وقایع اخیر منجر به رشد ارز رمزنگاری شده Dogecoin بدون شک محبوبیتی به خود سکه و جامعه ای که در اطراف “سکه میم” تشکیل شده اند ، بخشیده است. ارز رمزنگاری شده و جامعه ای که پیرامون آن شکل گرفته است ، بر ایجاد و محبوبیت ایده های تمرکززدایی تأثیر زیادی گذاشته است..

در مقاله امروز ، ما در مورد دلایل محبوبیت ارز رمزنگاری شده ای مانند Dogecoin صحبت خواهیم کرد ، و همچنین تأثیر آن رویدادهایی را که منجر به رشد چند برابری سکه در طول وجود آن شده است ، در نظر خواهیم گرفت..

سگ چه ارتباطی با آن دارد?

Dogecoin یک ارز رمزنگاری شده است که توسط برنامه نویس بیلی مارکوس تأسیس شد ، وی یک کیف پول Litecoin اصلاح شده ، dogecoin-qt و جکسون پالمر ، مدیر بازاریابی در Adobe ایجاد کرد. به گفته سازندگان ، هدف این سکه فراهم آوردن توانایی انجام معاملات ساده ، ارزان و مقرون به صرفه بود..

Dogecoin بر اساس Luckycoin ایجاد شد ، که به نوبه خود یک چنگال Litecoin بود. ارز رمزنگاری شده با الگوریتم PoW کار می کند و هیچ محدودیتی در تعداد سکه های صادر شده ندارد. عدم محدودیت در انتشار سکه ها به سیستم اجازه می دهد تا حدود 100 میلیارد DOGE در گردش را حفظ کند ، که علاقه مستمر به استخراج از کاربران برای حفظ بلاکچین را تضمین می کند.

Dogecoin نام خود را به افتخار میم محبوب در مورد سگ Shiba-Inu گرفت و نگرش سازندگان به ارز رمزپایه در مراحل اولیه کمیک بود. این پروژه به سرعت شروع به توسعه کرد و در 6 سال از عمر آن بیش از 200 برابر قیمت افزایش یافته است.

اولین سوابق

در اوایل دسامبر 2013 ، در عرض سه روز ، ارزش رمزنگاری DOGE در برابر سیاست چین در قبال ارزهای رمزپایه و توصیه های بانک خلق چین به موسسات مالی برای ممنوعیت تجارت بیت کوین ، بیش از سه برابر ارزش داشت. پس از رشد انفجاری ، سکه بیش از 80٪ ارزش خود را از دست داد.

همچنین ، سال 2013 از دست دادن بودجه صاحبان Dogecoin بود. بنابراین ، در ماه دسامبر ، ارز رمزنگاری شده به دلیل این واقعیت که کاربران یکی از کیف پول های Dogecoin ، مورد توجه جامعه ارزهای رمزپایه قرار گرفتند. دچار شده اند سرقت به مبلغی در حدود 21 میلیون DOGE ، که در زمان سرقت حدود 13000 دلار به قیمت DOGE برای یک سکه در منطقه 0.0006 دلار بود. 

پس از اولین پمپ ، سکه در اواسط دسامبر یک بار دیگر افزایش یافت. افزایش قیمت تقریباً 600٪ بود و ارزش سکه 0.00151 دلار برآورد شد.

امکانات:

یکی از اصلی ترین مزایای DOGE سرعت انتقال آن و هزینه حمل و نقل آن است. کارمزد انتقال سکه بدون توجه به مبلغ انتقال ، یک DOGE است. به همین دلیل ، DOGE غالباً برای نقل و انتقالات متقابل استفاده می شود..

در ابتدا ، DOGE محدود به 100 میلیارد سکه بود ، اما به دلیل تعداد زیادی سکه از قبل استخراج شده و نیاز کم استخراج ، در سال 2014 تعداد سکه های استخراج شده به 98 میلیارد رسید. به همین دلیل ، انتشار بی نهایت شد و امروز حدود 128 میلیارد سکه در گردش است ، در حالی که تعداد سکه های استخراج شده سالانه 5 درصد افزایش می یابد.

جامعه Dogecoin یکی از فعال ترین افراد در فضای ارزهای رمزنگاری شده است. Dored Bitcoin زیر ردیف شبکه اجتماعی Reddit بیش از 800 هزار عضو دارد که در واقع دلیل آن تأسیس شد بنیاد Dogecoin – یک سازمان غیر انتفاعی طراحی شده برای محبوب کردن ارز رمزنگاری شده و اطمینان از در دسترس بودن و جذابیت استفاده از آن از طریق رویدادهای خیریه.

