دوستان عزیز,

من همچنان رتبه بندی TOP10 بلندترین و طنین اندازترین کلاهبرداری در بازار ارزهای رمزپایه را دارم.

در اینجا لیستی از پنج نفر برتر وجود دارد. رتبه بندی از اینجا شروع می شود. اگر مقاله TOP-10 کلاهبرداری و سرقت در تاریخ ارز رمزنگاری شده (قسمت 1.) را نخوانده اید ، حتماً این کار را انجام دهید!

Contents

مکان پنجم – بسته شدن مبادله BTC-e (WEX)

داستان مرتبط با این تبادل ارزش یک اقتباس سینمایی یا حداقل انتشار یک رمان پلیسی را دارد. آنچه در مورد این پرونده در تاریخ جرم ارزهای رمزپایه قابل توجه است این است که این تعطیلی به دلیل حملات هکرها نبوده است ، همانطور که اغلب اتفاق می افتد ، بلکه به دلیل اقدامات FBI بوده است..

در تاریخ 25 ژوئیه 2017 ، وب سایت btc-e.com و آینه های آن دیگر کار نکردند. همانطور که بعداً مشخص شد ، در آن روز ، بنیانگذار صرافی (الکساندر وینیک) به اتهام پولشویی به مبلغ کل 4 میلیارد دلار بازداشت شد. در همان روز ، سرورهای مستقر در ایالات متحده مصادره شدند که در واقع باعث سو to عملکرد سیستم شد..

همانطور که بعداً معلوم شد ، به دستور رگولاتور انگلستان ، تمام حساب های مربوط به مبادله BTC-e مسدود شد.

در همان زمان ، با توجه به شایعات ، که در حال حاضر بیش از حد افسانه رشد کرده است ، Vinnik دارای کلید وجوه یک میلیارد دلار است ، که او موفق به خارج از کشور در طول عملیات صرافی است..

در 15 سپتامبر 2017 ، صرافی ارز رمزنگاری شده WEX کار خود را آغاز کرد ، که به طور رسمی جانشین قانونی BTC-e قدیمی نیست ، اما تمام اطلاعات ثبت نام در پایگاه مشتری صرافی بسته و موجودی آنها را دریافت کرد.

طبق برنامه اداره بورس جدید ، 61.79 درصد مانده موجودی به صورت نقدی و ارز رمزپایه و 21/38 درصد به صورت توکن WEX تأمین می شود. به محض شروع کار صرافی ، وجوه دریافتی را با نرخی که در آن زمان بود ، برداشتم. در نتیجه ، ما توانستیم یک سوم از کل مانده را حفظ کنیم.

در جولای سال آینده ، معلوم شد که مبادله WEX توسط یک شبه نظامی سابق DPR خریداری شده است – دیمیتری هاوچنکو.

همانطور که خودش در منابع باز استدلال کرد ، هدف از خرید این است که WEX را “یک بستر برای حمایت مالی از جمهوری های شناخته نشده” و همچنین “مبارزه با سلطه دلار” (مواد از منابع آزاد)

در همین مدت زمان ، نرخ ارزهای رمزپایه در صرافی برخلاف پویایی کلی بازار شروع شد. قیمت برخی از altos ها و خود توپ های نشانه ای در WEX بسیار فراتر از بازار بود. برای بعضی از ویولاها این اختلاف ده برابر بود. در همان زمان ، برداشت وجوه از موجودی کاربران تقریباً بلافاصله مسدود شد ، که با کار فنی توضیح داده شد.

در نتیجه ، بلوک هرگز تا پایان وجود بورس برداشته نشد..

در 21 نوامبر ، مقامات Binance از تلاش برای برداشت ده ها میلیون دلار ارز رمزنگاری شده از حساب های متعلق به WEX خبر دادند. در 28 نوامبر ، تمام آینه ها و دامنه های متعلق به WEX مسدود شدند.

در نتیجه ، بسیاری از کاربران نتوانستند وجوه خود را پس بگیرند. الکساندر وینیک ، طبق اطلاعات از آوریل ، هنوز در یونان در بازداشت است. استرداد وی از سه کشور آمریكا ، روسیه ، فرانسه درخواست شده است.

