معاملات ارز رمزنگاری شده فعالیتی کاملاً چند وجهی است که دارای یک دائرlopالمعارف کامل از اصطلاحات ، استراتژی ها و سایر مفاهیم است. اگر مبتدی هستید ، توصیه می کنیم از اصول اولیه شروع به مطالعه کنید – مطالعه رابط پایانه تجاری ما. این بخش جدیدی در حساب شخصی هر کاربر است که به شما در درک اصول تجارت در عمل کمک خواهد کرد. و راهنمای امروز ما در مورد ویژگی های رابط پایانه تجاری 3commas به شما در این امر کمک می کند..

ویژگی های رابط

بیایید عناصر اصلی رابط پایانه تجاری را در تصویر زیر علامت گذاری کنیم:

 1. منوی انتخاب حساب ، جفت تجاری ، جابجایی بین حالت های ترمینال Basic / Pro و تنظیم مجدد محل قرارگیری عناصر رابط ؛
 2. منو برای ثبت سفارشات ؛
 3. کتاب سفارش (که کتاب سفارش نیز نامیده می شود) با عمق سفارشات ؛
 4. نمودار دارایی معامله شده با ابزار Tradingview ؛
 5. منو برای نمونه کارها حساب ، سفارشات باز و سابقه معاملات.

در زیر نگاهی دقیق به هر یک از این نکات خواهیم انداخت. در حال حاضر ، بیایید به تنظیم رابط برویم. ترمینال تجاری 3commas به طور پیش فرض عناصر رابط فوق الذکر را قرار داده است ، اما می توانید آنها را متناسب با نیازهای خود تنظیم کنید. هنگامی که برای قرار دادن سفارشات ، دفترچه سفارش ، نمودار یا تاریخچه معاملات روی منو می روید ، دکمه ها در گوشه های بالا و پایین نمایش داده می شوند تا پنجره را جابجا یا گسترش دهید.

بر روی اولین دکمه کلیک کنید و منو را به دلخواه بکشید:

به عنوان مثال ، می توانید کتاب سفارشات و منوی قرارگیری سفارشات را در مکان هایی تغییر دهید:

یا کتاب سفارش را کاملاً به پایین منتقل کنید ، فضای بیشتری را برای نمودار دارایی آزاد کنید:

در منوی بالا سمت راست یک دکمه Reset Layout وجود دارد که با کلیک بر روی آن به رابط پیش فرض باز خواهید گشت.

در سمت راست آن یک دکمه برای غیرفعال کردن عناصر جداگانه رابط وجود دارد: منوی قرار دادن سفارشات ، دفترچه سفارش ، نمودار یا تاریخچه معاملات. در اینجا همچنین می توانید بر روی دکمه “ایجاد پیشنهاد” کلیک کنید تا پیشنهادات خود را در ترمینال معاملات ارائه دهید. برای یادآوری ، هنوز در مرحله آزمایش بتا است. سوئیچ Basic / Pro گزینه های اضافی را از فهرست سفارشات و دفتر سفارش حذف می کند.

حال بیایید ادامه دهیم تا هر عنصر رابط را با جزئیات بیشتری در نظر بگیریم و همچنین نمونه هایی از انجام معاملات تجاری را با استفاده از ترمینال در نظر بگیریم.

پنجره برای سفارش دادن

در این بلوک ، کاربر پارامترهای سفارش خود (سفارشات خرید یا فروش یک سکه) را که در بورس قرار می گیرد ، تنظیم می کند. هنگامی که با نظمی مخالف با همان قیمت مطابقت داشته باشد ، معامله ای انجام می شود. بیایید نگاهی به منوی قرار دادن سفارشات در حالت Basic بیندازیم. در تصویر زیر ، بلوک های اصلی برجسته شده اند:

 1. نام جفت معاملاتی و میزان وجوه موجود برای معامله در این مورد. وقتی بالای علامت سوال در سمت راست می روید ، همچنین اطلاعاتی در مورد میزان وجوه درگیر در سفارشات وجود دارد.
 2. نوع سفارش (بازار / محدودیت). مورد اول با بهترین قیمت موجود از دفتر سفارش ، دوم در کتاب سفارش قرار می گیرد و با قیمت از پیش تعیین شده اجرا می شود.
 3. دکمه Stop Loss (توقف ضرر) را لمس کنید. با کمک آن ، می توانید فوراً ضرر متوقف کنید – سفارشی که اگر قیمت دارایی در مسیر اشتباه پیش رود ، معامله شما را با قیمت تریگر بسته می کند.
 4. قسمتها و واحدها. اندازه سفارش ارزهای رمزنگاری شده از جفت معاملات (تصویر صفحه نشان دهنده جفت BTC / USDT است ، بنابراین بیت کوین در قسمت Units و USDT در فیلد Total نشان داده می شوند).
 5. دکمه های خرید (خرید دارایی) و فروش (فروش دارایی).

هنگام تغییر به یک سفارش محدود ، شما همچنین باید قیمت اجرای سفارش را در قسمت زیر مانند تصویر زیر تنظیم کنید.

در حالت Pro ، گزینه های جدید علاوه بر موارد فوق به فهرست سفارش اضافه می شوند:

 1. سوئیچ شرطی به شما امکان می دهد پارامترهای بیشتری را هم برای سفارشات بازار و هم برای سفارشات محدود تنظیم کنید. در حالت اول ، می توانید سطح Trigger Price را تنظیم کنید – پس از رسیدن قیمت دارایی به آن ، سفارش بازار به طور خودکار برای اجرا قرار می گیرد.
 2. دکمه های اندازه سفارش. با کمک آنها ، می توانید به سرعت اندازه سفارش را تعیین کنید (25٪ ، 50٪ ، 75٪ یا 100٪ از اعتبارات موجود).
 3. گزینه دنباله دار ، به عنوان درصدی از تغییر قیمت یا در قیمت خود. در زیر در مورد این بیشتر صحبت خواهیم کرد.
 4. گزینه Timeout (تنظیم در ثانیه). Timeout تأخیر قبل از اجرای سفارش را نشان می دهد.

یک منوی مشابه ، اما برای یک سفارش محدود. گزینه Trailing وجود ندارد ، اما در زیر دکمه Timeout شناخته شده ، می توانید نوع سفارش را انتخاب کنید (تاکنون فقط یک گزینه Good-Till-Cancled وجود دارد). طبق شرایط آن ، سفارش تا زمانی که خود تاجر آن را لغو کند ، در دفتر سفارش آویزان می شود..

رفتن به مورد بعدی.

شیشه را عوض کنید

دفترچه سفارش (دفتر سفارش ، دفتر سفارش ، عمق بازار) لیستی از سفارشات (سفارشات) معامله گران فعلی برای خرید (پیشنهاد) و فروش (درخواست) دارایی است. در صرافی های مختلف ، کتاب سفارشات اغلب به روش های مختلف نمایش داده می شود ، اما در پایانه تجاری ما به عنوان یک جدول دائماً در حال تغییر نمایش داده می شود که عمق بازار را نشان می دهد.

بیایید نگاهی دقیق تر به عناصر کتاب سفارش بیندازیم:

 1. لیست های سفارشات نمایش داده شده را مدیریت کنید: اولین دکمه – هم سفارشات فروش و هم خرید را نشان می دهد ، دومی – فقط سفارشات خرید (سبز) ، سوم – فقط فروش سفارشات (قرمز) ؛
 2. لیست سفارشات فروش. پیشنهادات به ترتیب صعودی قیمت از پایین به بالا مرتب شده اند. بیشترین سود برای خریدار در انتهای لیست است. هر خط متشکل از قیمت بازار اجرای سفارش ، اندازه سفارش در یک ارز رمزنگاری شده دوم و دوم است (در این حالت ، ستون دوم اندازه سفارش را در USDT نشان می دهد ، در ستون دوم – در بیت کوین).
 3. لیست سفارشات خرید. با روشی مشابه ، در اینجا بهترین قیمت برای فروشنده در بالای لیست است.

