שוק אופציות הקריפטו עולה על שוקי החוזים העתידיים ומחליפים בצמיחה, וכל החדשות על שיאיו נשמעות מכל פינה. ולמרות שהמכשיר הפיננסי הזה עדיין רחוק מסוחר קריפטו רגיל, הופעת האופציות ברוב הבורסות הידועות היא רק עניין של לא יותר מדי זמן.. 

במאמר זה נסביר במילים פשוטות מהן אפשרויות ומהן יכולותיהן. בישלו תה / קפה, זה יהיה מעניין ואינפורמטיבי.

החדש הוא הישן המוכר

שוק הקריפטו מתפתח במהירות ומספק יותר ויותר מכשירים פיננסיים והזדמנויות לספקולציות. לא מזמן התפוגגה תהילתם של עתידיים מאשר סוג חדש של נגזרות – אופציות – שובר את כל השיאים.

העניין באופציות BTC גדל משמעותית לאחר התנודתיות הקיצונית בשווקים ב- 12 במרץ 2020. צמיחה פעילה במיקומים פתוחים באופציות BTC נצפתה בכל מקום בכל הבורסות בהן הן נסחרות. בורסת מרכנתיל שיקגו (CME) רק עניין פתוח מוּגדָל בגיל 10 ובכלל, שוק האופציות צמח בחודש האחרון ב -50% והגיע ל -1.5 מיליארד דולר.

אפשרות היא נגזרת קלאסית שהגיעה לשוק הקריפטו משווקים פיננסיים מסורתיים, שם נגזרים כאלה ממלאים תפקיד מפתח..

אפשרות היא מכשיר פיננסי מורכב יותר מחוזים עתידיים, ולכן טרם צברה פופולריות בקרב סוחרים רגילים. עם זאת, בקרב סוחרים ומוסדות מקצועיים הביקוש למוצרי קריפטו אלה גדל באופן פעיל, כפי שניתן לראות מהסטטיסטיקה הנוכחית בתרשים לעיל. אולי צמיחה כה מהירה בעניין באופציות BTC קשורה לאחרונה סיכום אנליסטים ב- JPMorgan Chase אומר כי התרסקות מרץ הייתה מבחן הלחץ המוצלח הראשון לביטקוין.

אופציות ביטקוין קלאסיות מיוצגות כעת בבורסות הגדולות והמוסדרות של השחקנים CME, LedgerX ו- ​​Bakkt, כמו גם ב- FTX, OKEx ו- Deribit הלא מוסדרים, שהאחרונים מחזיקים בשיא המוחלט של מחזורי המסחר והריבית הפתוחה (מְמוּצָע עד 85% מהשוק). באפריל בינאנס השיקה אפשרויות פשוטות לטווח הקצר המיועדות לסוחרים קמעונאיים ניידים, ו- ביטפינקס ו BitMEX מתכננים להשיק אפשרויות קריפטוגרפיות בעתיד הקרוב.

אז מהי אפשרות?

קודם כל, עליך לשים לב שלא נתאר אופציות בינאריות, שזכו לשמצה ואסורות במדינות רבות. המאמר עוסק באופציות קלאסיות עם מסירה אמיתית של BTC.

אוֹפְּצִיָה – מכשיר פיננסי נגזר המבוסס על נכס בסיס, במקרה שלנו BTC או ETH, זהו חוזה בין קונה לבין מוכר, לפיו:

 • הקונה מקבל את הזכות, אך לא את החובה לקנות / למכור את הנכס במחיר קבוע מראש בתום תפוגה מסוים של החוזה..
 • המוכר מתחייב לקנות / למכור את הנכס על פי בקשת הקונה, אשר בעת העסקה משלם את פרמיית האופציה למוכר – סכום קבוע שנקבע בחוזה..
 • המחיר שסוכם מראש נקרא שביתה – מחיר השביתה של האופציה. שביתה היא נקודת מפתח, שלאחריה מחיר הנכס הופך לרווחי וכל ההתנחלויות יבוצעו ביחס למחיר זה.

האפשרויות עשויות להשתנות מבחינת המונח שבמהלכו תוכלו לממש את הזכות לממש:

 • מודל האופציה האירופי מזכה את הקונה במימוש החוזה אך ורק בתום התפוגה. אפשרויות כאלה מוצעות על ידי CME, Bakkt, OKEx, כמו גם מובילת השוק דריביט.
 • מודל האופציה האמריקאי מאפשר לממש זכות זו בכל יום לפני תאריך התפוגה. אפשרויות כאלה, אך בפורמט פשוט, מציעות בינאנס.

