تحلیل فنی در معاملات ارزهای رمزپایه چیست؟?

تجزیه و تحلیل فنی در معاملات ارزهای رمزنگاری ، مطالعه حرکت قیمت ارز رمزنگاری شده است که امکان پیش بینی نوسانات بیشتر نرخ را فراهم می کند. این بر اساس قوانین مشخص یک ارز رمزنگاری شده خاص یا بازار به طور کلی ساخته شده است.

به بیان ساده ، تجزیه و تحلیل فنی اجازه می دهد تا تعیین کند چه اتفاقی برای نرخ یک ارز خاص خواهد افتاد ، به زودی بر اساس داده های بازار تاریخی.

تاجران برنج ژاپنی از چند قرن پیش شروع به استفاده از این روش کردند. بعدها ، در اوایل قرن بیستم ، متخصص در امور مالی ، روزنامه نگار آمریکایی چارلز DOE مجموعه ای از مقالات را منتشر کرد که در آن الگوهای رشد و نزول در بازار اوراق بهادار را توصیف کرد. بعداً ، آثار وی از مفروضات اساسی استخراج شد که اساس و اساس آن را تشکیل می دادند “تئوری داو”, که مبنای تجزیه و تحلیل فنی قرار گرفت.

تئوری داو همراه با تجزیه و تحلیل فنی اجازه تعیین سه پایان نامه اصلی تجزیه و تحلیل فنی را می دهد. آنها جهانی و کاملاً قابل استفاده در بازار ارزهای رمزپایه هستند:

 • هیچ تصادفی وجود ندارد. هر تغییر قیمت در بازار ناشی از چیزی است. اگر دلیل را تعیین کنید ، دفعه بعد که دلیلی مشابه ظاهر شد ، پیش بینی حرکت قیمت آسان تر خواهد بود.
 • تاریخ دوباره تکرار می شود. اتفاقی که قبلاً در بازار افتاده است می تواند بار دوم اتفاق بیفتد. پیامدها احتمالاً یکسان خواهد بود.
 • الگوها کار می کنند. روند (بردار حرکت قیمت ها) تمایل به حفظ جهت دارد. نفوذ در آن تنها چیزی است که از نظر قدرت با او قابل مقایسه باشد. عوامل ضعیف منجر به نوسان موقتی (اصلاح بازار ارزهای رمزپایه) می شود ، اما منجر به تغییر روند نمی شود.

در زمان داو ، تجزیه و تحلیل فنی با استفاده از جداول و نقشه ها به صورت دستی انجام شد.

با ظهور رایانه ها ، تجزیه و تحلیل فنی بسیار آسان شده است: برخی از برنامه ها نمودار دوره بودند و ابزار تجزیه و تحلیل فنی – سطح ، خطوط ، رنگ و سایر شاخص ها و غیره را به آنها اضافه کردند..

اکنون ، این نمودارها در بسیاری از مبادلات ارز رمزنگاری شده تعبیه شده اند و در یک حالت تعاملی کار می کنند.

مonلفه های تجزیه و تحلیل فنی در معاملات ارزهای رمزنگاری شده

علاوه بر نمودارهای قیمت ، اجزای زیر بیشتر شناخته شده اند:

