رسانه های رمزنگاری متعددی عناوین مربوط به رشد پررونق و توسعه سیستم عامل های بلاکچین را ارائه می دهند. اغلب اوقات ، ما شاهد ارجاعات به محصولات مبتنی بر Ethereum و همچنین رقبای Polkadot و Cosmos هستیم. خیلی کمتر ، ما مطالبی در مورد سایر بلاک چین های ساختاری می یابیم که به طور فزاینده ای توسط پروژه های غیرمتمرکز برای مهاجرت در نظر گرفته شده اند که از سرعت فعلی ، مقیاس پذیری یا هزینه های معاملات محبوب ترین شبکه ها راضی نیستند. در عین حال ، بسیاری از آنها قادر به ارائه فن آوری های نوآورانه ، آوردن روندهای جدید به بازار و مسلماً رهبری در آینده نزدیک هستند. همانطور که خرد عامیانه می گوید ، “Forewarned به معنای بازو است” ، بنابراین ما یک بررسی از اکوسیستم Solana آماده کرده ایم ، که با سرعت باورنکردنی در حال رشد است و در حال حاضر از نظر پهنای باند در میان بلاک چین های موجود پیشرو است. 

سولانا چیست?

سولانا یک بلاک چین تک سرعته سریع است که در حال حاضر از حداکثر توان عملیاتی پشتیبانی می کند 59000+ TPS با زمان بلوک 400 میلی ثانیه. 

بلاکچین سولانا برای مقیاس سازی میزان معاملات مطابق با قانون مور طراحی شده است – تعداد هسته های GPU هر ~ 2 برابر در حالی که بدون خرد کردن لازم است برای رسیدن به این پهنای باند. 

بیهوده نیست که سولانا نامیده شد اولین شبکه بلاک چین در مقیاس وب زیرا این شبکه فوق سریع ، امن و مقیاس پذیر بیشترین تولید را در جهان دارد. به طور خاص برای کاربردهای با فرکانس بالا و در مقیاس بزرگ طراحی شده است. برای دستیابی به این اهداف ، چندین بهینه سازی و فن آوری جدید مورد نیاز بود. در نتیجه ، ما می توانیم دستیابی به موفقیت در ظرفیت شبکه را مشاهده کنیم که نشانگر مرحله جدیدی در توسعه فناوری بلاکچین است.. 

چرا کاربران سولانا را انتخاب می کنند?

سولانا یکی از اهداف اصلی فناوری را حل می کند: مقیاس گذاری یک بلاکچین برای استفاده جهانی و فراهم آوردن توانایی ارتباط بین پروژه های اکوسیستم ، حفظ یک حالت جهانی واحد به عنوان مقیاس شبکه. این هیچ پیچیدگی اضافی با محلول های لایه برداری یا لایه دوم ایجاد نمی کند. سرعت بی نظیر سولانا و هزینه های کم (1 میلیون تراکنش با هزینه ای در حدود 10 دلار) مقیاس همزمان با رشد اکوسیستم بدون نیاز به سازش در برابر مقاومت در برابر سانسور یا امنیت. این به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا به جای زیرساخت های بلاکچین ، روی تجارت خود تمرکز کنند. دیگر نیازی به انتخاب بین مقیاس گذاری ، امنیت و عدم تمرکز نیست. سولانا این سه گانه را برای شما حل کرده است. سازندگان پروتکل آزمایشگاه های سولانا تجربه گسترده ای در موفق ترین شرکت های دنیا مانند اپل ، کوالکام ، اینتل ، گوگل ، مایکروسافت و دیگران دارند. در حقیقت ، سولانا یک وب 3.0 واقعی با سرعت وب 2.0 است. بهترین و برجسته ترین تیم های مرتبط با بلاکچین و بخش های شرکتی سولانا را انتخاب کنید برای همکاری طولانی مدت. 