“عمق” بازار در خطوط قرمز و سبز نشان داده می شود – اندازه های مقایسه ای سفارشات خرید / فروش.

نمودار معاملاتی

پایانه معاملاتی 3commas نمودار جفت معاملاتی منتخب را از بستر Tradingview نمایش می دهد. به خودی خود ، تعداد زیادی گزینه برای سفارشی کردن نمودار ، ذخیره ، ویرایش و ترسیم دارد. مهمترین موارد را به ترتیب بررسی خواهیم کرد. ما برنامه را برای کار راحت تر با آن افزایش می دهیم.

بنابراین ، گزینه های زیر را می توان در فهرست بالا نمودار برجسته کرد:

 1. دوره زمانی. مقداری که فاصله زمانی هر شمع روی نمودار را مشخص می کند. به عنوان مثال ، اگر بازه زمانی را روی 1H تنظیم کنید ، هر شمعدان برابر با تغییر قیمت به مدت 1 ساعت خواهد بود.
 2. حالت نمایش قیمت میله ، شمعدان های ژاپنی ، شمع های خالی ، هایکن آشی ، خط ، منطقه یا خط پایه. به طور پیش فرض ، نمودار در شمعدان های ژاپنی نمایش داده می شود.
 3. منو برای اضافه کردن شاخص ها به نمودار ؛
 4. دکمه های لغو کاربر؛
 5. ذخیره گرافیک در ابر ؛
 6. تنظیمات نمایش نمودار ؛
 7. حالت تمام صفحه؛
 8. عکس صفحه.
 9. مقیاس پایین تر زمان را نشان می دهد (9) ، مقیاس سمت راست قیمت را نشان می دهد (10).

در منوی کناری سمت چپ ، می توانید ابزارهایی برای ترسیم نمودار ، خط کش هایی برای قاب قیمت / زمان ، رسم الگوها و غیره پیدا کنید. با استفاده از دکمه (1) می توانید تمام اشیا drawn رسم شده در نمودار را پاک کنید. دکمه (2) درختی از اشیا on را در نمودار نشان می دهد.

هنگامی که بالای هر شمع بالای جدول نگاه می کنید ، می توانید قیمت باز ، بسته ، بالا و پایین را برای بازه زمانی انتخاب شده مشاهده کنید.

تاریخچه معاملات

نمونه کارها حساب ، سفارشات باز و معاملات شما در یک منو ترکیب می شوند. با استفاده از برگه های بالا می توانید بین آنها جابجا شوید (1). منوی نمونه کارها حساب سکه های موجود در حساب شما (2) ، مقدار آنها (3) ، تغییر ارزش در 24 ساعت گذشته (4) و قیمت بازار (5) را نشان می دهد..

منوی باز سفارشات تمام سفارشاتی را که در حال حاضر ارسال کرده اید نشان می دهد. به عنوان مثال ، بیایید یک ترتیب محدود را باز کنیم:

 1. جفت معاملاتی؛
 2. مهمانی (خرید یا فروش)
 3. اندازه سفارش و پیشرفت اجرای آن به درصد (پر شده) ؛
 4. نوع سفارش؛
 5. قیمت اجرای سفارش؛
 6. قیمتی که سفارش پس از آن اجرا می شود.
 7. گزینه مهلت در ثانیه ؛
 8. تاریخ ثبت سفارش ؛
 9. لغو ، اجرای فوری یا دکمه های به روزرسانی سفارش.

لیست سفارشات را می توانید با کلیک روی دکمه سبز رنگ در پایین منو به روز کنید. در سمت راست ، صفحاتی از لیست سفارشات با تنظیم نمایش تعداد مشخصی از سفارشات در یک صفحه وجود دارد (در این حالت 25 سفارش یا تعداد کمتری در هر صفحه نمایش داده می شود).