مقام چهارم – هک Coincheck

در 26 ژانویه 2018 ، صرافی ژاپنی Coincheck معاملات خود را متوقف کرد. همانطور که بعداً مشخص شد ، دلیل آن سرقت 100 میلیون XRP و حدود 600 میلیون XEM و سکه های دیگر از حساب های سایت بوده است. کل مبلغ رمزنگاری شده سرقت شده بر حسب دلار حدود 1.35 میلیارد دلار با نرخ ارز آن زمان بود. این واقعیت به طور خودکار سرقت Coincheck را از نظر میزان رمزنگاری به سرقت رفته بیشترین سرقت کرد.

اما نه تنها به همین دلیل ، این رویداد را در جایگاه چهارم قرار دادم.

اگر به نمودار بالا نگاه کنید ، خواهیم دید که این رویداد چه میزان چشمگیری بر نرخ NEM تأثیر گذاشته است. سکه که از قبل تحت فشار بازار خرس بود ، پس از انتشار این خبر به معنای واقعی کلمه سقوط کرد ، زیرا بیش از دو برابر وزن کم کرده بود و به وضوح از بازار بدتر بود. در نتیجه رالی نزولی ، NEM از 1.79 به 0.20 دلار برای هر سکه سقوط کرد و این سرقت صرافی Coincheck بود که سهم بزرگی در این سقوط داشت. چنین سقوط چشمگیری در نرخ ارز XEM نه تنها سرمایه گذاران این سکه ، بلکه خود بنیاد NEM را نیز دچار مشکل کرد که به معنای واقعی کلمه در آستانه ورشکستگی قرار گرفت و هنوز نمی تواند از پس مشکلات مالی برآید..

یکی دیگر از تأثیرات مهم این سرقت تغییر سیاست ژاپن در قبال بازار ارزهای رمزپایه است..

پس از سرقت ، دولت سرزمین طلوع خورشید اقدامات سختگیرانه ای انجام داد ، مانند:

  • تأیید تمام مبادلات ارز رمزنگاری شده در ژاپن برای انطباق با الزامات امنیتی اطلاعات ؛
  • تشدید قوانین نظارتی برای همه مبادلات ارز رمزنگاری شده موجود ؛
  • منع استفاده از ارزهای رمزپایه ناشناس مانند Monero ، Dash و Zcash

نیازی به گفتن نیست ، اندازه گیری اخیر چه تاثیری بر نرخ سکه های فوق الذکر داشت؟ طبیعتاً آنها احساس بدتری نسبت به بازار داشتند. و غیرمستقیم ، این سرقت Coincheck بود که مقصر بود..

مقام سوم – کلاهبرداری سازمان خودمختار غیرمتمرکز (DAO)

DAO نام اولین سازمان خودمختار غیرمتمرکز است که بر اساس یک قرارداد هوشمند ساخته شده است. در هسته اصلی آن ، یک صندوق سرمایه گذاری خودگردان بود ، جایی که سرمایه گذاران خود به یک پروژه خاص رأی می دهند و کار صندوق را مدیریت می کنند..

در 17 ژوئن 2016 ، حمله ای رخ داد که به لطف آن 3 641 694 ETH یا حدود 60 میلیون دلار با نرخ ارز آن زمان به سرقت رفت.

(نیازی به گفتن نیست ، نرخ اتر به معنای واقعی کلمه در آن روز سقوط کرد؟)

ویژگی این سرقت در این واقعیت نهفته است که نه به دلیل شکستن کد ، بلکه به دلیل ناقص بودن سیستم خود DAO ، که به سازنده شرکت فرعی پاداش داده است ، انجام شده است. کلاهبردار فقط این عملیات را هر چند بار تکرار کرد. با این حال ، پنجره ایجاد یک شرکت تابعه 27 روز است و کلیه اعتبارات تخصیص یافته برای این مدت مسدود شده است..

در نتیجه شیوع این رسوایی ، یک نظرسنجی انجام شد

و این پیشنهاد پذیرفته شد ، که خود ویتالیک بوترین به دادگاه ارائه داد. پیشنهاد این بود که یک هارد فورک اتر در یک دوره نگهداری 27 روزه انجام شود ، که از طریق آن همه دارندگان دو سکه از طریق چنگال شبکه دریافت می کنند. در این حالت ، هکر سکه تازه ایجاد شده را دریافت نخواهد کرد ، زیرا داده های alts به قربانیان این سرقت هدایت می شوند.

