ما در حال باز کردن یک سری مقاله ها در مورد روش های غیر پیش پا افتاده برای درآمدزایی از ارزهای رمزپایه هستیم ، از جمله با استفاده از قابلیت های ما.

در این مقاله ، ما با مثالی نشان خواهیم داد که معاملات آتی چیست ، علاقه به معاملات در بورس های آتی چیست ، چگونه می توانید هنگام معاملات آتی از ربات های 3Commas استفاده کنید و همچنین گام به گام نحوه اتصال آنها را ارائه می دهید.. 

آینده چیست؟

قراردادهای آتی توافق نامه ای (قرارداد) برای خرید یا فروش دارایی در آینده با قیمت زمان عقد قرارداد است. بعد از انعقاد قرارداد ، طرفین موظفند بدون توجه به قیمت بازار ، شرایط آن را تحقق بخشند.

سود تجارت در مبادلات با معاملات آتی چیست

مبادلات آتی در درجه اول به امکانات زیر علاقه مند هستند:

1. تجارت با اهرم ، یعنی تجارت با حجم هایی که به طور قابل توجهی از حجم شما بیشتر است.

2. کوتاه ، یعنی تجارت با افت قیمت ها.

شانه چیست مثال.

اهرم وجوه اهرمی بورس است. به لطف آنها ، معامله گر این فرصت را پیدا می کند تا حجم عملیات تجاری و سود خود را افزایش دهد..

صرافی ارز رمزنگاری شده برای معامله گران فرصتی برای تجارت قانونی با اهرم فراهم نمی کند: اهرم نیرو تنها در مواقع معاملات تجاری ، یعنی معاملات آتی در دسترس است. بنابراین بورس های آتی تخصصی برای معاملات اهرمی گشوده می شوند..

بیایید نگاهی به معاملات اهرمی با استفاده از یک مثال بیندازیم.

شما یک تجارت موفق را بسته اید و 100 دلار سود از آن دریافت می کنید. اگر بخواهید این معامله را با اهرم 1:25 معامله کنید ، با همان استراتژی دقیقاً 2500 دلار از همان معامله درآمد کسب می کردید. بنابراین ، اگر یک استراتژی سودآوری تجاری داشته باشید ، می توانید بدون سرمایه گذاری بیشتر بودجه شخصی خود ، سرمایه خود را به میزان قابل توجهی افزایش دهید..

در عین حال ، اگر قیمت برخلاف پیش بینی شما باشد ، خطر از دست دادن سپرده خود را نیز افزایش می دهید. بنابراین اگر 0.1 BTC داشته باشید و 100000 قرارداد بخرید (اهرم X100 خواهد بود) و نرخ آن 1٪ کاهش یابد ، همه چیز را در حساب خود از دست خواهید داد (0.1 BTC). با اهرم 10 ، انحراف منفی در حال حاضر 10٪ است. در واقع ، تصفیه حتی زودتر اتفاق می افتد ، زیرا کمیسیون ها ، تأمین مالی موقعیت قرض گرفته شده و غیره وجود دارد..

معاملات اهرمی در حال حاضر در تعداد زیادی صرافی در دسترس است که مشهورترین آنها BitMex ، Binance Futures ، Deribit و Bitfinex هستند. هر سایت ویژگی های منحصر به فرد خود را دارد ، به عنوان مثال Binance Features حداکثر اهرم x125 را برای قرارداد BTCUSDT ارائه می دهد و BitMex بیشترین حجم معاملات را دارد ، به طور متوسط ​​2.5 میلیارد دلار در روز ، که دستکاری نرخ ارز در این مورد را دشوار می کند. تبادل..

کوتاه یعنی چه مثال.

به طور خلاصه ، معامله در کاهش قیمت است. موقعیت تجاری در ترمینال کوتاه نامیده می شود.

مثالی برای صرافی های Bitmex و Bybit در نظر بگیرید که در آن سود فقط در BTC ثبت می شود.

فرض کنیم شما 1 BTC دارید. این دوره اکنون 10،000 دلار است. شما یک موقعیت کوتاه برای کل پول ، برای 10،000 قرارداد باز می کنید ، به شرطی که 1 قرارداد = 1 $. بنابراین ، شما توافق نامه ای را امضا می کنید که به هر قیمت ، در هر زمان (قبل از انقضا ، اگر قرارداد نامحدود نباشد) ، خریدار باید 1 BTC از شما بخرد ، به قیمت زمان باز شدن قرارداد (و ما موقعیت در 10 000 $ برای 1 BTC).

در همان زمان ، 1 BTC که در صرافی شما بود “قفل شده” است و در تعهد باقی می ماند ، بنابراین در صورت تماس مارجین می تواند از شما خارج شود.

