نحوه کار ارز رمزنگاری شده ، مکان استفاده و مزیت آن چیست

“من آزاد هستم که ارزهای رمزپایه را به درستی کنترل و تنظیم کنم …”

مدیرعامل JPMorgan جیمی دیمون.

سلام بر همه ، من با شما هستم ، اولگا اوسیم! ارز رمزنگاری شده به تدریج محبوبیت بیشتری پیدا می کند. با این حال ، بسیاری از مردم هنوز نمی دانند که چیست. علاوه بر این ، برخی بر این باورند که ارزهای دیجیتال سنگر کلاهبرداران و متقلبان است..

در واقع ، بیت کوین ، اتریوم و سایر آلت کوین ها بر اساس فن آوری های پیشرفته مالی ساخته می شوند. آنها افق های جدیدی را برای بشریت باز می کنند. ذخیره دارایی در ارزهای رمزپایه راحت است ؛ با خرید و فروش سکه می توانید درآمد خوبی کسب کنید.

در این مقاله من به شما می گویم که چگونه اولین ارز رمزنگاری شده ظاهر شد ، برای چه چیزی مناسب است ، چه کسی آن را ایجاد می کند ، من ویژگی های اصلی ارزهای دیجیتال و مزایای آنها را شرح می دهم. همچنین نحوه کار شبکه های رمزنگاری ، محل ذخیره سازی ارزهای دیجیتال ، تهیه بیت کوین ، اتریوم و سایر سکه های معروف را یاد خواهید گرفت. هر بخش از مقاله به یکی از س questionsالات مطرح شده پاسخ خواهد داد.

محتوا

 • چگونه اولین ارز رمزنگاری شده ظاهر شد
 • ارز دیجیتال برای چیست؟
 • چه کسی ارزهای دیجیتال ایجاد می کند
 • ویژگی های اصلی
 • مزیت ارزهای رمزپایه چیست؟
 • شبکه های ارز رمزنگاری شده چگونه کار می کنند
 • ارزهای دیجیتال از کجا و چگونه ذخیره می شوند
 • از کجا ارز دیجیتال تهیه کنید

چگونه اولین ارز رمزنگاری شده ظاهر شد

خود این کلمه (به انگلیسی – عبارت) “ارز رمزنگاری شده” (crypto currensy) اولین بار در مقاله ای با همین نام توسط مجله Forbes ظاهر شد Crypto Currensy. این اتفاق در سال 2011 رخ داده است. در آن زمان ، شبکه Bitcoin بیش از دو سال در حال توسعه بود..

اصطلاح مورد پسند رسانه ها و جامعه ارزهای رمزپایه قرار گرفت. حتی در تلویزیون نیز به طور فزاینده ای مورد استفاده قرار گرفته است. از آن زمان ، کلمه “ارز رمزپایه” در فضای اطلاعات کاملاً جا افتاده است..

فوربس و ارزهای رمزپایهفوربس و ارزهای رمزپایه

بدون ورود به جزئیات ، ارز رمزنگاری شده (یا ارز دیجیتال) فقط وسیله ای برای پرداخت است. دقیقاً مانند کد معمول برنامه نویس ، فقط به صورت الکترونیکی “وجود دارد”. به این دلیل نامیده می شود که عملیات با ارزهای رمزپایه از طریق عناصر رمزنگاری انجام می شود. همچنین ، از یک امضای الکترونیکی برای معاملات استفاده می شود..

تمام ارزهای دیجیتال به اصطلاح “سکه” اندازه گیری می شوند. به انگلیسی ، به ترتیب ، coin-ah. بیت کوین (BTC) و سایر ارزهای کلاسیک هیچ وثیقه واقعی ندارند. یعنی هیچ تعهدی از BTC برای طلا ، نفت یا دلار وجود ندارد. قیمت ارزهای دیجیتال با توجه به نرخ ارز فعلی در بازار تعیین می شود.

تفاوت اصلی ارزهای رمزنگاری شده با پول عادی (فیات) در دیجیتال بودن آنهاست. روبل یا دلار به شکل کاغذ وجود دارد. برای شارژ حساب بانکی خود ، باید پول را از طریق خودپرداز واریز کنید. آنها در بانک های مرکزی پول کاغذی چاپ می کنند. به نوبه خود ، بیت کوین و آلت کوین بلافاصله به شکل دیجیتالی “متولد” می شوند.