تصمیم برای انجام یک هارد فورک مخالفان زیادی داشت ، زیرا پیشینه ای در تاریخ وجود ارز رمزنگاری شده ایجاد شد ، که این نقض اصل اساسی بلاکچین – “کد قانون است” است. بسیاری از اعضای تیم ویتالیک بر این اصل وفادار ماندند و به حمایت از شاخه قدیمی اتر ، که اکنون کلاسیک نامیده می شود ، ادامه دادند..

Ethereum و Ethereum Classic تا به امروز در کنار هم وجود دارند و گواهی زنده بر این واقعیت هستند که قراردادهای هوشمند نوعی دارو برای سرقت و فریب نیستند ، بلکه فقط یکی از ابزارهای تجارت و زندگی هستند که اگر بی دقتی یا غیرمسئولانه استفاده شوند ، می توانند منجر به مشکلات بزرگی می شود..

مقام دوم – ورشکستگی صرافی Mt.Gox

سرقت وجوه حاصل از صرافی Mt.Gox از نظر مبلغ سرقت شده دیگر ممکن است بیشترین سرقت نباشد. در این رابطه ، کوینچک از رقم آخر (1.35 میلیارد دلار در برابر 470 میلیون دلار) پیشی گرفت. با این وجود ، از نظر قدرت طنین انداز و میزان فاجعه ای که وجود داشت ، این سرقت ، شاید هنوز هم یکی از وحشتناک ترین موارد باشد.

همه چیز درباره نقشی است که این صرافی در بازار ارزهای رمزنگاری شده در سال 2013 بازی کرد. سپس حجم سایت موجود در بازار به 70٪ تعداد کل معاملات انجام شده در آن زمان رسید..

تاریخ ورشکستگی صرافی در فوریه 2014 آغاز شد ، زمانی که خالق صرافی ، مارک کارپلس ، از سرقت 850،000 BTC خبر داد و موضوع ورشکستگی صرافی در حال حل و فصل است..

همانطور که بعداً به دنبال تحقیق مستقلی توسط WizSec شناخته شد (مراجعه کنید. اینجا) ، این سرقت مرحله ای انجام شد و پول به مدت سه سال ، از دوره 2011 تا 2013 ، از حساب های MtGox برداشت شد.

در نتیجه ، مارک کارپلس به دادگاه ژاپن آورده شد و تا زمان صدور حکم در مورد پرونده مالی ، کلاهبرداری و اختلاس بازداشت شد. (با ضمانت در ژوئن 2016).

دادگاه ژاپن همچنین معتمد نوبوکی کوبایاشی را منصوب کرد که در حال انجام ورشکستگی و اجرای برنامه “توان بخشی مدنی” است. به عنوان بخشی از این برنامه ، برنامه های مربوط به همه قربانیان جمع آوری و پردازش شد ، لیست طلبکاران تهیه شد و روند توزیع حدود 160،000 BTC برای قربانیان آغاز شد..

فریب این است که رفتار قربانیان با وجوه دریافتی چگونه خواهد بود ، زیرا با نرخ ارز فعلی ، مبالغ کاملاً قابل توجهی وجود دارد و این خطر وجود دارد که پس از ورود این بیت ها به نوسانات بازار و افزایش خطر نزولی ،.

سرقت در مکان 1 Bitfinex و دستکاری با اتصال به اینترنت

برای کسی مخفی نیست که Bitfinex و Tether دو سازمان وابسته با یک سازنده هستند ، اما یک بار این یک راز با هفت مهر بود. اکنون ، دو سال بعد ، با جمع آوری تمام عناوین خبری و ردیابی تاریخ وقایع ، رابطه روشنی بین اقدامات Bitfinex و آغاز تجمع گاو نر ارزهای رمزنگاری شده در سال 2017 وجود دارد ، همین مبادله مقصر بزرگترین فروپاشی و ویرانی بود صدها هزار سرمایه گذار اثبات این ارتباط غیرممکن است ، اما وقایع اخیر فقط آن را تأیید می کند. یک جرم ایده آل جنایتی است که حل نشده است ، بنابراین کل داستان زیر فقط تلاشی برای ایجاد ارتباط منطقی از یک سری رویدادهای طولانی با مخلوط فرضیات است..

