“מי שלא זוכר את העבר נידון לחיות אותו שוב” 

                           ג’ורג ‘סנטאיאנה, פילוסוף וסופר אמריקאי 

מכר שלי מסנט פטרסבורג, אנדריי, החליט פעם להרוויח כסף ב- BTC. הוא החל לרכוש ביטקוין עוד בשנת 2013. ואז המטבע עלה לא יותר מ -100 דולר. במשך כמה שנים חבר שלי הצליח לקנות ארבעה BTC. ואז עבור אנדריי זה היה רק ​​תחביב.

כאשר ביטקוין טיפס לסף של 4,000 $, אנדריי קנה עוד BTC. הצלחנו להרוויח כסף על זה שוב, כי הביטקוין המשיך לצמוח! על רקע הצלחות כאלה, אנדריי כבר לא יכול היה לרסן את עצמו. הוא נעשה אובססיבי לרכוש את המטבע הראשון..

ידידי החליט למכור את דירתו בסנט פטרסבורג כדי לקנות ביטקוין עוד יותר ולהפוך למיליונר דולר בוודאות. אנדריי מכר את הדירה, והוא החל לשכור בית.

ואז הגיע 2018 והחלה ירידה חדה בשער BTC. אנדריי נאלץ למכור מטבעות בהפסד כדי לשלם את החובות שנצברו. עכשיו יש לו עדיין ביטקוין, אבל הם בהחלט לא יכסו את ההפסדים הקשורים לדירה שנמכרה בסנט פטרסבורג..

למרבה הצער, היו הרבה סיפורים כמו של אנדריי באותה תקופה. חשוב לנו לזכור אותם כדי שזה לא יקרה שוב בעתיד..

אילו נושאים יוסרו במאמר?

במאמר זה, אגע בקצרה בהיסטוריה של הביטקוין. אני אגיד לך איך המטבע הקריפטוגרפי הראשון החל לצמוח בצורה חדה במחצית השנייה של 2017. איך אז, לאורך 2018, BTC ירד, ובשנת 2019 הוא התחיל לעלות שוב. מכיוון שהוא מסתובב כעת בסימן 9,000 דולר.

אני אספר לך על המצב הנוכחי ועל הבעיות של הכורים. על אילו חוקי קריפטוגרפיה יאומצו ברוסיה ובעולם. אבחן מדוע הביטקוין צמח בשנת 2019 והאם תהיה המראה חדשה. כיצד הביטקוין חוזר לעוצמתו הקודמת. לסיום, אני אגיד לך מה גרם להתנהגות הנוכחית של BTC, מחלת גדילה או ספקולציות של שחקנים גדולים.

תוכן המאמר

 1. כמה מילים על העבר של מטבעות קריפטוגרפיים
 2. מלחמת סחר כמניעת צמיחת הביטקוין
 3. מה ברוסיה?
 4. שטרות קריפטוגרפיים רוסיים
 5. מה צפוי במטבעות קריפטוגרפיים
 6. מטבע דיגיטלי הופך להיות דבר שבשגרה
 7. סיכויים למטבעות קריפטוגרפיים ברוסיה
 8. האם עלי להיכנס באופן ראשוני למטבעות קריפטוגרפיים?
 9. סיכום

כמה מילים על העבר של מטבעות קריפטוגרפיים

לאחר עלייה קצרה וחדה במחצית השנייה של 2017, הביטקוין החל לרדת. במחצית השנייה של 2018 בעלי BTC היו בפאניקה אמיתית. זו לא בדיחה – אנשים איבדו 70% מהחסכונות שלהם (למעשה אפילו יותר)! לא רק בעלי המטבעות הקריפטוגרפיים סבלו. גם הכרייה הפכה ללא רווחית.

כריית ביטקוין עם ASIC

בממוצע, כורה שהרוויח 1,000 דולר לחודש בשנת 2017 הצליח לייצר 200 דולר רק בסוף 2018, או אפילו פחות! לא ניתן היה להוזיל אפילו את עלות החשמל.

כתוצאה מנפילת 2018, על פי הערכות מסוימות, כמעט 95% מהמשקיעים במטבעות דיגיטליים נותרו באדום. ככל הנראה, הכספים נשמרו רק על ידי קרנות גידור, שרגילות לשחק במשך זמן רב והמחזיקים הנואשים ביותר שהחלו לקנות ביטוק עם שחר תנופת הקריפטו..