במילים פשוטות, זה משפיע אם נוכל לסגור את התפקיד ברגע נוח לפני תאריך התפוגה, או לא.

אפשרויות בפועל

כדי להבין טוב יותר את מנגנון החוזה הזה, בואו נסתכל על דוגמה פשוטה: החלטתם לקנות נכס ומצאתם הצעה מתאימה. עם זאת, אין לך מספיק כספים לרכישה זו, אך אתה יודע שאחרי 6 חודשים הסכום החסר יהיה על הידיים שלך. אתה מתקשר עם הבעלים בחוזה כי במהלך תקופה זו (תאריך תפוגה) תהיה זכאי לקנות נכס זה במחיר המקורי (שביתה), אך במקביל תשלם שכר דירה למשך 6 חודשים עבור נכס זה (פרמיה).

אפשרויות לפיתוח אירועים:

 • שווי השוק של נכס זה תוך שישה חודשים גדל ב -20% (מעל השביתה). מכיוון שהמחיר נקבע, על ידי מילוי החוזה אתה מקבל רווח של 20%, בניכוי שכר הדירה ששולם כבר.
 • שווי השוק יורד ב -30% תוך שישה חודשים ואתה מחליט לתרום את הכסף ששולם עבור דמי השכירות (המוכר מקבל פרמיה), אך לא לקנות את הנכס, מכיוון שהמחיר בחוזה גבוה מדי ותוכל למצוא הרבה הצעות טובות יותר.

לפיכך, ניתן להשתמש באופציות, בנוסף לספקולציות, לגידור המיקום הארוך או הקצר הראשי שלך. לדוגמא, אפשרויות פותחות בפני כורים אפשרות לקבוע את מחיר המטבעות הממוקשים ולהגן על עצמם מפני תנודתיות בשוק, בה הם כבר משתמשים באופן פעיל. לדברי מומחים, הפופולריות של אפשרויות בהקשר זה תמשיך לגדול.

סוגי אפשרויות

אפשרות יכולה להיות לקנות או למכור את נכס הבסיס (BTC / ETH).

אפשרות שיחה (שיחה) – אפשרות לקנות. מעניק לקונה האופציה את הזכות לקנות את נכס הבסיס במחיר קבוע.

אפשרות אופציה (Put) – אפשרות פוט. מעניק לקונה האופציה את הזכות למכור את נכס הבסיס במחיר קבוע.

לפיכך, ארבעה סוגים של עסקאות אופציות אפשריים:

 • קנה אפשרות לשיחה
 • כתוב (למכור) אפשרות שיחה
 • קנה אפשרות לשים
 • כתוב (מכר) אפשרות שים

מכשירים כאלה פותחים הזדמנויות רחבות חדשות לספקולציות, אולם בשל המבנה המורכב יותר, הם אינם מתאימים לכל משתתף בשוק. סוחרים עם ניסיון במסחר ספקולטיבי יוכלו להשתמש ביעילות באסטרטגיות אופציות.

אסטרטגיות אופציה

תשומת הלב! אופציות הן מכשירים פיננסיים בסיכון גבוה ויש לסחור בזהירות רבה. 

מכירת אופציות של שיחה והכנה היא האסטרטגיה בסיכון הגבוה ביותר והיא מתאימה רק לשחקנים מנוסים, לכן להלן נבחן את אסטרטגיות המסחר הנפוצות והפשוטות ביותר המבוססות על אופציות קנייה בדוגמה של בורסת דריביט. מכירת אפשרויות למתחילים צריכה להיבדק בהתחלה רק בחשבונות הדגמה..

deribit.com

שיחה ארוכה

Long Call הוא אנלוגי של long. בקניית אופציית התקשרות אתה צופה שמחיר נכס הבסיס (BTC / ETH) יעלה מעל השביתה בתום תפוגת החוזה. אם המחיר יורד מתחת לשביתה, אתה מסתכן רק בפרמיה המשולמת עבור האופציה..

דוגמא: קנה אופציה להתקשרות BTC בבורסת דריביט.

