دوستان، عصر بخیر! 

همانطور که می دانید امروز در بازار ارزهای رمزپایه روند نزولی وجود دارد. رئیس بورس Binance ، ژائو چانگ پنگ ، قبلاً در مورد این موضوع صحبت کرده است. وی متقاعد شده است که به زودی کاهش قیمت جای خود را به روند صعودی خواهد داد. سایر رهبران بازار ارزهای رمزنگاری شده نیز همین عقیده را دارند..  

آژانس توماس لی صندوق سرمایه گذاری جهانی مشاور در تحقیقات خود رشد بیت کوین تا پایان سال جاری به 36000 دلار پیش بینی شده است. و جان مک آفی ، یک سرمایه گذار که قصد دارد برای ریاست جمهوری ایالات متحده در سال 2020 نامزد شود ، رشد BTC در سال 2021 به یک میلیون دلار پیش بینی می کند. 

در این بین ، معامله گران ارزهای رمزپایه در حال سقوط در بازار هستند. آنها در اینجا فرصت های زیادی دارند ، در مقایسه با سرمایه گذاران بلند مدت که برای کسب درآمد باید با تغییرات طولانی مدت در جهت حرکت قیمت هدایت شوند. اغلب این موقعیت طولانی است..  

از طرف دیگر ، معامله گران رمزنگاری می توانند به طور مداوم از هر تغییری در جهت قیمت سود ببرند. ارزهای رمزپایه کوتاه به آنها کمک می کند تا در بازار سقوط کنند.  

امروز ما به طور مفصل در مورد این صحبت خواهیم کرد ، همچنین مشخص خواهیم کرد که کدام ابزارها به معامله گران کمک می کند موقعیت های کوتاه هنگام بازرگانی در بورس ارز رمزنگاری Binance را باز کنند. پس از همه ، به سادگی چنین فرصتی در سایت وجود ندارد.. 

موقعیت کریپتوکارنسی یا نزولی

یک استراتژی نزولی یا کوتاه مدت شامل یک معامله گر می شود که به یک موقعیت کوتاه (یک دستور فروش) وارد می شود ، با این فرض که قیمت دارایی بیشتر کاهش یابد. به معامله گران سهام که ترجیح می دهند از افت قیمت سود ببرند خرس گفته می شود و معاملات آنها یک استراتژی نزولی یا نزولی است.. 

“کلاسیک شورتینگ 

به معنای کلاسیک – هنگامی که مفاد این استراتژی برای هرگونه مبادله قابل اجرا باشد – کوتاه کردن توالی مراحل زیر است:  

  • یک معامله گر ارز دیجیتال را از صرافی یا سایر کاربران قرض می کند. در مقاله قبلی ، ما در این مورد صحبت کردیم و اکنون می دانیم که چنین معامله ای نامیده می شود حاشیه ای؛ 
  • او یک موقعیت کوتاه (موقعیت کوتاه) را باز می کند ، و سفارش فروش این ارز را می دهد. 
  • منتظر می ماند تا قیمت دارایی به سطح مورد انتظار کاهش یابد و ارز را خریداری می کند. 
  • وام را به بورس باز می گرداند. 
  • تفاوت بدست آمده سود تاجر است. 

در آینده ، ما این طرح را با استفاده از مثال اعداد خاص تجزیه و تحلیل خواهیم کرد و مشخص تر خواهد شد. امروزه بسیاری از سایت ها این فرصت را به معامله گران می دهند که با استفاده از اهرم معامله کنند و مقدار مشخصی از سکه های دیجیتال را برای باز کردن موقعیت های کوتاه در بازار ارزهای رمزپایه برای این منظور ارائه دهند..  

اما همه صرافی ها معاملات حاشیه ای را ارائه نمی دهند. این در Binance نیست ، یک تاجر به سادگی نمی تواند کوتاه بیاید. آیا این بدان معناست که کسب درآمد از طریق یک استراتژی نزولی در این سایت غیرممکن است؟ اصلا. برای این منظور ما از ابزاری که سرویس 3commas به ما ارائه می دهد ، یعنی الگوریتم کارآمد Short-bot استفاده خواهیم کرد.  

