با گذشت زمان ، حجاب اشتیاق فروکش می کند و دود جنگ های بازاریابی پاک می شود ، فناوری های واقعی بسیاری از تیتان های TOP30 Coinmarketcap از جذابیت کمتری برخوردار می شوند و توسعه دهندگان به طور دسته جمعی پروژه ها را ترک می کنند. در این مقاله بررسی خواهیم کرد که چرا پروژه های بزرگ موقعیت خود را از دست می دهند.

بی ارزش بودن

Blockchain UCL ، همراه با کالج امپریال لندن ، مطالعه که به آنها کمک کرد به این نتیجه برسند که بیشتر معاملات در شبکه های EOS ، Tezos و Ripple هیچ ارزشی ندارند.

به عنوان مثال ، با بررسی داده های تراکنش از اول اکتبر 2019 ، تا 30 آوریل 2020 ، تحلیلگران دریافتند که بیشتر معاملات EOS و Ripple ویژگی هایی را نشان می دهد که شبیه حملات DoS است. 95٪ از معاملات EOS توسط airdrop EIDOS آغاز شده است.

بیش از 94٪ از معاملات Ripple فاقد ارزش اقتصادی است: از 90،000 کیف پول XRP که 150 میلیون تراکنش را در طول دوره تحصیل انجام داده اند ، 30000 حساب فقط یک معامله را انجام داده اند ، در حالی که 18 کیف پول مرتبط با Huobi نیمی از معاملات را انجام داده اند.

برای Tezos ، از آنجا که تعداد معاملات در هر بلوک به طور قابل توجهی بیشتر از تعداد تأیید اجباری است (32) ، بیشتر پهنای باند ، یعنی 76٪ ، برای حفظ توافق استفاده می شود.

نتیجه گیری از مطالعه به شرح زیر است: هر سه زنجیره بلوک پهنای باند بالایی را نشان می دهند ، اما پتانسیل عظیم آنها کاملاً محقق نشده است. در حقیقت ، تنها 0.2٪ از کل معاملات در کل دوره مشاهده معاملات معنی دار ارز بودند.

علائم هشدار دهنده

پیش از این ، در فوریه سال 2020 ، Coinbase نمایندگان پشتیبانی فنی را مبادله کرد اعلام کرد کاهش بهره وری شبکه EOS ، که برداشتن رمز را غیرفعال می کند و باعث تاخیر در سپرده تا چند روز می شود.

EOS نیویورک ، یک تولید کننده عمده بلوک در شبکه, پاسخ داد به این پست Reddit:

غیر واقعی این شبکه به خوبی کار می کند و Coinbase به دلیل مشکلات زیرساخت های داخلی خود ، مسئولیت خود را منتقل می کند. هیچ نهاد دیگری مسائل را گزارش نمی دهد. هیچ یک از نظارت های ما هیچ مشکلی را نشان نمی دهد. آنها می توانند برای کمک رایگان با هر دو دو تولیدکننده بلوک آگاه تماس بگیرند ، اما در عوض ، این کار را می کنند. دقیقاً چه مشکلاتی مشاهده می کنند؟ آنها کاملاً جزئیاتی ارائه نمی دهند.

یکی دیگر از سازندگان برجسته برجسته EOS Nation نیز در توییتر اظهار نظر کرد:

اگرچه برخی از میکرو فورک ها از 20 فوریه در شبکه ظاهر شده اند ، EOS Mainnet در حال حاضر بسیار قابل اعتماد است. اگر هنوز مشکلی دارید ، از تماس با ما دریغ نکنید و ما خوشحال خواهیم شد که به شما در حل آنها کمک خواهیم کرد.

پیش از این ، در نوامبر 2019 ، Coinbase قبلاً در مواجهه افزایش ازدحام در شبکه EOS و مشکل پردازش معاملات مشتری. Airdrop از نشانه های EIDOS به طور قابل توجهی در اضافه بار شبکه در آن زمان کمک کرد.

مهاجرت توسعه دهندگان

آخرین مطالعه Outlier Ventures نشان می دهد در طول سال گذشته ، توسعه دهندگان زیادی پروژه های شناخته شده بلاکچین را ترک کردند. EOS (-86٪) ، Bitcoin Cash (-63٪) و TRON (-51٪) که منجر به کاهش قابل توجهی در فعالیت توسعه دهنده می شود.

در مورد EOS ، مهاجرت گسترده توسعه دهندگان ، که منجر به کاهش 94 درصدی به روزرسانی کد می شود ، شاید به دلیل کاهش علاقه به پروژه از زمان راه اندازی شبکه اصلی آن. در مورد TRON ، محققان دلیل اصلی ایجاد کاهش 96 درصدی به روزرسانی کد را پویایی منفی بازار عنوان کردند..

تیتان های جدید

با این وجود ، بازیکنان جدیدی از قبیل Polkadot (+ 44٪) و Cosmos (+ 15٪) افزایش قابل توجهی در فعالیت توسعه دهندگان نشان می دهند ، اگرچه ، با توجه به عرضه های مهم اخیر ، شاید اطمینان حاصل شود که رشد با همان سرعت ادامه نخواهد یافت. تتا (+ 931٪) و کاردانو (+ 580٪) دارنده رکورد تعداد به روزرسانی کد هفتگی بودند. تحلیلگران رشد سریع به روزرسانی های تتا را ناشی از ترکیبی از راه اندازی شبکه اصلی دوم در اواخر ماه مه ، تغییر قیمت اخیر و فعالیت کم توسعه در اواسط سال 2019 می دانند. دلیل افزایش تعداد به روزرسانی های کاردانو احتمالاً مخلوطی از نسخه آتی و حرکت اخیر قیمت است. در هر دو حالت ، ادامه چنین رشد کاملاً بعید است.

توسعه پروتکل های اصلی در طول سال گذشته در سراسر صنعت بسیار ناپایدار بوده است. در میان 30 شرکت پیشرو با سرمایه بازار ، فعالیت های توسعه پروژه تقریباً به یک اندازه نوسان داشته اند ، که ممکن است مهاجرت توسعه دهندگان را به دنبال شرایط و چشم اندازهای مطلوب تر نشان دهد.

زندگی در فاصله

همه چیز به این واقعیت اشاره دارد که حفظ هاله نوآوری در فناوری و نبوغ مدل عدم تمرکز برای پروژه های بزرگ از راه دور دشوار است ، این امر خصوصاً در یک فضای شفاف مانند صنعت بلاکچین بسیار مهم است. مثل همیشه ، شرایط جذاب تر ، ایده های درخشان و فن آوری های پیشرفته به جلو رانده می شوند و جمعیت علاقه مندان را تسخیر می کنند و تیتان های سابق را بی منبع می کنند. ما نیز به نوبه خود مانده ایم که نبرد در Olympus را تماشا کنیم.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me