 • תפוגה. אתה בוחר בתאריך תפוגה ספציפי – תאריך ביצוע החוזה כאשר לדעתך BTC יעלה מעל מחיר ההתחלפות שצוין. ביום זה הבורסה תסגור את כל העסקאות במסגרת חוזה זה ותבצע חישובים במצב אוטומטי.
 • שביתה היא מחיר השביתה, הנקודה שלאחריה אופציית ה- BTC שלך תהיה רווחית. כל החישובים יבוצעו בשביתה.

deribit.com

 • בואו לבחור באופציה עם שביתה של 9250 דולר בתום התפוגה של 31 ביולי, חוזה אחד יעלה לנו 505 דולר, שזה פרמיית מוכר האופציות (תוכלו לקנות חלק). כל שער BTC / USD מתחת לשביתת 31 ביולי יביא לנו הפסד בגובה הפרמיה. נקודת האיזון שלנו היא 9250 $ + 505 $ = 9755 $, ואז האופציה מביאה לנו רווח. הרווח הפוטנציאלי אינו מוגבל בשום דבר, למעט הצמיחה של שער ה- MTC נכון לתאריך. עם עלייה ב- BTC ל- 12,000 $ ב -31 ביולי, נקבל רווח של 2152 $, בעוד שאנחנו מסתכנים רק בשיעור הפרמיה ששילמנו בקניית האופציה..

deribit.com

בשוק קריפטוגרפי תנודתי, האופציות הן כלי רווחי בידי משקיע מנוסה. הכלל העיקרי הוא לבחור באופן סביר את תאריך התפוגה, השביתה וסכום הפרמיה.

deribit.com

 • פרמיית האופציה (פרימיום) היא הסכום שאתה מוכן להפסיד אם התחזית שלך תפגום. האופציות מסומנות בירוק באיור ובבורסת דריביט, שהמחיר עבורו כבר גבוה / נמוך מהשביתה והאופציה היא ברווח, עבור אופציות כאלה הפרמיה בדרך כלל גבוהה יותר. בהתאם, גם עלות הכניסה לתפקיד גבוהה יותר..
 • עם זאת, אם יש לך, למשל, מבט פנים כי ה- BTC יגדל עד 15,000 $ עד לתאריך התפוגה, אז על ידי רכישת אופציה זולה עם שביתה של 11,500 $ תמורת 82 $ ב -31 ביולי במחיר של 15,000 $, הרווח על האופציה יעמוד על 3480 דולר. הסיכון הוא בלבד 82 דולר, אבל אתה יכול להרוויח 42x. כמובן שזו רק דוגמה, אך היא משקפת את אפשרויות האופציות בתקופות של תנודתיות גבוהה..
 • אם תחכה זמן רב לפני התפוגה, והאופציה שלך כבר רווחית, תוכל לסגור את חלקה או את כל התפקידים על ידי ביצוע הזמנה בספר ההזמנות ולתקן את הרווח בכל עת לפני התפוגה..

deribit.com

שים ארוך 

Long Put הוא אנלוגי של קצר. כאשר אתה קונה אופציית פוט, אתה מצפה שמחיר נכס הבסיס יירד מתחת לשביתה במועד התפוגה. אם המחיר עולה מעל השביתה, אתה מסתכן רק בפרמיה המשולמת עבור האופציה..

הרעיון כאן זהה לקנייה של אופציה להתקשרות, אך אתה מהמר שהמחיר יירד מתחת לשביתה, ופוטנציאל הרווח כאן מוגבל לתחתית מחיר נכס הבסיס..

לחדור (לחדור)

אנלוגי של זמן קצר וארוך בעתיד. אסטרטגיה בה אתה מרוויח מתנודתיות חזקה על ידי רכישת אופציות עם אותה שביתה בכיוונים שונים.

דוגמא: קנה שתי אפשרויות, שיחה אחת ופוט אחד, עם שביתה אחת בתוך תאריך תפוגה אחד.

לחפש אפשרויות BTC באתר deribit.com

 • באופציה אחת אנו מסתכנים בפרמיה של 505 דולר, באחרת 573 דולר, בסך כולל של 1078 דולר.
 • ההפסקה מתרחשת מעל 10,330 $ ומטה 8170 $.
 • בדירה אנו מסתכנים בסך שתי פרמיות.
 • עם העלייה ב- BTC ל- 12,000 $ עבור אופציית Call, הרווח שלנו יהיה 2152 $ פחות הפרמיה עבור אופציית Put 573 $, וכתוצאה מכך נקבל 1579 $.
 • אם BTC ייפול, למשל, ל -7000 דולר, נקבל רווח של 1790 דולר פחות פרמיית אופציית Call של 505 $ עבור אופציית Put, ונקבל 1280 $ ביתרה..
 • אסטרטגיה זו יעילה רק עם תנודתיות חזקה, מכיוון שכמות הסיכונים משמעותית למדי, לכן עליכם לבחור בקפידה את נקודת הכניסה.

