در طول شش ماه گذشته بسیاری از نشانه های اهرمی ظاهر شده اند. برخی از معامله گران ترکیبی از مزایای معاملات حاشیه ای و عدم وجود خطرات تصفیه را دوست داشتند.

این مقاله به نحوه کار این نشانه ها و خطرات مرتبط با آنها خواهد پرداخت.

بررسی اجمالی

در حال حاضر ، بیش از صد نشانه اهرمی در صرافی های متعدد معامله می شود. جد و صادرکننده اصلی توکن های اهرمی ، مبادله FTX است. توکن های آنها در صرافی هایی مانند Poloniex ، MXC ، Bitmax ، Gate و بسیاری دیگر مورد معامله قرار می گیرد. تا همین اواخر ، Binance گزینه ای برای معامله نشانه های اهرمی FTX نیز فراهم کرده بود ، اما در پایان ماه مارس ، CZ در توییت خود نوشت که شکایات بسیاری از کاربران دریافت کرده اند (که ابزار جدید مالی را نمی فهمند) و تصمیم گرفتند این نشانه ها را از سیستم عامل حذف کنند. اما در اواسط ماه مه ، اعلام شد که Binance در حال راه اندازی توکن های خود با اهرم فشار است. جالب اینجاست که توکن های FTX و Binance دارای نقاط مشترکی هستند: فقط نشانه های این ناشران از استاندارد ERC20 پیروی می کنند. این بدان معنی است که می توانید آنها را بین صرافی ها (که از این توکن ها پشتیبانی می کنند) منتقل کنید و همچنین آنها را در کیف پول اتریوم خود ذخیره کنید..

علائم اهرمی صرافی های دیگر ، مانند MXC و Gate ، فقط یک رقم در بورس هستند ، قابل برداشت نیستند و در هیچ بلاکچینی وجود ندارند.

هر علامت اهرمی نشان دهنده موقعیت قرارداد آتی است. قیمت رمز به دنبال دنبال کردن قیمت موقعیتی است که بر اساس آن بنا شده است.

بیایید نگاهی دقیق به سه نوع اصلی توکن داشته باشیم: Bull ، Bear و Hedge. گاو مربوط به موقعیت بلند با اهرم 3X است. خرس مربوط به موقعیت کوتاه با اهرم 3X و پرچین مربوط به موقعیت کوتاه 1X است. اکثر صادرکنندگان نام رمزهای مختلفی دارند ، اما اصل کار یکسان است.

با افزایش 10 درصدی در دارایی اساسی ، توافق گاو نر 30 درصد رشد می کند ، خرس 30 درصد سقوط می کند و پرچین 10 درصد سقوط می کند.

اگر دارایی اساسی 10٪ کاهش یابد ، توافق گاو نر 30٪ کاهش می یابد ، خرس 30٪ رشد می کند ، و پرچین 10٪ افزایش می یابد.

به نظر می رسد همه چیز ساده است ، اما یک مکانیسم تعادل وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد …

تعادل توکن های اهرمی به صورت روزانه اتفاق می افتد. در صورت نتیجه منفی ، این امر خطر را کاهش می دهد و با یک نتیجه مثبت ، تعادل مجدد سود را دوباره سرمایه گذاری می کند.

علاوه بر این ، تعادل متعادل در صورتی اتفاق می افتد که حرکت بازار در داخل روز منجر به رشد اهرم 33٪ بالاتر از موقعیت اساسی شود. یعنی اگر بازار آنقدر پایین بیاید که اهرم توزیع بول 4X شود ، توازن دوباره برقرار می شود. این مربوط به یک حرکت در بازار در حدود 10٪ برای نشانه های Bull / Bear و 30٪ برای Hedge است.

این بدان معنی است که نشانه ها می توانند از اهرم حداکثر 3 برابر بدون خطر قابل توجهی در تصفیه استفاده کنند. برای حذف توکن با اهرم 3X ، حرکت در بازار 33٪ یا بیشتر مورد نیاز است. با این حال ، توکن با تغییر قیمت 10 درصدی تعادل برقرار می کند ، ضمن بازگشت به اندازه اهرم هدف 3X ، خطر را کاهش می دهد.

