מסחר בשוליים ב- BitMEX

אחר הצהריים טובים חברים!

היום יש לנו סקירה חדשה. זה על חילופי מטבעות ביטקוס. במאמרים קודמים הסתכלנו על בורסת Binance, שאין בה מסחר בשוליים. לשם השוואה, ברצוני לדבר על אופן הפעולה של האתר, שיש לו הזדמנויות כאלה. בוא נתחיל!

כאמור, כל מסחר בשוליים הוא סחר אשראי עם סיכונים גבוהים מאוד. בהקשר זה, זה שונה במהותו מסחר קריפטוגרפי קונבנציונאלי. אבל העבודה על BitMEX היא גם ייחודית מכיוון שהיא BitMEX, כלומר לבורסה יש הרבה תכונות ייחודיות משלה..

אבל קודם כל הדברים הראשונים. אולי תתפלאו, אבל אני רוצה להתחיל לא עם רישום, ממשק ותכונות פלטפורמה בסיסיות, ואפילו לא עם המאפיינים העיקריים, אלא עם ביקורות אודותיו. כי הם הם שהיום הם אחד הגורמים הקובעים, שבגללם הם עובדים עם הבורסה או מסרבים אחת ולתמיד, בהתחשב באתר הונאה, הונאה או כל דבר אחר..

ביקורות על בורסת BitMEX

חברים, הביקורות סותרות מאוד, וזה בעיקר בגלל מסחר בשוליים, מינוף עצום (X100) וסיכונים גבוהים. כלומר, סוחרים מתחילים שמגיעים לבורסה, לאחר שקראו שכאן תוכלו להשיג במהירות 1000% מהרווח, להירשם, לשים כסף בבורסה, לרוקן את הפיקדון, להתאכזב ולהשאיר משוב שלילי.

אין כאן שום דבר מפתיע – אין נוהג לסחור בשוליים. לא הייתי מקדיש תשומת לב רבה לביקורת כזו, מכיוון שאלו שאינם בקיאים במסחר בשולי אין להם מה לעשות כאן! אני מדגיש שוב: סקירה זו מיועדת למי שרוצה לדעת כיצד עובד מסחר בשוליים, האם כדאי לבטוח בבורסת BitMEX, כמו גם למי שסחר בהצלחה בבורסות קונבנציונליות (שאינן שוליים) במשך זמן רב ו רוצה לנסות משהו חדש. אם יש לך רמת ידע ותרגול ראשוניים, רמה נמוכה של עמידות בלחץ – אני ממליץ לך לא להתחיל לסחור ב- BitMEX, מכיוון שבסיכוי של 90% התוצאה שלך תהיה כדלקמן:

אנו ממשיכים לגבי הביקורות, ברור לגבי המצטרפים החדשים. זה עניין אחר לגמרי כאשר סוחרים מנוסים או ידועים כותבים על הבורסה, יש שערוריות מאוד חזקות ש- BitMex עצמה פועלת כנגד המשתמשים שלה. זו כבר סיבה אמיתית לחשוב. בואו ניקח בחשבון כמה דוגמאות ביתר פירוט.

חשד לעסקאות כנגד סוחריהם

ברשת פורסם מידע כי BitMEX עושה מניפולציות במחירים וסוחרת כנגד משתמשים. כך זה היה מוצדק. באפריל האחרון, אז התקיימה קונצנזוס, ועידה ידועה מאוד, בה אמר ארתור הייז (וזה המנכ”ל של BitMEX עצמו): “כדי למשוך אנשים לספק נזילות, חסמנו פרויקט שיהיה בהצעות המחיר כ ברגע שמתווסף מוצר חדש. “.

האם זה מצביע על כך ש- BitMEX מתנפחת ומניפולציה, כאשר הסוחרים שלה קונים ומוכרים את אותם הנכסים במקביל כדי ליצור באופן מלאכותי אשליה של פעילות בשוק? לאור העובדה שהסוחר העיקרי של האתר הוא ניק אדריאנוב, שמבצע את המשימות של הנהלת BitMEX באופן ישיר, פעילויות כאלה בהחלט בסמכותו..

כמובן, BitMEX לא מאשר כי הבורסה עצמה קנתה הזמנות משלה, אך מתעקש בקלות שאחת המטרות העיקריות שלהם היא להגדיל את הנזילות באלטקוינים..