به هر حال ، شما به راحتی می توانید سرعت سولانا را با یک تست استرس شبکه ویژه ارزیابی کنید ، و به شما پیشنهاد می دهد و سولانا را بشکن

پروژه هایی در پایه اکوسیستم سولانا

سرم

چندین ماه پیش ، مشتقات رمزنگاری پیشرو مبادله می شوند FTX و تحقیقات آلامدا راه اندازی شد پروژه سرم, اولین نقطه کاملاً غیرمتمرکز و مبادله مشتقات جهان. سرم مانند دیگران نیست و این نقطه قوت آن است. نرم افزار آن معاملات سریع DEX را امکان پذیر می کند. این از عملیات بین زنجیره ای ، پایدار سکه ها ، رمزهای پیچیده BTC ، BCH ، BSV ، LTC ، ZEC ، ETH و ERC-20 ، کتاب سفارش و توانایی ایجاد محصولات مالی جدید پشتیبانی می کند.. 

برخلاف اکثر محصولات فعلی DeFi ، سریع و ارزان است. این معماری برای پشتیبانی از اپراتورهای گره با انگیزه برای مشارکت در سهام به لطف تورم SRM ، کمیسیون های معاملاتی و یک سیستم تفویض و هدایت به نام “رهبران” تنظیم شده است. 

علاوه بر FTX و Alameda Research فوق الذکر ، در میان شرکای اصلی سرم ، چنین شرکتهای مشهوری در صنعت رمزنگاری مانند 3Commas ، Akg Ventures ، Certus One ، Genesis Block و دیگران وجود دارند. بسیاری از آنها اعتبارسنج سرم نیز هستند.

کرم چاله 

کرم چاله ، که سولانا و اتریوم را بهم متصل می کند, هست تازه ترین و درخشان ترین نمونه از یک پل بی اعتماد. این فقط اولین پل از بین پل های زنجیره ای برنامه ریزی شده در Solana است. این توکن های استاندارد ETH و ERC-20 را به توکن های استاندارد SPL در بلاکچین سولانا تبدیل می کند ، که به شما این امکان را می دهد تا پروژه ها و سیستم عامل های موجود با استفاده از بلاکچین فوق سریع و امن Web-Scale دارایی را به طور قابل اعتماد بین شبکه ها جابجا کنند. انتقال به سولانا ازدحام شبکه یا هزینه های بالای معامله را از بین می برد و همچنان به شما امکان می دهد در صورت لزوم از شبکه Ethereum بهره مند شوید.

آکاش

آکاش اولین پلت فرم محاسبات ابری غیرمتمرکز است. هدف پلتفرم Akash استفاده از 85٪ منابع محاسباتی در 8.4 میلیون مرکز داده است. آکاش به هر کسی امکان خرید و فروش ظرفیت بلااستفاده را می دهد. این پلتفرم مجموعه منحصر به فردی از پیشنهادات را برای مشتریانی که در حال حاضر از ابر استفاده می کنند ارائه می دهد. آکاش و سولانا قصد دارند قابلیت همکاری داشته باشند ، اجازه می دهد خدمات در هر اکوسیستم با استفاده از آکاش توکن (AKT) یا سولانا (SOL) محاسبه شود. برنامه های Front-end که با قراردادهای هوشمند Solana تعامل دارند اکنون می توانند در یک ابر غیرمتمرکز (به جای مدل فعلی که به ارائه دهندگان ابر متمرکز مانند خدمات وب آمازون (AWS) یا Google Cloud Platform (GCP) متکی است)) اجرا شوند ، و آنها را واقعاً سانسور می کند -مقاوم.

ذوب ستاره ای

Stardust به توسعه دهندگان بازی اجازه می دهد تا درآمد خود را (از طریق NFT ها ، سیستم عامل های تجاری و غیره) افزایش دهند و تجربه بازی بازیکنان را بهبود بخشند. توسعه دهندگان می توانند از طریق API و زیرساخت های بلاکچین به بازار ثانویه توزیع درآمد و کاوشگر بازی Stardust Platform متصل شوند. آمار

  • بودجه بذر از Blockchain Capital 
  • به طور متوسط ​​در هر ماه – 50،000 تا 70،000 کاربر فعال 
  • 12 ماه – بیش از 750،000 بازیکن شرکت کرده اند 

کره زمین

Terra یک شبکه پرداخت پر رونق است که توسط یک سبد پول پایدار متصل به بزرگترین ارزهای جهان پشتیبانی می شود. امروز ، این پول های ثابت بیشتر از طریق برنامه شاخص Terra – CHAI که دارای 1 میلیون کاربر فعال و بیش از 3 میلیون دلار حجم معاملات روزانه است ، عبور می کنند. Terra توسط یک تیم چشمگیر و برخی از بهترین سرمایه گذاران جهان پشتیبانی می شود.

