“اگر تعداد ساده ساده در جهان کمتر باشد ، کسانی که مکار و ابله نامیده می شوند کمتر خواهند بود”.

ج. لابیریر

محتوا

  • چگونه دارایی های رمزنگاری خود را از دست ندهیم
  • قوانین ذخیره سازی امن دفن
  • نتیجه

چگونه دارایی های رمزنگاری خود را از دست ندهیم

طی دو سال گذشته ، بیت کوین و ارزهای رمزپایه به رهبران سراسر جهان تبدیل شده اند ، به ویژه هنگامی که بیت کوین در دسامبر 2017 به بالاترین رقم 20،000 دلار رسید و باعث جلب توجه عموم مردم در زمینه ارزهای رمزپایه و فناوری بلاکچین شد..

این همه به دلیل فناوری انقلابی است که بیت کوین به جهان معرفی کرد: اولین اجرای واقعی فناوری بلاکچین بر مبنای معامله پرداخت نظیر به نظیر (P2P) است که واسطه هایی مانند بانک ها یا دولت ها را درگیر نمی کند..

اما متأسفانه از همه نوع مورد توجه مجرمان سایبری و کلاهبرداران قرار گرفته است. در واقع ، ترس از هک و سرقت کیف پول ، نگرانی اصلی سرمایه گذاران در هنگام سرمایه گذاری در فضای ارزهای رمزپایه است..

هر ساله میلیون ها دلار از سرمایه گذاران خصوصی و بورس سهام سرقت می شود. در حالی که به نظر می رسد دارایی های رمزنگاری یک کابوس امنیتی هستند ، اما در واقعیت چنین نیستند. بعضی از افراد فقط سخت می توانند پس انداز خود را کاملاً مستقل از خارج از کشور حفظ کنند..

با توجه به همه اینها ، ما فکر می کنیم تهیه یک راهنمای سریع در مورد چگونگی جلوگیری از سرقت ارزهای رمزپایه مفید خواهد بود. این مقاله فقط به عنوان یک راهنما برای مبتدیان در نظر گرفته شده است ، با این حال ، ما همچنین به شما توصیه می کنیم که در مورد ذخیره ارز دیجیتال تحقیق عمیقی انجام دهید زیرا برای مدیریت ثروت خود احساس راحتی می کنید..

بیایید نگاهی به چند کار ساده بیندازیم که امروز می توانید برای محافظت از دارایی های رمزنگاری خود در برابر سرقت انجام دهید..

قوانین ذخیره سازی امن دفن

1. مراقب امنیت کلیدهای خصوصی خود باشید

کیف پول های رمزنگاری از دو نوع کلید – عمومی و خصوصی تشکیل شده اند. به زبان ساده ، این فقط یک رشته طولانی از حروف و اعداد است. عملکرد کلید خصوصی شما این است که شما را قادر به ارسال وجه می کند. حفظ این راز برای همه ضروری است به جز کسانی که مجاز به صرف یا جابجایی وجوه ذخیره شده هستند..

کلید خصوصی شما ابزاری برای مدیریت ارز رمزنگاری شده شما است. شخصی که او را می شناسد می تواند از ارز رمزنگاری شده شما استفاده کند. هر کیف پول بیت کوین به شما توصیه می کند که این روش را انتخاب کنید. حدس یا رمزگشایی رمز ورود شما باید دشوار باشد ، که دلیل اصلی این اقدام است.

هنگامی که یک رمز عبور قوی دارید ، مطمئن شوید که از آن در خارج از کیف پول خود استفاده نمی کنید یا آن را با کسی به اشتراک نمی گذارید. سکه های شما باید از هر چیز دیگری جدا باشد. به عنوان مثال ، بسیاری از افراد از رمز عبور مشابه برای ایمیل و کیف پول خود استفاده می کنند. این اشتباه رو نکن.

2. امنیت اینترنت

عامل مهم دیگر استفاده از محافظت از آنتی ویروس در رایانه است. این توصیه خوبی برای همه است ، اما به خصوص در صورت ذخیره دخمه بسیار مهم است. نرم افزارهای مخرب و ویروس ها ساده ترین راه برای از دست دادن پول شما هستند.

در آخر ، شما همیشه باید مراقب سایتهایی باشید که بازدید می کنید ، همچنین ایمیل ها و پیوندهایی که باز می کنید. بسیاری از کلاهبرداران وجود دارند که از تکنیک های فیشینگ استفاده می کنند. آنها از دامنه های جعلی مشابه دامنه های موجود استفاده می کنند و می توانند شما را مجبور کنند اطلاعات خود را پر کنید. این یک رویکرد ساده است ، اما بسیاری از افراد با آن روبرو می شوند..