این فرضیه بر اساس دو واقعیت است:

  1. Bitfinex و Tether بنیانگذاران مشترکی دارند و در یک منافع مشترک با هم کار می کنند (نگاه کنید به. مقالات بهشتی)
  2. Tether 100٪ فیات پشتیبانی نمی کند. اکنون می توانید در این مورد مستقیماً در صفحه اصلی وب سایت رسمی سکه مطالعه کنید اتصال به اینترنت

داستان این کلاهبرداری ادعایی از 2 آگوست 2016 آغاز شد ، زمانی که Bitfinex معاملات خود را متوقف کرد و نگرانی های امنیتی را گزارش داد..

ما باید ادای احترام کنیم ، این شرکت به زحمت نیفتاد و یک آزمایش مستقیم در مورد سرقت ارز رمزنگاری شده نوشت (مقاله اصلی اینجا) همانطور که بعداً مشخص شد ، در آن زمان 119 756 BTC یا حدود 72 میلیون دلار با نرخ ارز دزدیده شد.

نمودار بالا نشان می دهد – افت شدید بیت کوین از قبل آغاز شده است – در تاریخ 31 ژوئیه ، که حاکی از آن است که یا دخمه برای چند روز بدون اطلاع دولت به سرقت رفته است ، یا اینکه دولت خود درگیر از دست دادن بودجه از حساب ها بوده است. و با خبر سرقت سعی در اشتباه گرفتن مسیرها و نوشتن ضرر و زیان داشت.

بیایید فرض کنیم Bitfinex بیت کاربران آنها را سرقت کرده است.

این ایده به ویژه توسط آن دسته از کاربران پشتیبانی می شود که علی رغم تأیید صحت دو عاملی فعال شده و نیاز به تأیید از طریق پست ، حساب خود را از دست داده اند..

Bitfinex به منظور آرام سازی قربانیان ، از بازگشت پول های سرقت شده خبر داد. به همین منظور ، صرافی رمز BFX خود را صادر کرده است. با این حال ، Bitfinex به روشی غیر متعارف عمل کرد و به جای انتقال رمزهای صادر شده به قربانیان ، ضرر را به همه کاربران از جمله کسانی که پول آنها دست نخورده منتقل کرد. مقدار کل وجوه برداشت شده – 36،067٪ دارایی کاربران.

آنهایی که طبق منطق ما ، مبادله بیت های واقعی را از مردم گرفت و در عوض به آنها آب نبات داد.

طبیعتاً چنین تصمیمی برای همه مناسب نیست. یکی از مشتری های “بزرگ” که نام وی فاش نشده است ، گزارشی را به پلیس ارائه داد (نسخه را ببینید اینجا) در مورد سرقت 1،300،000 USD.

از آنجا که این مبلغ چشمگیر بود ، FBI درگیر ماجرا شد.

طبیعتاً ، Bitfinex به هیچ وجه نیازی به این کار نداشت و برای جنجال رسوایی ، سعی کرد پول را در اسرع وقت “پس دهد”. به طور طبیعی ، در واقع ، صرافی قرار نبود چیزی را برگرداند. در عوض ، او فقط 72 میلیون Tether چاپ کرد و BFX را خریداری کرد ، و اساساً بسته بندی آب نبات را با بسته بندی آب نبات مبادله کرد..

این اتفاق در زمان رکورد ، فقط در 5 ماه رخ داد. جمع آوری چنین بودجه ای فقط در کمیسیون ها غیرممکن بود..

در اوایل 4 آوریل 2017 ، Bitfinex پیروزمندانه از اتمام خرید BFX خبر داد.

با این حال ، به معنای واقعی کلمه همزمان با این خبر ، نرخ ارز بیت کوین در Bitfinex به طور عجیبی با نرخ ارز در سایر صرافی ها متفاوت است. نمودار بالا نشان می دهد که چگونه خط نارنجی Bitfinex بالاتر از قیمت بازار است (خط آبی). این پدیده را می توان به راحتی با انتشار اضافی Tether توضیح داد ، که خریدار به راحتی مجال جذب آن را نداشت.