لنگر

Anchor یک بستر دو طرفه برای دارندگان توکن PoS است. این سیستم حساب های پس انداز و خدمات وام را ارائه می دهد. تحولات آینده 

  • توکن جدیدی به نام لنگر
  • ظرف پنج سال توزیع می شود / هیچ پیش استخراج انجام نمی شود 
  • Anchor به دارندگان PoS اجازه می دهد دارایی خود را روی سیستم عامل واریز کنند (مانند کامپاند یا MarkerDAO) 
  • خدمت به عنوان وثیقه برای وام های ثابت بیت کوین (پولهای ثابت ایجاد شده با Terra)

آئودیوس

Audius یک پروتکل انتقال و پخش موسیقی غیرمتمرکز است که معاملات مستقیم بین شنوندگان و سازندگان را ساده می کند و به همه آزادی توزیع ، درآمدزایی و پخش جریانی از هرگونه محتوای صوتی را می دهد. برای پاسخگویی به تقاضای روزافزون ، تیم Audius با بیش از 20 راه حل برای مقیاس بندی L1 و L2 اثبات مفهوم را ایجاد و ایجاد کرده است. پس از این تحقیق ، آئودیوس سولانا را برای کمک به مقیاس بندی شبکه انتخاب کرد. طی سال آینده ، آئودیوس قصد دارد سیستم مدیریت محتوای آئودیوس (CMS) را به سولانا منتقل کند.

RAMP DEFI

با پشتیبانی سرمایه گذاران کلاس جهانی ، RAMP DEFI یک راه حل مالی غیرمتمرکز جهانی است که بر باز کردن قفل سرمایه مایع از دارایی های دیجیتال موجود در بازار تمرکز دارد. با استفاده از RAMP ، کاربران با دارایی های سهام می توانند پاداش های موجود در دارایی های خود را دریافت کنند ، پتانسیل رشد سرمایه را در سبد سهام خود حفظ کنند و سرمایه مایع را برای سرمایه گذاری در فرصت های جدید همزمان باز کنند. 

  • بازار موجود برای دارایی های سهام بیش از 25 میلیارد دلار
  • با هدف باز کردن یک میلیارد دلار “ارزش کل قفل نشده” (TVU) برای کاربران تا پایان سال 2021.

دایره (USDC)

دایره یکپارچه USDC با بلاکچین سولانا نیز هست. USDC است یکی از سریعترین رشد در نرخ های ثابت با نرخ کامل حفظ دلار آمریکا. براساس استانداردهای باز است و توسط کنسرسیوم Center ، متشکل از Coinbase و Circle مدیریت می شود. تا به امروز ، بیش از 2.8 میلیارد USDC منتشر شده است و صدها برنامه رمزنگاری برای پرداخت سریع و مطمئن به USDC اعتماد می کنند. USDC به عنوان یكی از محبوب ترین وثیقه های مورد استفاده در سیستم عامل های اعتبار غیرمتمرکز ، حساب های پس انداز جایگزین ، مبادلات غیرمتمرکز و موارد دیگر ، در DeFi نقشی اساسی دارد. همکاری بین Circle ، USDC و بنیاد Solana فضا را برای توسعه بیشتر محصولات DeFi باز می کند. 

اتصال به اینترنت

USDT بزرگترین پایدار بیت کوین با استفاده از سرمایه بازار است و یکی از پرکاربردترین سکه های ثابت در بخش DeFi است. Tether و USDT از م componentsلفه های مهم زیرساختی برای هر پروژه بلاکچین موفق هستند و از مهمترین عناصر برای محاسبات بین پلت فرم هستند. این ابتکار استراتژیک گامی مهم برای سولانا است و به توسعه بیشتر شبکه کمک خواهد کرد. سرعت و هزینه دو بزرگترین موانع بازدارنده DeFi امروز هستند. این ابتکار جدید فضای کاملاً جدیدی را برای طراحی و استفاده از سکه های ثابت در اکوسیستم DeFi باز خواهد کرد.

