه بر سولانا و FTX ذکر شده ، شرکای اصلی سرم شامل شرکت های مشهوری در صنعت رمزنگاری مانند 3Commas ، Akg Ventures ، Certus One ، Genesis Block و دیگران هستند. بسیاری از آنها اعتبارسنج سرم نیز هستند. طبق پیش بینی بنیانگذاران ، راه اندازی کامل صرافی سرم باید طی چند هفته انجام شود. 

  

تمرکززدایی آینده مالی است

در پس زمینه بحران جهانی بهداشت و بحران اقتصادی ، محبوبیت پروژه های DeFi افزایش یافته است که منجر به ظهور بازیگران جدید نهادی و انفرادی در بازار شده است. ارزش رمز DeFi YTD افزایش یافت صدها درصد فرصت های نوپا با استفاده از این فناوری بی پایان است ، که نویدبخش بزرگی برای تنوع و رشد اکوسیستم DeFi است. محصولات جدید کاردینال DeFi ظاهر می شوند ، ساخته شده با هزینه های کمتر و آماده رفتن به بازار انبوه.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map