بررسی TradingView – بزرگترین پلتفرم تجزیه و تحلیل فنی جهان 

دوستان عزیز!

هنگامی که یک مبتدی به بازار ارزهای رمزنگاری ، فارکس ، بورس ، گزینه های باینری می آید ، با یک کارگزار تعیین می کند و در مورد اولین معاملات خود تصمیم می گیرد ، اصلی ترین اشتباه او انجام تجزیه و تحلیل فنی با استفاده از نمودارهای ارائه دهنده نقدینگی است ، به عنوان مثال کارگزار یا مبادله خود را. در این حالت ، سپرده خیلی سریع تخلیه می شود و ممکن است دیگر تلاشی صورت نگیرد. اما در این مرحله مشخص نیست که چرا نمودار تبادل کار نمی کند و اگر اطلاعات آماده در سایت “آشپزخانه” وجود دارد ، از اطلاعات خدمات شخص ثالث مانند TradingView استفاده می شود.

بنابراین آیا ارزش ایستادن در نمودارهای یک سایت جداگانه را دارد؟ TradingView چه فرصت هایی را فراهم می کند و چرا یک تاجر به این خدمات نیاز دارد؟ این بیشتر مورد بحث قرار خواهد گرفت.

سیستم عامل های معاملاتی اطلاعات مربوط به قیمت ها را از کجا می گیرند؟?

هر کسی که تجارت را آغاز کرده است ، متوجه شده است که قیمت یک ابزار در سیستم عامل های مختلف می تواند تفاوت قابل توجهی داشته باشد. در مورد ارز رمزنگاری شده ، این می تواند به دلیل کمبود نقدینگی اتفاق بیفتد ، زیرا هرچه حجم معاملات کمتر باشد ، اسپرد گسترش می یابد و در نتیجه ، سطح بسته شدن معاملات می تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. علاوه بر این ، سیستم عامل های معاملاتی اغلب خود به خود به اصطلاح تسویه حساب می شوند یا بازیکنان بزرگی را استخدام می کنند ، آنها را با پاداش های مختلف و شرایط ترجیحی مجذوب خود می کنند ، به طوری که حجم زیادی ایجاد می کنند و کتابهای سفارش را پاک می کنند ، تقلید از فعالیت شدید..

به دلیل چنین دستکاری هایی ، تصویر یک ساز در سایت های مختلف اغلب می تواند کاملاً متفاوت باشد. به همین دلیل است که نمی توان 100٪ قیمت دقیق بدست آورد. نمودار برای کارگزاران و مبادلات مختلف همیشه متفاوت خواهد بود. در چنین شرایطی ، یک تاجر تازه کار نمی فهمد که داده های چه کسی را باور کند ، چرا تفاوت دارند و از کجا شروع می کند. در واقع ، تفاوت در نوسانات جزئی چندان مورد توجه ما نیست. برای ما تعیین جهت حرکت بازار مهم است: اینکه آیا صعود خواهد کرد یا سقوط می کند.

مهم: یک بازه زمانی یک دقیقه ای می تواند نه تنها در قیمت ، بلکه در جهت حرکت آن نیز تفاوت داشته باشد.

از TF 15 دقیقه یا بیشتر استفاده کنید و داده های قابل اطمینان تری خواهید گرفت. اما برای این ، برنامه یک سایت کافی نیست. برای به دست آوردن اطلاعات عینی ، شما به یک سرویس شخص ثالث نیاز دارید که به شما امکان مقایسه قیمت ها و علائم تجاری در مبادلات مختلف را می دهد تا تمام صداهای داخلی یک “آشپزخانه” را فیلتر کرده و تصمیم صحیحی بگیرید. همانطور که می توانید تصور کنید ، در اینجا بدون خدمتی مانند TradingView نمی توانید کار کنید.

 • BTCUSD در Bitfinex و Bitstamp

پانزدهم اکتبر سال گذشته ، شاید یکی از بارزترین نمونه های چگونگی تفاوت مبادلات در قرائت آنها باشد. در نمودارهای بالا ، می بینیم که چگونه نقل قول Bitfinex BTCUSD به معنای واقعی کلمه منفجر شده و در نتیجه ، یک شمع 1500 دلاری تشکیل شده است. در همان زمان ، در یک سیستم عامل بزرگ تجاری دیگر – Bitstamp – اندازه حرکت به سختی از 600 دلار گذشت. اکنون به جزئیات دلایل این پدیده نخواهیم پرداخت ، اما بدیهی است که تنها مقایسه حرکت قیمت در دو سیستم عامل مختلف می تواند به یک معامله گر اجازه دهد از اشتباهات جلوگیری کند..