לחנוק (לחנוק)

וריאציה של האסטרטגיה הקודמת, אך עם שביתות שונות בבחירת אפשרות להפחתת הפרמיה הכוללת (סיכון). אתה קונה גם שתי אפשרויות, שיחה אחת ופוט אחד, באותו תאריך תפוגה זהה, אך עם שביתות שונות ובעיקר, פרמיות נמוכות יותר, מה שמקטין את סכום הסיכונים ובכך מקרב את נקודת השוויון ומגדיל את הרווח הפוטנציאלי. לפיכך, אסטרטגיית החנק מאפשרת לך להרוויח יותר מסטראדל באותה מידת סיכון..

ניתן לבחור אסטרטגיות חנק על סמך אפשרויות שונות ליחס הסיכון / תגמול, אך ככל שהשביתה היא יותר מהרווח, כך הסיכויים למימוש האופציה יהיו פחותים. במובן זה, סביר יותר לסטרדל להרוויח. בעת חישוב אסטרטגיות חנק, בחר באפשרויות האלו שנשברות עוד יותר מהר. עדיף לקחת רווחים או לגוון סיכונים מראש.

גידור העמדה העיקרית

בנוסף לספקולציות, אפשרויות שיווק ומכירות יכולות לעזור למשקיע להגן על עמדתו העיקרית..

דוגמא: יש לך 10,000 $ שעבורם אתה רוצה לקנות ביטקוין במחיר של 9200 $, ואם מחר השיעור יירד ל 7000 $, הפסדים יתרחשו עם טעם לוואי מר בנשמתך.

 • ניתן לכסות סיכונים כאלה על ידי רכישת אופציית Put, בה אתה בוחר בשביתה על סמך מחירי הרכישה של הנכס, ניתוח החישובים מהנוסחאות הנ”ל, וכן באמצעות מחשבון הבורסה בעצמך. לשם הבהרה, נקבל שביתה של 9250 דולר. תאריך תפוגה – מותנה.

deribit.com

 • אנו קונים 0.81 BTC ב- 75% מהסכום וקונים 4.6 מחוזה האופציה של Put תמורת 25% מהסכום.

deribit.com

 • אנו מסתכנים ב 2500 $ עם פרמיה של 542 $, אם שער BTC לא יורד מ 9250 $, ההפסקה מתחילה מתחת ל 8700 $..
 • אם ה- BTC נשאר שטוח בתאריך התפוגה, אנו מסתכנים בפרמיה כולה.
 • אם BTC יגדל ל -11,000 $, נאבד 2500 $, אך ה- BTC של 0.81 שקנינו לא יעלה 7500 $, אבל כבר 8900 $, 1400 $ מההוצאות שלנו יכוסו ובמקרה של צמיחה נוספת נלך להפסקה.
 • אם ה- BTC יירד ל -7000 דולר, אז 4.6 אפשרויות המכר שלנו יביאו לנו רווח של 8250 דולר, וה- BTC של 0.81 שלנו יעלה 5670 דולר, בסך הכל נהיה בטריטוריה חיובית בסכום של 3920 דולר מ- $ 10000 המקורי..

deribit.com

כל אלה הם רק דוגמאות לאסטרטגיות בסיסיות, ובנוסף לאסטרטגיות אלה, ישנן הרבה יותר מורכבות ומסוכנות שעליך ללמוד לבד אם אתה מעוניין באופציות.. 

בבחירת אסטרטגיות, חשוב מאוד לחשב באופן עצמאי ובזהירות את הכניסה לתפקיד, בהתבסס על ניהול הסיכונים האישי שלך והיכולות הפיננסיות שלך..

לפחד מזאבים – אל תלך ליער

אפשרויות הן מכשירים פיננסיים מורכבים שאינם מתאימים לסוחרים מתחילים בגלל הסיכונים הגבוהים, אך עם זאת הם יכולים להיות מעניינים מאוד עבור משתתפי שוק מנוסים כגון ספקולנטים, קרנות, כורים. אפשרויות מאפשרות לך להשתמש בגמישות בשילובי אסטרטגיות מסחר עם מכשירים אחרים וסיכוני גידור במקום, וכן לבצע x על תנודתיות בעלות מינימלית.

ההתעניינות באופציות בשוק גוברת מדי יום, ובקרוב הנגזרים הללו עשויים להפוך לסטנדרט לכל הבורסות הגדולות של מטבעות קריפטוגרפיים..

הפרסום עשוי להכיל ניתוחים ותחזיות של שוק הקריפטו, אשר קשורים לסיכונים גבוהים. המידע מוצג למטרות הסברה בלבד ואין לראות בו המלצה לרכישה או מכירה של נכסים. עליך לבצע מחקר מעמיק משלך לפני שתקבל החלטות השקעה כלשהן. כל הסיכונים, ההפסדים וההוצאות הקשורים להשקעה, כולל אובדן ההפקדה העיקרית, הם באחריותך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me