עם זאת, מאז הרבעון השני של 2019, המצב השתנה, הביקוש למכשירי כרייה – ASIC – עלה שוב על הגבעה ואף הופיע מחסור במכשירים. בתוך שלושה חודשים בלבד, החל מחודש יוני, היו חיברה 600,000 כורים חדשים. 

רבים שוב האמינו בבשורות הטובות והטובות ביותר, השיעור הולך וגדל. רקע החדשות השתנה מאוד, ואנשים החלו לדון בפרויקטים רחבי היקף כמו השקת חוזים עתידיים למשלוח מטבעות קריפטוגרפיים בפלטפורמת בקקט, יצירת מאזניים מפייסבוק וגראם מטלגרם, השקת היואן הדיגיטלי הסיני. “.

עם זאת, הכל התגלה כלא פשוט כמו שרצינו..

מלחמת סחר כמניעת צמיחת הביטקוין

הסיבה הנוכחית לעליית מחיר הביטקוין קשורה לסין ולארצות הברית. אם מלחמת הסחר תימשך, אז מחיר הביטקוין יעלה. בתוך זה בטוח אנליסט ומנהל אתר המשקיעים הפרטיים ADVFN.com Clem Chambers.

מלחמת הסחר בין ארה”ב לסין מערערת את אמון המשקיעים במכשירים פיננסיים מסורתיים. מניות, דולרים, אירו, יואן – כל זה נראה איכשהו בלתי אמין על רקע הסנקציות האמריקניות נגד סין והסיבוכים בין ארה”ב לאירופה .

כמובן, על רקע זה, המטבעות הדיגיטליים נראים באור חדש. הם יכולים אפילו להיקרא “מקלט בטוח” להון. כמובן, ביטקוין הוא עדיין נכס בסיכון גבוה. אבל איפה עכשיו רגוע?

שער יואן סיני לדולר אמריקאי

התרשים שלעיל מראה שמאז 2018 יואן משך כ- 14% מול הדולר! לכן, עבור הסינים הפך הביטקוין לנכס מגן אמיתי על רקע נפילה כזו..

האמריקאים, לעומת זאת, הצליחו להיכנס למניות החברות שלהם, לדולר ולנכסים מוכחים אחרים. אז לא בכדי קוראים לסין מנועי התקדמות הקריפטו..

Clem ChambersClem Chambers

קלם צ’יימברס, אנליסט שוק מטבעות קריפטו ומנכ”ל ADVFN, מסכים עם דעה זו. הוא הזכיר עמדה דומה ב תַחֲזִית ביטקוין, תוצרת פורבס. באותו מקום, הוא אישר כי מדד היעד שלו לביטקוין הוא בסביבות 50,000 דולר..

מה ברוסיה?

וברוסיה הם לא ממהרים לאמץ חקיקה בתחום המטבעות הדיגיטליים. בשנת 2017, על רקע צמיחה חסרת תקדים בשוק הקריפטו, החלה הממשלה בטירוף לפתח הצעות חוק חדשות. נכון לעכשיו, אסור להשתמש במטבעות קריפטו ליישובים במדינה. אז אתה יכול רק לחלום לקנות קפה עבור ביטקוין..

בקיץ הבטיחו כמה מסגני דומא של המדינה כי הפרלמנט ישקול את חוקי המטבעות הקריפטוגרפיים בסתיו הקרוב, אך העניינים עדיין שם..

אנטולי אקזקוב

ולאחרונה סגן אנטולי אקסקוב נָקוּב, שדומא המדינה לא תספיק להעביר את החוק על נכסים פיננסיים דיגיטליים לפני 1 בנובמבר. במקביל, הוא הבטיח כי ניתן למצוא פשרה בנושא הרגולציה של מטבע החוץ..

באופן כללי, לשלטונות רוסיה יש הבנה גרועה מה הם מטבעות קריפטוגרפיים ואינם מוכנים למהר להכשיר אותם. ככל הנראה, הרשויות אפילו לא החליטו עדיין האם כדאי בכלל לקבל מטבעות דיגיטליים, או שעדיף פשוט לאסור אותם, כפי שעשו בסין. למשל, הבנק המרכזי הרוסי ראה לפני שנה את מטבעות הקריפטו כתופעה מזיקה, וכעת להיפך, מבטא את נאמנותו.

אלווירה נביולינהאלווירה נביולינה

ראש הבנק אלווירה נביולינה עכשיו הַנמָקָה שהמדינה תוכל ליצור מטבע דיגיטלי לאומי משלה. זה אמור להיות מחובר לזהב או לרובל. עם זאת, בעוד שראש הבנק המרכזי רואה “סיכונים רבים ומעט יתרונות” ברובל הדיגיטלי.

