مزایای استفاده از Stop Loss در معاملات Crypto

استفاده از Stop Loss در هنگام معاملات مزایای متعددی دارد که ممکن است در نظر نگرفته باشید… برای اطلاعات بیشتر به ادامه مطلب مراجعه کنید!

توقف ضرر چیست?

توقف ضرر اصطلاحی رایج است که در معاملات استفاده می شود و ممکن است شنیده باشید.

اساساً ، توقف ضرر یک قیمت یا درصد تعیین شده از یک دارایی است که با رسیدن به آن به طور خودکار تجارت شما بسته می شود.

آیا می دانید توقف ضرر مزایای دیگری نیز دارد ، مانند:

  • محافظت در برابر “هزینه فرصت از دست رفته”
  • فروش ضرر اندک برای خرید بیشتر دارایی با قیمت کمتر (که به آن “کوتاه” نیز گفته می شود)
  • محافظت از سرمایه خود (به ویژه در صورت انحلال در هنگام معاملات مارجین یا فیوچرز)
  • و حتی می توانید Stop Loss خود را دنبال کنید تا سود بیشتری کسب کنید در حالی که خطر خود را به حداقل برسانید

ما در مورد این نکات در بالا با جزئیات بیشتر در سراسر این مقاله بحث خواهیم کرد.

توقف ضرر سنتی

در مثال تجارت “طولانی” ، هنگامی که شما دارایی کمتری را خریداری می کنید و قصد دارید آن را برای سود بیشتر بفروشید ، ضرر توقف در ابتدا در زیر قیمت خرید دارایی قرار می گیرد ، بنابراین اگر قیمت بیشتر از آن بالا برود ، تجارت بسته شده و سرمایه شما منهای تفاوتی که تحقق یافته است بازگردانده می شود.

مثال: شما با خرید 1 ETH به قیمت 1000 دلار معامله را شروع می کنید. شما می خواهید سود خود را بدست آورید و هنگامی که قیمت به 1100 دلار می رسد ، 1 ETH را بفروشید و از سرمایه گذاری اولیه خود (کمتر از کارمزد) 10 یا 100 دلار سود بدست آورید. با این حال ، اگر قیمت کاهش یابد ، در معامله ای گرفتار می شوید که ارزش 1 ETH شما خریداری می شود و ارزش فروش 1 ETH برای هر چیزی کمتر از 1000 دلار که در ابتدا سرمایه گذاری کرده اید ، ضرر دارد … این جایی است که توقف از دست دادن می تواند در برنامه ریزی و کاهش این خطر به شما کمک کند..

از آنجا که قیمت ارزهای رمزنگاری می تواند بسیار ناپایدار باشد ، قیمت ها ممکن است در لحظاتی به طرز چشمگیری کاهش یابد که فرصتی برای معامله گر یا سرمایه گذار ایجاد نمی کند. ، این جایی است که توقف ضرر از پیش تعیین شده می تواند به محافظت از سرمایه شما در هنگام خواب کمک کند زندگی.

با 3Commas SmartTrade می توانید در زمان معامله خود شرط توقف ضرر را تعیین کنید که در صورت افت قیمت ها به زیر آستانه تعیین شده ، دارایی هایی را که در دست دارید به طور خودکار بفروشد..

چرا من می خواهم برای یک ضرر بفروشم?

بازارهای ارزهای رمزپایه دوره ای هستند. غالباً وقتی قیمتها به طرز چشمگیری روی دارایی سقوط می کنند ، قیمتها می توانند به سرعت معکوس شده و افزایش یابند (این می تواند چند دقیقه / روزها / هفته ها باشد). برخی از معامله گران معتقدند که با کاهش قیمت دارایی (که به آن “hodl’ing” نیز گفته می شود) بهتر از فروش برای ضرر است ، زیرا قیمت ها در نهایت بهبود می یابند. آنها همچنین ممکن است از استراتژی های “میانگین هزینه دلار” (DCA) برای خرید بیشتر دارایی ها در بازه های زمانی مشخص با کاهش بیشتر قیمت استفاده کنند. این می تواند یک استراتژی موثر باشد اگر بودجه اضافی در حال سرمایه گذاری داشته باشید یا در دارایی هایی گمانه زنی کنید که فکر می کنید پتانسیل بسیار بالایی برای افزایش قیمت بسیار بیشتر در یک دوره طولانی دارند.