ارز دیجیتال برای چیست؟

در سال 2019 ، ده سال پس از ظهور بیت کوین ، همه نمی دانند که چگونه از ارز دیجیتال به نفع خود استفاده کنند. بگذارید لیست ارزهای رمزنگاری شده را لیست کنم.

رمزنگاریرمزنگاری

اول اینکه ، ارزهای دیجیتال مانند سایر مبادله ها می توانند برای پرداخت استفاده شوند. اغلب آنها در فروشگاه های آنلاین پذیرفته می شوند. علاوه بر این ، اتحادیه اروپا و ایالات متحده به تدریج شروع به آفلاین کردن بیت کوین می کنند. به عنوان مثال ، در استارباکس می توانید خریدن قهوه برای BTC. علاوه بر این ، سکه ها را می توان با فیات مبادله کرد ، یعنی با روبل ، دلار ، یورو یا یوان..

ثانیاً ، ارزهای دیجیتال در بلند مدت به دارایی مناسب و مناسب برای سرمایه گذاری تبدیل می شوند. می توانید تعداد معینی سکه خریداری کنید و منتظر افزایش نرخ آنها باشید. به عنوان مثال ، نرخ BTC طی ده سال 100 هزار برابر رشد کرده است..

سوم ، شما همچنین می توانید از نوسانات بیت کوین و altcoins سود ببرید. دوره معمولاً 5-10٪ در طول روز تغییر می کند. اگر در زمان مناسب سکه بخرید و بفروشید ، می توانید هر روز سود ناچیزی کسب کنید. درست است ، برای این کار شما باید مهارت های تجزیه و تحلیل خاص و قدرت تجار را داشته باشید..

چهارم ، شما به راحتی می توانید پول خود را به عنوان ارز دیجیتال پس انداز کنید. این کاملاً ایمن است زیرا سرقت پول از کیف پول بسیار دشوار است. فقط درصورتی که خود به مهاجمان اجازه دسترسی به حساب خود را بدهید. ضمناً ، به یاد داشته باشید که بدون داشتن کلید خصوصی ، خودتان نمی توانید دسترسی به پول را برگردانید. پس آن را هدر ندهید!

من فقط چهار مورد از بارزترین موارد استفاده برای ارزهای رمزپایه را ذکر کرده ام. در واقع ، ارزهای دیجیتال یک دنیا کامل هستند ، بنابراین فکر نکنید که این می تواند ارزش آنها را از بین ببرد..

چه کسی ارزهای دیجیتال ایجاد می کند

چندین مرحله اصلی ایجاد ارزهای رمزپایه وجود دارد:

 • ICO,
 • استخراج (PoW),
 • ضرب کردن (DPoS ، DPoS ، LPoS ، PoC ، PoI و غیره).

استخراج ارزهای رمزپایه

استخراج Cryptocurrency ICO انتشار اولیه سکه است. برای جمع آوری سرمایه گذاری در مرحله راه اندازی راه اندازی ارز رمزپایه استفاده می شود. گاهی این مرحله محدود است ، یعنی دیگر سکه صادر نمی شود. به عنوان مثال ، Ripple در ابتدا 100 میلیارد XRP ایجاد کرده است و دیگر قصد ندارد آنها را آزاد کند. XRP سومین ارز دیجیتال بزرگ با استفاده از حروف بزرگ است.

گزینه دیگر برای صدور سکه ، استخراج است. به عنوان مثال ، ماینرها برای صدور بیت کوین و اتریوم پاداش می گیرند. “Mine” به معنی محاسبه (محاسبه) بلوک های جدید در زنجیره بلوک طبق یک الگوریتم خاص است. اینها عملیات ریاضی بسیار پیچیده ای هستند که به قدرت محاسباتی قابل توجهی نیاز دارند. مزارع استخراج معادن زیادی در جهان وجود دارد. در آنجا ، دستگاه های ویژه ای برای استخراج ارزهای رمزپایه – ماینرهای ASIC و همچنین کارت های ویدیویی قدرتمند استفاده می شود.