שטרות קריפטוגרפיים רוסיים

רובל דיגיטלירובל דיגיטלי

ראוי להזכיר אילו חוקים תהיה לקהילת הקריפטוגרפים ברוסיה בעתיד. השנה החליטה דומא המדינה להתחיל להכשיר מטבעות דיגיטליים. המושג “החוק הדיגיטלי” הוכנס לתוך הקוד האזרחי. זה מעוגן בחוק מס ’34-FZ. המשמעות היא שהופעתם של מטבעות קריפטוגרפיים מהצללים כבר החלה. החוק ייכנס לתוקף בדצמבר. זה גם מגדיר מושגים חשובים כמו חוזים חכמים ובלוקצ’יין..

כפי שאמרתי לעיל, השנה חברי הפרלמנט מתכוונים לשקול עוד כמה חוקי קריפטו בקריאה הראשונה. הכללים למחזור מטבעות קריפטוגרפיים, השקעות ו- ICO ייקבעו. חידושים עיקריים:

 • שטר כסף מס ‘419059-7, המתאר נכסים פיננסיים דיגיטליים, קנייה ומכירה של מטבעות קריפטוגרפיים,
 • הצעת חוק מיום 11.07.2019, הכנסת משטרים משפטיים ניסיוניים לחדשנות דיגיטלית.

כל החוקים הללו יאפשרו לתחום הקריפטוגרפי הרוסי להתפתח בצורה חופשית יותר ואף יתרמו להכנסת טכנולוגיות פיננסיות חדשניות לכלכלה הרוסית..

מה מצפה למטבעות קריפטוגרפיים בעתיד הקרוב?

מומחים צופים גם נפילה בביטקוין וגם את צמיחתו.

טרופים ארמנקוטרופים ארמנקו

לדוגמא, טרופים ארמנקו, שותף מנהל של VINT Consult, חבר מועצת העמותה “תמיכה ופיתוח טכנולוגיות מטבעות קריפטו ובלוקצ’יין”, שוקל, שעד סוף השנה הביטקוין יחד עם האלטקוינים יראו דינמיקה חיובית. עשוי לגדול ל 15,000 $.

עומקר גודבולעומקר גודבול

בתורו, אנליסט שוקי CoinDesk Omkar Godbowl שוקל, שהשוק מראה כעת סימני היפוך דובי. לכן, לראשונה מאז פברואר 2019, נצפה מחוון ה- MACD הקבוע בתרשים השבועי מתחת לאפס. פירוש הדבר, לדברי המומחה, כי ביטקוין עשוי לרדת מתחת לסימן הפסיכולוגי של 9 אלף דולר..

ראוי לציין שבתחילת נובמבר 2019 ביטלה סין את האיסור על כרייה כעסק. זה ישפיע גם לטובה על שטח המטבע הקריפטוגרפי. הסוכנות לתכנון כלכלי בפיקוח הוועדה הלאומית לפיתוח ורפורמה בסין (NDRC) הציגה את הגרסה הסופית קָטָלוֹג “הנחיות לבנייה מחדש של התעשייה.” על פי המסמך, שייכנס לתוקף ב -1 בינואר 2020, PRC מסרב להעמיד לדין כורים ולהילחם נגד כריית קריפטו..

מטבע דיגיטלי הופך להיות דבר שבשגרה

ברוסיה מאמצים חוקים חדשים שאמורים להוציא את המטבע החוץ מהאזור האפור. במדינות מפותחות אחרות, מטבעות דיגיטליים הופכים בדרך כלל לחלק מחיי היומיום. לאנשים רבים בארה”ב ובאיחוד האירופי כבר נוח לשלם עם ביטקוין בבתי קפה, מוזיאונים ובתי מלון. לאמריקאים רגילים יש ארנקים לשלם את חשבונותיהם. Rednecks קונים את אתריום וביטקוין לנכדיהם לימי הולדת. אפילו קשישים מתחילים להשקיע את חסכונותיהם בתעשיית הקריפטו.

אנשים פשוט התרגלו למציאות הדיגיטלית החדשה. מצידם, ממשלות מנסות להשתלט על מטבעות קריפטוגרפיים. אין צורך לאסור, מספיק ליצור מסגרת משפטית ברורה ולהשמיע כללי משחק ברורים בענף, וזה יתחיל להיות שימושי.

רוב המדינה תלך בדרך זו. מומחים בטוחים בכך.

