سفر در جهان DeFi: دارایی های توکن سازی

اگر نگاه گسترده تری به اکوسیستم DeFi بیندازید ، می بینید که پروژه های مالی غیرمتمرکز به طور متوسط ​​در دوازده جهت در حال کار و توسعه هستند. تلاش برای رساندن تقریباً هر آنچه مربوط به سیستم مالی سنتی است به شکلی غیرمتمرکز نیز به معنای تمایل به حرکت در اسرع وقت به سمت انواع جدید تعامل با ابزارهای مالی و عدم تمرکز فرآیندهای این تعاملات است..

در این مقاله ، ما موضوع تبدیل حقوق مالکیت به دارایی های دیجیتال را لمس خواهیم کرد ، پروژه هایی را در نظر می گیریم که ابزارهایی را برای ایجاد چنین دارایی ارائه می دهند ، و همچنین در مورد تأثیر توکال در توانایی های ابزارهای سنتی مالی صحبت خواهیم کرد..

دارایی گذاری در دارایی ها

هر دارایی اعم از اوراق بهادار ، سهام یا املاک و مستغلات دارای خاصیت ارزش است. ارائه دارایی های مالی آسان تر است. این بدان معنی است که بسته به دارایی که در آن ارائه می شوند ، می توانند مقادیر مختلفی داشته باشند. این همچنین بدان معنی است که دارایی های ارائه شده می توانند به راحتی مبادله ، انتقال یا تبدیل شوند. با ظهور فناوری بلاکچین و توانایی انجام توابعی مانند توکن سازی و معاملات ، روند ارائه دارایی ها بسیار آسان شده و فرصت های جدیدی را برای استفاده از آنها فراهم آورده است..

علامت گذاری دارایی ایجاد توکن های دیجیتال با ارزش متعهد است که قیمت کل آن باید برابر با ارزش شی object قابل تبدیل (دارایی) باشد ، با انتشار بیشتر آنها برای تجارت ، انتقال یا مالکیت.

آنچه که توکن سازی دارایی ارائه می دهد?

  • فقدان موانع سرزمینی
  • کمبود واسطه؛
  • سرمایه گذاری بدون حضور فیزیکی ؛
  • امنیت؛
  • محرمانه بودن
  • تغییرناپذیری
  • دسترسی.

حوزه علامت گذاری دارایی ، تا حدودی ، مدتها قبل از افزایش محبوبیت حوزه مالیات غیرمتمرکز اجرا شده بود. بنابراین ، دارایی های صادر شده (IA) در زنجیره مایعات به شما امکان می دهد دارایی های توکن دار خود را در هر مقدار ایجاد کنید ، و پروتکل دارایی های محرمانه از Blockstream به شما امکان می دهد این دارایی ها را از طریق شبکه انتقال دهید بدون اینکه به سایر شرکت کنندگان مقدار چنین مواردی را نشان دهید نقل و انتقالات. 

شبکه Polymath

Polymath یک بستر بلاکچین مبتنی بر ERC20 است که به عنوان یک ارائه دهنده خدمات برای ایجاد ، صدور و مدیریت توکن در بلاکچین عمل می کند. Polymath به عنوان یک راهنما برای صادرکنندگان مایل به راه اندازی توکن خود طبق تمام قوانین و مقررات تعیین شده توسط مقامات نظارتی عمل می کند. 

بلاکچین اختصاصی PoS شرکت Polymesh که به طور خاص برای کار و ایجاد رمزهای امنیتی ساخته شده است ، از محرمانه بودن املاک در هنگام ممیزی ، شناسایی و امنیت دارایی ها اطمینان می دهد و همچنین ابزارهایی را برای ارتقا قابلیت های مدیریت رمزهای امنیتی فراهم می کند.

این پروژه در حال تلاش برای بهینه سازی رابط های ERC برای گنجاندن دارایی های سنتی است. استاندارد ST-20 Polymath فرمت استاندارد ERC-20 است و به منظور افزایش انعطاف پذیری دارایی ها عمل می کند ، و همچنین دارای برخی توابع اضافی لازم برای توکن سازی اوراق بهادار است..   

نوفوند

Neufund یک پلتفرم محلی مبتنی بر Ethereum است که فضای بلاکچین و بخش مالی سرمایه گذاری را به هم متصل می کند. Neufund زیرساخت هایی را برای آزادسازی انواع دارایی های جدید با تعامل با قراردادهای هوشمند Ethereum در اختیار شرکت ها و استارتاپ ها قرار می دهد. در سایت فرصتی برای سرمایه گذاری در یک شرکت از طریق خرید “توکن سهام” وجود دارد – معادل سهام. این روش ETO (پیشنهادات توکن سهام) نامیده می شود – پیشنهاد توکن سهام که به سرمایه گذاران اجازه می دهد بخشی از دارایی موجود در بلاکچین را بدست آورند..