 • سطح. معمولاً سطوح پشتیبانی و مقاومت مورد استفاده خطوطی است که از طریق نقاط شدید نمودار حرکت قیمت ترسیم می شوند. خطی که از طریق حداکثر نقاط کشیده می شود خط مقاومت و خطی که از طریق حداقل نقاط کشیده می شود خط حمایت نامیده می شود. اگر قیمت ارز رمزنگاری شده در جهت مخالف روند درون خطوط تغییر کند ، در این صورت می توانیم درباره یک اصلاح صحبت کنیم ، و اگر فراتر از آن باشد ، تغییر روند مستثنی نیست. البته این تنها اطلاعاتی نیست که می تواند سطح معاملات را به معامله گر بدهد.
 • ارقام. همانطور که در بالا ذکر شد ، تاریخ تکرار می شود. در نمودار دوره ، این نوسانات منعکس می شود ، که در موارد مشابه نشان دهنده یک الگوی گرافیکی مشابه است که در آن ، اگر از تخیل خود استفاده کنید ، می توانید اشکال مختلف را ببینید. به عنوان مثال ، یک رقم وجود دارد “سر و شانه” از سه اوج ، که متوسط ​​آن کمی بالاتر از پهلو است (این “سر” است و طرفین تقریباً برابر هستند (این “شانه ها” است). ارقام وجود دارد “دو پایین” و “دو بالا” – دو حداقل یا دو حداکثر ، پشت سر هم رفتن. ارقام مستطیل ، مثلث و غیره وجود دارد. هر یک از اینها به ما اجازه می دهد تا در مورد وضعیت بازار نتیجه بگیریم: آیا بازیکنان اصلی منتظرند یا سعی می کنند روند را از بین ببرند ، آیا بازار وضعیت خاصی را تجربه کرده که بیش از یک بار در گذشته اتفاق افتاده است. همه اینها پیش بینی بر اساس داده های گذشته در مورد حرکت بیشتر قیمت ها را ممکن می کند.
 • شاخص ها. این یک نمایش گرافیکی از محاسبات ریاضی برای فرمول های خاصی است که توسط معامله گر یا برنامه تنظیم شده است. مشهورترین نمونه آن است “میانگین متحرک” – خطوط نامنظم که نشان دهنده قیمت متوسط ​​یک دارایی برای یک دوره خاص است. بسته به آنچه که معامله گر می خواهد بصری در نمودار ببیند ، می توان ثابت ها و متغیرهای دیگر را به فرمول ها اضافه کرد.
 • شمعدان ژاپنی. اختراع بنیانگذاران آنالیز فنی – بازرگانان ژاپنی فوق الذکر. این یک نمودار فاصله ای به شکل مستطیل است که تغییرات قیمت را برای دوره های خاص زمانی منعکس می کند. از نظر بصری اغلب شبیه ستونهای دارای “سایه” است ، به دلیل آنچه که نام آن را گرفته است. به دلیل دیده شدن محبوب است: بسیاری از معامله گران توجه دارند که نوسانات قیمت را به وضوح نشان می دهند. نمودارهای شمعدان نیز اشکال خاص خود را دارند که بر اساس همان نمودارهای معمولی استفاده می شوند.
 • حجم معاملات. آنها می توانند به صورت یک نمودار عادی یا یک نمودار با فاصله نمایش داده شوند. همچنین ، اندازه تقاضا و عرضه را منعکس کرده و به شما این امکان را می دهد که براساس این نتیجه گیری داده انجام دهید. به عنوان مثال ، اگر حجم معاملات با روند خاصی افزایش یابد ، به این معنی است که بازار از آنچه اتفاق می افتد پشتیبانی می کند و روند نباید تغییر کند. ممکن است عکس این باشد: اگر حجم معاملات در یک روند خاص کاهش یابد ، بازار از روند پشتیبانی نمی کند (شاید مظنون به “حباب” یا پدیده بد دیگری باشد) ، و بنابراین معکوس آن.
 • موج الیوت. یکی از پیچیده ترین ابزارهای تجزیه و تحلیل فنی ، زیرا به دانش قابل توجهی در ریاضیات نیاز دارد. در واقع ، نظریه موج الیوت در زمینه معاملات یک نسخه ریاضی از تئوری داو است: این فرضیه های خود را در مثال نمودار موج نمایش می دهد. به عنوان مثال ، از نمودار الیوت نتیجه می شود که موج ضربه ای (شروع روند) با یک اصلاحیه (یک حرکت کوچک در برابر) دنبال می شود ، که سه موج تصحیح روی پنج موج روند اصلی وجود دارد ، که روند ، در اصل ، مانند هر حرکت قیمت ، از تعدادی چرخه کاملاً خاص تشکیل شده است.
 • این فهرست کامل نیست. در کتب درسی مختلف ، اجزای دیگری از تجزیه و تحلیل فنی وجود دارد.

معمولاً معامله گران از همه ابزارها یک باره استفاده نمی کنند اما چندین ابزار مناسب را انتخاب می کنند. بسیاری از آنها داده های یکسانی را نشان می دهند ، فقط در اشکال مختلف ، و همه به این نتیجه می رسند که معامله گر بهترین شکل را درک می کند. این به ویژگی های شناختی هر فرد بستگی دارد ، بنابراین هیچ فرم بهینه و در نتیجه ، هیچ ابزاری وجود ندارد.

تجزیه و تحلیل فنی در معاملات ارز رمزنگاری شده: مزایا

مزایای تجزیه و تحلیل فنی شامل ویژگی های زیر است:

 • در تجزیه و تحلیل فنی ، تمام داده های خام دقیق هستند و جایی برای سو mis تفسیر باقی نمی گذارند. داده های مورد استفاده در سایر روش های پیش بینی در رمزنگاری غیرقابل اعتماد هستند: اظهارات قابل اعتماد رسمی و تعداد زیادی “اردک” وجود دارد. کیفیت نیز موارد دلخواه را به جای می گذارد: ترجمه های نادرست و بازگویی تحریف شده معمول است ، و برداشت آسان از اطلاعات آسان است.
 • در تجزیه و تحلیل فنی ، تمام داده ها در زمان واقعی نمایش داده می شوند ، بنابراین تاجر فرصت دارد در اسرع وقت پاسخ دهد. اخبار بازار رمزنگاری دیر به نظر می رسد ، بنابراین اخباری که بر نرخ ارز ارز رمزپایه تأثیر می گذارد ، هنگامی که صرافی قبلاً نسبت به آن واکنش نشان دهد ، می تواند خیلی دیر به دست معامله گر برسد..
 • تجزیه و تحلیل فنی بر اساس همان اصل تمام ارزها کار می کند. به عنوان مثال ، در تجزیه و تحلیل بنیادی ، یک معامله گر باید اطلاعات مختلفی را در مورد ویژگی های هر ارز رمزنگاری شده مطالعه کند.
 • تجزیه و تحلیل فنی داده های کافی برای کار با ارزهای کمی شناخته شده را فراهم می کند.
 • معامله گر می تواند راحت ترین ابزارها را انتخاب کند ، تعداد مشخصی را که برای او جالب است مطابق فرمول تهیه شده توسط شخص وی محاسبه کند و غیره.