جنبه مهم دیگر این است که عملکرد نمودارهای کف معاملات بسیار محدود است. اغلب آنها نمی توانند:

 • مشاهده پویایی حرکت قیمت برای یک نگاه عمیق به گذشته ؛
 • از شاخص های موثر مختلف استفاده کنید – مبادله معمولاً تعداد کمی از آنها را دارد و آنها مطابق میل ما کار نمی کنند.
 • تصویر بزرگ را ببینید زیرا نمودار با استفاده از یک قانون اسلاید مقیاس بندی نشده است.
 •  

شما به یک سرویس کامل و عینی مانند TradingView نیاز دارید. به عنوان مثال ، با کمک آن می توانید در بورس اوراق بهادار پیش بینی کرده و شرط بندی کنید و قیمت ها را در یک نمودار کامل تحلیل کنید. برای اینکه بدانید چگونه این کار را انجام دهید ، پیشنهاد می کنم امکانات سرویس TradingView را با هم بررسی کنیم..

بستر های نرم افزاری TradingView چیست?

TradingView سرویسی است که یک نمودار آنلاین از نقل قول ها ، یک منبع کاملاً مستقل از اطلاعات مفید برای معامله گران (اخبار اقتصادی ، داده های فعلی) و یک شبکه اجتماعی حرفه ای برای معامله گران فراهم می کند. در اینجا آنها ایده ها و نظرات خود را رد و بدل می کنند ، افراد تازه وارد می توانند اطلاعات مفیدی کسب کنند.

نمودارهای حاوی قیمت ، یکی از مزایای کلیدی این سرویس ، دارای عملکردی گسترده و مجموعه ای از ویژگی های مفید برای هر معامله گر است. روی آنها می توانید حرکت قیمت دارایی های مختلف ، سهام ، اوراق قرضه ، معاملات آتی ، فیات ، ارزهای رمزپایه و … را مشاهده کنید. اگر به فارکس علاقه دارید ، با استفاده از TradingView می توانید حسن نیت خود را بررسی کنید ، اطلاعاتی را که به شما می دهد مقایسه و تحلیل کنید ، آیا با قیمت های موجود در زمان واقعی مطابقت دارد یا خیر..

یک منبع اطلاعاتی مستقل برای هر تاجر بسیار مهم است.!

نسخه ها TradingView

می توانید از TradingView استفاده کنید سه راه ها:

 1. نسخه ساده شده (بدون ثبت نام مورد نیاز است) ؛
 2. نسخه رایگان به مدت 30 روز
 3. نسخه کامل پرداخت شده.

با این حال ، TradingView نسخه های زبان بسیاری دارد.

برای دریافت تمام ویژگی های این سرویس ، باید ثبت نام کنید ، زیرا نسخه بدون ثبت نام تنها 5٪ از قابلیت های پلت فرم است.

تفاوت بین نسخه روسی و سایر سیستم عامل چیست?

مزیت نسخه روسی زبان واضح است – در دسترس بودن آن برای کسانی که به زبان های خارجی صحبت نمی کنند. اما توانایی های آن از زبان انگلیسی پایین تر است ، که فراهم می کند:

 • جامعه عظیمی از بازرگانان حرفه ای و تازه کار با “ایده های” خود – چشم انداز جهت گیری حرکت بازار ؛
 • شاخص های بازرگانان غربی ؛
 • دسترسی به منابع م effectiveثر اطلاعات جهان در زمینه تجارت.

در نسخه روسی ، تمام این ویژگی ها در مقیاس بسیار کوچکتر پیاده سازی می شوند و فقط در حال توسعه هستند. بقیه عملکردهای سیستم عامل خود تقریباً همین است.

 • ظاهر فضای کاری TradingView

فواید TradingView

 • می توانید تمام ایده های خود را در یک نمودار ذخیره کنید ، از چندین نوع الگو و نمودار استفاده کنید.
 • می توانید از اسکریپت ها و نشانگرهای مختلف ، هشدارها استفاده کنید.
 • به ایده های معامله گران برتر مراجعه کنید و ایده های خود را ارائه دهید.
 • مقایسه ابزارها
 • اطلاعات مربوط به اخبار اقتصادی ، گپ های عمومی و خصوصی را کاوش کنید.

اما فقط می توانید از همه این ویژگی ها به صورت رایگان استفاده کنید طی 30 روز.