رمزهای عبور قوی (حروف بزرگ و کوچک ، نمادها و اعداد) ایجاد کنید و هیچ ماده ناشناخته ای را خود یا بارگیری در وب سایت های غیر معتبر بارگیری نکنید.

3. زیاد در کیف پولهای اینترنتی ذخیره نکنید

آنها برای ذخیره مقدار کمی که ممکن است بخواهید در زندگی روزمره استفاده کنید ایده آل هستند ، اما نه تمام پس اندازهای شما..

بسیاری از محبوب ترین کیف پول ها کاملاً مبتنی بر اینترنت هستند. این بدان معناست که شما نیازی به ذخیره رمز ارز خود در رایانه ، درایو فلش یا هر دستگاه فیزیکی دیگری ندارید..

این کیف پول ها فواید بسیاری دارند و استفاده از آنها آسان است. شما فقط وارد حساب خود می شوید و تمام. هیچ خطر فنی وجود ندارد که منجر به ضرر شود ، این یکی دیگر از مزایای استفاده از کیف پول وب برای BTC شماست.

با این حال ، چنین راه حل هایی آسیب پذیرتر از گزینه های دیگر هستند. خطر هک شدن با کیف پول های آنلاین بیشتر از دستگاه های فیزیکی است. با تمام حساب ها ، شما اساساً از کنترل دارایی های رمزنگاری خود برای انعطاف پذیری چشم پوشی می کنید. در این نوع سیستم عامل ها همیشه مشکلاتی وجود داشته است. برخی کیف پول ها هک شده و مشتریان کل پول خود را از دست داده اند.

4. سردخانه از محافظت بهتري برخوردار است

یکی از بهترین راه های ذخیره سازی مقدار زیادی دخمه انتخاب گزینه به اصطلاح “سردخانه” است. این بدان معنی است که شما همه چیز را در یک دستگاه فیزیکی ذخیره شده دارید که به اینترنت متصل نیست. یک مثال خوب می تواند درایو فلش USB باشد ، اما گزینه های دیگری مانند کیف پول های کاغذی و صدا وجود دارد..

مهمترین مزیت سردخانه این است که کیف پول شما آفلاین است. هیچ کس نمی تواند به آن متصل شود و سعی کند آن را هک کند. این روش ایمن ترین روش برای ذخیره پس انداز رمزنگاری در نظر گرفته می شود..

ترکیب کیف پول آنلاین که نیازهای کوتاه مدت شما و سردخانه را برای بقیه پوشش دهد ، ایده بهتری است..

5. پشتیبان گیری منظم ایجاد کنید

اگر به چندین دلیل می خواهید خطر از دست دادن دارایی های رمزنگاری شده خود را از بین ببرید ، این ضروری است. به عنوان مثال ، اگر دستگاهی که شما به هر دلیلی از آن استفاده می کنید خراب شود ، تهیه پشتیبان مطمئن می تواند تنها راه بازیابی پول شما باشد..

حتی اگر کسی رایانه ، دستگاه همراه یا USB شما را سرقت کند ، همیشه می توانید از یک نسخه پشتیبان تهیه کنید تا پول رمزنگاری خود را پس بگیرید..

برای ذخیره پشتیبان گیری از چندین دستگاه استفاده کنید تا فقط به یک مکان اعتماد نکنید. شما باید حداقل 2-3 مکان امن را هدف قرار دهید.

همچنین رمزگذاری پشتیبان هایتان نیز ایده خوبی است ، خصوصاً اگر آنها را بصورت آنلاین ذخیره می کنید. اگر این کار را درست انجام دهید ، حتی اگر کسی موفق شود آنها را بدزدد در امان خواهید بود. آنها نمی توانند مستقیماً به کلید شما دسترسی داشته باشند.

6. نرم افزار را مرتباً به روز کنید

مانند هر نرم افزاری ، کیف پول مورد استفاده شما هر از گاهی به روز می شود. این کار به چند دلیل انجام می شود و یکی از آنها اطمینان از امنیت کیف پول بیت کوین هر مشتری است..

اگر یکی یا دو به روزرسانی را از دست دهید ، پول شما آسیب پذیر خواهد شد.

