حدود 6 سال از ظهور اولین پروژه های DeFi می گذرد و تعداد آنها 10 برابر شده است. در ژانویه 2021 ، ارزش کل وجوه مسدود شده در اکوسیستم مالی غیرمتمرکز تقریباً به 23 میلیارد دلار رسید. همراه با تعداد پروژه ها ، تعداد دستورالعمل های توسعه اکوسیستم نیز رشد کرده است. در مقالات قبلی از مجموعه “سفر در جهان DeFi” ، ما اجزای بخش امور مالی غیرمتمرکز را که به طور متوسط ​​به 12 جهت تقسیم شده اند ، تجزیه و تحلیل کردیم..

امروز ما پیشنهاد می کنیم راه حلهایی را در نظر بگیریم که به کاربران روشهای مختلفی برای ردیابی و محافظت از داراییها و همچنین روشهای غیرمتمرکز کردن مدیریت آنها را ارائه می دهد..

ویژگی های مدیریت غیر متمرکز دارایی

دنیای مالی غیرمتمرکز با سرعت بالایی در حال رشد است و بنابراین ردیابی دارایی های توزیع شده در پروژه ها و سیستم عامل های مختلف دشوارتر می شود. به همین دلیل است که سوالی در مورد ایجاد داشبورد و رابط برای ردیابی دارایی ایجاد می شود..

سازوکارهای مدیریت دارایی غیرمتمرکز به کاربران امکان می دهد دارایی های خود را ردیابی کنند ، دسترسی به استراتژی های پیچیده تجارت را فراهم می کنند ، شفافیت معاملات صندوق سرمایه گذاری را فراهم می کنند ، دسترسی به ابزارهای مالی را برای هر کاربر ، بدون در نظر گرفتن مکان ، فراهم می کنند.. 

محصولات مدیریت دارایی دفی غیر قابل نگهداری هستند ، بنابراین کاربران صاحب حقوق دارایی های اساسی هستند. اکثر پروژه های این بخش به طیف گسترده ای از پروژه های DeFi متصل می شوند و تجارب پایان به پایان با چنین محصولاتی را ایجاد می کنند.

تعداد زیادی از ابزارها و سازوکارها برای مدیریت دارایی به طور خودکار انجام می شوند و بنابراین عملکردهایی مانند ، برای مثال ، تصفیه یا تعادل مجدد بدون دخالت کاربر اتفاق می افتد..

در زیر برخی از پروژه ها و سیستم عامل های ارائه دهنده خدمات آنها در زمینه مدیریت دارایی را تجزیه و تحلیل خواهیم کرد..

زاپر

Zapper یک گردآورنده پروژه است که توابع برای نظارت و مدیریت دارایی و همچنین سرمایه گذاری در مجموعه پروژه های شخص ثالث را ارائه می دهد. داشبورد Zapper آدرس ها را تجزیه و تحلیل می کند و به دسته هایی مانند کیف پول ، استخر نقدینگی ، بدهی ، برداشت ، سپرده و … تقسیم می کند. با سرمایه گذاری در بودجه خود در سیستم عامل های مختلف ، کاربران می توانند موقعیت خود را در مورد همه پروتکل های اصلی DeFi ردیابی کنند ، همچنین می توانند دارایی های خود را مدیریت کنند ، در وقت و تلاش صرفه جویی کنند.

رابط Zapper از ادغام دو پروژه DeFiZap ایجاد شده است که به کاربران امکان سرمایه گذاری در آنها را می دهد استخرها نقدینگی Uniswap و DeFiSnap که داشبوردی برای ردیابی موقعیت های DeFi در پروتکل هایی مانند dYdX ، Synthetix ، Set Protocol و Compound بود.

این سکوی پس از ظهور کشاورزی به اصطلاح بازده محبوب شد. از آنجا که سود کشاورزان می توانست به طور روزانه تغییر کند ، Zapper یک راه حل عالی برای نظارت و انتخاب بهترین موقعیت ها بود..