گزینه دیگر برای صدور ارزهای رمزپایه ضرب (جعل) است. این یک روش پیچیده تر برای ایجاد بلوک های جدید در وب است. هنگام استفاده از این روش ، الگوریتم تشکیل بلوک به ظرفیت تجهیزات بستگی ندارد ، اما به احتمال زیاد این بلوک توسط حسابی تشکیل می شود که تراز جریان بیشتری دارد. به عبارت دیگر ، هرچه ثروتمندتر باشید ، می توانید بلوک های بیشتری ایجاد کنید. به این نوع ضرب PoS mining نیز گفته می شود ، اما انواع دیگری نیز وجود دارد ، به عنوان مثال: DPoS ، LPoS ، PoC ، PoI ، PoB ، PoAuthority ، PoA ، PoET ، pBFT. این ممکن است یک لیست کامل نباشد. روش های تشکیل بلوک همراه با توسعه خود فناوری بلاکچین در حال افزایش است ، بنابراین حتی پیگیری آنها برای من دشوار است.

ما در مورد همه این حروف و معنی آنها در مقالات بعدی صحبت خواهیم کرد ، از دست ندهید &# 128521؛

در هر سه مورد – ICO ، استخراج ، رالی – سکه های جدید به معنای واقعی کلمه “از هوای مطبوع” تولید می شوند. با این حال ، استخراج برق برق زیادی را می گیرد که باید هزینه آن را پرداخت کنید. بنابراین در این حالت می توان گفت که سکه ها از طریق برق “استخراج می شوند”.

ویژگی های اصلی

عدم تمرکز ارزهای رمزپایهعدم تمرکز ارزهای رمزپایه

در حال حاضر ، طبق Coinmarketcap ، 2361 نام دارایی ارز رمزپایه وجود دارد. همه آنها وظایف مختلفی دارند ، اما همه آنها دارای یک عملکرد هستند که لزوماً در هر ارز رمزنگاری شده وجود دارد – توانایی انتقال دارایی بین کاربران. سرعت انتقال و اندازه کارمزد به ساختار بلاکچین بستگی دارد. به عنوان مثال ، مدت زمان انتقال برای بیت کوین و Ethereum بسته به ازدحام شبکه و پهنای باند پایین نسل های اول بلاکچین ، می تواند تا چند ده دقیقه طول بکشد. از طرف دیگر ، EOS ، Stellar و کلیه سکه های ایجاد شده روی فناوری گرافن (BTS ، STEEM ، GOLOS) در عرض چند ثانیه منتقل می شوند.

در مورد کمیسیون نیز می توان همین حرف را زد. این کاملاً متفاوت است و در جایی به هیچ وجه وجود ندارد ، مانند سکه های اینترنت اشیا و در جایی می تواند به چندین دلار برسد ، مانند مورد بیت کوین.

انصافاً باید توجه داشت که هنگام انتقال بیت کوین و اتریوم ، کاربر خود کارمزد را تعیین می کند. گره های بلاکچین این ارزها معاملات را به ترتیب نزولی پردازش می کنند ، به این معنی که هرچه ارسال کننده کارمزد را تعیین کند ، انتقال سریعتر خواهد بود. این یک روش صادقانه تر از انتقال بانکی است ، جایی که کارمزد به مقدار انتقال گره خورده است و بسیار زیاد است ، اما در عین حال این خطر وجود دارد که با کمیسیون بسیار کم ، انتقال شما مسدود شود مدت زمان طولانی در زنجیره بلوک شبکه است.

کمی درباره بلاکچین

ارزهای رمزپایه و بلاکچینارزهای رمزپایه و بلاکچین

بیشتر ارزهای رمزپایه مبتنی بر فناوری بلاکچین هستند. به طور تقریبی ، این به معنای موارد زیر است: پایگاه داده شبکه متمرکز نیست ، بلکه در بسیاری از بلوک ها توزیع شده است. نسخه های بلاک شده بین تمام دارندگان یک گره کامل – یک کامپیوتر متصل به شبکه بلاکچین – توزیع می شود. به طور معمول ، دارنده گره کمیسیون را از شبکه دریافت می کند. به عنوان مثال ، برای بیت کوین ، هر دارنده گره خاصی که به استخراج مشغول است ، پاداش می گیرد. بنابراین ، شبکه بلاکچین ، به لطف خود کپی برداری در هر یک از گره ها و توزیع گسترده جغرافیایی ، غیرمتمرکز شده و در برابر حملات مقاوم می شود. از آنجا که همه گره ها در یک شبکه واحد بسته شده و همگام سازی ضبط بلوک به طور همزمان برای همه شرکت کنندگان ادامه دارد ، تلاش یک مهاجم برای “جعل” ارز رمزنگاری شده و تغییر رکورد در یک رایانه بلافاصله توسط گره های دیگر شناسایی و جلوگیری می شود کپی های بلاکچین با جعلی متفاوت است.