به عبارت دیگر ، اگر قیمت دارایی اساسی در جهتی پیش بینی شده پیش رود ، شما نه تنها از اهرم 3X بلکه از تعادل مجدد نیز بهره مند می شوید. اگر قیمت در جهت مخالف باشد ، می توانید مدت زمان طولانی با رمز گیر کنید. در زیر یک جدول تغییر قیمت ETH و نتیجه معامله گران حاشیه و دارندگان رمز ETHBULL نشان داده شده است..

قیمت روزانه ETH کل تغییر قیمت ETH حاشیه 3X  دفترچه راهنما
200 ، 210 ، 220 ، 230 15٪ 45٪ 49٪
200 ، 210 ، 200 ، 210 پنج درصد 15٪ سیزده٪
200 ، 190 ، 180 ، 170 -15٪ -45٪ -40٪

همانطور که از جدول مشاهده می کنید ، در مواردی که قیمت در دوره تعادل مجدد نوسان دارد ، از مارک 3X سود بیشتری نسبت به نشانه های ETHBULL برخوردار است. هدف Binance و رمزهای جدید BTCUP و BTCDOWN آنها حل این مشکل است.

تفاوت های اصلی بین توکن های BTCUP و BTCDOWN از توکن های اهرمی “معمولی” عبارتند از:

  • عدم وجود اهرم ثابت ؛
  • رویکرد متفاوت برای تعادل دوباره.

جادوی علاقه مرکب.

بیایید فرض کنیم که دارایی اساسی 5 درصد رشد می کند. بر این اساس ، نرخ بهره 15٪ افزایش می یابد. روز بعد ، دارایی اساسی 5٪ سقوط می کند. بنابراین ، رمز 15٪ کاهش می یابد. در نتیجه ، ما در کل دارایی اساسی 0.25٪ و در سود اوراق بهادار 2.25٪ ضرر داریم..

این وضعیت نامیده می شود مهار نوسانات. هرچه نوسانات بیشتر و مدت زمان سرمایه گذاری بیشتر باشد ، مهار اثر منفی نوسانات قابل توجه تر است.

فرض کنید که مثال قبلی یک دوره طولانی تر (365 روز) را شامل می شود که قیمت دارایی اساسی ثابت بماند و نوسان آن در 5٪ + – 5٪ باقی بماند. بیایید تأثیر آن را بر روی ارزش هر دو دارایی بررسی کنیم.

همانطور که از نمودار مشاهده می کنید ، با گذشت زمان ، قیمت ثابت اهرم ثابت به صفر می رسد ، به این معنی که این ابزار برای سرمایه گذاری های طولانی مدت مناسب نیست. اهرم شناور توکن Binance برای کاهش اثر مهار نوسان طراحی شده است.

مکانیسم تعادل جدید

در طول روز ، نشانه های اهرمی تأثیر دارایی اساسی را در دستیابی به اهرم هدف کاهش یا کاهش می دهند. با افزایش قیمت دارایی اساسی ، توکن تعداد موقعیت ها را افزایش می دهد. برعکس ، اگر قیمت کاهش یابد ، این منجر به کاهش موقعیت ها می شود.

توکن های اهرمی سنتی در یک زمان از پیش تعیین شده (به صورت روزانه) متعادل می شوند. کاملاً قابل پیش بینی بودن ، نسبت به معاملات قبلی حساس هستند. معامله گران داوری می توانند با دستکاری در بازار معاملات آینده را پیش بینی کرده و سود کسب کنند.

در مقابل ، توکن های اهرمی Binance تحت تعادل مجدد قرار نمی گیرند مگر اینکه ضرر و زیان شدید باشد. در حقیقت ، این نشانه ها برای به حداکثر رساندن سود در طول رشد و به حداقل رساندن زیان در هنگام سقوط ، موقعیت را مجدداً متعادل می کنند ، که به جلوگیری از تصفیه کمک می کند. این بدان معنی است که نوسانات “مشترک” بازار منجر به تعادل مجدد نخواهد شد و قیمت رمز همچنان با دارایی اساسی ارتباط دارد..

نتیجه

توکن های اهرمی می توانند ابزاری مناسب برای حدس و گمان های کوتاه مدت باشند ، اما قیمت آنها در طولانی مدت به صفر می رسد. از طرف دیگر ، اگر حرکت قیمت دارایی اساسی را به درستی پیش بینی کنید ، به دلیل مکانیسم تعادل ، بازده علامت های قابل استفاده به طور قابل توجهی بالاتر است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me