برای خرید بیت کوین ، مردم موجودی خود را در Bitfinex با فیات واقعی پر می کنند ، اما آنها قبلا USDT را به حساب خود دریافت می کنند.

بنابراین ، برای اینکه بسته تازه پخته شده Tether حل شود ، تقاضای پایدار برای بیت کوین لازم است..

به منظور دامن زدن به آن ، صرافی روابط با بانک ولز فارگو را قطع کرد. اکنون ، اگر نیاز به برداشتن فیات از Bitfinex دارید ، انجام مستقیم آن غیرممکن است. یک سرمایه گذار باید از طریق مبادلات و مبادله های دیگر یک توپ سفید بخرد و وجوه خود را برداشت کند.

البته صرافی اینگونه وانمود کرد که خود بانک روابط خود را با بورس قطع کرده است بدون اینکه دلیل بیاورد. Bitfinex حتی علیه Tether علیه این بانک شکایت کرد. درست است ، چند روز بعد بی سر و صدا او را به یاد آورد.

با این حال ، این طرح موفقیت آمیز بود و چرخ لنگر رشد توپ نشانه ای راه اندازی شد. نمودار بالا نشان می دهد که اوایل آوریل است که غول پیکرترین حباب تاریخ ارز رمزنگاری شده است. 04/17/2017 این صرافی لغو پذیرش فیات را اعلام کرد.

با این حال ، همه چیز طبق برنامه پیش رفت ، زیرا در واقع ، مبادله Tether با USD بسیار دشوار و ناخوشایند بود ، عرضه آن در بازار به طرز چشمگیری کاهش یافت. اکنون رشد نرخ بیت کوین اجازه چاپ Tether بدون مجازات را می دهد تا بتواند همان بیت کوین را روی آن خریداری کند.

بنابراین یک سیستم حبابی شکل گرفت که خود را به سمت بالا هدایت می کرد. Tethers جدید برای خرید توپ نشانه صرف شد ، رشد توپ نشانه ای امکان صدور Tether بیشتر برای خرید توپ نشانه را فراهم کرد. دایره کامل است!

آغاز پایان

ابتدای پایان گزارش فاش شده به سهامداران بود (نگاه کنید به. اینجا) ، که عملاً تأیید می کند Bitfinex از مسئله Tether برای نیازهای خود استفاده می کند.

نمودار بالا نشان می دهد (پیکان قرمز را ببینید) این خبر چقدر سریع و چشمگیر بر میزان نشانه های توپ تأثیر داشته است. وحشت مانند یک گلوله برفی رشد کرد ، اما دستگاه چاپ Tether این کار را برعهده گرفت ، که از 10 اکتبر هر روز 25-50 میلیون USDT اضافی صادر می کند.

در نتیجه ، آتش با نقدینگی بیش از حد خاموش شد و بیت کوین تقریباً به 20،00 دلار رسید. این سطح غیرقابل غلبه شد و از نظر روانشناسی پا گذاشتن بر روی آن حتی با کمک چاپخانه غیرممکن بود..

مردم شروع به فروش توپ نشانه و سود خود کردند ، یک اصلاح طبیعی در بازار آغاز شد ، که پس از تعلیق ثبت نام کاربران توسط Bitfinex شدت گرفت..

سپس در 3 ژانویه ، FUD ممنوعیت استخراج معادن در چین را اعلام کرد. همه اینها توپ را به 12000 دلار رساند. سرخوشی جای خود را به وحشت داد. مردم شروع به تخلیه توپ نشانه کردند.

ممکن است Bitfinex به طور عمدی وحشت را تحریک کرده باشد تا بتواند در حین اصلاح بازار را کنترل کند.

Tether سعی کرد تجربه موفقیت آمیز را تکرار کند و تمرین تزریق نقدینگی به بازار را تکرار کند.

دستگاه USDT توسط گزارشگران مشاهده می شود tetherprinter چاپ دیگر 25-50 نبود ، بلکه 100 میلیون دلار در روز بود. با این حال ، نتیجه عکس آن مشخص شد.