نرخ 50٪ کاهش می یابد و اکنون 5000 دلار برای 1 BTC است. شما موقعیت 10،000 قرارداد کوتاه را می بندید (1 BTC را به قیمت 10،000 دلار می فروشید). از نشانه های اولیه “قفل شده” شما ، 1 BTC به خریدار داده می شود. در عوض ، خریدار 2 BTC به شما می دهد (5000 دلار x2 = 10 هزار دلار). 

موقعیت کوتاه شما بسته است در نتیجه: نرخ 50٪ کاهش یافت ، BTC در حساب شما 100٪ افزایش یافت. 1 BTC وجود داشت ، اکنون 2 BTC وجود دارد. معادل دلار حساب شما 0٪ رشد کرده است. 1 BTC با 10،000 ، اکنون 2 BTC با 5000 وجود دارد.

بنابراین ، یک تجارت کوتاه موفق BTC شما را افزایش می دهد در حالی که معادل دلار ثابت است. اگر در صرافی Binance Futures معامله کنید فقط سود خود را به دلار می گیرید. سپس ، در مثال ما ، معادل دلار حساب شما 50 درصد رشد کرده است.

و اگر در این مثال از شانه استفاده می کنیم?

نتایج به شرح زیر خواهد بود:

دوره 10،000 دلاری ، برای 20،000 قرارداد با 1 BTC (کوتاهتر از 2)

5000 دلار دوره کنید ، برای 20،000 قرارداد کوتاه را ببندید. 

جمع:

1 BTC (10،000 دلار) وجود داشت + 1 BTC (10،000 دلار) گرفت و موقعیت کوتاهی را برای 20،000 قرارداد گشود

این نرخ 50٪ کاهش یافت. 10 هزار دلار بود ، اکنون 5000 دلار.

BTC در حساب شما 200٪ رشد کرده است – با بستن موقعیت کوتاه 20،000 قرارداد ، ما 4 BTC را به 5000 $ خریداری کردیم ، 1 BTC = 3 BTC را در حساب وام گرفتیم. به دلار 1×10000 بود ، اکنون 3×5000 = + 50٪

مزایای آینده برای معدنچیان

علاوه بر هدف احتکار ، معادن می توانند از معاملات آتی برای جلوگیری از خطرات استفاده کنند ، یعنی این ماینر قصد دارد ظرف مدت یک ماه 10 بیت کوین استخراج کرده و آنها را به قیمت 7000 دلار بفروشد ، اما به دلیل نوسانات زیاد بازار ، ممکن است قیمت بیت کوین به سمت پایین تغییر کند. برای محافظت از خود در برابر تغییر شدید نرخ ، معدنچی موقعیت کوتاهی را باز می کند و خود را در یک موقعیت برنده می یابد ، زیرا ارزش نمونه کارها تغییر نخواهد کرد:

– هنگامی که نرخ BTC کاهش می یابد ، ماینر به دلیل داشتن بیت کوین ضرر می کند ، اما به دلیل موقعیت کوتاه BTC را در آینده می برد..

– هنگامی که نرخ BTC افزایش می یابد ، معدنچی به دلیل موقعیت کوتاه BTC را در آینده از دست می دهد ، اما به دلیل داشتن بیت کوین برنده می شود.

چرا ربات های 3Commas هنگام معامله با اهرم مفید هستند؟

اگر استراتژی سودآور خود یا شخص ثالث دارید ، نه تنها می توانید آن را با استفاده از ربات های 3Commas به صورت خودکار درآورید ، بلکه به دلیل استفاده از اهرم های مالی ، چندین برابر سود بیشتری نیز در این زمینه کسب کنید.. 

این استراتژی ها را از کجا تهیه کنید?

1. استراتژی خود

شما می توانید استراتژی خود را با استفاده از شاخص های فنی یا هر ابزار دیگری در Trading View ایجاد کنید و تجارت خود را با این استراتژی در 3Commas به صورت خودکار انجام دهید. نحوه انجام آن – شرح داده شده است در این مقاله. برای تجارت آن با اهرم ، شما باید یکی از مبادلات آتی موجود (Binance Futures، Bybit، Bitmex) را به حساب 3Commas خود متصل کنید ، سپس در تنظیمات ربات عملکرد اهرمی خواهید داشت:

  1. استراتژی آماده شخص ثالث

همچنین می توانید معاملات را با استفاده از سیگنال های شخص ثالث به صورت خودکار انجام دهید و اهرم اتصال را بهم متصل کنید. مشهورترین سیگنالهای آماده مشتریان ما سیگنالهای Crypto Screener رایگان از Trading View هستند. نحوه تنظیم آنها نوشته شده است در این مقاله.

ما همچنین یک مکان در بازار برای سیگنال های معامله گران داریم. شما می توانید سیگنالی سودآور را انتخاب کرده و آن را به صورت خودکار و همچنین با استفاده از اهرم فشار دهید.