ویژگی های نسخه پولی

 • از حداکثر 8 نمودار در 1 چند پنجره ای استفاده کنید.
 • بدون تبلیغات
 • ذخیره هر تعداد نمودار (فقط 5 مورد را می توان در نسخه رایگان ذخیره کرد).
 • حداکثر 25 شاخص (فقط 10 شاخص)
 • ماهانه حداکثر 200 هشدار و 500 اعلان متنی (پیامکی).
 • حداکثر 5 دستگاه به طور همزمان متصل
 • هر بازه زمانی برای تمام دارایی ها ؛
 • داده های زمان واقعی برای بسیاری از مبادلات ؛
 • نمودارهای Tic-tac-toe ، Kagi ، Renko در TF در کمتر از یک روز ؛
 • توانایی شخصی سازی TF منحصر به فرد خود به دلخواه.

نحوه ثبت نام در TradingView?

استفاده از داده های معتبر هنگام ثبت نام در TradingView مهم است. واقعیت این است که هنگام کار با سیستم عامل ، اعلان های مهم را از طریق پست دریافت خواهید کرد ، ممکن است لازم باشد پیوند ارسال شده توسط ایمیل را دنبال کنید. شاید شما تصمیم گرفته باشید که در مورد نزدیک شدن به قیمتی که تعیین کرده اید یا سایر رویدادهای مهم ، از طریق تلفن پیامکی را تنظیم کنید. بنابراین ، هنگام ایجاد یک حساب کاربری ، باید داده ها را از طریق ایمیل ، تلفن هایی وارد کنید که دسترسی به آنها محافظت می شود.

مرحله 1. به وب سایت رسمی بروید www.tradingview.com و دکمه را فشار دهید “ورود به صورت رایگان”, برای دریافت نسخه 30 روزه رایگان انگلیسی. اگر به نسخه روسی زبان علاقه دارید ، پس باید در ثبت نام کنید ru.tradingview.com, همه چیز روشن است ، شما باید روی دکمه “ثبت” کلیک کنید.

گام 2. با یک نام کاربری (نام کاربری) ، گذرواژه و آدرس ایمیل خود را وارد کنید. علاوه بر این ، فرایند با ثبت نام در هر سرویس تفاوتی ندارد. ما با شرایط استفاده از این سرویس موافقت می کنیم و تأیید می کنیم که یک ربات ثبت نشده است.

در مرحله بعدی فعال سازی استاندارد حساب با استفاده از پیوند ارسال شده از طریق ایمیل انجام می شود:

این همه ، ثبت نام کامل است ، شما می توانید با استفاده از نام کاربری / رمزعبور خود وارد حساب خود شوید و بستر TradingView در مقابل شما باز خواهد شد و فرصت های زیادی وجود دارد.

مرحله شماره 4 نسخه پولی را خریداری کنید. عکسهای صفحه بالا به وضوح دکمه ارائه دهنده نسخه کامل پولی سرویس را نشان می دهد GO PRO – یک حرفه ای شوید. هنگامی که از آن عبور می کنید ، می توانید با سه نسخه پولی پلت فرم آشنا شوید: PRO ، PRO+ و پرمیوم. هرچه حساب گران تر باشد ، خدمات فرصت بیشتری فراهم می کند. هر نسخه قابل آزمایش است به مدت 30 روز رایگان.

در این مقاله ، ما در مورد ویژگی های اصلی TradingView صحبت خواهیم کرد که حتی در نسخه رایگان نیز در دسترس هستند. ما همچنین چندین روش را برای گسترش عملکرد بدون افزایش هزینه زیاد با شما به اشتراک می گذاریم و به شما می گوییم, نحوه پس انداز در اشتراک.

یکی از آنها – از منابع شخص ثالث استفاده کنید برای تجارت که برای استفاده راحت تر و جذابتر از مشتری برای مشتری ، از Tradingview برای مشتریان خود مجوز خریده اند. یکی از آنها 3commas.io است

بخش SmartTrade دارای نمودارهای TradingView کامل با کلیه TF های استاندارد است. اگر سیگنال ها را فعال کنید ، همان چیزی را می بینیم که مشاوران TradingView داخلی پیشنهاد کرده اند که ما خرید یا فروش را در نظر بگیریم. برای شروع ، باید پایانه معاملاتی را فعال کرده و حساب صرافی خود را پیوند دهید. این سایت دارای یک رابط کاربر پسند و عملکرد واضح است. اما این یک موضوع برای مقاله دیگری است ، بعداً به آن خواهیم پرداخت..  