סוחרים מוצאים קווי דמיון בין BitMEX ו- MLM

אחרים משווים את BitMEX עם MMM ופירמידות דומות, ומציינים כי מסוף החליפין הוא רק אמולטור המסחר, מכיוון שאין עליו פיאט, אינך יכול להביא אותו לבורסה. לדברי משתמשים כאלה, לא משנה כמה ביטקוין יש בבורסה, בסופו של דבר כולם ילכו לעמלות לביצוע עסקאות, כלומר לכיס הבורסה, והבעיה תתעורר כשיש יותר אנשים שרוצים למכור BTC. מאלה שרוצים לקנות. הם גם מסיקים כי סוחרים בבורסה מבצעים עסקאות עם עצמם..

שערוריות

בנוסף ניתן לשמוע את שם הבורסה באירועים שערורייתיים. אז, בסוף השנה שעברה, החדשות כי BitMEX חסמו את חשבונו של סוחר הקריפטו המפורסם טוני ווייס בחשד לאזרחות אמריקאית עוררו עניין רב ברשת. אזרחי המדינה הזו לא יכולים לסחור בבורסה. עם זאת, אנשים רבים עוקפים את האיסור הזה באמצעות VPN..

טוני וייס פרסם קישור הפניה בטוויטר שלו לאנשים שיירשמו לבורסה. כמעט מייד, חשבונו עם כל ההפקדה והעסקאות הפעילות נחסם. הסוחר יצר קשר עם התמיכה וציין כי בילה 30 יום בארצות הברית בלבד במשך כל השנה, ולמעלה מ- 900 משתמשים סוחרים בפועל נרשמו באמצעות קישור ההפניה שלו תוך 4 שנים, כך שמשתמשי הפניה הם מחצית מהכנסתו. ביקשתי להוציא אותם לפחות. אליו המליצו לו למשוך במהירות את ההפקדה ולסגור הזמנות פתוחות.

זה לא המקרה היחיד שבו תמיכת BitMEX אינה מגיבה לסוחרים. לשם כך, רבים מהם פשוט רואים בכך הונאה ואתר הונאה שמתמרן נתונים בשרת שלו. תיאור מפורט של המצב[OG1] (צילום מסך).

כלומר, אם במאמרים קודמים על Binance אמרנו כי לבורסה יש מוניטין ללא דופי בקרב המשתמשים ותומכים בכך כל הזמן לא רק על ידי שיפור האתר, אלא על ידי השתתפות בקרנות צדקה חדשות, פיתוח מבצעים ותוכניות מיוחדות, אז המצב הוא לגמרי שונה. איך הדברים באמת עומדים הוא ניחוש של מישהו. בין אם לעבוד בבורסת BitMEX ובין אם לא זה תלוי בך ובסיכון שלך.

אני אגיד את זה: למרות כל האמור לעיל, היא עדיין נותרה אחת מהבורסות המובילות מבחינת נפח המסחר ליום. ברובלים זה 159 839 597 133 רובל, בביטקוין –

608 220 BTC. לכן בהחלט כדאי ללמוד את זה ביתר פירוט. בואו נסתכל במהירות על ביצועי הבורסה, על יתרונותיה וחסרונותיה המעשיים, ונעבור לממשק ולמסחר.

האינדיקטורים העיקריים של בורסת BitMex

 • אתר Exchange – bitmex.com
 • שנת היצירה – 2013
 • מדינה ומיקום – סין, הונג קונג
 • שירות תמיכה – בסיס ידע, צ’אט מקוון, מערכת כרטיסים באנגלית, דוא”ל, רשתות חברתיות, שליחים מיידיים
 • שפות – אנגלית, רוסית, סינית, יפנית, קוריאנית
 • טרמינל – TradingView
 • סוגי חשבונות – חשבון אמיתי, חשבון הדגמה בחינם
 • הפקדה / משיכה של כספים – ביטקוין
 • נכסים – ביטקוין, קרדנו, ביטקוין קאש, אסימון EOS, את’ריום, ליטקוין, טרון, ריפל[OG2] 
 • סחר במובייל – כן
 • פיאט – לא
 • עמלה – כן
 • תכנית שותפים – כן
 • ממשק API של BitMEX – כן

איך נרשמים לבורסה קצתMEX?