پلت فرم Neufund ابزاری را برای تعامل بین ناشران و سرمایه گذاران فراهم می کند که شامل انتشار به روزرسانی ها ، رأی گیری ، دورهای اضافی بودجه و غیره است..

توابع NEU داخلی در سایت وجود دارد که سرمایه گذاران می توانند به عنوان پاداش سرمایه گذاری خود دریافت کرده و از آن به عنوان پرداخت خدمات و مشارکت در توسعه سایت استفاده کنند. علاوه بر رمز پروتکل NEU ، رمز EURT یورو در Neufund در دسترس است که برابر با 1 یورو است و ارز اصلی بستر اصلی است که سرمایه گذاری کاربران به آن متغیر است. با این حال ، شرکت ها می توانند خود تصمیم بگیرند که ETO در کدام واحد پولی برگزار شود..

تمپلوم

Templum یک بستر معاملاتی تنظیم شده برای توکن های ICO است که به عنوان اوراق بهادار طبقه بندی می شوند. این شرکت مطابق با الزامات نهادهای نظارتی برای صدور رمزهای امنیتی خدمات ارائه می دهد. 

Templum یک زیرساخت بازار تنظیم شده برای دارایی های دیجیتال فراهم می کند که شامل یک پلتفرم مورد حمایت بلاکچین برای جمع آوری سرمایه و تجارت ثانویه است. در سال 2018 ، Templum Liquid M Capital را خریداری کرد ، یک سیستم تجارت جایگزین (ATS) ، یک پلت فرم “دارایی توکن شده” که به کاربران امکان تجارت ارزهای رمزپایه را مطابق با مقررات اوراق بهادار ایالات متحده می دهد.. 

خدمات مشابه در بازار دارایی های توکن شده توسط شرکت هایی مانند Coinlist که میزبان اولین ICO تنظیم شده پروژه Filecoin و Overstock است که خدمات IPO را مطابق با روش های SAFT ارائه می دهد ، ارائه می شود..

امور مالی OpenLaw

OpenLaw Finance یک پروژه منبع باز است که الگوهای توافقنامه های حقوقی را با استفاده از قراردادهای هوشمند ایجاد می کند و همچنین توانایی راه اندازی محصولات مالی توکن سازی شده قانونی قابل تعامل خود را با پشتیبانی Ethereum ارائه می دهد..

کاربران OpenLaw Finance می توانند نشانه های امنیتی ، اوراق قرضه و سایر دارایی های بدهی ، مشتقات هوشمند و کالاهای رمز را ایجاد و منتشر کنند. OpenLaw Finance به صرافی غیرمتمرکز 0x متصل است و دارای ابزارهای اساسی برای انجام رویه های AML / KYC است.

Tokensoft

پروژه بعدی در زمینه توکن سازی دارایی ، بستر Tokensoft است که ابزارهای راه اندازی ، فروش توکن و یک راه حل ذخیره سازی را ارائه می دهد که مدیریت امن اوراق بهادار سازگار با ERC-1404 را تضمین می کند. در سال 2019 ، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده به Tokensoft اجازه داد تا یک بانک سرمایه گذاری برای انجام معاملات با دارایی های توکن دار راه اندازی کند.

تینلیک

تینلیک به شما امکان می دهد از دارایی های واقعی غیر نقدینگی برای دسترسی به منابع مالی و دریافت وام با شرایط خود استفاده کنید. Tinlake یک قرارداد هوشمند Ethereum است که با دسترسی بیشتر به پروتکل های وام غیرمتمرکز ، توکن های غیرقابل شکن (NFT) را به نشانه های ERC-20 تبدیل می کند.. 

Tinlake توانایی ترکیب NFT و قراردادهای هوشمند و استفاده از آنها را به عنوان وثیقه برای وام گرفتن در پول های ثابت فراهم می کند.

یافته ها

علامت گذاری دارایی یک فرآیند طولانی انتقال ابزارهای مالی سنتی به فضای بلاکچین است. تعامل پروژه ها و شرکت ها در زمینه توکن سازی با رگولاتورها و همچنین علاقه شرکت های نهادی به حوزه مالیات غیرمتمرکز ، نشان دهنده پیش شرط های پذیرش گسترده و رواج فناوری بلاکچین ، ارزهای رمزپایه و دارایی های دیجیتال است..

قراردادهای هوشمند و بلاکچین می توانند توانایی یکپارچه سازی دارایی های مالی ، کالایی ، شخصی ، غیر نقدینگی ، نامشهود و قابل معامله را فراهم کنند. توکن سازی به شما امکان می دهد انتقال مالکیت را از طریق قراردادهای هوشمند به صورت خودکار انجام دهید ، این باعث می شود طرفین معامله از واسطه ها و کمیسیون های افزایش یافته تسویه شوند. 

ایجاد یک چارچوب نظارتی دقیق در زمینه توکن سازی ، تصویب و استفاده بیشتر از راه حل های مربوط به امور مالی غیرمتمرکز را تسهیل می کند.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map