באופן כללי, מטבעות דיגיטליים הופכים לתופעה חשובה מצד גורמים חיצוניים לפיתוח כלכלי. נכון, עדיין לא ברור מה הפוטנציאל של מטבעות דיגיטליים. ברור שהמצב עם מאזניים, גראם וה”יואן הדיגיטלי “הפך לתקדים. ואיך הסיפור נפתר בכל אחד מהפרויקטים הללו יראה לנו את הסיכויים הקרובים ביותר..

האם עלי להיכנס באופן ראשוני למטבעות קריפטוגרפיים?

השקעה במטבעות קריפטוגרפייםהשקעה במטבעות קריפטוגרפיים

עכשיו רבים מנסים להבין האם הביטקוין באמת הפך לנכס מבטיח? האם כדאי לחכות לנפילה נוספת, בדומה למה שקרה בשנת 2018?

טום ליטום לי

האנליסט של Fundstrat טום לי חזה בעבר עליית מחיר ה- BTC בשנת 2020 ל- 91 אלף דולר. הוא עשה עבודות אנליטיות רבות והתמקד בתרשים הקריפטוגרפי בתשע השנים האחרונות. הוא לאחרונה נָקוּב על הופעתם של “אותות חיוביים”:

“במהלך הימים האחרונים היו אותות חיוביים רבים:

– המדיניות הידידותית של סין כלפי בלוקצ’יין.

– מקסימום חדש של מדד ה- S&P 500.

– מדד הסבל של ביטקוין משוחזר.

הזמן לנכסי הסיכון (זהב, אגרות חוב אמריקאיות – הערת המחבר) חלף, ושוק השוורים התחדש. “.

ג'ון מקאפיג’ון מקאפי

ג’ון מקאפי בטוח, שעד סוף 2020 מחיר הביטקוין יעלה למיליון דולר. הוא הפציר שלא לשים לב לתנודות שבועיות בשיעור הקריפטו הראשון.

המומחה והסוחר במטבעות קריפטוגרפיים רוג’ר קוונטרילו שוקל, שעד סוף השנה, ביטקוין יעלה יותר מ -17 אלף דולר.

סיכום

לקנות cryptocurrency או לא? ההחלטה הסופית מתקבלת רק על ידך.

אתה יכול להסתמך על חוות דעתם של מומחים, סוחרים ואנליסטים, אך אם משהו ישתבש, כל הסיכונים יהיו לצדך, והסיפור העצוב עם אנדריי הוא דוגמה טובה לכך..

כמובן שבלוקצ’יין היא טכנולוגיה מבטיחה מאוד שתהפוך לחלק חשוב בחברה. עם הפופולריות והפיתוח של הבלוקצ’יין, כמעט לכל אדם על פני כדור הארץ יהיה מושג לגבי שוק הקריפטוגרפים. כל המומחים מסכימים פה אחד על דעה זו..

באופן כללי, ג’ון מקאפי, רוג’ר קוואנטרילו, טום לי, קלם צ’יימברס ומומחים רבים אחרים בטוחים כי הביטקוין יצמח בשנה הבאה. זה אושר בעקיפין על ידי תהליכי הרגולציה של שוק הקריפטוגרפים ברחבי העולם וההתעניינות החדה של תאגידים גדולים בטכנולוגיה זו, שלא לדבר על פרויקטים כמו מאזניים וגראם..

כל מה שחדש גורם לדחייה והתנגדות. זו תגובה נורמלית של החברה, שטבועה בנו הטבע עצמו. טכנולוגיות Blockchain ו- Cryptocurrency הן תופעות חדשות לחלוטין, שההפצה ההמונית שלה ואימוץ עדיין לא הייתה.

לכן, תשובה לשאלה האם יש סיכויים לנכסי ביטקוין ונכסי מטבעות אחרים: התשובה היא ללא תנאי – כן!

האם קריפטוגרפיה תהפוך לדבר עוקף? התשובה היא גם כן!

האם עלי להיכנס באופן ראשוני למטבעות קריפטוגרפיים? הדוגמה של אנדרי אומרת – לא!

אל תשכח מהסיכונים והתייחס אל מטבע הקריפטוגרפיה כהשקעה ארוכת טווח. כל מומחה יאשר את הדברים הללו..

“בחיים אתה תמיד מרוויח משהו ומאבד משהו. היו שמחים ועליזים כשאתם מנצחים. אל תצטער על הפסד ואל תצטער. לעולם אל תסתכל לאחור – אתה עדיין לא יכול לשנות את העבר. אבל אני מנסה ללמוד מהטעויות שלו “.

                                                                             ריצ’רד ברנסון, מייסד קבוצת וירג’ין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me