اگر هنوز به حداکثر عملکرد TradingView نیاز دارید ، اما 599.4 دلار اضافی در سال هزینه می کنید ، تمایلی ندارید. ممکن است از خود بپرسید که چگونه می توان در اشتراک Premium خود صرفه جویی کرد؟ و پاسخ من این است ، چنین راهی وجود دارد! اگر ابتدا یک ماه مشترک شوید ، سپس با پرداخت بعدی پیشنهادی برای پس انداز و دریافت نرخ سالانه دریافت خواهید کرد با بیش از 50٪ تخفیف. اشتراك خود را برای برداشت خودكار پرداخت از حساب یا كارت خود قطع كنید و این شانس را خواهید داشت كه مزایای اندك دیگری نیز دریافت كنید!

قابلیت TradingView

رابط پلت فرم متشکل از 2 منو و 3 بلوک:

1. منوی راست. دکمه های منوی سمت راست به ترتیب زیر است:

 • “نقل قول”. در اینجا می توانید در مورد جهت حرکت ارزها اطلاعات کسب کنید. شما می توانید به صورت مستقل یک ورق جدید برای ارز مورد علاقه خود اضافه کنید و اطلاعات مربوط به آن را در آینده مشاهده کنید ، اخبار مربوط به قیمت ها را اضافه کنید ، اطلاعات را از منابع دیگر بارگیری کنید و غیره.
 • “هشدارها” – اینها “ساعت های زنگ دار” هستند که با نزدیک شدن قیمت به یک جهت یا جهت دیگر و در شرایط دیگر ایجاد می شوند. هشدارهایی خواهید داشت که می توانید شخصی سازی کنید. آنها می توانند در پیام کوتاه کپی شوند تا بتوانید شرایط را کنترل کنید.
 • رهبران بازار – لیست منعکس کننده میزان رشد یا کاهش ، و همچنین حرکت قیمت ها به طور کلی برای یک تاریخ خاص است.
 • تقویم اقتصادی. اخبار به طور مستقیم بر رفتار بازار تأثیر می گذارد. بسته به آنها ، ما پیش بینی می کنیم. تقویم TradingView ماهیتی خبری دارد. وقایع را بر اساس تاریخ و نویسندگان آنها ، تجزیه و تحلیل و پیش بینی ها ، انتظارات و همچنین تجربه قبلی نمایش می دهد.
 • “ایده های من”. می توانید ایده های خود را ارسال کرده و در صورت مشاهده ، پسندیدن ، اظهار نظر در مورد آنها تجزیه و تحلیل کنید. این به شما کمک می کند ، حتی قبل از شرکت در حراج ، بدون خطر تخلیه سپرده ، تعیین کنید که آیا در مسیر درست فکر می کنید یا خیر.
 • “چت”. علاوه بر نشریات ، گپ های فعال در موضوعات مختلف وجود دارد ، می توانید آنها را اضافه کرده و اطلاعات مفید زیادی بخوانید. ما به شما توصیه می کنیم که هر از گاهی به اتاق های بالا نگاه کنید و با معامله گران به صورت زنده گپ بزنید ، در مورد ایده ها بحث کنید و دانش و مهارت خود را پر کنید. این بسیار کاربردی است؛
 • “پیام خصوصی”. این بخشی برای ارتباط شخصی با سایر بازرگانان است..
 •  

2. منوی بالا. شامل مجموعه کاملی از ابزارها برای استراتژی ها ، تحلیل ها ، بازارها ، ابزارها است. به طور کلی ، هر آنچه تاجر ممکن است برای کار ، تجزیه و تحلیل و پیش بینی نیاز داشته باشد. بالای منوی بالاترین شاخص ها ، حساب شخصی یک معامله گر وجود دارد که در آن می توانید با یک حساب کار کنید ، درخواست پشتیبانی ارسال کنید و غیره و همچنین یک نوار جستجو.

در آن می توانید جفت ارز ، رمز ارز و ارز رمزنگاری شده ، سهام ، شاخص ها ، مشتقات و شاید به طور کلی همه چیزهایی را که فقط در بورس ها معامله می شوند ، نشان دهید. هنگامی که شروع به وارد کردن متن می کنید ، یک لیست کشویی از طریق ارائه دهندگان نقدینگی مختلف ظاهر می شود ، بنابراین ، با وجود طیف گسترده ای از ابزارهای معاملاتی ، جستجو زمان زیادی نمی برد.

اگر در حال تجارت فارکس هستید ، علاقه مند به ارائه دهنده هایی با برچسب FX هستید. با کلیک بر روی ارائه دهنده ، یک نمودار TradingView آنلاین از یک کارگزار ویژه خاص دریافت خواهید کرد. مکانیک حرکت شمعدان را با نمودار کارگزار خود مقایسه کنید. اگر یک “آشپزخانه” معمولی را انتخاب کرده باشید ، پس روند با حداقل تفاوت همان خواهد بود..