Arweave

Arweave نوعی ذخیره سازی است که پشتیبانی قابل اعتماد و مداوم از داده را فراهم می کند ، کاربران و توسعه دهندگان را قادر می سازد داده ها را به صورت ابدی ذخیره کنند. Arweave یک هارد درایو جمعی است که به کاربران و توسعه دهندگان اجازه می دهد تا اطلاعات ارزشمند برنامه و تاریخچه را به مدت نامحدود ذخیره و ذخیره کنند. 

توروس

Torus با یک کلیک ورود به سیستم DApps را از طریق حساب های کاربری در Google ، Facebook ، Reddit ، Discord ، Twitch یا Email بدون نصب اضافی انجام می دهد. شبکه Torus در حال حاضر توسط گروه معتبرانی از Binance ، Etherscan ، ENS ، Tendermint و سایر احزاب پشتیبانی می شود. راه حل Torus با تمام بلاکچین ها سازگار است.

جیب

Pocket Network به عنوان یک شبکه انتقال دهنده فراگیر برای درخواست های API به سمت اکثر بلاکچین ها ایجاد شده است. این پروژه با سولانا تلفیق خواهد شد تا بدیهیات رمزنگاری را در یک مجموعه جدید و مقاوم در برابر سانسور فناوری های 3.0 وب ایجاد کند..

d فیوز

dFuse شرکتی متخصص در API های بلاکچین است که امکان به روزرسانی وضعیت را در زمان واقعی ، انجام جستجوی فوری و اطمینان از برگشت ناپذیر بودن معاملات با یک تماس ساده API فراهم می کند. dFuse در حال راه حل API خود در Solana است تا به توسعه دهندگان اجازه دهد تا به راحتی برنامه های کارآمد را در بالای پروتکل ایجاد و حفظ کنند. 

محکم 

Fortmatic یک کیت توسعه (SDK) ایجاد کرده است که به کاربران امکان می دهد بدون نیاز به نصب برنامه های افزودنی مرورگر ، با استفاده از شماره تلفن یا آدرس ایمیل به برنامه های غیرمتمرکز دسترسی پیدا کنند. Fortmatic SDK خود را در Solana ادغام می کند تا گزینه های آسان استفاده از کیف پول های وب 3.0 (مانند MetaMask) را برای کاربران نهایی و توسعه دهندگان فراهم کند..

مدنی

Civic یک اکوسیستم غیرمتمرکز تأیید هویت است که به شما امکان می دهد هویت خود را به روشی ایمن و مقرون به صرفه تأیید کنید. سیویک در حال همکاری با سولانا برای ادغام راه حل غیرمتمرکز هویت است. هدف مشترک کار آنها تأمین مدیریت هویت کم هزینه و مقیاس پذیر در اقتصادهای نوظهور بدون چنین زیرساخت هایی است.

Hummingbot

Hummingbot یک مشتری تجارت نرم افزار منبع باز است که به شما امکان می دهد ارز رمزنگاری شده را با استفاده از استراتژی های معاملاتی با فرکانس بالا مانند ایجاد بازار و آربیتراژ معامله کنید. Hummingbot در حال کار با Solana برای ادغام راه حل استخراج نقدینگی خود است به طوری که نگهدارندگان / بازرگانان می توانند با تأمین نقدینگی Solana در مبادلات مختلف کمیسیون دریافت کنند. 

افکار خاتمه دهنده

اکوسیستم سولانا بسیار سریع رشد می کند زیرا دارای بسیاری از جنبه های مثبت در مقایسه با Ethereum و سایر موارد است. اگر پروژه های DeFi شروع به انتقال به یک اکوسیستم کنند که امکان انجام چنین معاملات سریع و ارزان وجود دارد ، ممکن است به زودی افزایش علاقه به ارزهای رمزپایه بیشتر شود زیرا تجربه مثبت نقش مهمی در این روند بازی خواهد کرد. 

برخلاف بسیاری از گزینه های دیگر ، سولانا خود را به عنوان “قاتل اتریوم” معرفی نمی کند. این فناوری ها می توانند در کنار هم باشند و با هم کار کنند تا چیز قابل توجهی بسازند. این کل نقطه تعامل است.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me