با این حال ، هر استراتژی سقوط خود را دارد و اگر مبلغ محدودی از بودجه داشته باشید ، این یک استراتژی خوب نیست ، زیرا آنها می توانند برای مدت طولانی در یک تجارت با ضرر گیر بیفتند – حتی اگر تجارت در نهایت چرخانده و بسته شود سود (این به عنوان “هزینه فرصت از دست رفته” یا زمانی که می توانستید با دارایی های خود در جاهای دیگر سود کسب کنید شناخته می شود) است. روانشناسی یک تاجر در اینجا بازی می کند. برخی از مردم فکر می کنند که هرگونه ضرر یک چیز بد است و ممکن است این انتظار غیر واقعی را داشته باشد که همه معاملات باید موفقیت آمیز باشند ، یا خواهند بود. ما اینجا هستیم تا اکنون به شما بگوییم که این امکان پذیر نیست ، و حتی بهترین معامله گران جهان 100٪ نرخ برنده ندارند.

هزینه فرصت از دست رفته

با در نظر گرفتن مثال فوق ، نگه داشتن یک معامله یا دارایی که ممکن است از نظر ارزش به شدت افت کرده باشد (مثلاً -30٪ یا بیشتر) ، اگر معامله گر حساب کوچکتر باشید ، بهترین کار نیست. در همین سناریو ، بگذارید بگوییم که شما ضرر کمی از 5-5٪ متحمل شده اید. با بستن معاملات از دست رفته زودتر که قیمت ها شروع به کاهش می کنند ، شما می توانید سرمایه خود را برای سرمایه گذاری در فرصت های تجاری بهتر در دارایی هایی که ارزش آنها افزایش دارد ، داشته باشید ، در واقع ضرر کمتری از 2-5٪ در مقابل ضرر 30٪ را جبران می کنید. این جایی است که ربات های ما وارد می شوند و می توانند به شما کمک کنند تا علی رغم شرایط بازار ، به طور مداوم سود کسب کنید!

معامله گران یا سرمایه گذاران با حساب های بزرگتر ممکن است از فروش دارایی در سبد سرمایه گذاری بلند مدت خود برای ضرر ناچیزی بهره مند شوند زیرا در واقع می توانند با خرید مقدار بیشتری از دارایی با قیمت بسیار پایین تر ، دارایی را افزایش دهند ، 3Commas “Smart Cover ”ابزاری قدرتمند برای استفاده در این شرایط است.

توقف ضرر در اینجا به معامله گر این امکان را می دهد که با خرید مجدد با هزینه کمتر ، بیت کوین خود را دو برابر کند.

برای سود بیشتر و ریسک کمتر ، توقف ضرر خود را دنبال کنید

در برخی شرایط ، با افزایش قیمت از محلی که در ابتدا آن را خریداری کرده اید ، می توان از ضرر توقف استفاده کرد. می توانید دستی “توقف خود را حرکت دهید” (همانطور که معمولاً به آن اشاره می شود). این جایی است که دارایی شما ، به عنوان مثال ، 10٪ از نظر ارزش افزایش یافته است و شما توقف ضرر را به بالاترین سطح (قیمتی که در ابتدا دارایی را برای آن خریداری کرده اید) یا حتی به سود افزایش دهید..

اگر تجارت یا سرمایه گذاری بسیار خوب انجام می شود ، شما می توانید به طور مداوم قیمت Stop Loss را هر روز یا هفته افزایش دهید تا اطمینان حاصل کنید که اگر قیمت معکوس شود ، تجارت شما با سود یا تعادل بسته می شود و می توانید تجارت بعدی را ارزیابی کنید می خواهید بدانید که وجوه شما محافظت می شود.