توسط برنامه نویسان 3commas ساخته شده است تا بتوان از آن برای کار با آن دسته از سکه هایی که یک ضرر جدی دارند استفاده کرد..  

3botbot چیست?

همه ربات های معاملاتی 3commas با موفقیت با API صرافی Binance کار می کنند ، صرافی های جدید متصل هستند ، اما همه چیز به عملکرد آنها بستگی دارد: آیا توانایی های آنها اجازه می دهد ، بنابراین اگر سکه ها را در یک صرافی دیگر گیر کرده اید ، بررسی کنید که آیا آنها معامله می شوند در مورد Binance ، و اگر بله – در آنجا ترجمه کنید. 

الگوریتم sهورت-ربات به شرح زیر عمل می کند: به عنوان مثال ، شما 100 سکه از نوعی ارز دیجیتال دارید که برای راحتی محاسبات ، به طور متداول 100 دلار برای هر سکه هزینه دارد.  

این ربات 10 مورد از آنها را به قیمت 100 دلار به فروش می رساند. پس از آن ، نرخ پایین می آید ، در برخی از مواقع (به عنوان مثال ، وقتی نرخ به 9 دلار در هر سکه می رسد) ، ربات لحظه دهم همان ارز را پس می گیرد ، اما با قیمت 90 دلار. بنابراین ، وقتی نرخ کاهش می یابد ، 10 دلار سود می گیرید و تعداد سکه های شما بدون تغییر باقی می ماند..  

در نمودار TradingView در صرافی Binance اینگونه به نظر می رسد:

پس از انتخاب جفت ارزی مورد علاقه خود ، می توانید قیمت خرید را در نمودار با خط مشخص کنید. برداشت ارز از روی نمودار به وضوح قابل مشاهده خواهد بود. این محدوده از قیمت خرید تا قیمت فعلی است..   

بعد ، باید ربات کوتاه را راه اندازی کنید. و او 10 سکه به قیمت مشخص شده با خط صورتی می فروشد. همه شماره ها در تنظیمات ربات کوتاه مشخص شده اند. کمی بعد در این باره صحبت خواهیم کرد.. 

همزمان با فروش ، سفارش خرید 10 سکه زیر قیمت فروش ثبت می شود. یعنی اگر به این سفارش کاهش پیدا کند ، آنگاه تفاوت قیمت فروش و قیمت خرید جدید سود تاجر خواهد بود. و تعداد سکه ها بدون تغییر خواهد ماند. 

همزمان با سفارش شروع ، ربات سفارشات ایمنی را ثبت می کند.  

این یک محافظ در برابر لغزش در صورت شمع تیز است به طوری که سفارشات به طور مساوی و بدون پرش اجرا می شوند. 

با این حال ، استفاده بیش از حد از آنها را توصیه نمی کنم و انجام 3 ، حداکثر 4 سفارش ایمنی را توصیه می کنم. علاوه بر این ، با چنین مرحله ای به طوری که پوشش سقوط حداقل 14٪ باشد 

اگر قیمت بالا رفته و به اولین سفارش ایمنی برسد ، 10 سکه دیگر فروخته می شود (این یک نمونه است ، مبلغی را که در تنظیمات سفارش تعیین کرده اید) ، قیمت شروع به طور متوسط ​​انجام می شود و سفارش سود بالاتر می رود ، حفظ درصد سود تعیین شده توسط ما در تنظیمات. 

اگر قیمت حتی بیشتر شود ، سفارش دوم ایمنی آغاز می شود ، 10 سکه دیگر فروخته می شود ، قیمت فروش اولیه دوباره به طور متوسط ​​انجام می شود و دستور سود مجدداً بالاتر می رود. بنابراین ، در هر صورت سود می گیریم. اگر نرخ سکه رشد کند ، ربات هر بار بخشی از سود ناشی از سفارشات بیمه را برطرف می کند و موقعیت هایی را برای رشد می دهد و در صورت سقوط ، موقعیت را می خرد و معامله را معدل می کند و موقعیت شما را سودآورتر می کند. بنابراین ، اگر قیمت معکوس شود ، 30 سکه با قیمت پایین تر در سطح سفارش سود خریداری می شوند و ما درصد سود خود را بدست می آوریم. 

