در طلوع ظهور ارزهای رمزپایه ، استخراج ، سرمایه گذاری و تجارت تنها منابع درآمد بودند. تنها روشهای غیرفعال تجارت طولانی مدت بود و تا حدی استخراج از آنجا که شامل تنظیم و نگهداری تجهیزات برای استخراج سکه است. با این حال ، با توسعه صنعت رمزنگاری ، شرکتهای fintech عملکرد خدمات را گسترش داده و فرصتهای زیادی را برای کسب درآمد منفعلانه با ارزهای رمزپایه در اختیار کاربران قرار داده اند..

در این مقاله ، ما در مورد استخراج کلاد و کلاسیک و همچنین سرمایه گذاری صحبت نخواهیم کرد ، حتی اگر این روش ها مربوط به درآمد منفعل باشند. هر روشی که به طور پیش فرض در مقاله آمده است ، شامل سرمایه گذاری در ارز رمزنگاری شده و مکمل آن است. استخراج ابر در حال حاضر بی فایده است و در صورت عدم رشد قابل توجه نرخ ، احتمال بیشتری وجود دارد که منجر به ضرر شود و استخراج کلاسیک رمزنگاری به سرمایه گذاری های قابل توجهی نیاز دارد. ما روی روش هایی تمرکز خواهیم کرد که به شما اجازه می دهد با حداقل 100 دلار کار را شروع کنید و تقریباً برای همه مبتدیان در دسترس است.

قبل از شروع ، ما می خواهیم در مورد خطرات مربوطه هشدار دهیم: سرمایه گذاری در ارزهای رمزپایه تضمین کننده سود نیست و ممکن است منجر به از دست دادن سرمایه شود. فقط مبلغی را که می خواهید از دست بدهید سرمایه گذاری کنید. این روش ها برای کسانی که قبلاً با ارزهای رمزپایه درگیر بوده اند مناسب هستند یا سرمایه گذاری های رمزنگاری شده را به عنوان منبع درآمد در نظر می گیرند و به دنبال دارایی های خود هستند تا به جای این که به عنوان وزنه مرده عمل کنند ، سودهای زیادی کسب کنند. بنابراین ، بیایید دریابیم که سرمایه گذاران رمزنگاری چگونه می توانند درآمد منفعل اضافی کسب کنند.

انواع درآمد منفعل با رمزنگاری

صنعت رمزنگاری گزینه های زیادی برای درآمدزایی پیشنهاد می کند و شرکت های فین تک خدمات مختلفی را برای جذب مشتریان جدید ارائه می دهند. درآمد منفعل با ارزهای رمزپایه را می توان به دو دسته عمده تقسیم کرد: یکی با نرخ ثابت و دیگری با نرخ متغیر. مزیت درآمد غیرفعال در مقایسه با معاملات ، استخراج و سایر روشهای معروف درآمد رمز ارز ، ریسک کم است.

وام P2P & وام های رمزنگاری شده

بازرگانان به طور گسترده ای از وام برای استفاده از موقعیت های خود استفاده می کنند. پیش از این کارگزاران از مشتریان خود اعتبار می گرفتند ، اما صرافی های رمزنگاری راه حل دیگری ارائه می دادند. اکنون معامله گران می توانند ارز رمزنگاری شده شما را وام بگیرند و در ازای آن سود دریافت می کنید. در عین حال ، مبادلات رمزنگاری خطرات ناشی از نوسان دارایی های رمزنگاری را متحمل نمی شوند و درآمد حاصل از کارمزد است. ما در یکی از مقالات قبلی خود به این روش پرداخته ایم. بنابراین ، ما به جزئیات این موضوع نمی پردازیم بلکه فقط به طور خلاصه این روند را شرح خواهیم داد.

صرافی های رمزنگاری نرخ بهره ثابت را تعیین می کنند که به طور متوسط ​​از 2٪ تا 4٪ در سال متغیر است. مزیت اصلی روش این است که بهره به صورت روزانه یا هفتگی تعلق می گیرد. بنابراین ، به دلیل بازده مرکب ، بازده واقعی بیشتر خواهد بود.

وام های رمزنگاری مانند وام به جز یک عامل کار می کنند: وام در صرافی های رمزنگاری موجود است و فقط برای تجارت در نظر گرفته شده است ، در حالی که وام های رمزنگاری برای طیف گسترده ای از کاربران باز است. تفاوت دیگر سودآوری است. وام های رمزنگاری به شخص اجازه می دهد تا 8 – – 12 per در سال دریافت کند.

صرافی های محبوب ارزهای رمزنگاری شده با ارائه وام P2P:

 • Binance ؛
 • Poloniex ؛
 • Gate.io.

خدمات وام رمزنگاری:

 • نکسو
 • BlockFi؛
 • CoinLoan ؛
 • Celsius.network.