هنگام معامله در بازار ارزهای رمزنگاری شده ، اختلاف در جابجایی قیمت همان ابزار معاملاتی می تواند بسیار جدی تر از هنگام معامله در بازار فارکس باشد..

3. مسدود کردن با نقل قول ها و اخبار اقتصادی. حاوی شاخص ها ، اخبار با اشاره به نویسندگان آنها است. این اطلاعات مهم و مفیدی است که تجزیه و تحلیل بر اساس آن انجام می شود ، بنابراین ما در مقاله بعدی به طور مفصل به آن خواهیم پرداخت..

4. بلوک “بررسی بازار”. شامل نمودارها و داده ها در مورد انواع دارایی ها: معاملات آتی ، ارز ، ارزهای رمزپایه و … می توانید رفتار یک دارایی ، یک جفت ارز را مشاهده کنید ، روند صعودی یا نزولی را برای یک دوره خاص مشخص کنید.

5. بلوک سمت چپ – “ایده ها” و “نویسندگان محبوب”. در این بخش ، می توانید به پروفایل نویسنده بروید و ببینید با چه دارایی کار می کند ، چه تعداد مشترک ، بازدید ، دوست دارد و نتیجه گیری می کنید ، آیا ارزش گوش دادن به نظر او و دنبال کردن ایده های او را دارد. در زیر هر ایده ، می توانید نظرات را بخوانید و بسیاری از موارد مفید را بیاموزید. اگر نویسنده تقریباً همان دارایی شما را معامله کند ، در استدلال به شما نزدیک باشد و افکارش برای شما جالب به نظر برسد ، می توانید از طریق دکمه “خواندن” مشترک او شوید و تمام ایده های او در “ایده های” شما نمایش داده می شود خوراک “، و همچنین از طریق پست الکترونیکی کپی می شود.

چه چیزی برای خواندن نویسندگان برتر خوب است؟ در اینجا می توانید به دو روش عمل کنید: بر اساس استدلال آنها ، در مورد بازار نظر دهید ، و هنگامی که قبلاً تجربه داشتید ، می توانید با خواندن ایده های خود ، دیدگاه خود را تأیید یا انکار کنید. حتی می توانید به طور رایگان با متخصصان مشورت کنید یا سوالات خود را از آنها بپرسید. که بدون شک یک تجربه بسیار ارزشمند خواهد بود.

قابلیت نمودار

در رابط سیستم ، گرافیک ها در مرکز منوی بالا قرار دارند.

در اینجا می توانید آنها را ایجاد ، ذخیره و سفارشی کنید. نحوه انجام این کار ، ما به طور مفصل در مقاله بعدی توضیح خواهیم داد. در حال حاضر ، بیایید نگاهی سریع به فهرست نمودار در TradingView بیندازیم..

منوی هر نمودار با 4 صفحه نمایش داده می شود:

 1. Left – مجموعه ای از ابزارها برای کار با نمودار را نشان می دهد.
 2. پانل بالا به شما امکان می دهد نوع نمودار ، بازه زمانی ، شاخص ها و همچنین ویژگی های نمودار را مدیریت کنید ، عکس های صفحه بگیرید و در جامعه تجار منتشر کنید..
 3. راست – به طور کامل با رابط کلی پلت فرم مطابقت دارد ، ما آن را در بالا به طور کامل شرح دادیم.
 4. پانل پایین به شما امکان می دهد استراتژی را آزمایش کنید ، صفحه تجارت کاغذ ، ویرایشگر ، یادداشت برداری و غیره را باز کنید. این یک روش عالی برای آموزش مهارت ها و تمرینات خود به صورت رایگان است. می توانید پیش بینی کنید و تلاش خود را در نشان دادن حرکت مورد انتظار قیمت خرید و فروش امتحان کنید. این پانل به طیف گسترده ای از توابع مجهز است ، شما می توانید Stop Loss و Take Profit را در امتیازات یا نسبت ها تعیین کنید.

مهم! حتماً تنظیمات منطقه زمانی خود را بررسی کنید. برای برخی از سیستم عامل های تجاری ، ممکن است به طور خودکار تغییر نکند ، در این صورت لازم است که مناطق زمانی بین TradingView و مبادله را همگام سازی کنید تا اطلاعات صحیح و به روز را مشاهده کنید.

در مقاله بعدی ، نگاه دقیق تری خواهیم داشت عملکرد هر پانل نمودار TradingView, بیایید در مورد نحوه استفاده از ابزارهای خاص و تنظیم نمودار صحبت کنیم. با ما باشید ، جالب و آموزنده خواهد بود! در این باره خداحافظی می کنم.

موفق باشید و سود خوبی داشته باشید!

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me