Zapper نشانه های ERC-20 را به نشانه های مورد نیاز مجموعه انتخاب شده تبدیل می کند و کاربران را از تبدیل دارایی های خود بی نیاز می کند. ایجاد دسترسی آسان به استخرهای نقدینگی پیش شرط مقیاس گذاری و محبوب سازی DeFi است. بنابراین ، توسعه دهندگان ویژگی Pool Pipes را اعلام کردند که به کاربران امکان می دهد وجوه بین استخرها را جابجا کنند. مجموعه سیستم عامل هایی مانند Curve ، SushiSwap و Uniswap در حال حاضر در Zapper موجود است.

صریون

Zerion رقیب اصلی پلتفرم Zapper است و دارای یک داشبورد داخلی با کاربرد آسان برای ردیابی اوراق بهادار DeFi است. این پروتکل کاربران را قادر می سازد نقدینگی Uniswap و Bancor را تأمین کنند. قابلیت های وام ، وام و تبادل دارایی از طریق ادغام با 0x ، Maker ، Kyber و Compound در دسترس است. Zerion همچنین به شما امکان می دهد موقعیت ها را در Set Protocol همراه با هر نشانه در کیف پول کاربر ردیابی کنید..

Zerion به شما امکان می دهد در دارایی هایی مانند: 0x ، Augur ، BAT ، DAI ، USDT ، USDC ، WBTC وام ارائه دهید و ادغام با TokenSet به شما امکان می دهد استراتژی های معاملاتی را خودکار کرده و نمونه کارها را با استفاده از سیستم نشانه متنوع کنید..

InstaDapp

Instadapp پروتكلی است كه به شما اجازه می دهد معاملات مالی مانند وام ، سهام ، معاملات اهرمی ، معاملات حاشیه ای و سایر معاملات را با ایجاد یك بستر واحد ادغام انجام دهید. InstaDapp با یکپارچه شده است ترکیب, سازنده DAO, یونیسواp ، dYdX ، Aave ، Curve ، 1inch و به کاربران اجازه می دهد تا از طریق سیستم عامل خود با این پروتکل ها ارتباط برقرار کنند.

توسعه دهندگان InstaDapp قراردادهای هوشمند خود را برای سهولت کار با DeFi ایجاد کرده اند. بنابراین ، InstaDapp به شما امکان می دهد تمام استخرهای Uniswap را مدیریت کنید ، با تهیه دارایی های Compound سود کسب کنید ، معاملات حاشیه ای را با استفاده از اهرم در dYdX انجام دهید ، موقعیت های خود را از Maker به Compound انتقال دهید و موارد دیگر.

InstaDapp برای استفاده از این سیستم عامل هزینه ای دریافت نمی کند و قراردادهای هوشمند توسط شرکت هایی مانند Peckshield ، Samsunz و OpenZeppelin کنترل می شود. در ژانویه 2021 ، InstaDapp پشتیبانی از اعتبار مجدد اعتبار و موقعیت های اهرمی بین پروتکل های Maker ، Aave و Compound را اعلام کرد..

آنزیم مالی (پروتکل خربزه سابق)

پروتکل Melon ، پروتکلی برای مدیریت غیرمتمرکز دارایی های دیجیتال مبتنی بر Ethereum است و خود را به عنوان Asset Management 3.0 معرفی می کند. آنزیم یک محیط امن برای ایجاد ، مدیریت و سرمایه گذاری در دارایی های دیجیتال و همچنین ایجاد استراتژی های مدیریتی است که می تواند در یک مجموعه از قوانین خاص وجود داشته باشد.

پروتکل آنزیم به شما امکان می دهد صندوق های مدیریت دارایی را با پارامترهای از پیش تعیین شده که در قراردادهای هوشمند منعقد می شوند ، ایجاد کنید. آنزیم به شما امکان می دهد در صندوق های دیگر ارائه شده در سیستم عامل سرمایه گذاری کنید ، و شرکت کنندگان به دلیل پارامترها و قوانین منعقد شده در قرارداد هوشمند نیازی به اعتماد به مدیران ندارند..

هر صندوق متشکل از یک مخزن استاندارد است که امکان محاسبه و حسابرسی را فراهم می کند و همچنین به عنوان پایه ای برای اتصال ماژول های مختلف عمل می کند. این می تواند تنظیم هزینه های مدیریت ، اتصال صندوق به مبادلات عمومی یا مجموعه قوانینی باشد که رفتار مدیر صندوق را محدود می کند. هر سرمایه گذار می تواند قبل از سرمایه گذاری وجوه خود را با ماژول ها و قوانین مرتبط صندوق آشنا کند.