وام دهی نوع جدیدی از اعتبار است که توسط سیستم عامل های DeFi ارائه می شود. به چنین عملیاتی وام های فوری گفته می شود. نرخ بهره به دلیل عدم وجود خطرات و واسطه ها به طور قابل توجهی پایین تر است و بین 0 تا 0.55 درصد است. تمام معاملات توسط پروتکل اتمی انجام می شود و کاملاً خودکار است. سیستم عامل های DeFi که در آن می توان وام های فوری صادر کرد:

 • فرار کردن
 • سازنده
 • ترکیب؛
 • EOSREX.

Lifehack: تفاوت در نرخ بهره فرصت های داوری را پیش روی شما می گذارد. به عنوان مثال ، می توان ETH را در بستر Aave با 0.55٪ وام گرفت و آن را با 8٪ به NEXO وام داد ، یا سپرده ای را در بورس Binance با 4٪ یا در کیف پول Crypto.com با 6٪ در سال افتتاح کرد..

سپرده های ارز رمزنگاری شده

تفاوت عمده ای بین وام و سپرده ها وجود ندارد ، با این تفاوت که با استفاده از حالت دوم ، کاربران رمزگذار را به سیستم عامل وام می گذارند نه به سایر معامله گران. این فرآیند مشابه بانکداری است: سیستم عامل ها سپرده ها را می پذیرند و با نرخ بهره بالاتر به سایر کاربران وام می دهند. به طور متوسط ​​، بسترهای نرم افزاری بسته به سرویس و ارز رمزنگاری شده انتخاب شده بین 4 تا 12 درصد در سال ارائه می دهند.

صرافی هایی که سود سپرده ارز رمزپایه را ارائه می دهند:

 • Binance ؛
 • Crypto.com ؛
 • یوبیت
 • Freebitco.in؛
 • به طور مختصر.

دو سرویس آخر سیستم عامل ارز رمزنگاری شده است که به شما امکان می دهد پس از مدت زمان معینی سکه رایگان کسب کنید. Freebitco.in 4.08٪ در سال با حداقل مبلغ سپرده 0.0003 BTC و Cointiply 5٪ با حداقل مبلغ سپرده 0.00035 BTC ارائه می دهد.

Yobit یک صرافی محبوب رمزنگاری شده از CIS است که خدمات جذابی به نام “Investbox” را ارائه می دهد. کاربران می توانند از 0.1 درصد در روز سکه واریز کرده و سود دریافت کنند. مبادله تضمین می کند که این روش نه اعتیاد به مواد مخدره است و نه هرم مالی است. تمام پرداخت ها از یک استخر ویژه ایجاد می شود که با هزینه کارمزد و سود DICE دوباره پر می شود. در صورت تخلیه استخر ، کاربران می توانند در هر زمان سکه های خود را با سود علی الحساب برداشت کنند. حداقل سود 36.5٪ در سال است و اگر سود مرکب در نظر گرفته شود ممکن است به 44٪ برسد. حداکثر سود ممکن است بیش از 10٪ در روز باشد.

تنها اشکال Yobit InvestBox این است که ارزهای رمزپایه معروف مانند BTC ، ETH ، DOGE یا WAVES اغلب در آنجا یافت نمی شوند. در عین حال ، بسیاری از سکه هایی که می توانند به یک InvestBox با نرخ بهره بالاتر اضافه شوند نقدینگی کمی دارند ، بنابراین ممکن است سود همیشه خسارات ناشی از افت ارزش آنها را پوشش ندهد. به عنوان بخشی از تبلیغات برای جلب مشتری و افزایش فعالیت های تجاری ، جعبه های سرمایه گذاری بصورت دوره ای با بیت کوین و آلت کوین های برتر پر می شوند.

ربات های معاملاتی و معاملات اجتماعی

چنین خدماتی مدتهاست که در بازارهای سهام و ارز انجام می شود. با استفاده از رمزنگاری رمز ارز API ، ربات های معاملاتی یا معامله گران برای دسترسی به حساب معاملاتی مشتری که در سیگنال ها مشترک شده یا عملکرد دنبال کردن خودکار (سیگنال های کپی) را فعال کرده است ، دسترسی پیدا می کنند. برای این کار ، معامله گر / ربات یا درصدی از سود یا هزینه اشتراک را دریافت می کند. ربات های رایگان نیز وجود دارند ، اما از کارآیی کمتری برخوردار هستند و اتفاقاً غالباً سرمایه خود را از دست می دهند ، با این وجود چند مورد سودآور وجود دارد.

برداشت ودیعه شما برای چنین معامله گران و ربات ها امکان پذیر نیست. آنها فقط با استفاده از موقعیت شما می توانند تجارت کنند. با این حال ، انتخاب یک سرویس قابل اعتماد بسیار حیاتی است ، زیرا ربات ها می توانند با استفاده از API از فروش دارایی های شما در بورس با قیمت پایین بهره مند شوند. بنابراین ، خطرات خاصی در ارتباط با استفاده از ربات های خودکار وجود دارد. علاوه بر این ، شما باید آمار ربات ها را تجزیه و تحلیل کنید و نمودارها را بررسی کنید. اگر یک افزایش خطی در سپرده و “برداشت های ناگهانی” عمیق پیدا کنید ، به این معنی است که تاجر از استراتژی Martingale استفاده می کند. چنین رویکردی می تواند بیش از 100٪ – 200٪ داشته باشد ، اما در دراز مدت منجر به از دست دادن سپرده خواهد شد. توصیه می شود حسابهایی را انتخاب کنید که رشد و اصلاحات طبیعی را نشان دهند. سودآوری پایین تر خواهد بود ، اما خطرات نیز بر این اساس کاهش می یابد.