البته شما می توانید تعداد سکه های فروخته شده و درصد سود حاصل از تثبیت سود را با توجه به استراتژی خود یا ابزاری که می خواهید از آن ربات استفاده کنید تنظیم کنید..  

اگر چیزی نامشخص است ، پس می توانید در مورد روند کار و سود دریافتی هنگام تجارت ربات های کوتاه در پایگاه دانش 3commas بیشتر بدانید. 

اگر یک روند نزولی به یک روند صعودی تبدیل شود چه باید کرد?

اگر قیمت همچنان ادامه یابد و روند را دنبال کند ، ما ربات کوتاه را متوقف می کنیم که همه سفارشات بیمه را کاملاً فعال کند. پس از آن ، با استفاده از یک سکه در حال رشد ، می توانید یک ربات ساده راه اندازی کنید که در صورت رشد پوست سر شما را بگیرد و در صورت سقوط به طور متوسط ​​باشد ، یا از ابزار استفاده کنید تجارت هوشمند, به لطف آن می توانید یک ساختار طولانی هوشمند با استفاده از نردبان کامل سفارشات و استفاده از دنباله برای خرید دارایی مورد علاقه خود بسازید. 

اگر هنوز از ربات کوتاه این سرویس استفاده نکرده اید 3ویرگولs – توصیه می کنم امتحان کنید. این یک ابزار بسیار موثر برای معاملات روند نزولی است. پس از ثبت نام ، سرویس فرصتی برای آزمایش آن فراهم می کند 3 روز کاملا رایگان است. در این دوره ، شما فعال خواهید شد حساب حرفه ای, و تمام ویژگی های پرداخت شده در دسترس خواهد بود.  

اگر از استفاده از این ابزار لذت می برید ، در بخش “اشتراک، ابونمان»می توانید حساب حرفه ای خود را تمدید کنید.  

قبل از شروع کار ، می توانید به “تنظیمات“و در صورت لزوم زبان روسی را در آنجا بگنجانید, اعلان ها را فشار دهید در مرورگر ، و همچنین تلگرام خود را به اینجا متصل کنید تا در مورد تراکنش ها اعلان دریافت کنید. برای این در ستون ربات تلگرام لازم است علامت بزنید “پیام تکمیل“. 

رفتن به بخش “رباتهای من” این سرویس به شما امکان می دهد میانبرها ، ربات های ساده ، ربات های مرکب و میانبرها را نمایش دهید. از آنجا که بازار ما در حال سقوط است ، ما در مورد انواع دیگر با جزئیات بیشتر صحبت نخواهیم کرد ، اما در مورد تنظیم ربات های کوتاه به طور مفصل صحبت خواهیم کرد.

راه اندازی میانبرها

بنابراین ، دکمه را فشار دهید “ربات کوتاه” برای ایجاد ربات ، باید حساب خود را در Binance تأمین مالی کرده و سکه های لازم و همچنین برخی سکه های BNB (Binance Coin) را خریداری کرده باشید. با جزئیات در مورد اینکه این رمز ارز چیست و برای چه چیزی لازم است ، من قبلاً در مقاله های قبلی متوقف شده ام. امروز به طور خلاصه می گویم که صرفه جویی در هزینه و تخفیف کمیسیون برای معاملات 25٪ لازم است.  

ما نام ربات را وارد می کنیم ، می تواند هر چیزی باشد ، اما معمولاً نوع آن در نام نشان داده می شود ، به عنوان مثال کوتاه ، به طوری که وقتی تعداد زیادی ربات دارید آنها را اشتباه نگیرید و ارزی که در آن کار می کند. به عنوان مثال ، بیایید محبوب ترین جفت – BTCUSDT را در نظر بگیریم. 

بعد از آن ، به پنجره بروید “دستیار“.  

بالاترین مبلغ موجودی شما در بورس ، تعداد سکه های شماست. اگر اخیراً آن را دوباره پر کرده اید ، می توانید این رقم را به روز کنید. 