در برگه آخر ، می توانید تاریخچه معاملات خود را مشاهده کنید.

اولین سفارش خود را انجام دهید!

وقت آن است که از تئوری به عمل برویم! اگر فقط در حال یادگیری نحوه کار با یک ترمینال تجاری هستید ، اکیداً توصیه می کنیم که از منوی بالای ترمینال به Paper Paper بروید. می توانید مقدار بودجه مجازی را در تنظیمات حساب خود پر کنید.

ابتدا ، بیایید یک سفارش بازار را در حالت Basic قرار دهیم. تعداد واحد مورد نظر را انتخاب کرده و خرید را کلیک کنید.

سفارش اجرا می شود ، می توانید آن را در تاریخ معاملات مشاهده کنید.

توجه داشته باشید که برای سفارشات نسبتاً بزرگ بازار در یک جفت معاملاتی ، نقدینگی لازم است. به عنوان مثال ، اگر ارزان ترین سفارش فروش محدود از دفتر سفارش ، متناسب با کل سفارش خرید بازار نباشد ، سفارش شما به صورت خودکار در سفارشات فروش محدود بعدی پر می شود و تا زمان بسته شدن آن ، سفارش کتاب را بالا می برید. به این اصطلاح لغزش می گویند. یعنی گاهی اوقات سفارش بازار دقیقاً با قیمت دلخواه بسته نمی شود. این سفارشات باید درصورتی انجام شود که فوریت اجرای آن برای شما بسیار مهمتر از قیمت باشد..

در حالت Pro ، سفارش بازار در حال حاضر جالب تر است. پس از فعال کردن گزینه Conditional ، Trailing و Timeout بازی می شوند. اگر قیمت بازار دارایی از مارک قیمت Trigger عبور کند ، گزینه اول به شما امکان می دهد سفارش را با قیمت بهتر درصد یا هزینه خود باز کنید. به عنوان مثال ، شما برای سفارش خرید در بازار ، Trailing را روی 15٪ تعیین می کنید. با عبور از قیمت Trigger ، قیمت دارایی 7 درصد کاهش می یابد. سفارش آماده انجام است و به محض نزدیک شدن قیمت به بیش از 15٪ به سطح هدف ، سفارش انجام می شود. گزینه Timeout در این حالت فاصله زمانی را بر حسب ثانیه نشان می دهد که تمام موارد فوق اجرا نمی شود.

علاوه بر این ، قیمت Trigger به عنوان یک خط روی نمودار برای وضوح نمایش داده می شود..

مثال دیگر ، ترتیب محدودیت در حالت Basic است. همه چیز در اینجا به ساده ترین شکل ممکن است: تعیین قیمت اجرای سفارش ، اندازه و بسیار مطلوب ، توقف ضرر.

وقتی این دکمه را ضامن می کنید ، به یک سفارش بازار هدایت می شوید. یعنی ابتدا سفارش محدودیت بدهید و Stop Loss به عنوان سفارش بازار با Trigger Price اجرا شود. به محض عبور قیمت دارایی از این مرز ، دستور توقف ضرر اجرا می شود. این دو دستور موجود در نمودار است:

آخرین مثال یک سفارش محدود در حالت Pro است. در این حالت ، ما می توانیم قیمت Trigger را مشخص کنیم ، پس از عبور از آن ، سفارش شما با قیمت سفارش مشخص شده در کتاب سفارش قرار می گیرد.

نتایج دستکاری های ما در تاریخ معاملات:

ما توصیه می کنیم قبل از معامله با وجوه واقعی در اینجا یا در بورس اوراق بهادار ، در ترمینال تجاری ما در حالت حساب کاغذی تمرین کنید. برای یادآوری ، پایانه تجاری 3commas هنوز در دست توسعه است و به زودی با عملکردهای جدید به روز می شود..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me