3commas یکی از محبوب ترین خدمات تجارت اتومبیل است. این سرویس یک دوره آزمایشی رایگان را فراهم می کند تا کاربران بتوانند اثربخشی استراتژی ها را حتی با مبلغ کمی واریز کنند.

گیر کردن

استخراج PoS و DPoS جایگزین استخراج PoW منسوخ و ناکارآمد شده است که به دلیل هزینه های بالای برق و تجهیزات استخراج مشهور است. برای شروع staking ، باید گره ای را تنظیم کنید ، نشانه ها را رزرو کنید و نرم افزار را راه اندازی کنید. ممکن است چندین هزار دلار طول بکشد تا گره خود را تنظیم کنید. با این حال ، برخی از سیستم عامل ها گره های خود را (استخرها) راه اندازی کرده اند و پیشنهاد می دهند که در ازای سودهای خاص ، سکه های خود را برای شما سهامدار کنند. به این ترتیب ، ممکن است در حالی که سرمایه گذاری در یک مقدار کم است ، مزایایی دریافت کنید. این سیستم عامل ها بابت خدمات ، معمولاً تا 10٪ هزینه دریافت می کنند. با استفاده از سهام ، می توانید سالانه منفعلانه از 1 to تا 20 in با ارز رمزپایه درآمد کسب کنید.

ارزهای رمزنگاری شده که روی الگوریتم های اجماع PoS و DPoS کار می کنند:

 • تزوس
 • TRON ؛
 • EOS
 • MCO ؛
 • CRO
 • ALGO
 • یکی
 • Vechain؛
 • ONT ، و بسیاری دیگر.

توسعه دهندگان Ethereum اخیراً شبکه آزمایشی Ethereum 2.0 را راه اندازی کرده اند که از قبل برای آزمایش در دسترس است. پس از اجرای موفقیت آمیز شبکه جدید ، Ethereum به مفهوم PoS روی خواهد آورد. بنابراین ، ETH به زودی به لیست سکه هایی که از staking پشتیبانی می کنند اضافه خواهد شد.

بنابراین ، برای شرکت در staking ، شما باید یک سیستم عامل را انتخاب کنید و استخر را با نشانه ها پر کنید. در اینجا روش های سکه گذاری و کسب درآمد منفعل وجود دارد:

از طریق ارائه دهندگان سهام (اعتبار سنج)

آنها را می توان با استفاده از کاوشگران بلوک سکه انتخاب شده یافت. برای انجام این کار ، لازم است یک کیف پول ارز رمزنگاری شده نصب کنید ، آن را دوباره پر کنید و به اعتبار سنج انتخاب شده رأی دهید ، به عنوان مثال ، سکه های خود را واگذار کنید. کیف پول های پشتیبانی شده را می توانید در وب سایت رسمی پروژه مشاهده کنید. معمولاً می توان سکه های آنها را زودتر از چند روز پس از تفویض پس گرفت. بسته به ارز رمزنگاری شده بسته شده ، دوره انجماد می تواند در هر مکانی بین 3 تا 30 روز باشد.

از طریق کیف پول های رمزنگاری شده 

کیف پول های رمزنگاری شده وجود دارند که از staking پشتیبانی می کنند. تمام کاری که شما باید انجام دهید سپرده گذاری ارز رمزنگاری شده و سرویس را فعال کنید. سکه ها برای مدت زمان عمل رزرو می شوند. در اینجا چند کیف پول وجود دارد که از PoS پشتیبانی می کنند:

 • کیف پول سخت افزار توسط Ledger؛
 • Crypto.com ؛
 • کوبو
 • اعتماد کیف پول (توسط Binance).

از طریق مبادلات رمزنگاری  

بسیاری از صرافی های ارز رمزنگاری شده از این سرویس پشتیبانی می کنند. هنگامی که سپرده گذاری می کنید یا نشانه هایی را در صرافی خریداری می کنید ، آنها همیشه در کیف پول های صرافی ذخیره می شوند. مبادله سود حاصل از سهام و پرداخت عمده درآمد به کاربران ، انتقال سود به مانده آنها. برخلاف روش های قبلی ، سکه ها در هر زمان قابل برداشت هستند.

نتیجه

فضای رمزنگاری مدرن غنی از فرصتهای منفعل غیرفعال است. برخی از آنها سرمایه گذاری های اولیه زیادی را شامل می شوند ، در حالی که دیگران به شما امکان می دهند از ابتدا درآمد منفعلانه دریافت کنید. همچنین لازم به ذکر است که برای درآمد منفعل در DeFi ، فرد نیاز به دانش اساسی در مورد نحوه عملکرد این ابزارها دارد.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me