انواع دیگر سیگنالها در دسترس هستند – اینجا را بخوانید. می توانید هرکدام از آنها را وصل کنید.

و اکنون دستورالعمل های گام به گام در مورد چگونگی خودکار سازی استراتژی ها با ربات ها و تجارت با اهرم ها.

افتتاح حساب در Binance Futures. این کار در سه مرحله ساده انجام می شود:

  • به سیستم عادی خود وارد شوید حساب Binance؛
  • به صفحه Futures در پانل بالا بروید ؛

در گوشه پایین سمت راست ، روی دکمه Open now کلیک کنید. انجام شده.

چگونه می توان برای آن پول گرفت

در گوشه پایین سمت راست و زیر کتاب سفارش ، یک دکمه انتقال (در روسی “انتقال”) وجود دارد. فشار دادن.

در پنجره ظاهر شده ، مقدار USDT را که می خواهیم از کیف پول مبادله ای به صندوق آتی منتقل کنیم وارد کنید. اوراق قرضه ، صندوق بیمه و انتقال فقط در USDT. بنابراین ، برای تهیه مجدد صندوق آتی خود ، دقیقاً به USDT در حساب مبادله نیاز دارید.

به هر حال ، از طریق همین پنجره می توانید با کلیک بر روی دکمه معکوس بین کیف پول ها ، پول خود را از کیف پول معاملات آتی به صندوق مبادله برگردانید.

اکنون بودجه ای در حساب آینده خود دارید ، اما برای تجارت با 3Commas باید دسترسی API به حساب خود را فراهم کنید. برای این کار به حساب Binance خود بروید>تنظیمات>مدیریت API.

در برگه ای که ظاهر می شود ، نام کلید ما را وارد کنید و “ایجاد” را کلیک کنید ، با ایجاد یک کد از 2FA تأیید کنید.

سپس نامه ای به نامه می آید که در آن لازم است با کلیک روی دکمه “تأیید کلید API جدید” ایجاد یک کلید API جدید تأیید شود. اگر دکمه کار نمی کند یا نمایش داده نمی شود ، یک پیوند در زیر وجود دارد ، با کلیک روی آن ، ایجاد کلید جدید را نیز تأیید می کنید.

بعد ، به صفحه مدیریت API می رسیم. این جایی است که ما به محدودیت های ویرایش ، کلید API و کلید مخفی نیاز داریم.

بر روی “ویرایش محدودیت ها” کلیک کنید و در مقابل موارد “فعال کردن معامله” و “فعال کردن آینده” ، سایر موارد ، و همچنین محدود کردن دسترسی توسط IP ، یک علامت بگذارید ، به میل خود فعال کنید.

کلید API و کلید مخفی را کپی کنید. در بخش “مبادلات من” به 3Commas بروید. در قسمت “Exchange” Binance Futures را انتخاب کنید ، نامی برای کلید خود بیاورید (ترجیحاً به گونه ای که بلافاصله بفهمید این کلید شما از ویژگی های Binance است) ، کلید API و کلید مخفی را در قسمت های مناسب وارد کرده و کلیک کنید ” Exchange Exchange “.

تبریک می گویم! شما یک کلید API از Binance Futures ایجاد کرده اید و یک قدم به معاملات آتی پیشرفته و مطمئن نزدیک هستید. در مرحله بعدی ، بیایید یک ربات معاملات آتی ایجاد کنیم. برای این کار ، به برگه “Bots” در پانل سمت بروید و “Advanced” را برای ایجاد ربات با استراتژی تجارت انعطاف پذیر تر انتخاب کنید.

در ستون “پارامترهای اساسی” با نام ربات خود مواجه می شویم ، در قسمت “Exchange” نام کلید API ایجاد شده در پاراگراف قبلی را انتخاب می کنیم. نوع ربات را “ساده” بگذارید.

در مرحله بعدی ، یک جفت معاملاتی را انتخاب می کنیم. تاکنون ، دو جفت معاملاتی در Binance Features موجود است: BTC / USDT و ETH / USDT.

جفت شده با BTC ، حداکثر اهرم x125 و برای ETH ، “فقط” x50 است.

به علاوه. کوتاه یا بلند. دو گزینه وجود دارد: ربات ما کوتاه خواهد بود (ارزان تر می فروشد و خرید می کند) یا طولانی (گران تر خرید و فروش می کند).

“ارز سود” قابل تغییر نیست ، زیرا همه ویژگی های Binance در USDT تسویه می شوند.

“شروع حجم سفارش” مبلغی است که ما اولین سفارش خود را برای آن انجام خواهیم داد. مقدار را می توان در BTC / ETH ، USDT یا در درصد سپرده تنظیم کرد.