آخرین نسخه نرم افزار بهترین محافظت است ، بنابراین این نکته را بخاطر بسپارید و تمام برنامه های مربوط به ذخیره سازی رمزنگاری خود را مرتباً به روز کنید.

7. رمزگذاری اضافی را به کیف پول خود اضافه کنید

مرحله مهم دیگر رمزگذاری کیف پول یا افزودن رمز عبور برای هر کسی است که می خواهد پول را برداشت کند. این یک لایه امنیتی اضافی اضافه می کند زیرا شما تنها کسی هستید که می توانید آن را انجام دهید..

البته ، شما باید تمام قوانین اساسی برای ایجاد و ذخیره رمز عبور خود را دنبال کنید. برای شروع از یک کد دقیق حروف و اعداد استفاده کنید. به دنبال چیز واضحی نباشید که مردم ممکن است حدس بزنند..

در حالت ایده آل ، باید رمز ورود خود را به خاطر بسپارید تا نیازی به نوشتن آن نداشته باشید. اگر تصمیم دارید آن را یادداشت کنید ، آن را در مکانی امن نگه دارید و آن را با شخص دیگری در میان نگذارید..

8. احراز هویت دو عاملی

یکی از بهترین خطوط دفاعی استفاده از احراز هویت دو عاملی است. کل سیستم بسیار ساده است. اگر می خواهید به کیف پول خود دسترسی پیدا کنید ، باید کلیدها و رمز عبور را داشته باشید و همچنین از طریق دستگاه دیگری تأیید کنید که مالک حساب هستید. این معمولاً تلفن همراه شما است ، اما هر دستگاهی می تواند باشد.

احراز هویت دو عاملی توسط بسیاری از کیف پول های بیت کوین موجود در بازار ارائه می شود. حتی اگر آن را به عنوان گزینه ندارید ، همیشه می توانید از نرم افزارهای اضافی برای محافظت از پول خود استفاده کنید. فقط کافیست دستگاه همراه خود را با آن نصب و جفت کنید.

9. چند امضا

یکی دیگر از اقدامات امنیتی بسیار موثر ، حفاظت از چند امضا است. اصولاً می توانید گروهی از افراد مورد اعتماد خود را تشکیل دهید. رایج ترین عدد بین 3 تا 5 است. در نتیجه ، اگر هر عضوی از گروه تصمیم به برداشت یا ارسال پول به کیف پول دیگری بگیرد ، معامله باید توسط اعضای دیگر تأیید شود.

این امر سرقت پول شما را بسیار دشوار می کند. حتی اگر مهاجمی به حساب شما نفوذ کند و به وجوه شما دسترسی پیدا کند ، باز هم باید مجوز سایر اعضای گروه شما را بگیرد..

10. در مورد دارایی های خود مباهات نکنید

سرانجام ، گول نخورید. این می تواند شما را به خطر بیندازد. اگر هیچ کس از انباشت دارایی های رمزنگاری شما مطلع نباشد ، شما ایمن تر از آن هستید که همه بدانند. در طول سال ها ، نمونه های بسیاری از سرمایه گذاران شناخته شده ارز دیجیتال یا بازرگانان با شل شدن زبان خود در معرض اخاذی یا دیه قرار گرفته اند. فقط معقول باش و در کدام سکه برای سرمایه گذاری اولیه سرمایه گذاری کنید – براساس نظر متخصصان ، خود تصمیم بگیرید.

نتیجه

برای محافظت از سکه های خود نیازی به اجرای همه اقدامات فوق نیست. اصول اولیه شروع خوبی است و اگر یک لایه محافظ دیگر اضافه کنید سردرد دیگری نخواهید داشت..

مسلماً هرچه دارایی رمزنگاری بیشتری داشته باشید ، باید تلاش بیشتری در جهت محافظت از آنها داشته باشید..

اگر قصد دارید مقدار زیادی پول در کیف پول خود ذخیره کنید ، توصیه می کنیم حداقل چند شبکه ایمنی به آن اضافه کنید تا مشکلی نداشته باشید. و حتی اگر فقط مقدار کمی داشته باشید ، انجام این اقدامات احتیاطی اشکال عمده ای ندارد..

اول ایمنی شعار خوبی برای زندگی است!

سلب مسئولیت. اطلاعات ارائه شده توصیه مالی نیست و برای اهداف آموزشی ارائه می شود. این پست نظر شخصی نویسنده را بیان می کند ، لازم نیست با نظر دولت 3commas.io منطبق باشد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me