با این حال ، طرح قبلی جواب نداد و پس از راه اندازی دستگاه ، سقوط بیت کوین فقط شدت گرفت. این افتضاح با رسوایی های مربوط به مشکلات ممیزی Tether و ممیزی تنظیم شده از تنظیم کننده ایالات متحده در ارتباط بین Bitfinex و Tether تشدید شد. بحث در مورد کلاهبرداری قریب الوقوع USDT وجود داشت و هیچ چیز نمی توانست روند نزولی را متوقف کند.

نتیجه چیست?

در نتیجه ، همانطور که می دانیم ، Bitfinex موفق شد از آب خارج شود. توپ های نشانه دزدیده شده هرگز یافت نشد. پمپ و دامپ بیت کوین این امکان را فراهم کرد که در معاملات حاشیه سود کسب کنید و سودهای قابل توجهی را بسازید و در مقابل مردم بازی کنید. در حال حاضر ، دادگاه عالی ایالت نیویورک در حال بررسی پرونده ای در مورد ارتباط بین Bitfinex و Tether است. با این حال ، به دلیل اینکه صرافی از صلاحیت ایالات متحده خارج شد و خدمات به شهروندان خود را در اکتبر 2017 به حالت تعلیق درآورد ، احتمال روشن شدن تمام ماشینهای بین Bitfinex و Tether و عدالت بسیار کم خواهد بود.

بهترین جرم یک جرم لاینحل است. Bitfinex و Tether رتبه اول افتخارآمیز در رتبه بندی جرم ما را به خود اختصاص داده اند.

نتیجه

دوستان عزیز ، این جایی است که من رتبه بندی خود را در مورد جدی ترین جنایات تاریخ ارز رمزنگاری شده به پایان می برم (قسمت اول رتبه بندی در اینجا قرار دارد) من با توجه به نظر ذهنی خود مکان ها را انتخاب کردم ، با ارزیابی طنین و مقیاس آنها در جامعه ارزهای رمزنگاری شده به دست آورد. اگر لیست سیاه خود را دارید ، خوشحال می شوم که آن را بخوانم و چیزی برای خودم یاد بگیرم.

امیدوارم بعد از خواندن یک سری پست های اخیر درباره کلاهبرداری و دستکاری در بازار ، همه نتیجه گیری درستی برای خود انجام دهند..

در زیر آنچه را که برای خودم تأکید کردم با جمع آوری این مطالب به اشتراک می گذارم:

  1. در فضای اینترنت ، هیچ کس نمی تواند امنیت دارایی های رمزنگاری شده شما را تضمین کند. از دستگاه های سردخانه استفاده کنید!
  2. همیشه آنچه می خواهید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید. هرگز برای اهداف سرمایه گذاری وام یا قرض نگیرید!
  3. احساسات بدترین دشمن برای تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری است. همیشه ذهن خود را شفاف نگه دارید ، سعی کنید هم از احساس سرخوشی و وحشت جلوگیری کنید.
  4. همیشه سازمانهایی را که در آنها سرمایه گذاری می کنید بررسی کنید. یک رویکرد حیاتی برای ارزیابی مدل کسب و کار ، رفتار شرکت در بازار ، صلاحیت و حرفه ای بودن رهبری را مشاهده کنید.
  5. خطرات خود را متنوع کنید. همه وجوه را در یک پروژه ، یک مبادله ، یک نوع دارایی نگه ندارید. همبستگی را ارزیابی کنید و بودجه ای را به کمترین دارایی موجود در قیمت اختصاص دهید.

من به شما اطلاع می دهم که من Bitfinex و Tether را به هیچگونه اقدام غیرقانونی و کلاهبرداری متهم نمی کنم. فقط دادگاه می تواند محکوم کند. من فقط قضاوت شخصی خود را که مبتنی بر اطلاعات از منابع باز است ، به اشتراک می گذارم. من خواننده را به تصمیم گیری در مورد سرمایه گذاری تشویق نمی کنم.

همچنین می خواهم یادآوری کنم که در این پست من نظر شخصی خود را بیان می کنم و لازم نیست با نظر دولت 3commas.io منطبق باشد.

موفق باشید و سود خوبی برای همه داشته باشید!

با احترام,

مایکل Hyipov

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me