در سال 2014 ، این صندوق حدود 55000 دلار از 120،000 دلار مورد نیاز برای حمایت از تیم ملی بوکسلی را از جامائیکا برای شرکت در بازیهای المپیک سوچی جمع آوری کرد. نکته قابل توجه این واقعیت است که در پایان این تیم در مکان 29 ام آخر قرار گرفت.

پروژه بعدی بنیاد Dogecoin, که انجام شد در حمایت از روز جهانی آب ، با هدف حمایت از یک منطقه خشکسالی آسیب دیده از شرق کنیا. بنیاد Dogecoin به همراه سازمان خیریه غیر انتفاعی Charitywater توانستند 40 میلیون DOGE یا در آن زمان حدود 30 هزار دلار جمع کنند..

همچنین در سال 2014 ، جامعه حدود 55000 دلار برای تأمین بودجه یک مسابقه دهنده NASCAR که در مسابقات بعدی اتومبیلی به نام “Moonrocket” را با آرم Dogecoin رانندگی می کند ، جمع آوری کرد..

امروز Dogecoin

اگر Dogecoin در مرحله اولیه وجود خود یک شوخی محسوب می شد ، امروز اینگونه است:

  • یک سکه با کلاهک بازار نزدیک به 4 میلیارد دلار ؛
  • جامعه ای با 800 هزار عضو.
  • ارز رمزنگاری شده ای که قیمت آن در هر سکه 7 سنت است و در بزرگترین صرافی ها ارائه می شود.
  • روش محبوب پرداخت و مبادله

در کنار این ، اکوسیستم Dogecoin از تعداد زیادی کیف پول ، استخر استخراج و ماینرهای منفرد تشکیل شده است. همچنین تلاش شده تا پل هایی برای استفاده از Dogecoin در بلاک چین های دیگر ساخته شود..

چنین پروژه ای Dogethereum بود ، یک شبکه پرداخت که با استفاده از قراردادهای هوشمند ، امکان پرداخت ساده و ارزان و همچنین انتقال از بلاکچین Dogecoin به شبکه Ethereum را فراهم کرد. به طور بالقوه ، از این نوع پل ها می توان برای مقیاس بندی بلاک چین های قابل همکاری استفاده کرد..

اما به دلیل کاهش قیمت اتریوم به 100 دلار در هر توکن در سال 2018 ، بودجه کافی برای ادامه توسعه پل وجود نداشت. به همین دلیل ، پروژه بسته شد و هیچ اطلاعاتی در مورد ادامه توسعه وجود ندارد..

بهترین رالی سگ

در سال 2017 ، در طی تجمع عمومی ، Dogecoin ، بدون یک دانه نمک ، 80،000٪ در طول سال رشد کرد و در برخی از مبادلات به 0.018 دلار رسید ، و پس از آن بیش از 80 درصد ارزش خود را از دست داد..

اما با وجود چنین افتی ، در اوایل سال 2021 ، قیمت Dogecoin یک بالاترین رقم برای همیشه رقم زد که تقریباً 5 سنت برای هر سکه الگوی رفتاری بود. افزایش قیمت به دلیل بود توییت ایلونا ماسک ، که ابراز همدردی خود با Dogecoin و پمپ از شرکت کنندگان زیر واحد WSB ، که پس از بازار مالی سنتی تصمیم گرفتند به پمپ ارزهای رمزپایه روی بیاورند ، با شروع Dogecoin. 

خلاصه کردن

Dogecoin با داشتن محبوبیت در میان تعداد زیادی از کاربران نه تنها از فضای ارزهای رمزپایه ، بلکه از کل اینترنت ، وسیله مناسبی برای پرداخت محتوای شبکه های اجتماعی و همچنین وسیله ای برای اطمینان از جمع آوری کمک ها و کمک های مالی است.. 

Dogecoin بدون شک پروژه ای با سابقه جالب است. تأثیری که جامعه پیرامون سکه دیجیتال بازیگوش بر کل بازار ارزهای رمزپایه ایجاد کرد نیز توجه بسیاری از کاربران ناآشنا با ارزهای رمزپایه را به خود جلب کرده است. Dogecoin به عنوان یک شوخی و الگوی رفتاری ، به نوعی افسانه در فضای رمزنگاری تبدیل شده و آثار خود را در تاریخ شکل گیری فضای دیجیتال برجای گذاشته است..

توجه: تجارت ارزهای رمزپایه ذاتاً مخاطره آمیز است و گرچه بازدهی می تواند بسیار زیاد باشد ، اما مهم است که خطرات را در ذهن داشته باشید. اگر قیمت دارایی مورد معامله شما به شدت کاهش یابد ، ممکن است بخشی از سرمایه خود را از دست دهید ، مجبور شوید دارایی را با قیمت پایین تری بفروشید. پست های وبلاگ 3Commas برای اهداف آموزشی نوشته شده اند و نباید به عنوان “مشاوره مالی” تعبیر شوند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me