طرح اصلی معاملات در شبکه بلاکچین را می توان به شرح زیر توصیف کرد. فرض کنیم صاحب کیف پول X دارایی خود را به کیف پول Y منتقل می کند. عملیات انتقال به بلوک تقسیم می شود. هر بلوک شماره و هش خاص خود را از بلوک قبلی دارد. بعد ، گره ها وارد عمل می شوند. آنها ابتدا خطاهای موجود در عملیات را بررسی می کنند. و سپس هر یک از اعضای شبکه عملیات را در نسخه خود از پایگاه داده می نویسد. سرانجام ، بلوک تأیید شده به شبکه یکپارچه بلاکچین اضافه می شود. این شامل کلیه اطلاعات مربوط به کلیه معاملات انجام شده قبلاً می باشد. انتقال وجوه انجام شد!

مزایا و معایب ارزهای رمزپایه چیست؟

مزایا و معایب

بیایید با مزایا شروع کنیم:

 1. ارزهای رمزپایه هیچ شکل ظاهری ندارند. نیازی به انتشار مقدار زیادی کاغذ باطله غیرضروری نیست. کلیه معاملات به صورت الکترونیکی انجام می شود.
 2. شبکه های ارز دیجیتال غیرمتمرکز هستند و بنابراین توسط گروهی از هتل ها یا ایالت کنترل نمی شوند.
 3. انتشار کنترل شده ارزهای رمزپایه در بانک مرکزی انجام نمی شود ، بلکه در روند استخراج یا الگوریتمی است که در پروتکل بلاکچین آورده شده است. برخی از ارزها مانند Ripple از قبل در مرحله استقرار به طور کامل صادر شده اند و تعداد آنها قابل تغییر نیست.
 4. ناشناس بودن ارز رمزنگاری شده. این بیانیه ، البته ، نه در مورد همه ارزها ، بلکه فقط در لیست محدودی استفاده می شود که از فن آوری های گمنام سازی استفاده می کند. اول از همه ، Monero و Zcash را می توان به ارزهای ناشناس نسبت داد..
 5. انتقال ارز رمزنگاری شده بدون واسطه و در سراسر جهان انجام می شود و هزینه انتقال چندین برابر ارزان تر از معاملات بین بانکی و بین المللی است

اکنون در مورد معایب:

 1. خطر از دست دادن وجوه به دلیل هک مبادلات ارزهای رمزپایه و کیف پول ها ؛
 2. حمله 51 یک حمله هکر است که در صورت داشتن بیش از 50٪ از ظرفیت تولید شبکه توسط مهاجمان امکان پذیر است. در این حالت ، آنها امکان ویرایش در بلاکچین و جعل معاملات را دارند.,
 3. نوسان زیاد نرخ ارز رمزنگاری استفاده از آنها را به عنوان وسیله پرداخت دشوار می کند, 
 4. مشکل تنظیم قانونی ارز رمزنگاری شده. در بعضی از ایالت ها به عنوان یک کلاس دارایی ممنوع است ، در بعضی دیگر در منطقه خاکستری است.
 5. دستکاری دوره توسط دارندگان بزرگ و سهامداران,
 6. مشکل تهیه دارایی های واقعی. علی رغم اظهارات و اختلافات مطرح شده از سوی سازندگان دارایی های دیجیتال ، هیچ ارز رمزپایه واقعی وجود ندارد که توسط دارایی های طبیعی پشتیبانی شود. به دلیل عدم تنظیم مقررات قانونی ، حتی ارزهایی مانند Tether (USDT) که در اصل دلار با نسبت 1 به 1 پشتیبانی می کردند ، اکنون در تأیید ارزش واقعی خود با چالش هایی روبرو هستند..
 7. کلاهبرداری ICO به گفته کارشناسان ، حدود 80٪ ICO هایی که در سال 2017 و 2018 اتفاق افتاده است موارد کلاهبرداری است.
 8. خطر از دست دادن کلید دسترسی کیف پول شما. از آنجا که ارز رمزنگاری شده یک دارایی غیرمتمرکز و بدون مدیر است ، فقط مالک خود به دارایی دسترسی دارد. در صورت از دست دادن کلید یا مرگ صاحب ارز رمزنگاری شده ، دسترسی به دارایی برای همیشه از بین می رود.