“حجم سفارشات ایمنی” مبلغی است که سفارشات ایمنی پس از باز کردن معامله به طور متوسط ​​در صورت افت قیمت ، برای آن انجام می شود.

سفارشات شروع به دو نوع وجود دارد: اجرای توسط بازار (معروف به مارکت) یا قرار دادن در دفتر سفارش و انتظار برای قیمت “مطلوب” (با نام مستعار محدود).

“نوع اهرم” یا اهرم ضریبی است که بورس شرط مشتری را چند برابر می کند. لازم به یادآوری است که هرچه اهرم نیرو بیشتر باشد ، خطر از دست دادن سرمایه شما بیشتر خواهد بود ، بلکه پاداش آن نیز بیشتر خواهد بود.

در بلوک “شرط شروع معامله” شما استراتژی انتخاب معاملات را انتخاب می کنید (شخص یا شخص ثالث – ما در مورد این در بالا نوشتیم).

در قسمت “توقف ضرر” ، مقدار٪ از سپرده ای را که می خواهیم حفظ کنیم وارد کنید.

در قسمت “Stop Loss action” ، می توانید بین بستن معامله و بستن معامله با ربات متوقف شوید. “توقف ضرر متوقف شود” برای محافظت در برابر فشار مورد نیاز است ، زیرا اغلب اتفاق می افتد که تصمیم بگیرید شوخی کنید ، یک نقطه ورود عالی پیدا کنید ، یک توقف تعیین کنید و همه چیز خوب است ، اما یک فشار تصادفی توقف شما را در جهت اشتباه از بین می برد ، بسته شدن معامله ، و قیمت BTC شروع به کاهش می کند. این هرچه باشد ، می توانید مهلتی را تعیین کنید که بعد از یک زمان مشخص بررسی کند آیا ارزش دارد سفارش خود را با توقف ببندید یا نه.

بلوک “دستورات ایمنی” برای میانگین موقعیت لازم است.

می توانید در اینجا درباره سفارشات ایمنی بیشتر بخوانید ، اما من اضافه می کنم که ارزش متوسط ​​بیش از حد ندارد ، در بعضی شرایط بهتر است در دید خود از بازار تجدید نظر کنید.

بلوک “تنظیمات اضافی” برای معرفی تعدادی اصلاح کوچک لازم است.

برای تجارت آلت کوین های با مایع کم به قسمت “اگر حجم روزانه معامله شروع نکنید” نیاز است و در Binance Features حجم معاملات در یک جفت می تواند بیشتر از برخی از مبادلات در هفته باشد.

حداقل و حداکثر قیمت افتتاح معاملات مورد نیاز است تا ربات در یک محدوده معامله شود و پایین آن کوتاه نشود.

می توان از “زمان انتظار قبل از افتتاح معاملات” برای تشخیص فشار از صعود / سقوط شدید بدون عقبگرد استفاده کرد.

در “وقفه بین معاملات” زمانی که باید بین افتتاح یک معامله جدید بگذرد تعیین شده است.

“معاملات باز و توقف” به شما امکان می دهد بعد از باز کردن تعداد معاملات مشخصی ، عملکرد ربات را کنترل کنید. لازم به یادآوری است که معاملات باز ، اما هنوز انجام نشده نیز ثبت می شوند..

بهترین قسمت برای پایان مانده است. برای رفع سود ، بلوک “Take profit” لازم است.

قسمت “سودآوری هدف” درصد سود را نشان می دهد ، پس از آن ربات موقعیت را می بندد. همه کمیسیون ها قبلاً در نظر گرفته شده اند.

انتخاب محاسبه سودآوری به شما امکان می دهد تعیین کنید که آیا سود را از طریق یک سفارش محاسبه کنید یا از کل وجوه موجود در حساب.

در اینجا بیشتر در مورد Trailing بخوانید ، اما به طور خلاصه ، این گزینه به شما امکان می دهد سود حاصل از معامله را به حداکثر برسانید.

بعد از اینکه ربات خود را پیکربندی کردیم ، باید دوبار توقف و درست بودن همه پارامترها را بررسی کنیم. پس از آن ، بر روی دکمه “ایجاد ربات” در بلوک سمت راست کلیک کنید.

اگر همه کارها به درستی انجام شده باشد ، پنجره ای مشاهده می کنید که از شما می خواهد ربات خود را شروع کنید..

راه اندازی!

تمام اطلاعات مربوط به ربات را می توان در بخش رباتها مشاهده کرد>رباتهای من.

در آنجا همچنین می توانید ربات را غیرفعال کنید ، اطلاعات دقیق ، آمار و غیره را مشاهده کنید..

به یاد داشته باشید ، معاملات اهرمی دارای خطر بیشتری نسبت به معاملات spot است ، اما پاداش می تواند بیشتر باشد..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me