در زیر آن مشخص شده است حداکثر وجوه استفاده شده توسط ربات با نرخ فعلی در سکه و درصد بودجه ای که ربات می تواند استفاده کند. با این حال ، اول از همه ، شما باید نگران دو شاخص دیگر باشید ، اینها هستند حداکثر انحراف قیمت آخرین سفارش ایمنی و درصد بودجه استفاده شده توسط ربات. اگر دومی بیش از 100٪ باشد ، مبلغی که در سپرده دارید – باید تنظیمات را طوری تنظیم کنید که کمتر از 100٪ نباشد و ترجیحاً در منطقه 70-80٪ باشد ، بیشتر.  

به طور کلی ، قانون زیر باید برای یک ربات کوتاه اعمال شود:  

درصد بودجه استفاده شده توسط ربات = 100٪ – حداکثر انحراف قیمت آخرین سفارش ایمنی  

به منظور دستیابی به مقدار مورد نظر درصد بودجه استفاده شده توسط ربات و انجام کامل تنظیمات ، شما باید پیکربندی کنید 8 مولفه های

1. حداکثر تعداد سفارشات ایمنی. بسته به توازن و استراتژی ، تعداد سفارشات به صورت جداگانه انتخاب می شود. در صورت اجازه ، حداقل 100 سفارش ایمنی می تواند انجام شود. برای یک ربات کوتاه ترجیح می دهم بیش از 4 شرط بگذارم. 

2. حجم شروع و سفارش ایمنی همچنین به سپرده بستگی دارد ، ما آن را سه برابر کاهش خواهیم داد: از 30 به 10 USDT. علاوه بر این ، 10 دلار حداقل ارزش مجاز است. اگر این مقدار را تنظیم کنید ، مقدار وجوه استفاده شده توسط ربات سه برابر کاهش می یابد. مقدار 10 USDT برای سپرده گذاری حداکثر تا 1000 دلار مطلوب است.  

3. ارزش سودآوری هدف می توانید از 1 تا 2٪ شرط بندی کنید. من معمولاً 1.5٪ شرط می بندم. همچنین ، برخی از معامله گران ترجیح می دهند این مقدار را کمتر تنظیم کنند: از 0.5 تا 0.8٪. در اینجا مهم است که درک کنیم: هرچه این مقدار پایین تر باشد ، سفارش سریعتر اجرا می شود ، بنابراین ، گردش مالی یک طرف بیشتر و هزینه کمیسیون بیشتر از طرف دیگر ، بیشتر است. 

4. محاسبه سودآوری. اگر “به عنوان درصدی از سفارش پایه” را کنار بگذاریم ، در اینصورت درصد فوق را از ترتیب شروع دریافت خواهید کرد. مهم نیست چند سفارش ایمنی دارید. و اگر محاسبه از انجام شود حجم کل, سپس تمام سفارشات ایمنی با شروع خلاصه می شوند. وقتی دقیقاً از این مقدار قیمت درصدی از سودآوری هدف منحرف می شود ، در این حالت ما تعیین کرده ایم 1.5٪, سپس سود ثابت خواهد شد. 

معاملات به عنوان درصدی از کل حجم بیشتر به طول می انجامد ، اما سود بیشتر. بنابراین ، شما تصمیم می گیرید. با این حال ، تجربه شخصی من نشان می دهد که این گزینه ترجیح بیشتری دارد..  

5. تعداد سفارشات ایمنی همزمان فعال. پیش فرض یک است ، اما ما حداکثر مقدار را برای گرفتن حرکت حرکت و جبران مجدد در یک عقب تنظیم خواهیم کرد.  

6. انحراف قیمت برای ثبت سفارش ایمنی (٪ ارزش سفارش اولیه) من این شاخص را یکی از مهمترین ها می دانم. واقعیت این است که اگر درصد انحراف را خیلی کم تعیین کنید ، درصد پوشش برداشت – حداکثر انحراف قیمت – با تعداد کمی از سفارشات بیمه بسیار ناچیز خواهد بود و بنابراین در صورت بروز یک خطر بسیار زیاد ، خطر زیادی وجود دارد تغییر روند ، بازار کلیه سفارشات بیمه شما را جمع آوری می کند و به شما اجازه نمی دهد سود کسب کنید. بنابراین ، هنگام تنظیم این نشانگر ، اول از همه باید با نشانگر نهایی در ماشین حساب دستیار با نشانگر “حداکثر انحراف قیمت آخرین سفارش ایمنی” هدایت شوید. برای یک ربات کوتاه ، مطلوب است که این مقدار از 20٪ کمتر نباشد 