ההרשמה אינה ראויה לציון ואינה נבדלת מיצירת חשבון בבורסות אחרות, כך שלא נתעכב עליה בפירוט. הדבר העיקרי הוא לשים לב לאבטחה, מכיוון שהדיוג הפך פופולרי מאוד בשוק חילופי הקריפטו, אתרים הונאים מסווים את כתובת האתר שלהם ככתובת של הבורסה ונראה שאתה הולך לאתר הרשמי של הבורסה, אבל ב עובדה שאתה נותן את ההפקדה שלך לרמאים. לכן, הקריטריון העיקרי כאן הוא חיבור https מאובטח:

סחר ב- BitMEX

BitMEX נסחר ב- XBT. כך מיועד הביטקוין בבורסה. יתרת הבורסה קשורה אליה, כך שחידוש, משיכת כספים ואחסון אפשרי רק ב- XBT, אינך יכול להשתמש בדולרים או במטבע אחר לשם כך..

מדוע לא הקיצור הסטנדרטי BTC? המאפיין הראשון של הבורסה הוא שהם נסחרים בו לא במטבעות, אלא בחוזים, כך שכאן התאפשר, שיש להם ביטקוין בחשבון, לסחור במקביל אליו או בכלל, למשל, עם ה- LTC / זוג ETH. אתה מוכר וקונה חוזה שקשור למטבע. כל המחירים, ההפסדים והרווחים מחושבים ב- XBT. כמה עולה XBT עצמו? המחיר מחושב כדלקמן:

מחיר חוזה = 1 / השיעור הרווחי ביותר במחיר פקודת ההזמנות

לדוגמא, כיום 1 ביטקוין עולה 3923 דולר, כלומר עלות החוזה ב- XBT תהיה 1/3923 = 2.5490 XBT.

בהתחלה, רבים אינם רגילים לעובדה, למשל, אם אתה סוחר עם הצמד ETH / USDT, אז ערך החוזים עבור זוג כזה מחושב גם ב- XBT, אם כי המסחר מתבצע בדולרים. תוכלו לקרוא עוד על חוזים בבסיס הידע של BitMEX.

מסחר בשולי BitMEX

כפי שכבר ידוע, המסחר ב- BitMEX מבוסס על שוליים, כלומר הוא מאפשר להשתמש בכספים שאולים כנגד בטחונות – מרווח. הודות לכך תוכלו להשתמש בסכום העולה משמעותית על ההפקדה – עד פי 100. יחס זה הוא המינוף.

לדוגמה, אם יש לך 0.01 XBT ביתרה שלך, אתה יכול לפתוח עמדות עד 1 XBT המובטחות בפיקדון (0.01 XBT). זה השוליים, זה קפוא במאזן לפתיחת העסקה.

מינוף כה גדול וההזדמנות להרוויח רווחים משמעותיים מושכים סוחרים מאוד, הם נכנסים לבורסה עם ציפיות גבוהות, אך בסופו של דבר הם מאוכזבים ומשאירים ביקורות שליליות..

מדוע מתחילים לרוקן את הפיקדון ומהי פירוק?

אז עדיין יש לך את אותו 0.01 XBT, ואתה פותח הזמנה ל- XBT אחד. נניח שהמחיר מתחיל לנוע אחרת ממה שציפיתם, הוא יורד פי שלושה ומחיר הסחר הוא כעת 0.3 XBT. אבל 0.01 XBT עדיין קפוא בחשבונך. כיצד, במקרה זה, הבורסה יכולה להחזיר לך את ההפסד?

זה לא יאפשר לזה לקרות חיסול – הבורסה תסגור את המסחר בהפסד עוד לפני שתעלה על המרווח (0.01 XBT), ויש לך חוב. כאשר ההפסד מתחיל להתקרב לגודל השוליים, ההזמנה מחוסלת באופן מיידי וההפסדים שלך יהיו רק 1%, כלומר הסוחר יישאר ללא כסף.

בזכות אלגוריתם הפירוק התאפשר להשתמש בכספים שאולים למסחר מבלי להסתכן במינוס עצום. חיסול זמין בכל הבורסות עם מסחר בשוליים.

זהו ההבדל העיקרי ממסחר רגיל, בו ניתן לא לסגור עסקאות מפסידות לאורך זמן. כאן זה מחוסל במהירות, וזה הדבר הגרוע ביותר עבור סוחר קריפטוגרפי שהחליט לנסות מסחר בשוליים:

כדי לשלוט בסיכונים, יש צורך לגשת נכון לבחירת המינוף.

מינוף ב- BitMEX

לפני שתפתח את המסחר הראשון שלך, חשוב ללמוד את אחד הכללים הבסיסיים: ככל שהמינוף גבוה יותר, כך הסיכון שלך גבוה יותר. המינוף מגדיל לא רק את הרווח במקרה של השלמת עסקה מוצלחת, אלא גם את ההפסד במקרה של תוצאה הפוכה!