آنزیم در حال حاضر با پروتکل های مبادله غیرمتمرکز مانند Oasis ، Kyber Network ، 0x و Uniswap یکپارچه شده است.

تنظیم پروتکل

Set Protocol یک پروتکل است که در بالای Ethereum ساخته شده است و دسترسی به استراتژی های تجاری پیچیده را از طریق خرید نشانه های ERC-20 به نام “Sets” فراهم می کند. برای ترکیب مجموعه های رمزنگاری در سبدهای کاملاً ایمن ، Set از پروتکل های مالی باز موجود استفاده می کند. این پروتکل به شما امکان می دهد مجموعه هایی ایجاد کنید – نمونه کارها با پشتیبانی دارایی های دیجیتال ، که شامل پارامترهای مختلف ، دارایی ها و استراتژی های تعادل مجدد هستند. نمونه هایی از این مجموعه ها عبارتند از: مجموعه ای از شاخص های بازار که کلاس های دارایی را ردیابی می کنند ، یک مجموعه پرچین ، یک مجموعه ترکیبی از پول های ثابت و سایر موارد..

Set Protocol رابط کاربری خاص خود را دارد – Tokensets ، که همه معاملات روی آن انجام می شود. با خرید یک مجموعه ، کاربر یک رمز ERC-20 خریداری می کند ، که یک برنامه کاربردی برای دارایی های اساسی در قراردادهای هوشمند Set Protocol است. نقدینگی از طریق ادغام با شبکه سایبر تأمین می شود. در آینده مبادلات دیگری مانند 0x ، Uniswap ، Bancor و سایر موارد اضافه خواهد شد.

dHedge 

dHedge یک پروتکل غیرمتمرکز است مدیریت دارایی در مبنا مصنوعی و به کاربران امکان می دهد توکن های Synths یا سایر توکن هایی را که از پویایی دارایی هایی مانند طلا ، بیت کوین یا USD پیروی می کنند ، معامله کنند.. 

پروتکل dHedge روشهای جدیدی را برای استفاده از نقدینگی در بازار مشتقات ارائه داده است که پروتکل Synthetix ارائه می دهد. مزیت دارایی های مصنوعی این است که آنها وسیله ای برای نشان دادن قیمت دارایی اساسی در زنجیره هستند و این به نوبه خود به سرمایه گذاران اجازه می دهد پرتفوی منحصر به فردی ایجاد کنند..

این پلت فرم به همان روشی مانند آنزیم مالی و پروتکل تنظیمات کار می کند. مدیران با استفاده از قراردادهای هوشمند dHedge استخر ایجاد می کنند و همچنین می توانند از استراتژی های مدیریت فعال ، استراتژی های الگوریتمی یا سرمایه گذاری در سایر استخرهای سیستم عامل استفاده کنند.

استخرها مدیران سرمایه گذاری را به dHedge جذب می کنند ، در حالی که مدیران و بازرگانان می توانند برای مدیریت سرمایه جمع کنند. مدیران همچنین می توانند با ردیابی بازده سرمایه گذاری ، هزینه عملکرد را دریافت کنند. به نوبه خود ، سرمایه گذاران می توانند با تعامل با قرارداد هوشمند به استخر وارد شده و از آن خارج شوند و همچنین ببینند که دارایی های موجود در استخر مدیر موجود است.

نتیجه

پروتکل های مدیریت دارایی در مرحله ادغام با سیستم عامل های محبوب DeFi هستند. با رشد سریع منابع مالی غیرمتمرکز ، ابزاری که تعامل کاربران با پروتکل های مختلف را برای کاربران آسان تر کند ، با سرعت بیشتری توسعه می یابند. بسترهای نرم افزاری با یک رابط کاربر پسند و بصری برای مدیریت دارایی های دیجیتال فرصتی را برای کاربران عادی فراهم می کند تا به طیف گسترده ای از ابزارها و محصولات مالی دسترسی پیدا کنند. در عین حال ، ایجاد وجوه غیرمتمرکز مدیریت دارایی به کاربران امکان می دهد تا در استراتژی های آماده سرمایه گذاری کنند و نگران دارایی ها یا پروتکل های اساسی نباشند..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me