ارزهای دیجیتال از کجا و چگونه ذخیره می شوند

برای جلوگیری از سرقت کلاهبرداران از ارزهای دیجیتال کجا می توان ذخیره کرد؟ این س oftenال اغلب افراد تازه وارد را تحت تعقیب قرار می دهد. پاسخ این است: ارز رمزنگاری شده در کیف پول ذخیره می شود. چنین کیف پول می تواند یک برنامه عادی روی لپ تاپ باشد ، یا یک برنامه کاربردی در گوشی های هوشمند یا کیف پول در اینترنت باشد که با استفاده از هر مرورگری می توان به آن دسترسی داشت..

مطمئناً امن ترین روش ذخیره ارزهای دیجیتال ، کیف پول سخت افزاری است. از طریق شبکه نمی توان به کیف پول سخت افزاری دسترسی داشت. واقعیت این است که این یک دستگاه جمع و جور قابل حمل جداگانه است که به اینترنت متصل نیست..

کیف پول سخت افزارکیف پول سخت افزار

گاهی اوقات چنین کیف پول به چندین قسمت تقسیم می شود ، که در مکان های مختلف ذخیره می شود. این امر امنیت دارایی های رمزنگاری را بیشتر افزایش می دهد..

از کجا ارز دیجیتال تهیه کنید

مقاله به پایان می رسد. بیایید در مورد نحوه به دست آوردن ارزهای رمزپایه صحبت کنیم. برای اینکه داستانم را به دراز نکشید ، فقط راه های اصلی را لیست می کنم. ارزهای دیجیتال را می توان در صرافی های رمزنگاری با فیات ، یعنی با ارز معمولی خریداری کرد. همچنین می توانید از خدمات مبدل ها استفاده کنید.

گزینه هایی برای نحوه کسب سکه بدون سرمایه گذاری وجود دارد.

ابتدا می توانید به استخراج بپردازید. برای استخراج ، باید یک ایستگاه قدرتمند از کارت های ویدیو یا استخراج کنندگان ASIC ایجاد کنید. تکنسین های با تجربه کافی می توانند از عهده آن برآیند. “مزرعه” شما محاسبات ریاضی پیچیده ای را که برای کار با شبکه مورد نیاز است ، انجام می دهد. و در ازای این کار به عنوان ارزهای رمزپایه پاداش دریافت خواهید کرد.

استخراج ارز رمزنگاری شدهاستخراج ارز رمزنگاری شده

ثانیا ، شما همچنین می توانید استخراج ابری را انجام دهید. این اصطلاح به معنای استفاده برای استخراج ظرفیت های دیگران است. شما آنها را اجاره خواهید کرد و مبلغ مشخصی را برای آن پرداخت خواهید کرد. ممکن است معلوم شود که این برای شما سودآور نخواهد بود. خودت بررسی کن.

سوم ، می توانید از شیرهای آب استفاده کنید. این منابع ویژه ای هستند که تقریبا سکه رایگان ارائه می دهند. برای انجام این کار ، شما باید کارهای مختلفی را انجام دهید: تماشای تبلیغات ، ثبت نام در سایت ها و غیره.

نتیجه

به یاد داشته باشید ، ارزهای دیجیتال بسیار متفاوت هستند. بنابراین اگر تصمیم به عضویت در صنعت ارزهای رمزنگاری شده دارید ، پروژه ای مناسب خود پیدا کنید. خرید بیت کوین یا اتریوم ضروری نیست ، اما بهتر است تمرکز خود را روی ارز رمزپایه بگذارید که از نظر حجم معاملات موقعیت های بالایی را به خود اختصاص داده است. صدها پروژه جالب وجود دارد ، اما برای محافظت از خود ، بهتر است ارز رمزنگاری شده را انتخاب کنید که با یک تجارت عملیاتی واقعی مرتبط باشد. بگذارید به شما یادآوری کنم که در یکی از مقالات خود به شما گفتم که چگونه یک سبد سرمایه گذاری را به درستی تشکیل دهید. موفق باشی!

“در دهه های اخیر ، دلار آمریکا هدف خود را نسبتاً خوب انجام داده است. اما در کشورها و گوشه و کنار سیستم مالی که خدمات سنتی پول کم است ، بیت کوین (و ارزهای رمزنگاری شده به طور کلی) می توانند گزینه های مناسب را ارائه دهند. “,

تحلیلگران گلدمن ساکس ، زاک پاندل و چارلز هیملبرگ.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map