סוחר מקצועי נדיר יייעץ להשתמש במינוף של יותר מ -10 עד 1. וכ -10, לא כולם בטוחים. חלקם מצליחים לסחור ברווחיות במינוף רב. אבל כל פעולה רשלנית, ואין פיקדון – פירוק.

לכן, אם תפתח עמדה עם 0.2 XBT עם פיקדון של 0.1 XBT, ההפסד שלך יהיה כ- 50% ולא יגיע לפירוק. ואם עבור XBT אחד, כלומר פי 10 יותר, ההפסד המותר הוא כ -10% וכתוצאה מכך, חיסול.

כיצד חיסול עסקה?

הבורסה תחסל את העסקה אם המדד לא הגיע לסימן הפירוק. זו העלות הממוצעת של נתונים מחילופי מטבעות קריפטוגרפיים שונים. אתה יכול להציג את האינדקס בעמוד זה. מדוע זה נעשה? כדי למנוע חיסול לא הוגן של עסקאות באשמת ההחלפה. אם העלות משנה באופן דרמטי את כיוון התנועה שלה, בשיעור של 20% ומעלה רק בבורסת BitMEX עקב כשל טכני או מניפולציה, הדבר לא יוביל לחיסול.

ממשק BitMEX

המסחר מתבצע בחלק עם אותו שם – סַחַר

אחד היתרונות החשובים של חילופי הדברים הוא היכולת לארגן בלוקי ממשק בכל דרך נוחה. להזיז, להזיז ואפילו למחוק. לדוגמה, הסר את תרשים Deph והגדיל את תרשים TradingView:

יש מחוון BXBT בתרשים כברירת מחדל. זה מייצג את המחיר הממוצע של הבורסות GDAX ו- Bitstamp. במידת הצורך, ניתן להסיר אותו על ידי לחיצה על התפריט הנפתח לצד המחוון ובחירת הפריט הנמוך ביותר “הסר”.

תפריט שמאלי

הזמנה – תפריט לביצוע הזמנות. יש 7 כאלה כאן: 

 • לְהַגבִּיל – זה מציין את הערך הרצוי שבו אתה מוכן לקנות או למכור חוזים, המצוין על ידי הסוחר. העסקה תעשה על זה. החיסרון בהזמנה כזו הוא ששווי השוק ירחק מהערך שאתה צריך ותצטרך לחכות זמן רב לביצוע ההזמנה..

 • שוק / שוק להזמין – קנייה או מכירה מיידית במחיר שרלוונטי כיום לשוק.
 • עצור את השוק – כאשר העלות מגיעה לשווי מסוים, המכירה במחיר השוק תופעל.
 • עצור מגבלה – הכל כמו ב- Stop Market, רק שהמחיר נקבע לא על ידי השוק, אלא על ידך, לכן עליך לציין מחיר מגבלה ספציפי, כמו גם את מחיר העצירה המינימלי – מחיר המכירה. שני המספרים האלה צריכים להיות שונים במקצת.

 • עצירה נגררת – דיברנו על פקודות כאלה במאמר קודם כשהסתכלנו על בורסת בינאנס. אני לא אגור כאן יותר.
 • קח הגבלת רווח / הגבלת צו, קביעת רווח – נמכר במחיר קבוע. 
 • קח את שוק הרווח – מכירה במחיר השוק בהגעה אליו.

מתחת לחלון ההזמנה יש מחוון שוליים

הנקודה הראשונה מאוד לַחֲצוֹת מחשבת מינוף בהתאם למאזן שלך. 

חָשׁוּב! פריט זה הוא אפשרות מסוכנת מאוד, עדיף שלעולם לא לנקוט בזה.

נניח שההפקדה שלך שווה ל -2000 דולר. אתה מזמין 10,000 חוזים – המינוף מוגדר אוטומטית פי 5. אין צורך לבחור את המינוף המוצע כברירת מחדל, אתה יכול להגדיר כל אחד מהם.

זה הכל להיום. במאמר הבא נמשיך לדבר על מסחר ב- BitMEX, נשקול הכל בעזרת הדוגמה של סדר ההגבלה, ננתח את כל החלונות שבהם תיבות הסימון עשויות להיות או לא, מכיוון שלא ברור בשביל מה הם נועד ואנחנו ליצור את ההזמנה הראשונה שלנו בבורסה זו. נדבר גם על שימוש בבוטים וכלים יעילים אחרים במסחר בשוליים בבורסה זו. נתראה בקרוב!

בהצלחה ורווחים טובים!   

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map