ابزارهای SmartCommas 3Commas همچنین این توانایی را دارند که به طور خودکار مقدار Stop Loss را با درصد ثابت زیر قیمت فعلی نمودار “دنبال” کنند. با افزایش قیمت ، قیمت Stop Loss شما نیز افزایش خواهد یافت. اگر دارایی به زیر آستانه تعیین شده برسد ، تجارت بسته می شود. در هر صورت ، 3Commas شما را قادر می سازد تجارت خود را “تنظیم و فراموش کنید” ، برخی از احساسات مرتبط با تجارت ارزهای رمزپایه را کاهش دهید.

هنگام معامله Margin یا Futures ، از سرمایه خود در برابر انحلال محافظت کنید

هنگام معامله با استفاده از اهرم در بورس های فیوچرز یا مارجین ، با وجوهی که قرض گرفته اید معامله می کنید ، گاهی اوقات تا 100 برابر سرمایه موجود خود.

این فوق العاده خطرناک است زیرا در صورت وارد شدن ضرر در معاملات ، می توانید از بین ببرید یا “حاشیه بنامید”.

به عنوان مثال ، اگر با استفاده از اهرم 100 برابر معامله طولانی با 1 دلار ایجاد کنید ، در قرارداد مورد معامله 100 دلار موقعیت ایجاد خواهید کرد. اگر قیمت 1٪ افزایش یابد و تجارت را ببندید ، 1 $ سود خواهید برد ، در واقع سرمایه گذاری 1 $ اصلی خود را دو برابر می کنید.

با این حال ، خطر اضافی اهرم این است که اگر قیمت 1٪ کاهش یابد ، تجارت شما منحل می شود و 1 دلار که در ابتدا سرمایه گذاری کرده اید از دست می دهید.

به طور معمول دو نوع حالت اهرم Futures یا Margin وجود دارد که توسط صرافی ها ارائه می شود. “جدا شده” و “صلیب”.

حالت اهرم جدا شده جایی است که وجوه استفاده شده برای باز کردن موقعیت مقدار حاشیه از پیش تعیین شده ای دارند (هنگام باز شدن موقعیت محاسبه می شود) و پس از استفاده از این حاشیه ، موقعیت منحل می شود و مقدار وجوهی که برای ایجاد تجارت به خطر می افتد … این حالت فقط مبلغی را که برای ایجاد این موقعیت خاص در بورس استفاده می شود ، به خطر می اندازد.

حالت اهرم متقابل به معامله گران اجازه می دهد تا از هر موجودی مصرف نشده در حساب مبادله خود به عنوان حاشیه برای هر موقعیتی که در قرارداد باز می کنند استفاده کنند. سود این است که این می تواند قیمت انحلال معاملات را بسیار جبران کند اما با افزایش خطر اینکه اگر معامله ای در حال انحلال است ، کل وجوهی که آنها در حساب صرافی دارند از بین می رود.

بنابراین بسیار مهم است که همیشه هنگام توقف معاملات در بورس های آتی یا مارجین از Stop Loss استفاده کنید تا از احتمال تسویه حساب کامل یک معامله گر جلوگیری کنید..

خلاصه

توقف ضرر نه تنها می تواند از خطر بیشتر برای سرمایه شما جلوگیری کند ، بلکه می تواند برای محافظت از سود دارایی هایی که در دست دارید یا تجارت فعال سودآور شما نیز استفاده شود..

ما امیدواریم که این مقاله به بهبود دانش شما در مورد ضررهای متوقف شده و روشهای مختلف استفاده از آنها برای بهبود تجارت و سرمایه گذاری برای کمک به حداکثر سودآوری شما کمک کرده باشد. مثل همیشه ، لطفاً اگر از طریق [email protected] به کمک نیاز داشتید ، با تیم پشتیبانی ما تماس بگیرید. 

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map