تجزیه و تحلیل فنی در معاملات ارزهای رمزپایه: معایب

از جمله معایب تجزیه و تحلیل فنی موارد زیر است:

 • سیگنالهای دیررس. تجزیه و تحلیل فنی به ما اجازه نمی دهد اولین نشانه های تغییر روند را ببینیم. این وضعیتی را نشان می دهد که پس از پیش نیازهای تغییر شکل گرفته است.
 • ناکارآمدی در مداخله عوامل شخص ثالث. تحلیل تکنیکال کاملاً مبتنی بر ریاضیات است. محاسبات برای شرایط خاص دقیق است ، اما مسئله این است که شرایط کاملاً یکسان در بازار عملاً اتفاق نمی افتد. غالباً در فاکتورهای جزئی جزئی دخالت می کند ، که برای دقت ریاضی بسیار مهم است و همه پیش بینی ها را اشتباه می کند.
 • کارایی کمتر در بازار رمزنگاری. در مقایسه با بازار سنتی ، شاخص های ارز رمزنگاری سریعتر تغییر می کنند و حتی بازیکنان باتجربه همیشه وقت ندارند که در چنین حجم اطلاعاتی پیمایش کنند.

تجزیه و تحلیل فنی در معاملات ارزهای رمزنگاری شده: آیا برای مبتدیان استفاده شود?

علاوه بر معایب فوق ، معامله گران تازه کار هنگام استفاده از تجزیه و تحلیل فنی مشکلات زیادی را تجربه می کنند:

 • برداشت اشتباه از گرافیک. در تئوری ، همه چیز واضح است ، اما در عمل ، دیدن ارقام غیرممکن است ، و نتایج تجزیه و تحلیل دور از واقعیت است.
 • از نزدیک با تئوری مرتبط است. اگر رقم موجود در کتاب درسی مربوط به معاملات یک رقم مشخص شده باشد ، در واقع مبتدیان فقط وقتی با نمونه کتاب درسی یکسان باشند به آن واکنش نشان می دهند. ارقام یکسان در موارد مختلف می توانند از نظر بصری بسیار متفاوت باشند ، که برای مبتدیان گمراه کننده است.
 • نتیجه گیری های مختلفی داشته باشید. علاوه بر این ، این معامله گران بی تجربه نیز مشاهده می شود: دو تحلیلگر می توانند بر اساس یک نمودار دو پیش بینی متفاوت انجام دهند و آنها را با محاسبات منطقی تأیید کنند. گاهی نمی توان گفت که کدام یک از آنها به احتمال زیاد درست است. مبتدیان اغلب چنین مشکلاتی دارند.

علاوه بر این ، تجزیه و تحلیل فنی برای مطالعه تئوری به یک معامله گر تازه کار نیاز دارد ، سپس برای خطا در عمل به زمان (و اغلب پول) و تنها پس از آن نتیجه می دهد.

با وجود این ، توصیه نمی شود که از استفاده از تجزیه و تحلیل فنی به شخصی که تصمیم گرفت خودش را در معاملات ارزهای رمزپایه امتحان کند ، صرف نظر کنید. این مشکلات با کمک تمرین حل می شود. برای سهولت کار ما SkyRockSignals را تاسیس کردیم

سیگنال های SkyRock یک حرفه ای باتجربه است تیم معاملات ارزهای رمزنگاری شده که تصمیمات سرمایه گذاری ، ایده های تجاری ، تجزیه و تحلیل و سیگنال ها را به اشتراک می گذارد. توصیه های ما براساس هر دو است فنی و اساسی تجزیه و تحلیل همراه با چندین سال از تجربه تجارت.

مشترکین ما در 3Commas Marketplace به اینترنت دسترسی پیدا می کنند ربات معاملات خودکار حق بیمه که به آنها اجازه می دهد سود پایدار بدست آورید و هر ماه سپرده آنها را افزایش دهید

 • Binance و Bittrex
 • ارزهای BTC ، ETH و USDT
 • سود متوسط ​​در هر معامله: 3٪
 • در هر هفته حداکثر 100 سیگنال
 • مدت زمان: حداکثر 3 ساعت

کانال Basic Telegram ما همیشه رایگان خواهد بود و ما همچنان ایده های سودآور تجارت آزاد ، اخبار و سیگنال های بازار را ادامه خواهیم داد ، لینک در زیر ارائه شده است: https://t.me/SkyRockSignalsBasic

مخاطب:

فرم ثبت نام کانال کامل تلگرامی تلگرام: https://goo.gl/Vxc66H

نمای تجاری: https://www.tradingview.com/u/SkyRockSignals

نتایج: https://goo.gl/roXue6

گفتگوی زنده و پشتیبانی: discord.gg/BBkKtcD

سایت اینترنتی: www.SkyRockSignals.com

پست الکترونیک: [email protected]

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me