7. ضرب گام باز هم ، سفارشات ایمنی را تنظیم می کنیم تا “حداکثر انحراف از قیمت آخرین سفارش ایمنی” نهایی بیش از 20٪ باشد. من می خواهم برای یک ربات کوتاه 1.5 تا 3 درصد افزایش کار کنم 

8- شاید ضریب حجم سفارشات ایمنی بیشترین تأثیر را در شاخص نهایی داشته باشد. درصد بودجه استفاده شده توسط ربات. ترجیح می دهم این ضریب را در محدوده 1.5 تا 3 تنظیم کنم همانطور که گفتم ، اگر مقدار زیادی سکه خریداری شده داشته باشید (مانده) و اگر تعداد زیادی سکه وجود نداشته باشد ، این مقدار را می توان بیشتر تنظیم کرد. بنابراین ، هر سفارش ایمنی جدید 50-200٪ بیشتر از سفارش قبلی خواهد بود. این به شما کمک می کند معاملات را سریعتر ببندید و سود کسب کنید..  

تصویر نمونه ای از این تنظیمات در شکل زیر نشان داده شده است. 

این تنظیمات به این معنی است که هر 4٪ تغییر قیمت در جهت مخالف ، یک سفارش ایمنی باز می شود ، قیمت به طور متوسط ​​انجام می شود و وقتی 1.5٪ از حجم کل کاهش پیدا کند ، خرید اتفاق می افتد ، که به معنای واقعی کلمه موارد زیر: ما نشانه خود را 1.5 درصد ارزان تر از آنچه قبلا فروخته شده خریداری کردیم.  

یک بار دیگر ، می خواهم توجه شما را به این واقعیت جلب کنم که هدف از این استراتژی محافظت از سپرده در بازار خرس است. با تشکر از این تنظیمات ، موقعیت شما بسته به روند بازار ، در سبد سرمایه گذاری کالیبره خواهد شد. با روند نزولی ، این ربات به شما امکان می دهد بدون رفع خسارت از ضررهای شدید جلوگیری کنید و به شما امکان می دهد موقعیتی را برای چرخش صعودی ذخیره کنید.

شرایط شروع معامله

من در اینجا آیتم “باز کردن معامله در اسرع وقت” را تنظیم کردم. اگر سکه به طور ناگهانی حرکت خود را تغییر دهد ، این خطرناک است ، به عنوان مثال ، به شدت فرو می ریزد و ربات شروع به خرید فعال آن می کند. اما ، همانطور که گفتم ، بهتر است با سکه های اثبات شده کار کنید ، در این صورت چندان ترسناک نیست. اگر شک دارید ، بهتر است TradingView را در این پاراگراف نشان دهید. 

در نقطه انتخاب زمان ، 1 ساعت و در خط بعدی – Sell یا Strong Sell تنظیم کنید.  

روی “ایجاد ربات” کلیک کنید و آن را فعال کنید. سپس می توانید کارهای ربات و نحوه سفارش آن را مشاهده کنید. پس از ایجاد ربات با این تنظیمات ، می توانید با آنها آزمایش کنید. همچنین می توانید به بخش “رباتها” بروید و بهترین رباتهای 24 ساعت گذشته را اینجا ببینید و تنظیمات را کپی کنید. 

بیایید جمع بندی کنیم

با یک استراتژی نزولی در بازار ارزهای رمزنگاری شده و همچنین سایر راهکارها ، باید بسیار مراقب باشید. این می تواند هم در یک بازار در حال سقوط سود به همراه داشته باشد و هم از سرمایه گذاری های شما محافظت کند و یا بدون دانش لازم منجر به ضرر شود..  

در پست های بعدی ، ما در مورد تبادل BitMex صحبت خواهیم کرد. به طور سنتی ، جالب ترین فرصت ها و ابزارها را برای یک تاجر در نظر خواهیم گرفت. با ما بمان! به زودی میبینمت!

موفق باشید و سود خوبی داشته باشید!   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me